Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:05:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ⚡[ANN] [PRE-ICO] ⚡ ARBIZ| 10 Octombrie| ⚡ Platforma descentralizata de marketing  (Read 856 times)
hideto98 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 100

English - Romanian Translator, Manager


View Profile WWW
October 03, 2017, 01:19:17 PM
Last edit: October 05, 2017, 08:16:40 PM by hideto98
 #1

Traduceri
Traducere in chineza
Traducere in croata
Traducere in franceza
Traducere in germana
Traducere in indoneziana
Traducere in italiana
Traducere in japoneza
Traducere in poloneza
Traducere in portugheza

Website: arbiz.biz



Grupurile si canalele oficiale:

CE ESTE ARBIZ?
Arbiz este prima aplicatie multi-functionala descentralizata utilizata in cercetarile de piata. Instrumentele incluse in platforma va vor ajuta la colectarea si analiza datelor despre utilizatori, pastrandu-le acestora anonimitatea. Economia interna Arbiz foloseste token-uri pentru a simplifica si accelera relatia dintre cercetatori si utilizatori, uneori aflati in parti opuse ale globului. Platforma include urmatoarele functionalitati: MarketResearch, MarketPlace, MarketingActivity, un modul de comunicare, precum si unul de analiza. Credem ca am creat instrumentul de cercetare a pietii al noii generatii. Va invitam sa cititi fisa tehnica pentru a obtine mai multe informatii cu privire la platforma noastra.

Serviciile de sondaj, precum SurveyMonkey, "Anketolog" si celelalte servicii similare sunt limitate din punctul de vedere al vitezei, al mobilitatii si valoarea mica a lichiditatilor. In plus, ei nu ofera o garantie de plata la finalul participarii in sondaj, spre deosebire de platforma noastra. Simultan, instrumentele standard de marketing sunt prea lente si trebuie eficientizate prin metode tehnologice moderne.
Cu ajutorul platformei Arbiz, prin mixul tehnologiilor blockchain si big-data, procesul de cercetare va deveni mai usor, mai ieftin, mai rapid si mai transparent.
Principiul de baza al platformei consta in colectarea si procesarea cantitatilor considerabile de informatie (big-data) primita in urma cercetarii de piata initiata de catre utilizatori. Prin participarea in mai multe studii, utilizatorii vor castiga recompense sub forma token-urilor, ce pot folosite pentru achizitionarea de produse si servicii, sau pentru sustinerea de cercetari de piata personale. De asemenea se pot face si schimburi de token-uri in mai multe case de schimb.

Functiile principale ale platformei:
• Colectarea si analiza informatiei venita de la utilizatori.
• Sustinerea de cercetari de piata sub diferite forme: grupuri tinta, sondaje de opinie,  testarea de videoclipuri si alte materiale de campanie.
• Selectia automata de public testat, pe criterii.
• Asigurarea fluxului monedelor de la client la utilizator, intre utilizatori sau in schimbul unor bunuri si servicii.
• Accesul la datele analitice rezultate din aceste studii de piata.

Acest proiect va folosi investitiile obtinute din strangerea de fonduri pentru dezvoltarea platformei, folosind token-urile Arbiz, bazate pe structura Ethereum.
Principalul scop al strangerii de fonduri:
• pentru comunitate – formarea unei imagini obiective asupra cerintelor societatii, cu scopul de a obtine beneficii maxime din fiecare produs si serviciu .
• pentru companii – obtinerea unui instrument valoros, prin analiza datelor colectate, folosite pentru a elabora strategii, noi produse si servicii, dupa voia publicului;
• pentru economie – scaderea costului de productie prin minimizarea riscurilor si sporirea valorii produsului inca din aceasta etapa a dezvoltarii sale.

Token-urile Arbiz sunt instrumentul international de plata primit de utilizatori prin participare la aceasta campanie. Acestea ofera urmatoarele oportunitati:
• crearea unui numar nelimitat de cercetari de piata intr-un ecosistem descentralizat din punctul de vedere al grupului tinta, testarea de materiale de campanie, sustinerea unor sondaje de complexitate variata.
• accesul la o serie de activitati de marketing: emailuri, mostre, cupoane, reduceri, sponsorizari/strangeri de fonduri;
• vanzarea de bunuri si servicii in mai multe modalitati: licitatii olandeze, licitatii, oferta gratuita de bunuri si servicii;
• crearea unei pagini personalizate cu un design propriu in Marketplace-ul nostru;
• participarea la licitatii olandeze, pentru a obtine diferite bunuri si servicii;
• achizitionarea de bunuri si servicii (incluzand servicii de freelancing) in mod gratuit;
• posibilitatea de a schimba token-urile Arbiz in alta moneda.


CE SUNT TOKEN-URILE ARBIZ ?
Fluxul fondurilor in aceasta platforma este realizat prin token-urile stabile ARB. Acestea le vor permite utilizatorilor sa foloseasca toate functionalitatile platformei fara restricitii.
 
STRUCTURA INTERNA
Toate operatiile cu token-uri din interiorul platformei sunt efectuate si inregistrate in reteaua Ethereum.
 
STRUCTURA EXTERNA
Oferim un contract inteligent public pentru fiecare token, folosind standardul Ethereum ERC 20 (folosit pentru token-urile externe).

DESFASURATOR:
Decembrie 2015 - Elaborarea ideii
Decembrie 2015 - Noiembrie 2016 - Cercetare si Dezvoltare
Februarie 2017 - Iunie 2017 - Dezvoltarea conceptului Platformei
Iulie 2017 - August 2017 - Elaborarea  modelului platformei si a logicii acesteia
Octombrie 2017 - Pre-sale
Noiembrie 2017 - Versiunea Alfa a Platformei
Noiembrie 2017 - Inceputul campaniei ICO
Ianuarie 2018 - Septembrie 2018 - Formarea de parteneriate
Mai 2018 - Versiunea Beta a Platformei, insotita de modului MarketResearch
Septembrie 2018 - Includerea modulului Marketplace
Martie 2019 - Lansarea versiunii finale a Platformei

DISTRIBUTIA TOKEN-URILOR:
50% - Puse la vanzare in ICO
5% - Bounty-uri ICO
5% - Pre-ICO
5% - Bonusuri pre-ICO
1% - Bounty-uri pre-ICO
34% -Echipa ARBIZ

DETALII PRE-SALE
Simbol token: ARB
Stocul total de monede: 1 miliard ARB
Tip Token: ERC20
Numar de token-uri oferite: 50 milioane de token-uri
Data de incepere: 10 Octombrie 2017 la ora 9:00 am GMT
Data de incheiere: 17 Octombrie 2017 la ora 9:00 am GMT
Moneda acceptata: ETH
Limita minima:  8000 ETH
Limita maxima: 12000 ETH
Pret pentru 1 ARB: 0.00024 ETH
Cetatenii SUA si Singapore nu pot participa.

ICO Details
Simbol token: ARB
Stocul total de monede: 1 miliard ARB
Tip Token: ERC20
Numar de token-uri oferite: 500 milioane de token-uri
Data de incepere: 15 Noiembrie 2017 la ora 9:00 am GMT
Data de incheiere: 15 Decembrie 2017 la ora 9:00 am GMT
Moneda acceptata: ETH
Limita minima:  80000 ETH
Limita maxima: 120000 ETH
Pret pentru 1 ARB: 0.00024 ETH
Cetatenii SUA si Singapore nu pot participa.

Programul bounty-urilor
Arbiz a rezervat un procent de 5% din token-uri. Toate acestea vor fi distribuite participantilor la campania de bounty-uri Arbiz . Alatura-te campaniei BOUNTY  aici.

ECHIPA NOASTRA
Danil Lalygin (Fondator) - Expert in constructia si analiza modelelor matematice moderne de procesare statistica. A lucrat in companie de cand aceasta a fondata si participa in dezvoltarea a mai multor proiecte.
Oleg Chernov (Co-Fondator) - Expert in cercetarea de piata si sondaje. A lucrat in companie de la originea sa si , de asemenea, este implicat intr-o serie de proiecte.
Mikhail Postonogov (Co-Fondator) Expert in tehnologia Blockchain. Are experienta in modelarea logica a sistemelor si analiza limbajelor.​

Canalele si grupurile noastre:


gPvQ4yJZMfcHNdWxXYhG9q2mn
1715317514
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715317514

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715317514
Reply with quote  #2

1715317514
Report to moderator
1715317514
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715317514

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715317514
Reply with quote  #2

1715317514
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715317514
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715317514

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715317514
Reply with quote  #2

1715317514
Report to moderator
1715317514
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715317514

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715317514
Reply with quote  #2

1715317514
Report to moderator
1715317514
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715317514

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715317514
Reply with quote  #2

1715317514
Report to moderator
Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 04, 2017, 07:44:55 AM
 #2

Potrivit analiștilor, creșterea pieței smartphone-uri la nivel mondial este de aproximativ 9% pe an. Acesta va fi unul dintre factorii care cresc popularitatea platformei și ARBIZ jetonul rata de creștere. (Pre-ICO: 10 octombrie, ora 9 GMT)

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 04, 2017, 07:46:24 AM
 #3

Platforma combină avantajele atât pentru sectorul real, precum și pentru domeniul tehnologiilor informaționale. Arbiz - un cuvânt nou în interacțiune de afaceri și societate!
!!! pre-ICO 10 octombrie GMT 9AM!!!

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 04, 2017, 09:19:08 AM
 #4

Urmărește-ne:
Telegram: https://twitter.com/arbizplatform
                https://t.me/arbizbounty
Twitter: https://twitter.com/arbizplatform
Facebook: https://www.facebook.com/platformarbiz

BTC (pre-ICO 10 Oct 9am GMT) 

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 04, 2017, 10:43:39 AM
 #5

Module MarketPlace de punere în aplicare, licitații, reducerea, etc., în viitor, va atrage mai mulți utilizatori, ceea ce va crește cererea de jetoane Arbiz, și, prin urmare, costul său.
BTC Pre-ICO 10 octombrie GMT orele 9

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 04, 2017, 02:14:24 PM
 #6

Funcția secundară, dar foarte interesant - transferul de plăți sub formă de jetoane Arbiz - fără comisioane din întreaga lume.
Pentru sistemul de securitate de plată și este contracte inteligente blokcheyn responsabile.
Această funcție, care a fost proiectat inițial pentru piață Place, este în măsură să ofere oportunități de a călători, de călătorie de afaceri și multe altele.
BTC pre-ICO 10 octombrie GMT 9AM

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 05, 2017, 01:56:47 AM
 #7

Urmărește-ne:
Telegram: https://twitter.com/arbizplatform
                https://t.me/arbizbounty
Twitter: https://twitter.com/arbizplatform
Facebook: https://www.facebook.com/platformarbiz

BTC (pre-ICO 10 Oct 9am GMT)  

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 05, 2017, 05:25:15 AM
 #8

Astăzi, piața oferă cele mai mari rate de creștere a indicatorilor Criptomonedă căderea lor ulterioară. Platforma indicativele Arbiz care combină atractive calități ale sectorului real al economiei și tehnologiei informației, sunt mai stabile și protejate de deprecierea puternică a activului cu suma tot mai mare a cererii după utilizatorii platformei asupra monedei naționale Arbiz.
BTC pre-ICO 10 Oct 9am GMT. www.arbiz.biz

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 05, 2017, 08:16:14 AM
 #9

vânzare rapidă smartphone-uri ieftine în următorii zece ani va duce la o creștere avalanșă a numărului de clienți noi on-line. Piețele emergente pentru a accesa Internetul sunt segmente foarte atractive pentru cercetarea de piață și utilizarea platformei Arbiz le va permite să facă acest lucru mai rapid și mai sigur decât cu metode convenționale.
BTC pre-ICO 10 Oct 9am GMT
Telegram https://t.me/arbizplatform
Facebook: fb.com/platformarbiz
Twitter: twitter.com/arbizplatform

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 05, 2017, 11:57:17 AM
 #10

Platforma Arbiz, combină avantajele:
1. economia reală. Efectuarea de cercetare de piață start-up-uri și companii mature pentru a explora cererii și a minimiza riscurile de investiții:
a. La diferite etape ale ciclului de viață;
b. La diferite etape ale ciclului de viață al produsului;
c. Pentru a optimiza linia de produse a companiei.
2. Tehnologia informației. Aplicarea și dezvoltarea de instrumente pentru a colecta și analiza cantități mari de date, tehnologia blokcheyn, contracte de tehnologie inteligente, emite propria lor cripto jeton Arbiz.

BTC pre-ICO 10 Oct 9am GMT
Telegram https://t.me/arbizplatform
Facebook: fb.com/platformarbiz
Twitter: twitter.com/arbizplatform

hideto98 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 100

English - Romanian Translator, Manager


View Profile WWW
October 05, 2017, 08:17:35 PM
 #11

A fost adaugata si fisa tehnica (whitepaper) tradusa in limba romana.

gPvQ4yJZMfcHNdWxXYhG9q2mn
Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 06, 2017, 09:32:52 AM
 #12

Din documentația internă de descentralizare a datelor de proiect (în loc de servere mai vechi):
“... de mare viteză IPFS asigură distribuirea de conținut descentralizat, astfel încât conținutul să poată fi accesate de pe Internet, în circumstanțele accesului neregulat la Internet și chiar să-l scoate din off-line cache în acest proces. un ordin de mărime mai rapid și mai fiabil decât folosind protocolul HTTP .. „
Chiar și o prelucrare a datelor descentralizate! ARBIZ

From the internal project documentation about data handling decentralization (instead of outdated servers):
"... high speed of IPFS is provided by decentral distribution of content so from the Internet it is possible to address content in circumstances of the irregular Internet access and even to take it from an offline cache. This process much quicker and more safely, than with use of the HTTP protocol."
Even data is decentral handling ! ARBIZ

BTC pre-ICO 10 Oct 9am GMT
Telegram https://t.me/arbizplatform
Facebook: www.fb.com/platformarbiz
Twitter: www.twitter.com/arbizplatform

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
October 07, 2017, 11:01:56 AM
 #13

Dezvoltarea platformei Arbiz descentralizate pentru schimbul de informații de marketing mari de date bazate pe protocolul IPFS - este o alegere strategică a echipei noastre. Ne străduim să oferim viitorilor utilizatori ai platformei noastre de tehnologie avansată pentru a obține rezultate rapide și precise, cercetarea de marketing, în special pe piețele emergente, și pentru a asigura independența congestia canalelor de comunicare prin intermediul protocolului HTTP în aceste regiuni.

Development of decentralized Arbiz platform for sharing big data marketing information based on IPFS protocol - it is a strategic choice of our team. We strive to provide future users of our advanced technology platform to achieve fast and accurate results, marketing research, especially in emerging markets, and to ensure the independence of the congestion of communication channels via the HTTP protocol in these regions.

BTC pre-ICO 10 Oct 9am GMT
soft cap: 8000 ETH
100% bonus for pre-ICO's investors
www.arbiz.biz
Telegram https://t.me/arbizplatform
Facebook: www.fb.com/platformarbiz
Twitter: www.twitter.com/arbizplatform

hideto98 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 100

English - Romanian Translator, Manager


View Profile WWW
October 23, 2017, 08:45:52 AM
 #14

Salutari!
In urma Pre-ICO-ului nu am reusit sa strangem capitalul minim si vom trimite banii investiti investitorilor, dar vom continua sa lucram la acest proiect, asa cum ne-am planuit. Vom executa aranjamentele necesare si ne vom respecta obligatiile fata de participantii la programul bounty.
Vom continua sa muncim pentru acest proiect. Planul strategic ramane identic, chiar daca tacticile se vor schimba. Speram ca vom avea ajutorul comunitatii in promovarea acestui proiect. Urmariti postarile urmatoare si anunturile!
Ne vom tine de cuvant!
Ramaneti alaturi de noi! Totul abia incepe!

gPvQ4yJZMfcHNdWxXYhG9q2mn
Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
November 15, 2017, 08:17:19 AM
 #15

1 round ICO has started!
Contract 0xdf3202f478189174a2464C14132E12A1e7A507d2
Hard cap 100 ETH! Hurry up!
Token price 1 round: 0,000025 ETH
Token price for the 2nd round will be 0,000030 ETH

More detail on www.arbiz.biz

Arbiz Platform
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


View Profile
November 25, 2017, 09:39:09 AM
 #16

Friends, let us to share with you excerpts from an interview to one of the Russian editions – RBC.

Nicholas Nassim Taleb, one of the most famous philosophers of the present, the practician, the trader, the author of excellent books gave an interview!

"One of the greatest disappointments of our era — globalization hasn't resulted in an intellectual variety, hasn't generated pluralism of opinions. On the contrary, we see that the whole world begins to behave as the centralized system: society will be clustered, there is a division on "our" and "your"."

"The media's audience  are those whom I call "intellectual idiots". Actually just to cheat the redneck ("hard worker") incredibly difficult. If you look for whom to deceive, the best candidate is someone like the reader of The New Yorker. This person argues so: if I am an intellectual (and I, undoubtedly, the intellectual) — means, I understand what occurs in the world. He despises rednecks, including their incapable of critical thinking. At the same time he doesn't realize a simple thing: any person who doesn't feed himself with intellectual work is already by default the expert as his profession is directly connected with the real world."

Question: What is the greatest opportunity now which shouldn't be missed?

— It the movements from below which resist to totalitarian "official opinion". For example, those which we observe in Catalonia now. Yes, it hasn't led to emergence of the certain state. But in an example with Catalonia we see attempt of people to express opinion which isn't imposed by the state. More such movements as they lead to decentralization, an opportunity to test the maximum quantity of different versions of the administrative device and to choose those which suit people are necessary.

These are excerpts from an interview of one of the most respected authors.

Why we are telling about this? That is only correct use of technologies of decentralization and a sheaf with reality – here only a right tandem which will lead to improvement of quality of life of society and its development, development of opinion of identity, opportunities to influence decision-making process! And all this is included by the Arbiz platform. ICO already all right! And you can be directly involved in the choice of the correct way of development of technology!

www.arbiz.biz
1st round ICO is going NOW
Follow us:
Medium www.medium.com/@arbizplatform
Twitter https://twitter.com/arbizplatform
Facebook www.fb.com/platformarbiz
Telegram https://t.me/arbizplatform

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!