Bitcoin Forum
April 20, 2024, 12:55:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398852 times)
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
November 02, 2017, 04:58:53 PM

arkadas bu ne yaw?

her defasinda microsoft azure diyorlar,

biz yapmadik dis gucler yapti..

yaptirma kardesim o zaman ??

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713574541
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713574541
Reply with quote  #2

1713574541
Report to moderator
1713574541
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713574541
Reply with quote  #2

1713574541
Report to moderator
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
November 02, 2017, 08:22:34 PM

Bitcoin piyasalarındaki yoğunluk nedeniyle yaşanan teknik aksaklık hakkında açıklama

Kamuoyunun ve kullanıcılarımızın dikkatine,

1 Kasım 2017 ve 2 Kasım 2017 tarihlerinde Bitcoin fiyatındaki ani yükselişler sebebi ile tüm dünya ve Türkiye borsalarında kısa süreli kesintiler yaşanmıştır. BTCTurk de hem Türkiye’deki hem de dünyadaki tüm diğer kripto para pazarları gibi bu ani yoğunluktan maalesef etkilenerek 1 Kasım 2017 tarihinde 20 dakika ve 2 Kasım 2017 tarihinde ise 30 dakikalık bir süre için kısmi olarak erişilemez olmuştur.

Sorunun sebebi nedir?

Tüm bitcoin pazarlarında iki gündür yaşanan erişim sorunlarının sebebi bitcoin fiyatındaki ani yükselişle beraber çok fazla sayıda kullanıcının aynı anda kullandıkları kripto para pazar sitelerine girmeleri ve sunucular üzerinde anlık aşırı yük oluşturmalarından kaynaklıdır.

Yaşanan kesintilerin doğrudan BTCTurk kaynaklı olmadığını bilmenizi isteriz. Bu durumlar daha önce öngörülemediğinden kesintilerden önce bilgilendirme yapılabilmesi de mümkün olamamıştır.

Ani yoğunluk ne gibi bir soruna yol açıyor?
Teknik olarak web sitelerine gelen isteklerin ani olarak aşırı artışı sunucuların gelen isteklere yanıt verememesine yol açar. Benzer durumların dünyanın en büyük ve güvenilir web sitelerinde de defalarca yaşandığına şahit olunmuştur.

İster cloud ister fiziki sunuculardan yayın yapıyor olalım tüm web sitelerinin sunucularının bir kapasitesi vardır. BTCTurk sistemi bulut sunucuları üzerinde çalışmakta ve otomatik olarak gücünü yükseltebilmektedir. Her ne kadar kullanmış olduğumuz bulut sucunuları dünyanın en güvenilir cloud sistemleri arasında yer alsa da sunucularımızda çok kısa bir zamanda oluşan aşırı yük kısa bir süre için karşılanamamıştır.

Normal zamanlarda 3000-4000 session arasında seyreden anlık istek sayımız 100.000 seviyelerine ulaşmış ve teknik müdahale etmeden isteklere yanıt veremez duruma gelmiştir.

Aynı teknik sorun tüm pazarlarda yaşandı mı?

Bu durum yalnızca BTCTurk değil tüm dünya borsalarında yaşanmıştır.

Sorunu anında fark eden teknik personelimiz kullanıcılarımızın mağduriyetlerini önlemek için anında konuya odaklanmış ve problemi Türkiye’deki rakiplerimizden çok daha kısa bir süre içinde çözmüşlerdir.

BTCTurk teknik aksaklıktan kar ediyor mu?

BTCTurk bildiğiniz gibi bir alım satım platformudur ve kendisi hiçbir şekilde pozisyon almamaktadır.

BTCTurk ün tek gelir kaynağı alım-satıma aracılık etmektir. Dolayısıyla sistem kesintisi en çok BTCTurk e zarar vermiştir.

Saygılarımızla,
BTCTurk

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
November 02, 2017, 08:26:18 PM

BTCTurk

Ben surekli dunya borsalarinda islem yapiyorum,

hic bir sorun yasamadim,

kelimenin tam anlamiyla yogunlugun oldugu zamanda bile YAG gibi akiyordu tum islemler...

komik olmayin..

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
x8y
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
November 03, 2017, 11:52:42 AM

Bitcoin piyasalarındaki yoğunluk nedeniyle yaşanan teknik aksaklık hakkında açıklama

Kamuoyunun ve kullanıcılarımızın dikkatine,

1 Kasım 2017 ve 2 Kasım 2017 tarihlerinde Bitcoin fiyatındaki ani yükselişler sebebi ile tüm dünya ve Türkiye borsalarında kısa süreli kesintiler yaşanmıştır. BTCTurk de hem Türkiye’deki hem de dünyadaki tüm diğer kripto para pazarları gibi bu ani yoğunluktan maalesef etkilenerek 1 Kasım 2017 tarihinde 20 dakika ve 2 Kasım 2017 tarihinde ise 30 dakikalık bir süre için kısmi olarak erişilemez olmuştur.

Sorunun sebebi nedir?

Tüm bitcoin pazarlarında iki gündür yaşanan erişim sorunlarının sebebi bitcoin fiyatındaki ani yükselişle beraber çok fazla sayıda kullanıcının aynı anda kullandıkları kripto para pazar sitelerine girmeleri ve sunucular üzerinde anlık aşırı yük oluşturmalarından kaynaklıdır.

Yaşanan kesintilerin doğrudan BTCTurk kaynaklı olmadığını bilmenizi isteriz. Bu durumlar daha önce öngörülemediğinden kesintilerden önce bilgilendirme yapılabilmesi de mümkün olamamıştır.

Ani yoğunluk ne gibi bir soruna yol açıyor?
Teknik olarak web sitelerine gelen isteklerin ani olarak aşırı artışı sunucuların gelen isteklere yanıt verememesine yol açar. Benzer durumların dünyanın en büyük ve güvenilir web sitelerinde de defalarca yaşandığına şahit olunmuştur.

İster cloud ister fiziki sunuculardan yayın yapıyor olalım tüm web sitelerinin sunucularının bir kapasitesi vardır. BTCTurk sistemi bulut sunucuları üzerinde çalışmakta ve otomatik olarak gücünü yükseltebilmektedir. Her ne kadar kullanmış olduğumuz bulut sucunuları dünyanın en güvenilir cloud sistemleri arasında yer alsa da sunucularımızda çok kısa bir zamanda oluşan aşırı yük kısa bir süre için karşılanamamıştır.

Normal zamanlarda 3000-4000 session arasında seyreden anlık istek sayımız 100.000 seviyelerine ulaşmış ve teknik müdahale etmeden isteklere yanıt veremez duruma gelmiştir.

Sorunu anında fark eden teknik personelimiz kullanıcılarımızın mağduriyetlerini önlemek için anında konuya odaklanmış ve problemi Türkiye’deki rakiplerimizden çok daha kısa bir süre içinde çözmüşlerdir.

BTCTurk teknik aksaklıktan kar ediyor mu?

BTCTurk bildiğiniz gibi bir alım satım platformudur ve kendisi hiçbir şekilde pozisyon almamaktadır.

BTCTurk ün tek gelir kaynağı alım-satıma aracılık etmektir. Dolayısıyla sistem kesintisi en çok BTCTurk e zarar vermiştir.

Saygılarımızla,
BTCTurk

Azıcık yetkin ve şerefli olsanız diyeceğim.. Gülme gelecek girdiğim beklenti açısından.

Ona buna suç atacağınıza adam gibi sistem kursanız ya... Coğrafi yedeklilik, load balancer, HA, aktif-aktif veritabanı desek şimdi bön bön bakacaksınız, "ama Azure" diyeceksiniz.

Direkt diğer sistemler de çöküyor bana ne bana ne kafa yapısına girmeniz... Mükemmelsiniz. Hatanızı kabullenin bari, sıvamayın.

Siz ve türevleriniz için tek isteyeceğim sürekli sizin kafa ve sizin gibi iş yapan insanlarla karşılaşmanızdır. Ne diyeyim...
Sen adam gibi sistem yazmaktan acizsen istersen dünyadaki tüm sistemleri tek sistem yapıp kullan, gene patlarsın.
Boğazınızda kalsın. Kötü günler.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 03, 2017, 01:08:56 PM

Haftalardır girmeye korkuyordum koinim'de giriş sıkıntısı yaşadığım zaman işimde acildi btcturk'ten halledeyim, giriş yaparken bile sıkıntı çıkan bir site giriş yaptıktan sonra neler olur bilmiyorum. Bitcoin aldım çekim yaptım sıkıntı çıkmadı trade işleri yapmadığım için sorunla karşılaşma olasığı iyice azalıyor benim açımdan. Ether alacaktım daha hızlı transfer olur dedim ama cesaret edemedim direkt bitcoin aldım hallettim. Umarım sorunlarınızı çözebilirsiniz kullanıcı sayınız artıyor işlem hacmi artıyor en ufak problemlerin bile yaşanmaması gerekiyor.
maximan2008
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
November 03, 2017, 01:14:58 PM

btcturk ekibi neden maillerime bakmıyorsunuz. 2 gündür cevap bekliyorum. eth göndermiştim ama hala hesabıma geçmedi. bununla ilgili birçok mail attım.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 04, 2017, 11:26:13 AM

Sistemimiz Bitstamp vb. contractlar üzerinden gönderim yapan cüzdan işlemlerini desteklememektedir.
Yazıyor poloniex gibi borsalardan nasıl eth gönderebiliriz arkadaşlar ?
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
November 04, 2017, 12:29:24 PM
Last edit: November 05, 2017, 04:17:45 PM by btclife01

Sistemimiz Bitstamp vb. contractlar üzerinden gönderim yapan cüzdan işlemlerini desteklememektedir.

Bu sorun(konratlardan BTCTurk e ETH gönderimi bakiyenize eklenmediyse)BTCTurk destek ile irtibata geçerek çözülebilir, fakat desteğe ek bir iş çıkaracağından BTCTurk iç/kontrat transferlerini desteklemeyeceğini belirtmiş ki benzer uyarı birçok yerde karşımıza çıkıyor.

ETH ile ilgili transferlerde sorun çıkmaması için o işleme özel (veya daha önce kullandığınız) bir ETH adresi edinip(PrivateKeyi yedeklemeyi unutmayın!)

Borsa > Cüzdan > Borsa > Cüzdan > ...

şeklinde işlem yaparsanız enazından birde bu işlemler için Borsaların destek bölümleriyle yazışmak ve belki 3-5 gün belki 15 gün veya daha fazla beklemek zorunda kalmazsınız.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
November 04, 2017, 08:28:39 PM

Bu sorun(konratlardan BTCTurk e ETH gönderimi) BTCTurk destek ile irtibata geçerek çözülebilir, fakat desteğe ek bir iş çıkaracağından BTCTurk iç/kontrat transferlerini desteklemeyeceğini belirtmiş ki benzer uyarı birçok yerde karşımıza çıkıyor.

ETH ile ilgili transferlerde sorun çıkmaması için o işleme özel (veya daha önce kullandığınız) bir ETH adresi edinip(PrivateKeyi yedeklemeyi unutmayın!)

Borsa > Cüzdan > Borsa > Cüzdan > ...

şeklinde işlem yaparsanız enazından bir bu işlemler için Borsaların destek bölümleriyle yazışmak ve belki 3-5 gün belki 15 gün veya daha fazla beklemek zorunda kalmazsınız.

Ben konuyu anlayamadım, doğrudan lokal cüzdandan mı gönderim kabul ediyorlar mış, bunun anlamı ve neden gerektiğini biri anlatabilir mi?

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
serkan82
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
November 04, 2017, 11:16:16 PM

Sabahtan beri btc cekemiyorum  hesabında 0.01058586 btc olmasına rağmen "Hesabınızda bu işlem için yeterli miktarda BTC bulunmamakta" diye uyarı veriyor. Mail attığım halde dönüş yapmıyorlar.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 04, 2017, 11:31:26 PM

Sabahtan beri btc cekemiyorum  hesabında 0.01058586 btc olmasına rağmen "Hesabınızda bu işlem için yeterli miktarda BTC bulunmamakta" diye uyarı veriyor. Mail attığım halde dönüş yapmıyorlar.

Çekeceğin tutardan fee ücretini çıkartın, bakiyenin hepsini çekmek isteyince otomatik olarak düşmüyor ve komisyonu tahsil edemediği için bakiyenin yetersiz olduğu uyarısını veriyor.
serkan82
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
November 05, 2017, 07:03:54 AM

Çekeceğin tutardan fee ücretini çıkartın, bakiyenin hepsini çekmek isteyince otomatik olarak düşmüyor ve komisyonu tahsil edemediği için bakiyenin yetersiz olduğu uyarısını veriyor.

Fee ücretini fazlasıyla düştüm ama yinede btc çekmiyor.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1062
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
November 05, 2017, 07:16:15 AM

fee ücretini içinden 0.0005 olarak düşmelisin.

everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
November 05, 2017, 09:25:47 AM

Sabahtan beri btc cekemiyorum  hesabında 0.01058586 btc olmasına rağmen "Hesabınızda bu işlem için yeterli miktarda BTC bulunmamakta" diye uyarı veriyor. Mail attığım halde dönüş yapmıyorlar.

BTCTURK sitesinde
"Bitcoin çekme işleminizden 0.0005 BTC komisyon alınacaktır.
Tüm bakiye ikonuna tıkladığınızda komisyon otomatik olarak eksiltilerek miktar alanı doldurulacaktır."
şeklinde bir uyarı var FAKAT sistem yukarıdaki gibi İŞLEMİYOR! Böyle bir uyarı olduğu halde sistemin böyle çalışmadığını BTCTURK ekibi hala neden bilmiyor ve uyarıyı silmiyor orası ayrı bir gariplik!

OTOMATİK EKSİLTME diye birşey olmuyor!!! Manuel olarak 0.0005BTCyi kendin hesaplayıp çekeceğin miktardan düşmelisin.
0.01058586 yerine 0.01008586 yazmalısın. Yine aynı uyarı çıkarsa, o zaman sondaki rakamı 1 azalt yani, 0.01008585BTC gibi.
IT82
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
November 06, 2017, 08:29:54 AM

BTCTURK.coma para yatırdım halen hesabımda birsey gormuyorum. Destek hattı maillarına cevap vermiyorlar. Sikayetvar.coma yazdım umurlarında olmadı irtibata bile gecmediler.  Param ucar mı? Bu siteye guveniyor musunuz ?
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 06, 2017, 11:55:55 AM

BTCTURK.coma para yatırdım halen hesabımda birsey gormuyorum. Destek hattı maillarına cevap vermiyorlar. Sikayetvar.coma yazdım umurlarında olmadı irtibata bile gecmediler.  Param ucar mı? Bu siteye guveniyor musunuz ?

Bu konuyu takip halindeler. Dumurumunuzu burdan da ayrıca iletin. ilk defa yatırıyorsanız 24 saatlik bir bekleme süreleri vardı sanırım. Bunu da göz önüne  alınız.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
November 08, 2017, 01:23:25 PM

Sayın Kullanıcımız,

Konu hakkında genel bir sorun olup bu durumun düzeltilmesi için teknik ekibimiz çalışmalarını devam ettiriyor.

Sorun düzelene kadar 0.0005 BTC çekme komisyonunu düştükten sonra kalan BTC miktarını kendiniz manuel yazarak göndermeyi denemenizi rica ederiz. Bu şekilde de sorun devam eder ise lütfen destek ekibimiz ile irtibata geçiniz.

Destek ekibimiz yoğunluğa bağlı olarak sıra dahilinde tüm taleplere mutlaka geri dönüş yapmaktadır.

Saygılarımızla

BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
November 08, 2017, 01:28:07 PM

Sayın Kullanıcımız,

Banka ve diğer ödeme sistemlerinden ilk defa para yatıracak olan kullanıcıların yatırdıkları tutar, paranın yatırılmasının gerçekleşmesinden  24 saat sonra kullanıcı hesabına geçecektir. Bu bilgi tüm TL  yatırma sayfalarımızda yer almaktadır.

İlk yatırmanız değil ise yaptığınız yatırmanın kriter dışı olup olmadığından emin olmanızı rica ederiz. İlk defa yatırılmayan ve kriterlere uygun olan ödemeler anında hesaplara alınmaktadır.

Para yatırma ile ilgili detaylı bilgi için lütfen ziyaret ediniz;

http://destek.btcturk.com/customer/tr/portal/topics/619031-para-yat%C4%B1rma/articles

Destek ekibimiz yoğunluğa bağlı olarak sıra dahilinde tüm talepleri cevaplandırmaktadır. Devam eden bir sorun var ise lütfen bize tekrar ulaşınız.

Saygılarımızla

Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
November 08, 2017, 01:36:39 PM

btcturk ekibi neden maillerime bakmıyorsunuz. 2 gündür cevap bekliyorum. eth göndermiştim ama hala hesabıma geçmedi. bununla ilgili birçok mail attım.

Sayın kullanıcımız,

Son günlerdeki Bitcoin fiyatında olan yükselmeler nedeni ile talep ve işlem sayılarımızda bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle destek ekibimizin cevap sürelerinde ne yazık ki istenmeyen bir artış yaşanmaktadır.

Konu hakkındaki sorununuz devam ediyor ise size hemen yardımcı olabilmemiz için siteye üye olduğunuz e-posta adresini mesaj ile iletmenizi rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

varanvaran
Legendary
*

Activity: 1062
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
November 09, 2017, 02:35:09 PM

Sayın kullanıcımız,

Son günlerdeki Bitcoin fiyatında olan yükselmeler nedeni ile talep ve işlem sayılarımızda bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle destek ekibimizin cevap sürelerinde ne yazık ki istenmeyen bir artış yaşanmaktadır.

Konu hakkındaki sorununuz devam ediyor ise size hemen yardımcı olabilmemiz için siteye üye olduğunuz e-posta adresini mesaj ile iletmenizi rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Merhaba saat 16.25'de hesabıma para yatırmak için transfer yapmama rağmen 1 saat geçti ve hesabıma yansımadı.

desteğe mail attım ama dönüşde alamıyorum acil bir müşterime bitcoini alıp göndermem gerekiyor 1 saattir alamıyorum bekliyorum

Pages: « 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 217 »
  Print  

Jump to: