Bitcoin Forum
May 04, 2024, 01:26:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Neden masternode kurulumu için yardımcı olmak isteyen yok?  (Read 184 times)
mdikmetas (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
April 18, 2018, 06:50:04 PM
Last edit: April 18, 2018, 07:08:33 PM by mdikmetas

Arkadaşlar forumda masternode konusunda uzun zamandır gördüğüm birçok başlık var bunlardan birini de ben açmıştım ancak forumda bu konuda kimse kimseye yardımcı olmak istemiyor nedendir?

Deneme amaçlı satın aldığım xhimera coini (en ucuzu buydu mesele para değil sistemi öğrenmek) ne kadar denediysemde active süresini arttırmayı başaramadım status enabled ama aktif değil sanırım active sğresi hala 00:00.

Türkçe kaynak olarak masternode kurulumu hakkında ben yapamadım ama bir tane kaynak buldum eksiği varmı yokmu bilmiyorum en azından gören olursa bir faydası olue

https://poswallet.com/files/xsn/Masternode%20&%20TPoS%20Guides%20-%20Turkish.pdf

son 1 sorumda şu linux kullanmaya illa gerek varmı? hot wallet dedikleri olmuyor mu
neden linux e de ihtiyacımız var
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
April 18, 2018, 07:32:25 PM

forumda masternode kurabilecek çok fazla insan yokta ondan. ayrıca her coinin masternode kurulumu farklı.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 18, 2018, 08:09:31 PM

Genelde coinin masternode kurulum anlatımı oluyor globalde veya YouTube da.  Şahsen ben de bir ara kurmak için uğraştım ama hedeflediğim coin düşünce vazgeçtim

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 18, 2018, 08:17:23 PM

Globalda ing. bölümüne aç sana yardımcı olurum burdan yazarsan olmam.
mdikmetas (OP)
Full Member

View Profile
April 18, 2018, 08:41:29 PM

Neden
Zby Elias
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
April 18, 2018, 08:48:59 PM

Türk birisi ortak masternode havuzu kurdu geçen günlerde, discord kanalı vardı hisseli olarak mn kurulumu yapıp pay sahiplerine dağıtıyordu. Onu araştırabilirsiniz.
denizci
Newbie
*

Activity: 93

View Profile
April 18, 2018, 10:31:46 PM

http://www.btcfrm.com/masternode/1910-masternode-nedir-ve-mining-cihazlarinin-yerini-alabilirmi.html
suraya göz atın derim ozmn. oradaki adminler kuruyorlar sanırım. isteyen varsa iletişime geçin derim
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
April 18, 2018, 10:40:38 PM

Bende epey zamandır masternode kurmayı düşünüyorum ancak hala karlılık konusunda şüpheliyim araştırmaya devam ediyorum hala tatmin edici seviyede bir yatırım planı yapamadım.
mdikmetas (OP)
Full Member

View Profile
April 19, 2018, 07:03:22 AM

Parali olarak kurdurmak degil birsey ogrenmek istiyorum hocam
DarkXen
Sr. Member

Merit: 261

View Profile
April 19, 2018, 07:20:44 AM

Masternode kurmak çoğu kişinin hayalinde; ancak bir konuda yanılıyor olabilirsin. Her masternode kurulumu ve mantığı farklıdır. Birbirlerine benzemezler birini kurdun diye "Tamam artık masternode üstadıyım" diyemezsin. Masternode kuracağın zaman önce doğru koine yönelmen gerek ve bu doğru koinler genelde oldukça maliyetli oluyor. Ucuza kaçamak istersen çoğu elinde patlıyor. Eğer ki böyle bir düşüncen varsa sağlam bir koine girip uğraşmak beceremez veya beklentilerini karşılamazsa güzel bir yerden çıkman gerekebilir.

Mesela daha masternodesini açıklamamış , piyasaya yeni girmiş yani fiyatlanmamış coinlere bakabilirsin. Şu anda takibimde WAN varyakında masternodesini açıklayacak ama ne kadar elde tutmak gerek , kazancı ne kadar olacak veya nasıl yapılacak bilgileri paylaşılmadı. WAN dan beklentim büyük ve uzun süre hodl yapacağım için azar azar topluyorum bakalım yetecek mi ?

Şayet böyle bir şeyi başarabilirsem ayrı bir konu açıp bunu paylaşacağım.
mdikmetas (OP)
Full Member

View Profile
April 19, 2018, 07:45:03 AM

abi ben coinden bahsetmiyorum söylediklerinizi az çok biliyorum mesela aktif şu şekilde yapılır şu coin diyebildiğiniz bir bilgi varmı bir yerden başlamak gerekli.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
April 19, 2018, 08:14:03 AM

abi ben coinden bahsetmiyorum söylediklerinizi az çok biliyorum mesela aktif şu şekilde yapılır şu coin diyebildiğiniz bir bilgi varmı bir yerden başlamak gerekli.

masternode coinlerin walletlerini dogrudan siteden degil de github uzerinden indirin. ekibin github kutuphanelerinde masternode ya da cuzdanin linux kurulumlari ile ilgili dokumanlar oluyor. buralardan inceleyip kurulumlari yapiniz. linuxda paket derlemeyi bilen herhangi birinin dokumanlari takip etmeden masternode ya da cuzdan kurulumu yapabilmesi pek de mumkun degil. cunku dagitilan kodlarda yalnizca paketi indirip kurmak yeterli olmuyor. cuzdanin calismasi icin paketin indirilmesinden ziyade ihtiyac duydugu ek kutuphaneler paketlere de ihtiyac oluyor. bunlari bilmeden kurulum tamamlanamaz.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 19, 2018, 10:25:13 AM

Yardımcı olmak işlerine gelmiyor çoüu kişinin. Ne kadar çok olursa az kazanırım diyerek susuyorlar. Yahu zaten yabancılar parselliyor para kazanılacak yerleri hemen. okumayı sevmyen bir toplum olduğumuzdan zaten geç haberimiz oluyor. birde böyle olunca hep geç kalınıyor bazı şeylere.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
April 19, 2018, 10:50:38 AM

Ben bir kere lux'ta şansımı deneyim dedim, walletta birsürü sıkıntı var. Forumda bu konuyla ilgili bilgisi olan eleman çok az ondandır bence. Kendin araştırmalısın
sonerbo1
Copper Member
Newbie
*

Activity: 56

Presale is live: BitPenta.com

View Profile
April 19, 2018, 03:01:18 PM

nedir konu yardımcı olmaya çalışayım.

◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣     BITPENTA.com     ◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣
THE TRUSTED SMART CONTRACT BASED INVESTMENTS PLATFORM