Bitcoin Forum
April 24, 2024, 09:17:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Gelecek Postası 1 Satoşi - 1 Dolar !  (Read 1129 times)
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 02, 2017, 04:18:51 PM

Ben o zamanlara da gelineceğini düşünüyorum gerçi sadece bitcoine endekslenmek doğru değil çünkü gelişmelere ayak uyduramayan yavaş bir coin.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
1713950257
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713950257
Reply with quote  #2

1713950257
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 02, 2017, 04:53:06 PM
Last edit: December 02, 2017, 05:48:35 PM by spastikss

çok yüksek ama akıl dışı bir düşünce değil.

gsmh olayına da katılmıyorum o iş başka. bunu bir örnekle açıklamak isterim.

3 evim 4 arabam ve 1 yazlığım olsun. ben bunları bir değer olarak görüyorum. bunlarla takasa girecek olan şeylerin bu değerlerle hatta bu değerlerin kendi aralarında arz talep maliyet vs sebeplerle oluşan bir oran var.

2 evimin değeri 4 arabama eşit olsun. ben o iki evi satarsam 4 arabamın değeri sattığım evlerin karşılığında aldığım nakite denk gelir aşağı yukarı. bunu bitcoine yatırırsam da o bitcoine karşılık gelir.

parayı değerli kılan şey bir şeye karşılık olmasının diğer değerleri elinde bulunduran insanların onaylamasıdır. dolayısıyla 2 dairenin gsmh ile ilgili olmayan varlıklar olmasına karşın bitcoinin yükselişine etkileri var. bunun sebebi bitcoin arzının azlığı ve sınırlı olması. bu özellik onu para olmanın yanında yatırım aracı olma özelliğini veriyor. dolar veya tl de yatırım aracıdır ancak beklenti düşüktür. çünkü devlet büyümeye oranla para basar , deflasyon olsun istemez. ama bitcoinde bir deflasyon durumu var. sayısı kıt talep artıyor. tl gibi dolar gibi büyümeyle doğru orantılı olarak basıla bir şey değil. bugün devlet 10 sene tl basmasa aynı artış tl de de olur.ama bu ekonomiye zarar verir. oysa bitcoinin kurumsal bir derdi yok bireysel ve bencilliği öne çıkaran yapısı var.

türkiyede yatırımda değil dolaşımda yıllık 3-4 milyar dolarlık emlak hacmi var. ama bu demek değilki türkiyenin emlak değeri bu kadar. türkiyenin emlak değeri bunun binlerce katı.sadece istanbulun arsa değerini erle alalım.

1549km2* 1milyon= 1.5 milyar metrekare. metrekare fiyatı bin tl desek 1.5 trilyon tl yaparki bu da türkiyenin bir yıllık gsmh nin yarısı. bu değerin bitcoinle takası olsa ve bu arsanın binde biri dolaşımda olsa her an 1,5milyar tl değerinde bitcoin dolaşımda olmalı. bu da şu an 330 milyar dolarlık hacimdeki 24 saatlik volumun yarısı eder.

kısacası bitcoinin değeri sadece nakit değil aynı zmanda yatırım aracı olmasında yatıyor. yani tl+daire+arsa=btc. bugün tüm btc sahipleri coinlerini 5 bin dolardan satışa koysa %1 i bile satılmayabilir. dolaşıam giren btc ile markete girmeye çalışan nakitin yarışında bu yükseliş sürüyor.

dolayısıyla bitcoin 1 milyon dolar olması çok uçuk bir şey değil ama insanlar ilgi gösterip bunu o değere taşırlar mı asıl önemli olan o. bu noktada da bitcoinin yaygınlaşması ve tanıtılması önemli. tanındıkça kullanan yatırımlık alan sayısı arttıkça değerleniyor.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 02, 2017, 05:40:50 PM

Biz hala bitcoinin fiyatını yüksek buluyoruz bu geçmişte de böyleydi şimdide böyle sanırım bu böyle sürecek ve bitcoinin fiyatı sürekli artış gösterecek , bende bir anda fiyat yukselişi geldiğinde tl de olanlardandım ve  o dönemden bu döneme bir düzeltme bekliyoruz fakat tatminkar bir düzeltme gelmedi sanırım yüksek dediğimiz fiyatlardan almak zorunda kalacaz.
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
December 02, 2017, 05:54:20 PM

Çok uçuk bir düşünce değil olmayacağını gösteren bir sebepte yok.Bence büyük ihtimalle 10 yıl gibi bir süre sonra o seviyelere gelecek.

carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
December 02, 2017, 11:40:33 PM

Hocam 5000 civarına gelmeden ben ters de kaldım. Takip ettiğim bazı yatırımcılar da 7000 dolar civarında ters de kaldılar. Düzeltme olduğu an ciddi bir alım olabilir diye düşünüyorum.
Byakuya
Full Member

Activity: 461
Merit: 112

View Profile
December 03, 2017, 03:42:30 AM
Last edit: December 03, 2017, 03:57:20 AM by Byakuya

çok yüksek ama akıl dışı bir düşünce değil.

gsmh olayına da katılmıyorum o iş başka. bunu bir örnekle açıklamak isterim.

3 evim 4 arabam ve 1 yazlığım olsun. ben bunları bir değer olarak görüyorum. bunlarla takasa girecek olan şeylerin bu değerlerle hatta bu değerlerin kendi aralarında arz talep maliyet vs sebeplerle oluşan bir oran var.

2 evimin değeri 4 arabama eşit olsun. ben o iki evi satarsam 4 arabamın değeri sattığım evlerin karşılığında aldığım nakite denk gelir aşağı yukarı. bunu bitcoine yatırırsam da o bitcoine karşılık gelir.

parayı değerli kılan şey bir şeye karşılık olmasının diğer değerleri elinde bulunduran insanların onaylamasıdır. dolayısıyla 2 dairenin gsmh ile ilgili olmayan varlıklar olmasına karşın bitcoinin yükselişine etkileri var. bunun sebebi bitcoin arzının azlığı ve sınırlı olması. bu özellik onu para olmanın yanında yatırım aracı olma özelliğini veriyor. dolar veya tl de yatırım aracıdır ancak beklenti düşüktür. çünkü devlet büyümeye oranla para basar , deflasyon olsun istemez. ama bitcoinde bir deflasyon durumu var. sayısı kıt talep artıyor. tl gibi dolar gibi büyümeyle doğru orantılı olarak basıla bir şey değil. bugün devlet 10 sene tl basmasa aynı artış tl de de olur.ama bu ekonomiye zarar verir. oysa bitcoinin kurumsal bir derdi yok bireysel ve bencilliği öne çıkaran yapısı var.

türkiyede yatırımda değil dolaşımda yıllık 3-4 milyar dolarlık emlak hacmi var. ama bu demek değilki türkiyenin emlak değeri bu kadar. türkiyenin emlak değeri bunun binlerce katı.sadece istanbulun arsa değerini erle alalım.

1549km2* 1milyon= 1.5 milyar metrekare. metrekare fiyatı bin tl desek 1.5 trilyon tl yaparki bu da türkiyenin bir yıllık gsmh nin yarısı. bu değerin bitcoinle takası olsa ve bu arsanın binde biri dolaşımda olsa her an 1,5milyar tl değerinde bitcoin dolaşımda olmalı. bu da şu an 330 milyar dolarlık hacimdeki 24 saatlik volumun yarısı eder.

kısacası bitcoinin değeri sadece nakit değil aynı zmanda yatırım aracı olmasında yatıyor. yani tl+daire+arsa=btc. bugün tüm btc sahipleri coinlerini 5 bin dolardan satışa koysa %1 i bile satılmayabilir. dolaşıam giren btc ile markete girmeye çalışan nakitin yarışında bu yükseliş sürüyor.

dolayısıyla bitcoin 1 milyon dolar olması çok uçuk bir şey değil ama insanlar ilgi gösterip bunu o değere taşırlar mı asıl önemli olan o. bu noktada da bitcoinin yaygınlaşması ve tanıtılması önemli. tanındıkça kullanan yatırımlık alan sayısı arttıkça değerleniyor.

gsmh örneğini ben verdim benim için söylediniz muhtemelen ama ben onu 2 katrilyonun ne kadar büyük bir para olduğu anlaşılması için verdim fiyat meselesinin çok farklı bir şey olduğunun farkındayım.

"dolayısıyla bitcoin 1 milyon dolar olması çok uçuk bir şey değil" ifadenizden 1 satoshi 1 dolar olması için bitcoinin 1 milyon dolar olması gerektiğini düşündüğünüzü anladım düzeltme ihtiyacı duyuyorum (yanlış anladıysam siz beni düzeltin) 1 satoshinin 1 dolar olması için bir bitcoinin 100 milyon dolar olması gerekiyor yani şu an ki fiyatından 10 bin kat artması gerekiyor bu artış bir dolardan 10 bin dolara artıştan çok çok farklı ve çok daha zor market hacminin 2 katrilyon olması lazım bu yüzden kesinlikle olacak iş değil diyorum. 1 Cent 1 Satoshi deyin canımı yiyin Cheesy
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
December 03, 2017, 08:50:29 AM

1 Satoşi yarım cent etse bıle bana yınede ınandırıcı gelmıyor  Huh
carlzec
Full Member

View Profile
December 03, 2017, 03:30:36 PM

Mesele zaten 1 dolar 1 satoşi olacak illa değil ki, Doların eriyişi karşısında ki Bitcoinin gücü vurgulanmış. Hiç biri babamızın parası değil duygusal bağ kurmaya gerek yok. Portföyü doğru yönetip işe bakmak lazım.
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
December 03, 2017, 05:28:27 PM

Baya boş bir muhabbet gibi dursada temenni olarak bakınca insanın içini ısıtıyor Cheesy Başlığı açan arkadaş çok uçmuş ama sevdim banada gelirsek 1 cent 100 satoshi diyen arkadaş en mantıklısını söylemiş tabi bu tamamen benim fikrim

kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
December 03, 2017, 09:56:26 PM

Bu biraz aşırı bir "gelecek" postası olmuş bence Cheesy BTC alıp başını gittikten sonra herkesin her konudaki temennisi uçmaya başladı, imkansızı zorluyoruz bazen.

luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
December 07, 2017, 12:57:30 AM

Bir hikaye vardı şuan çok uzun yazmayacağım ancak durum şu 1 dolar 1 satoşi olmasına gerek yok. 1 dolar 1 satoşi olma yolunda olsun bize yetecek :d ki gayet de o yolda
HeroMaster
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
December 07, 2017, 02:50:07 PM

1$ USD 1 Satoshi olması için var olan ekonomik sistemin ciddi bir kriz yaşayıp çökmesi ve yerine bitcoin gibi djital varlıkların geçmesi demektir.
Odd Thomas
Sr. Member

Activity: 272
Merit: 310

View Profile
December 07, 2017, 03:09:04 PM

Şaka maka buraya doğru gidiyoruz. 10k dolarlar da bir dönem hayaldi. Bu piyasada hiçbir şeye mümkün değil dememek lazım.
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
December 08, 2017, 12:11:58 AM

6666 SATOŞİ 1 dolar ve şuan daha da yükseldi değer beyler bu iş nereye gidiyor durum korkutucu olmaya başladı. Altlarda kaldık artık btc uçuyor.  Biraz sakinleşse çok iyi olacak.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 08, 2017, 08:29:45 AM

Satoşi 1 Doları görürse vay bee kıçırık tokenler bile 1 dolara yakın Sad Belki Gelecekte neden olmasın ?

yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
December 08, 2017, 11:04:13 AM

Böyle bir durum bayağı zaman alır biz görür müyüz orasını bilemem. Ama şimdilik böyle bir durumun olması imkansız. Gerçi BTC'nin rahat durduğu yok. Anında 1.000 USD artıyor.

pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
December 08, 2017, 06:51:05 PM

Bu baya bir gelecek postası durumunda eskiden ben de o tarz bir şey düşünürdüm ama nedense bana bitcoin çok uzun ömürlü olmayacak gibi gelmeye başladı.

carlzec
Full Member

View Profile
December 08, 2017, 10:33:13 PM

Bence bitcoin ödeme aracı olmaz. Çünkü olamaz. Bu kadar değerli ve değerlenmeye açık bir araç ile ödeme yapamazsın. Örneği Altın elbette. Bakır olur akçe olur altın elde tutulur. Kağıt para olur, değerli kağıt olur altın elde tutulur, elmas elde tutulur bence aynı mantık.
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
December 08, 2017, 11:42:14 PM

Başlık çarpıcı olsun diye atılmış sanırım yoksa yazan arkadaşta inanmıyordur tamam güzel yerlere gelecek eminiz ama uçmaya da gerek yok.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: