Bitcoin Forum
April 16, 2024, 10:24:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Anlamsız Mining Durma Problemi  (Read 398 times)
sergen34 (OP)
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
November 27, 2017, 07:58:13 PM

Arkadaşlar merhaba, 6 adet GTX 1080, 2 adet 1070'e sahibim. Windows 10 kurulu 2 anakart üzerinden aylardır mining yapıyorum fakat sorunlarım mevcut. PSU anlamında sorunum olmamasına rağmen, anlamsız şekilde mining durmaları yaşıyorum (bilgisayar kilitleniyor, hata kodu alıyorum vs.).

Örneğin EWBF yazılımı ile kazım yapmak istiyorum. Uzun süre Zcash kazdım sorun yoktu, birgün bir reset attı sonrasında hep problem yaşamaya başladım. Aldığım hata kodları 6, 30, 46 EWBF'de. Official sayfasına soru olarak sordum fakat cevap alamadım.

LBRY kazınca tek stabil, hata vermeden devam eden sistem o oluyor. ccminer ile kazıyorum sorun olmuyor fakat aynı miner ve aynı sürümde Monacoin kazmaya başladığımda birden ekran kartlarından birisi deaktif oluyor.

EWBF çalıştırdığım zaman hata kodu vermezse de ekran tamamen gidiyor birden. Windows 7 denedim, tekrar 10 kurdum falan. DDU ile ekran kartı driverini tekrar kurdum ama bir çözüm olmadı.

Bir fikir verebilecek olan var mı acaba?
1713306247
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713306247
Reply with quote  #2

1713306247
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713306247
Hero Member
*

Ignore
1713306247
Reply with quote  #2

1713306247
Report to moderator
1713306247
Hero Member
*

Ignore
1713306247
Reply with quote  #2

1713306247
Report to moderator
1713306247
Hero Member
*

Ignore
1713306247
Reply with quote  #2

1713306247
Report to moderator
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
November 27, 2017, 08:12:58 PM

sorun minerda. EWBF arada bir kendini kapatir. Özel bir script kullanarak autorestart ayarlayabilirsin. Birde simdi hatirlamadigim bir Elemanin scripti var hazir. Zec forumunda arastir orda karsina cikacaktir. O güzel bir ara yazilim yapmisti EWBF ve ZM client icin.
StabiL
Member
**

Activity: 115
Merit: 10

View Profile
November 27, 2017, 09:05:53 PM

Bende uzun süredir EWBF ile kazım yapıyorum. Genelde 15-16 saat sonra sistem kitleniyor ne yapsam çözemedim sistem parçaları sorunsuz olmasına rağmen.Defender kapalı güncelleştirmeler kapalı vs . Sanal Bellek miktarı yüksek.

Bu sebeple alışkanlık haline getirdim 12 saatte 1 rige reset atıyorum.Dediğin hataları bende 4-5 gün önce aldım code 30 ve 46 .Sonrasında 1 adet ekran kartı gözükmemeye başladı .Anakartın 1 slotu bozulmuştu galiba.O ekran kartını çıkarınca düzgün çalışmaya başladı .

Bu sistemin kitlenme sorunu cidden çok can sıkıyor bilen birisi yol gösterirse iyi olur herkez için.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
November 28, 2017, 01:20:14 AM

arka planda windows media player ile bir müzik ayarlayın.sesi kısın tekrarı açın.ne alaka diyeceksiniz ama ben böyle çözmüştüm
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
November 28, 2017, 05:31:06 AM

arka planda windows media player ile bir müzik ayarlayın.sesi kısın tekrarı açın.ne alaka diyeceksiniz ama ben böyle çözmüştüm

Hocam sizin olay windowsu uyku modundan çıkarmamanızla alakalıymış sanırım bu arkadaşımızın ki yazdıklarına bakılırsa farklı birşeyden kaynaklı…
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
November 28, 2017, 06:11:07 AM

Hocam sizin olay windowsu uyku modundan çıkarmamanızla alakalıymış sanırım bu arkadaşımızın ki yazdıklarına bakılırsa farklı birşeyden kaynaklı…

Aynen hocam, @Heardalis valla diğer minerleri de denedim fakat çözüm sağlayamadım. Autorestart yapmamın mantığı yok çünkü miner ilk çalışır çalışmaz hata veriyor.

@ StabiL Aynı şekilde bende de sanal bellek yüksek, diğerleri kapalı hocam. Ve aynen bende de bir tane ekran kartı gözükmüyor hatadan sonra. Ama anakarttan kaynaklı birşey olsa LBRY sorunsuz kazma yapamaz. Sıkıntı orda benimde kafama takılan o.

@ysakay sanırım @seje 'nin dediği gibi uyku modundan dolayı böyle bir çözüm bulmuşsunuz hocam fakat ben yine de tekrar deneyeyim.
StabiL
Member
**

Activity: 115
Merit: 10

View Profile
November 28, 2017, 08:35:59 AM

Aynen hocam, @Heardalis valla diğer minerleri de denedim fakat çözüm sağlayamadım. Autorestart yapmamın mantığı yok çünkü miner ilk çalışır çalışmaz hata veriyor.

@ StabiL Aynı şekilde bende de sanal bellek yüksek, diğerleri kapalı hocam. Ve aynen bende de bir tane ekran kartı gözükmüyor hatadan sonra. Ama anakarttan kaynaklı birşey olsa LBRY sorunsuz kazma yapamaz. Sıkıntı orda benimde kafama takılan o.

@ysakay sanırım @seje 'nin dediği gibi uyku modundan dolayı böyle bir çözüm bulmuşsunuz hocam fakat ben yine de tekrar deneyeyim.

Benim bozulan slot 1. olan pci exp 16 x yuvasıydı.O slotu çıkardıktan sonra 5 kart ile kazıma devam ediyordum.m2 slotunu pci girişine çeviren aparattan sipariş etmiştim az önce geldi kurdum ve ekran kartını oraya taktım.

Şu anda 6 kart sorunsuz çalışıyor.Bana bu ewbf de sorun var gibi geliyor ama onun içinde ne yapılabilir bilmiyorum.
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
November 28, 2017, 11:43:17 AM

Benim bozulan slot 1. olan pci exp 16 x yuvasıydı.O slotu çıkardıktan sonra 5 kart ile kazıma devam ediyordum.m2 slotunu pci girişine çeviren aparattan sipariş etmiştim az önce geldi kurdum ve ekran kartını oraya taktım.

Şu anda 6 kart sorunsuz çalışıyor.Bana bu ewbf de sorun var gibi geliyor ama onun içinde ne yapılabilir bilmiyorum.

Hocam dediğim gibi, bozuk olsa LBRY çalışmaz diyorum bende düz mantık ama sebebini tam olarak bulamadım. Mesela şu an başlattım EWBF çalışıyor 5 kartta sorunsuz. Kafasına göre çalıştırıyor veya çalıştırmıyor anlamadım gitti.
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
November 28, 2017, 05:57:09 PM

Hocam riserları besleyen kabloları söküp gözünüzle kontrol edin, o kabloların psu ya girdiği kısmı söküp gözünüzle kontrol edin, ankart üzerinde soketler tam otursun, yamuk olunca uzun vadede ısınıyor anakartın soketini yakıyor, oraları da gözle kontrol edin toz var mı bakın.
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
November 28, 2017, 07:29:05 PM

Hocam riserları besleyen kabloları söküp gözünüzle kontrol edin, o kabloların psu ya girdiği kısmı söküp gözünüzle kontrol edin, ankart üzerinde soketler tam otursun, yamuk olunca uzun vadede ısınıyor anakartın soketini yakıyor, oraları da gözle kontrol edin toz var mı bakın.

Hocam hepsini kontrol ettim, hatta değiştirdim. Hiçbir sorun yok. Dediğim gibi işin garip tarafı Zcash, Monacoin gibi coinler kazılırken sorun yaşıyorum ama LBRY kazınca sorun olmuyor.
okan
Full Member

Activity: 644
Merit: 100

View Profile
November 29, 2017, 09:02:29 PM

genelde bilgisayarın sanal belleğiyle alakalı oluyor bu sorun. dag yükseldikçe çokça alınmaya başlandı bu hata.

bilgisayarın sanal belleğini artır ve oc yi azalt birazcık.
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
November 30, 2017, 06:49:16 AM

genelde bilgisayarın sanal belleğiyle alakalı oluyor bu sorun. dag yükseldikçe çokça alınmaya başlandı bu hata.

bilgisayarın sanal belleğini artır ve oc yi azalt birazcık.

Sanal bellek 16000 mb olarak ayarlı durumda, OC olarakta birşey yaptığım söylenemez, kendi ayarlarında çalışıyor hocam.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: