Bitcoin Forum
April 24, 2024, 03:04:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yeşilköy Atatürk Havalimanındaki Bitcoin ATM'si  (Read 1484 times)
lossnet (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 03, 2017, 12:40:32 PM
Last edit: December 03, 2017, 12:58:10 PM by lossnet

Yeşilköy Havalimanında birkaç sene önce sadece uluslararası uçuşların olduğu bölüme koyulan Bitcoin ATM'si vardı. Şimdi ikinci bi ATM daha eklenmiş ve dış kısımdaymış. Bu ATM'leri gören ya da kullanan var mı? Özellikle de yurtdışı çıkış alanına girmeden kullanabileceğimiz ATM nerede?
Haberlerde okudum; ATM'yi koydurtan firma yetkilisine sormuşlar: Kiosk tam olarak nerede bulunuyor? Sadece Uluslararası alanda mı?
"Hem içerde hem de dışarda var" cevabını vermiş. Bilen ya da kullanan arkadaşlar bi yorumlasın lütfen.
1713927841
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713927841
Reply with quote  #2

1713927841
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713927841
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713927841
Reply with quote  #2

1713927841
Report to moderator
CLS63
Legendary
*

Activity: 1722
Merit: 1629

View Profile
December 03, 2017, 01:44:54 PM

Bitcoin kuru neye göre belirleniyor onu merak ettim

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 03, 2017, 01:49:56 PM

Yurtdışında ve ülkemizde pek çok borsada bitcoin al-sat işlemleri yapılarak yatırımcılar tarafından fiyat belirleniyor.
poloneix, bitfinex gibi. Ülkemizdeki kur, yurtdışındaki bitcoin dolarının USDTRY kuru ile çarpılması ve arada biraz da borsa yapısına bağlı olarak kur farkının oluşması ile fiyatlanıyor.

Bitcoin ATM'lerinin her ilde en azından bir tane olmasını isterdim.
Çarşıda paraya sıkıştığında bitcoini sat al paranı
Bitcoin işlemlerini hızlandırmak ve daha yaygın hale getirilmesi açısından güzel bir adım.

Umarım ülkemizde daha çok yaygınlaşır.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 03, 2017, 03:26:37 PM

Talebe göre hocam dünya genelinde ki talebe göre. Türkiye borsaların da neden bu kadar fark var dersen ülkemizin uluslararası entegrasyonu her sektörde olduğu gibi buraya da yansıyor. Ayrıca acı bir gerçek sistemsel site alt yapı sorunlarımız, internet bağlantı problemimiz Türkiye de ki fiyat da ki etkili unsurlar.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1722
Merit: 1629

View Profile
December 03, 2017, 03:31:27 PM

Yurtdışında ve ülkemizde pek çok borsada bitcoin al-sat işlemleri yapılarak yatırımcılar tarafından fiyat belirleniyor.
poloneix, bitfinex gibi. Ülkemizdeki kur, yurtdışındaki bitcoin dolarının USDTRY kuru ile çarpılması ve arada biraz da borsa yapısına bağlı olarak kur farkının oluşması ile fiyatlanıyor.

Bitcoin ATM'lerinin her ilde en azından bir tane olmasını isterdim.
Çarşıda paraya sıkıştığında bitcoini sat al paranı
Bitcoin işlemlerini hızlandırmak ve daha yaygın hale getirilmesi açısından güzel bir adım.

Umarım ülkemizde daha çok yaygınlaşır.

Ben borsalardaki fiyatı söylemedim hocam benim sorum bu atm'de fiyat neye göre belirleniyor Türkiye'den belli bir borsadan mı fiyatı alıyor eğer öyleyse oradan bitcoin alıp satmak daha mantıklı olur hesap onayı filan yok anında nakit paraylar alıp satmak çok rahat olur

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 03, 2017, 03:44:23 PM

Ben borsalardaki fiyatı söylemedim hocam benim sorum bu atm'de fiyat neye göre belirleniyor Türkiye'den belli bir borsadan mı fiyatı alıyor eğer öyleyse oradan bitcoin alıp satmak daha mantıklı olur hesap onayı filan yok anında nakit paraylar alıp satmak çok rahat olur

Türkiye'de uçuk kur farklarına sahip TL karşılığını kullanacaklarını hiç zannetmiyorum.
Yurtdışındaki borsaların fiyatları zaten birbirine yakın.
Preev sitesindeki gibi bir rakam üzerinden yapacaklarını düşünüyorum ve bizim USD/TRY kuru ile çarpıp bazı komisyonlar artık ne ise son rakamı vereceklerdir.

Aslında o bölgeye yakın olan birisi gidip test etse bizlere aktarsa güzel olur.
haskizilcik
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
December 03, 2017, 03:56:05 PM

Umarım iç hatlar kısmına da konulur hatta diğer illerdeki özellikle büyük şehirlerdeki havalanmamalarında da Bitcoin Atmsi kurulur

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
December 03, 2017, 04:57:30 PM

Ben çok fazla atatürk havalimanını kullanan bir insanım öyle bir atm ye hiç dikkat etmedim ama muhtemelen borsalardan daha pahalıya geleceğini tahmin ediyorum.

lossnet (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 03, 2017, 06:56:34 PM

19 Kasım 2013 tarihinde havalimanında Bitcoin ATM'si kullanırken çekilen videoyu aşağıdaki linkten bir izleyin Wink ATM Ekranında o günkü BTC ve USD kurunu gösteriyor. 1.500 TL ile 1 BTC alınabiliyormuş hey gidi heyyyy! Coinmarketcap üzerinden kontrol edebilirsiniz o tarihteki fiyatı. Fark ne kadar bilmiyorum bakmadım ben.

https://www.youtube.com/watch?v=AVh_Xq0PPYY
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
December 03, 2017, 07:22:27 PM

Atatürk Havalimanı'nda bir Bitcoin atm si olduğunu farketmedim.Bitcoin'le alışveriş olanakları arttıkça ATM lerin sayısı da artacaktır.
Winterlust
Jr. Member
*

Activity: 69
Merit: 2

View Profile
December 03, 2017, 07:24:35 PM

En son kaldırılmıştı diye hatırlıyorum ama geri mi koydular acaba
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 03, 2017, 07:44:47 PM

Bu atmler arttıkça peşlerinden hırsızlık girişimi haberleride gelir çok geçmeden,tıpkı hollanda da olduğu gibi ama çok foksiyonel bir olay bitcoinin atmsinin olması umarım kısa zamanda her ilde yaygınlaşır.
tristran
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
December 03, 2017, 07:47:36 PM

Valla bana riskli gibi geliyor. sonuçta atm önünde yankesicilere reklam olucaz gibi. havaalanında hadi neysede dışarıda sokakta filan  Huh
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
December 03, 2017, 07:54:09 PM

Her zaman bir Bitcoin ATMsinden bahsediliyordu fakat ne duyan oldu ne de gören, ben bunun eskiden olduğunu ve artık kaldırıldığını düşünüyorum.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
December 04, 2017, 01:43:17 PM

Bu konu ara ara ortaya çıkıyor ancak kimsenin görmemesi çok ilginç. Büyük ihtimalle öyle bir atm orada olsa Alp Işık kesin gider onunle video çekerdi. Yok diye büyük ihtimalle Belgrada gidip video çekmişliği var.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
December 04, 2017, 03:18:53 PM

Dünyada en çok Bitcoin atm'si USA'da var, yedi yüzden fazla. Sonra sırasıyla Kanada, İngiltere, ispanya, Finlandiya ve isviçre vs. Türkiye'de daha fazla olmalı. Günlük işlem hacmi bu kadar artmışken Bitcoin atm sayısının artması faydalı olur, tanınırlığını yükseltir. İnsanların gözünde sanal bir halden fiziksel algıya geçilir.
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562
Merit: 251

ALCEDO

View Profile
December 04, 2017, 10:36:24 PM
Last edit: December 14, 2017, 12:34:23 AM by pokeviktor

Yeşilköy Atatürk Havalimanındaki Bitcoin ATM'si bir mit haline geldi forumda Grin  Bu yıl o kadar yurtdışı yaptım bir bakmak aklıma bile gelmedi, gelecek yaza kadar planımda yok artık.  Bugünden sonra yurtdışına çıkan ilk arkadaş bir baksın bizim için ayrıntılara, duacısı olacağız.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 04, 2017, 10:45:19 PM

ben mümkün olduğunca kullanmamaya çalışırım bu atmleri hele de yüklü miktarda coininiz varsa hesabınızda bu atmleri kullanmak kendinizi ele vermekten başka birşey olmaz yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi yankesicilerin gözetlemesi çok olası.
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 04, 2017, 11:05:40 PM

Bence de bu hikaye pek inandırıcı değil, her zaman bir Bitcoin ATM'si olduğundan bahsedildi ama ne fotoğrafını gördüm ne de gören duyan olmuş şu ana kadar. Efsanelerde bugünü oynuyoruz resmen
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 04, 2017, 11:11:23 PM

Bu havalimanındaki BTC atm si tam hugo ya küfreden çocuk hikayesi gibi, herkes biliyor tanıyor dinledi etti ama herkes başka bir şey konuşuyor. Daha fotoğrafı şusu busunu gören olmadı bu atm nin, eski yeni fark etmez.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: