Bitcoin Forum
April 23, 2024, 08:50:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Signature campaign  (Read 515 times)
baghdatis1990 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 14

Miracle Tele


View Profile
December 04, 2017, 03:45:34 PM
 #1

          Buna seara,

  Sunt nou inscris si ma intereseaza cum pot castiga incet, dar sigur, fara investitii in acest domeniu. Am inteles ca o varianta ar fi cea de signature campaign. Mai exact cum se procedeaza? Care sunt pasii ce trebuie sa-i urmez?

         Multumesc binevoitorilor ce imi vor raspunde! Grin Grin Grin Grin

△ M!R△CLE TELE   ▌  BRINGING MAGIC TO THE TELECOM INDUSTRY  ▐   JOIN US NOW!
▐▐   40% Biweekly Rewards     ▬▬▬   Calls at €0.2   ▬▬▬     Traffic from €0.01 worldwide   ▌▌
▬▬▬▬▬▬   ANN  Lightpaper  Bounty  Facebook  Twitter  Telegram   ▬▬▬▬▬▬
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713905414
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713905414

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713905414
Reply with quote  #2

1713905414
Report to moderator
1713905414
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713905414

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713905414
Reply with quote  #2

1713905414
Report to moderator
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 05, 2017, 12:04:09 PM
 #2

Intradevar signature campaigns sunt o modalitate sigura de a castiga ceva BTC. Nu o sa te imbogatesti din asta dar poti avea un venit destul de ok.

Campaniile active le gasesti in sectiunea Marketplace -> Services a forumului: https://bitcointalk.org/index.php?board=52.0

Fiecare campanie are cerintele ei specifice, dar unele din cele mai importante sunt:
 - Sa nu ai Trust rating negativ
 - Sa nu spamezi forumul cu posturi doar ca sa faci rank sau sa iti faci numarul de posturi cerute de campanie
 - Sa ai un anumit rank (posibil sa fie unele campanii care accepta si membri Newbie)

In afara de asta, sunt multe alte cerinte, in functie de campanie, dar astea pe care le'am enumerat sunt un punct de plecare.

Ca idee, trebuie sa investesti ceva timp pe acest forum ca sa incepi sa castigi. In general, selectia in campanii se face pe baza calitatii posturilor tale.

Ca un sfat, daca te'ai inscris pe forum doar pentru a castiga BTC, o sa iti fie destul de greu. Daca in schimb iti descoperi pasiunea pentru cryptocurency, atunci lucrurile o sa vina de la sine.

baghdatis1990 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 14

Miracle Tele


View Profile
December 05, 2017, 06:03:28 PM
 #3

  Multumesc mult ca ai fost amabil si m-ai ajutat. Deci eu cu rangul meu, sunt ca un pion pe tabla de sah, nu pot participa la campaniile de semnaturi nu? Si daca da unde le gasesc?

△ M!R△CLE TELE   ▌  BRINGING MAGIC TO THE TELECOM INDUSTRY  ▐   JOIN US NOW!
▐▐   40% Biweekly Rewards     ▬▬▬   Calls at €0.2   ▬▬▬     Traffic from €0.01 worldwide   ▌▌
▬▬▬▬▬▬   ANN  Lightpaper  Bounty  Facebook  Twitter  Telegram   ▬▬▬▬▬▬
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
December 06, 2017, 10:21:39 AM
 #4

Cel mai sigur o sa gasesti campanii dupa de avansezi la jr. member. In vreo luna cam asa. Mai sunt campanii care cer sa ai o anumita vechime pe forum (o luna, doua). Sfatul meu este sa profiti de timpul asta in care esti newbie si sa citesti cat mai mult. Participa la discutii (nu spam), pune intrebari, vino cu informatii noi (stiri eventual) si astfel atunci cand iti va creste rankul iti va fi mult mai usor sa pariticipi.
Iti trebuie putina rabdare si o sa vina si rezultatele.
Si inca o chestie... inainte de a fi acceptat in campanie, de cele mai multe ori vei fi verificat de manager si daca vede ca esti spammer nu vei fi primit.
Spor!

sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
December 06, 2017, 05:10:16 PM
 #5

Si inca o chestie... inainte de a fi acceptat in campanie, de cele mai multe ori vei fi verificat de manager si daca vede ca esti spammer nu vei fi primit.
Spor!

Salut, conteaza numai activitatea de pe forumurile in engleza sau si cea romana?
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
December 07, 2017, 08:02:03 AM
 #6

In mare parte se cere sa ai activitate in sectiunea de Altcoin discussion si in Trading.
Cel mai bine citeste cerintele de cateva campanii de Signature Bounty ca sa-ti faci o idee.

baghdatis1990 (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 14

Miracle Tele


View Profile
December 07, 2017, 08:27:53 AM
Last edit: December 07, 2017, 08:39:53 AM by baghdatis1990
 #7

Cel mai sigur o sa gasesti campanii dupa de avansezi la jr. member. In vreo luna cam asa. Mai sunt campanii care cer sa ai o anumita vechime pe forum (o luna, doua). Sfatul meu este sa profiti de timpul asta in care esti newbie si sa citesti cat mai mult. Participa la discutii (nu spam), pune intrebari, vino cu informatii noi (stiri eventual) si astfel atunci cand iti va creste rankul iti va fi mult mai usor sa pariticipi.
Iti trebuie putina rabdare si o sa vina si rezultatele.
Si inca o chestie... inainte de a fi acceptat in campanie, de cele mai multe ori vei fi verificat de manager si daca vede ca esti spammer nu vei fi primit.
Spor!
. Vad ca si tu esti momentan doar MEMBER. Tu ai participat pana acum la signature campaign? Poti participa. Am observat ca newbie sunt destul de restrictionati din pct asta de vedere al posibilitatii de a participa la campania de semnaturi. Pana acum singura mea "implicare" a fost sa dau share pe fcbook si twitter la un articol.

△ M!R△CLE TELE   ▌  BRINGING MAGIC TO THE TELECOM INDUSTRY  ▐   JOIN US NOW!
▐▐   40% Biweekly Rewards     ▬▬▬   Calls at €0.2   ▬▬▬     Traffic from €0.01 worldwide   ▌▌
▬▬▬▬▬▬   ANN  Lightpaper  Bounty  Facebook  Twitter  Telegram   ▬▬▬▬▬▬
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
December 07, 2017, 09:56:48 AM
 #8

Am prins pana acuma doua campanii la care am fost platit destul de bine. Mai ales la prima unde aveau un sistem de stake si am avut o surpriza placuta la final cand s-a calculat valoarea fiecarui stake.
Momentan sunt la a treia mea campanie cea din semnatura, pe care, apropo, daca esti interesat de un ICO bun iti recomand sa te documentezi si sa iei in considerare ca si investitie.

bitcoin-shark
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2828
Merit: 605



View Profile
December 07, 2017, 08:02:15 PM
 #9

trebuie sa astepti cel putin o luna pina devi junior pe urma poti alege o signature campaign,sfatul meu e sa citesti inainte ce rechizite vor,10/20 post pe saptamina si in ce sectiuni altcoin,trading etc si incearca sa alegi ico care dureaza circa o luna,in general e la noroc unele valoreaza mult altele putin daca prinzi una care valoreaza putin si faci de exemplu 2/3 luni inseamna ca ai pierdut timp,intre timp incearca sa faci ceva airdrop dau ceva monezi sa faci post pe twitter,facebook sau sa intri pe telegram...
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
December 08, 2017, 07:35:10 AM
 #10

Mai merita Signature campaign, avand in vedere volumul actual de tranzactii neconfirmate?
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
December 08, 2017, 08:35:51 AM
 #11

Cum sa nu merite. Pai plata pentru un signature campain se face in tokenul pe care il lanseaza respectivul ICO. Odata cu finalizarea campaniei vei primi tokenul respectiv in walletul propriu sau in walletul campaniei. Nu are nici o treaba cu "blocajul" din perioada asta din retea.

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
January 22, 2018, 05:32:58 PM
 #12

salut. da intr-adevar signature campaign e o varianta buna de a castiga  bani, mai ai ca varianta campaniile de pe tweeter telegram sau chiar translate

steve25
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile
January 23, 2018, 03:40:58 AM
 #13

@rakabel. poti detalia despre campaniile pe translate?
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!