Bitcoin Forum
March 29, 2024, 03:06:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4  All
  Print  
Author Topic: Bitcoini Hangi Fiyattan Alırsınız ?  (Read 995 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
December 03, 2017, 12:20:35 PM

Beyler ufak bir araştırma yapıyorum,genel paikoloji ne yönde öğrenmek istiyorum.Biliyorsunuz bitcoin herzaman tersi hareket eder.

Bitcoini hangi fiyattan almayı düşünüyorsunuz ? Yükselirse kaçtan girersiniz , Düşerse kaçtan alırsınız ?

Kendi düşüncem ;

Düşerse - 7k civarı girerim
Çıkarsa - 16 k civarı girerim

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1711724768
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711724768
Reply with quote  #2

1711724768
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711724768
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711724768
Reply with quote  #2

1711724768
Report to moderator
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
December 03, 2017, 06:15:05 PM

Bitcoin için alım fiyatı belirlemenin anlamsızlaştığı zamanlardayız, ben parama göre hemen her fiyatttan az az giriş yaptım, iyi bir düşerse güzel olur ama çıkmaya devam ederse de parama göre alıma devam edecem şahsen. 

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
December 03, 2017, 07:55:46 PM

Ben binler basamağı 6'lara düştüğünde Bitcoin satın alırım, kalan fiyatlanmanın balon olduğunu düşündüğüm için satın almıyorum.
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
December 03, 2017, 08:58:29 PM

Benim matematiğimin formülüm yok, ne hissedersem o zaman alıp satıyorum, onun için kimseyi dinlememek en iyisi.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
December 03, 2017, 09:50:45 PM

Birkaç hafta öncesine kadar ancak düştüğü zaman alma taraftarıydım ama artık durum ortada, her an bitcoin alınabileceğini düşünüyorum. Şuanda da iç rahatlığı ile alınır bence.

Arksun
Sr. Member

Activity: 616

View Profile
December 03, 2017, 10:18:48 PM

Her fiyattan alınır, ben de henüz geç olduğunu düşünmüyorum. Gerçi mevcut sayıya bile balon diyenler oluyor ama 2018'de de yükselişe devam diye tahmin ediyorum.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 04, 2017, 02:08:06 AM

Ben şuan 7000 dolar üzerini ciddi ciddi balon olarak görüyorum ve ısrarla 7000 doların altına ineceğini söylüyor ve düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz eğer inerse o zaman tekrar bir giriş yaparım.
kimsesiz
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
December 04, 2017, 11:06:29 AM

Merhaba arkadaşlar. Ben öyle bi alt fiyat belirlemem. Alım fırsatı paramın olduğu zaman başlar benim için. Çünkü sürekli artış gösteriyor. Azaldığını göremedim. Tabi bu söylediklerim uzun vadeli yatırımcılar için geçerli. Ama al sat yapıyorsanız sürekli ekranları takip etmeniz gerekecek.
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
December 04, 2017, 03:43:36 PM

Param olduğunda alacağım. Yıl başı için zaten 10.000 dolar üzeri genel olarak belirlenmiş gibi duruyor. Bitcoin çıkarken değil düşerken alınır, küçük küçük düzenli alım taraftarıyım.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
December 04, 2017, 08:55:35 PM

Ben şimdi Bitcoin alırsam sadece 6k civarından girerim başka sanırım bitcoine giremem onun yerine waves, litecoin gibi kriptoparalara yatırım yapmayı düşünüyorum
katsube
Member
**

Activity: 70

View Profile
December 04, 2017, 09:02:28 PM

Bu saatten sonra 9000 doların altına ineceğini düşünmüyorum. O yüzden 9K'yı gördüğüm an 3-5 bir şeyler atarım.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 04, 2017, 09:03:25 PM

Bitcoinin yakaladığı fiyatın gerçek bitcoin değerini yansıtmadığını düşünüyorum ve gerçek değerin 5000 dolar 6000 dolar arası olduğunu düşünüyorum fiyat oralara gelirse alım yaparım. Bitcoin fiyatının bugünkü değerinden alım yapmanın olası bir fiyat düşüşü geldiğinde pişmanlık yaratacağı düşüncesindeyim.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
December 04, 2017, 09:22:19 PM

Bitcoin fiyatını ve düşüşünü tahmin etmenin zorluğu ortada, bu nedenle ben parama göre alabileceğim kadar alacağım, gerisi kısmete kalmış, gönül iyice bir düşsün de oradan alalım ister  fakat çok fazla  geri düşüş görünmüyor tabi bu benim fikrim.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 04, 2017, 09:44:57 PM
Last edit: December 04, 2017, 10:12:03 PM by spastikss

Bitcoin fiyatını ve düşüşünü tahmin etmenin zorluğu ortada, bu nedenle ben parama göre alabileceğim kadar alacağım, gerisi kısmete kalmış, gönül iyice bir düşsün de oradan alalım ister  fakat çok fazla  geri düşüş görünmüyor tabi bu benim fikrim.

fiyatı bireysel olarak belirleyemiyorum. o yüzden de genel akışa göre hareket ederim. genelde ufak birikimleri uzun vadeye yaymak istesemde hep panikle satıp daha yüksek fiyattan tekrar almak zorunda kaldım.

çok iyi hatırlıyorum 3-4 ay önce 8700 tl iken 0,6 btc almıştım. kısa bir süre sonra  11.000 tl yi zorlayınca dedim bunu enayilere satıp kaçayım. ama bir baktım enayi benmişim Grin aradan 15 gün geçmeden 16 bine çıktı ve tekrar aldım. biraz bocalamaya başlayınca hemen hemen aynı fiyattan sattım. sonra 20 binli fiyatlardan tekrar aldım. sonra 22 bine sattım. bu sefer 29 binlerdeyken tekrar aldım. 33 bine sattım. kar ettim sandım. hep böyle oldu bu. o paraya ihtiyacım yoktu kenarda tl deydi. o parayı hiç ellemesem şimdi 5 e katlamış olacaktı. ama ben bu hareketlerim yüzünden en fazla 2 ye katlayabildim. en son 49 bin tl yi gördüğü gün tekrar aldım. ama bekleyeceğim.

hepimizin 1 sene sonra btc nin getirisinin doların 1 sene sonraki getirisinden kat kat fazla olacağının farkındayız. dolar yıllık %3 bilemedin 4 getirir. tl vadelide en fazla %15 olsun. btc de hedef bunun en az 3 katı ama sabredemiyoruz.

yani ben bu sene btc olayını tanıdım öğrendim. ama insanız sonuçta. hayatımıza yönelen risklerden kaçınma dürtümüz bizi karlı işlerden alıkoyuyor. bu genelde iyi birşeydir yani korku insanın bütünlüğünü koruma kendini savunma çabasıdır ama gereksiz korkunun da sebebi bilmemekten tecrübesizlikten kaynaklanıyor.

trade işi sağlam psikoloji, kararlılık ve iyi bir deneyim gerektiriyor. bunu da demekki bu şekilde yavaş yavaş öğreneceğiz.

sconklin321
Sr. Member

Activity: 543

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 04, 2017, 10:05:07 PM

4k dolar civarına düşmeden bitcoine yatırım yapacak cesareti kendimde bulabileceğimi ben pek zannetmiyorum açıkçası en azından şu an elimde ki parayla Smiley

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 04, 2017, 11:00:08 PM

Aslında sorunun cevabı yatırımın uzun vadelimi kısa vadelimi yapılacağına ve herkesin kendi fikrine göre değişir mesela benim gibi düşünen ve bitcoinin ilerki zamanlar da çok daha fazla değer artışı yaşayacağına inanan bir kişi için şuan da oluşan her fiyattan girilebilir uzun vadeli yatırım düşünülüyorsa.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 05, 2017, 12:11:34 AM

9000 dolar civarını gördüğü zaman yine stop loss ile giriş yapılabilir. Zaten sürekli yükseliyor vicdansız girsen girilmiyor, uzaktan izlemeye gönül razı değil. Keşke çekmemek için bir hamle yapacağım galiba.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
December 05, 2017, 07:35:14 AM

9-10bin dolar arasına düştü mü yine psikolojik olarak alım emirlere girilmeye başlanır. Sonrasında yeniden 11-12k lara sabitlenir gibi geliyor. Eğer şuanki direnci kırarsa 15-16larda sabitlenir gibi.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
December 05, 2017, 12:21:21 PM

Bu fiyatlardan epey bir düşüş yaparsa alırım ama büyük bir düşüş pek olası görünmüyor. Ya da baktım düşüş olmuyor(olmuyor da zaten) her an her fiyattan alabilirim.

aynen dediğiniz gibi hocam düşüş yapması lazım almamız için ancak bu meret sanırım 20 bin doları görmeden sanırım bir türlü düşüş yaşamayacak o yüzden bizim hayaller suya düşecek gibi görünüyor
gyrocu
Newbie
*

Activity: 109
Merit: 0

View Profile
December 06, 2017, 04:29:11 PM

9000 iyi fiyat diye düşünüyorum
Pages: [1] 2 3 4  All
  Print  

Jump to: