Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:08:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Turk borsalarindaki anlamsiz fiyatlandirma  (Read 633 times)
umitfatihgenc (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 03, 2017, 07:08:25 PM
Last edit: December 03, 2017, 08:43:45 PM by umitfatihgenc

Arkadaşlar herkese merhaba;
Btcturk sitesi uzerinden ethereum aldım.diger piyasalardanda takip ediyorum fiyati 447 dolardi.fakat btc turk sitesinde 1933 TL gibi bi bedel odedim.Herneyse dedim sonucta dolara endeksli oldugu icin ethereum fiyati ne kadar artarsa burada da o oranda artar diye dusundum.ama bugun ayni piyasalarda ethereum 477-480 arasinda degisirken btcturk sitesinde fiyat hala 1935ile 1945 arasinda degisiyor.Amaclari nedir inanin anlamak zor.onerebileceginiz adam akilli bir turk borsasi yokmudur?paribada ethereum goremedim sadece bitcoin mi satiyorlar?bu fiyat dalgalanmalarindan al sat yapamayacaksak bu borsanin ne anlami kaliyor?cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715105300
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715105300
Reply with quote  #2

1715105300
Report to moderator
1715105300
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715105300
Reply with quote  #2

1715105300
Report to moderator
tribeca
Member
**

Activity: 135
Merit: 10

View Profile
December 03, 2017, 07:15:21 PM

haftasonu olduğu için türk borsalarında alım işlemi çok olmuyor. eft yapılamadığı için. yarın hala eteryum 477 dolar olursa tl olarak da artar fiyatı.
timbereagle
Hero Member

Activity: 881
Merit: 502

View Profile
December 03, 2017, 07:23:03 PM

Olay %90 arz talep ile ilgili. Hafta sonu borsada çok fazla tl olmadığı için yükselişlere geç tepki veriyor. Yarın düzelecektir.

Bu arada kalan %10 te piyasayı etkileyecek kadar coin ve tl ye sahip olan balinalar Smiley
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 03, 2017, 08:00:57 PM

Btctürk'ü ben de sevmiyorum tamam da millete hemen dolandırıcı yaftasını yapıştırmayın.
Borsa ne demektir fiyat nasıl oluşur bi araştırın önce.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
cenk279
Full Member

Activity: 135
Merit: 101

View Profile
December 03, 2017, 08:03:04 PM

türk borslarının genel durumu bu şu anda. tamamen arz -talep.. adamın teki  diyor ki  elindeki ETH yi 1935 tl den aşşağı satmam.  başka biride geliyo ben 1940 tl den aşşağı satmam. olay tamamen bu
örneğin bitcoin
zimbawede 14000 dolar
türkiyede 12500 dolar
bittrexte 11600 dolar    

örneğin bunlar arasında al-sat geldi-gitti yapabiliyorsan da buna arbitaj diyorlar Smiley  
andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
December 03, 2017, 08:05:30 PM

Arkadaşlar herkese merhaba;
Btcturk sitesi uzerinden ethereum aldım.diger piyasalardanda takip ediyorum fiyati 447 dolardi.fakat btc turk sitesinde 1933 TL gibi bi bedel odedim.Herneyse dedim sonucta dolara endeksli oldugu icin ethereum fiyati ne kadar artarsa burada da o oranda artar diye dusundum.ama bugun ayni piyasalarda ethereum 477-480 arasinda degisirken btcturk sitesinde fiyat hala 1935ile 1945 arasinda degisiyor.Amaclari nedir inanin anlamak zor.onerebileceginiz adam akilli bir turk borsasi yokmudur?paribada ethereum goremedim sadece bitcoin mi satiyorlar?bu fiyat dalgalanmalarindan al sat yapamayacaksak bu borsanin ne anlami kaliyor?cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.

hocam buradaki fiyatları yalnız borsalar belirlemiyor dolandırıcı diyerek itham etmeniz pek doğru değil bana kalırsa buradaki fiyatları yine kullanıcılar yani siz biz belirliyoruz
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 04, 2017, 01:45:37 AM

Kim ne derse desin fiyatı kullanıcılar belirliyor yalanına sakın inanmayın.Bu işlerden anlamanız için 1-2 yıllık borsa deneyimi olan insanlara yukarıda olduğu gibi inanmayın..Aradaki fark borsanın uyguladığı sanal komisyondur.Fiyatı küçük alımlarla hep yüksek tutan robotlar belirliyor.SPK denetlesin yapılan işlemleri madem görelim neler olduğunu..Denetim dışı olunca malesef suistimalde kaçınılmaz oluyor..
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 04, 2017, 05:27:07 AM

borsa mum grafikleri okuyanların "yükseliş geliyor" diye gaza gelip BTC aldıklarını. ve sonra anlam veremedikleri(!) şekilde fiyat düşünce ağlayarak "öööö kaybettik üüüü bin dolar düştü vüüü bok bitcoin kok bitcoin. satıp gidiyom ben ya" dediklerini twitter da dahil çok mecrada gördük, görüyoruz. ya da tam tersi. mum grafiklere bakıp "düşüş geliyor" diyip satanların yükselişten sonra ağladıklarını da gördük.
bu yüzden artık merkezi otoritelere bağlı kağıttır emtiadır fiattır borsadır forextir madendir ne boksa uzmanlığınız gelipte cyrpyo-para dünyasında ahkam kesmeyin. borsada yıllarca milyon $lar kazanmış olabilirsiniz, forexin a.k. olabilirsiniz. para içinde yüzüyor olabilirsiniz. çok başarılı bir finansçı olabilirsiniz. ama bunlar merkezi zamazingolarda işinize yarıyor işte. garanti bankası kağıdı alıyorsunuz. destek direnç biliyorsunuz kısa vade uzun vade bir kar yapıp çıkıyorsunuz ne kadar güzel. ama buraya gelince dolar/tl paritesini crypto dünyasının kurları takip etmeyince ağlıyorsunuz.
tamam btcturk koinim anlık işlemleri göstermiyor fiyatı sabitliyor diyorsunuz, geçin anlık işlem özeti veren borsaya. neden btcturkte işlem yapıyorsunuz? bitfinex'e geç orada da satılıyor eth. anlık ne satılıp alındığı da yazıyor aklınızda kalmaz ne olup ne olmadığı.

For rent...
twamnu
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
December 04, 2017, 11:59:54 AM

bende anlamıyorum neden böyle oluyor?
mahmutbey
Member
**

Activity: 128

View Profile
December 05, 2017, 07:41:52 AM

En iyi türk borsası koinim gibi görünüyor. Btctürkte fiyat hep daha yüksek sanırım?

udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
December 05, 2017, 03:20:15 PM

arz talep dengesi bunlar. yurtdisinda dolar ile alim yapilabilecek borsalarda da boyle farklar oluyor. turkiyeye ozgu bir sey degil.
Nasit uygun
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 05, 2017, 05:45:13 PM

serbest piyasa olduğu için kullanıcılar istediği fiyattan alış satış yapabiliyorlar.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 05, 2017, 05:51:05 PM

yerli piyasayı para yatırıp çekmek için kullanın aldığınızı cüzdana çekin gidin bir ton borsa var oralarda işlem yapın işte ne çok gürültü dönüyor bu konuda.
bu işlerde kar var ama o kadarda beleş değil bir kaç kelime ingilizce şart
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
December 05, 2017, 10:52:33 PM

Kim ne derse desin fiyatı kullanıcılar belirliyor yalanına sakın inanmayın.Bu işlerden anlamanız için 1-2 yıllık borsa deneyimi olan insanlara yukarıda olduğu gibi inanmayın..Aradaki fark borsanın uyguladığı sanal komisyondur.Fiyatı küçük alımlarla hep yüksek tutan robotlar belirliyor.SPK denetlesin yapılan işlemleri madem görelim neler olduğunu..Denetim dışı olunca malesef suistimalde kaçınılmaz oluyor..
Alım yapmazsınız olur biter, tekel değiller sonuçta.
Müşteri kaybetmek pahasına botlarla ufak alış satışlar koyacak değiller, bizler de buna kanacak değiliz.
Siz satışınızı doğru oluğunu düşündüğünüz değere koyarsanız sizinkisi her zaman onlardan önce satılır.

10 tane borsa oldu artık, fiyat nasıl oluşur anlamaya kafa yorun biraz.

paralarımızı başka yerlerde kullanıyorlardır belki ama fiyatı siz biz belirleriz...

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
December 05, 2017, 11:22:24 PM

Alım yapmazsınız olur biter, tekel değiller sonuçta.
Müşteri kaybetmek pahasına botlarla ufak alış satışlar koyacak değiller, bizler de buna kanacak değiliz.
Siz satışınızı doğru oluğunu düşündüğünüz değere koyarsanız sizinkisi her zaman onlardan önce satılır.

10 tane borsa oldu artık, fiyat nasıl oluşur anlamaya kafa yorun biraz.

paralarımızı başka yerlerde kullanıyorlardır belki ama fiyatı siz biz belirleriz...
Evet haklısın bende yüksekten satmak için türk borsalarına getiriyorum ve satıyorumda sonrada diyorlarki fiyatı kullanıcılar belirtiyor yalanına inanmayın. la kim belirliyor o zaman bana onu de hele ben kendi fiyatımı yazıyorum yurtdışından 1500$ üzerine satabiliyorum
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 06, 2017, 11:17:25 AM

Fiyattaki oynaklık dolar kurundaki makası giderek açmakta. Sırf dolar ile işlem yapılacak olsa bile yine farklı rakamlar ortaya çıkacaktır. Çünkü kademedeki satış emirleri alım çılgınlığı nedeniyle kısa sürede bitebilmekte.

Yabancı borsalardaki durumun daha ötesine ulaşması ile insanlar birbirini tetikliyor. Satış emirleri doğrultusunda TL ye geçme amaçlı ülkemizdeki borsaların kullanılması daha mantıklı gibi. Alış işlemleri genelde daha pahalı oluyor.
hbcenk
Member
**

Activity: 476

ICO marketer, Translator, Entrepreneur

View Profile WWW
December 06, 2017, 07:54:46 PM

Borsadan borsaya fiyat farkları var,
Arbitraj yapabilirsin,

BTCTürk'te etherium için yeteri kadar kalabalık olmadığı için dediğin durum yaşanmıştır
sniper23
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
December 08, 2017, 06:22:33 PM

Dediğiniz doğru olsa bile pek alternatif yok ne yazık ki.
trebesh
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
December 08, 2017, 06:23:04 PM

Hepsi birbirinden beter diyebiliriz.
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
December 08, 2017, 08:09:53 PM

Şu an koinim / paribu / btcturk arasında gerçekten ciddi miktarlarda fark oluşuyor. Biliyorum fiyatları kullanıcılar alım satım yaparken belirliyor ama bu kadar mı yani?

Pages: [1]
  Print  

Jump to: