Bitcoin Forum
April 27, 2024, 10:54:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 »
  Print  
Author Topic: Hrvatski (Croatian)  (Read 355976 times)
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 19, 2014, 05:38:34 PM
 #4021

dobar dan crypto zajednice.evo mene nazad .došao i ja ponovno pomoći BTC zajednici.vidim da BTC pada pa da malo pomognem sa kupnjom.
Ko želi kupovati nek slobodno pošalje btc na bitkonanu ja čekam.nema apsolutno nikakvog limita za hr btc zajednicu.

dobar dan crypto zajednice.evo mene nazad .došao i ja ponovno pomoći BTC zajednici.vidim da BTC pada pa da malo pomognem sa kupnjom.
Ko želi kupovati nek slobodno pošalje btc na bitkonanu ja čekam.nema apsolutno nikakvog limita za hr btc zajednicu.

Ja osatdoh bez kesa da kupim...  Sad
Pravi vjernik u BTC nikad ne može ostati bez keša http://www.moj-bankar.hr/kredit/kalkulator.aspx
ako vjeruješ da če rasti gornji link i pronaći keš Grin

Ne bi NIKAD dizao kredit za kupnju Bitcoina... Moze to poc po krivu itekako.
1714258459
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714258459

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714258459
Reply with quote  #2

1714258459
Report to moderator
1714258459
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714258459

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714258459
Reply with quote  #2

1714258459
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 19, 2014, 07:54:09 PM
 #4022

dobar dan crypto zajednice.evo mene nazad .došao i ja ponovno pomoći BTC zajednici.vidim da BTC pada pa da malo pomognem sa kupnjom.
Ko želi kupovati nek slobodno pošalje btc na bitkonanu ja čekam.nema apsolutno nikakvog limita za hr btc zajednicu.

dobar dan crypto zajednice.evo mene nazad .došao i ja ponovno pomoći BTC zajednici.vidim da BTC pada pa da malo pomognem sa kupnjom.
Ko želi kupovati nek slobodno pošalje btc na bitkonanu ja čekam.nema apsolutno nikakvog limita za hr btc zajednicu.

Ja osatdoh bez kesa da kupim...  Sad
Pravi vjernik u BTC nikad ne može ostati bez keša http://www.moj-bankar.hr/kredit/kalkulator.aspx
ako vjeruješ da če rasti gornji link i pronaći keš Grin

Ne bi NIKAD dizao kredit za kupnju Bitcoina... Moze to poc po krivu itekako.

S ovim se apsolutno slažem.
Sa svim takvim i drugim investicijama vrlo se ''opasno'' igrati.
Nema tu nikakvog ''sigurnog'' dobitka kao što neki naivno misle.
Sjetite se koliko je ljudi dizalo kredite za recimo kupovinu dionica HT-a jer ih je vlada i svi drugi uvjeravali da je to sigurna investicija i ''lova do krova''.
a koja je njihova vrijednost sada?
Isto je i sa bitcoinom.
Pogledajte koja mu je vrijednost sada i koju vrijednost je imao prošle godine.
Prerizične su ove ''igre'' za male ulagače i najbolja je preporuka uložiti samo ono što si možeš prouštiti da izgubiš.
Dugoročno, vjerujem da će bitcoin biti ipk dobitak no tko živ a tko mrtav dok se to ne dogodi Smiley

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
netflixer101
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
December 19, 2014, 08:17:30 PM
 #4023

Ostalo mi nekih 100 dolara btca, ima tko da se nadjemo neide mi se za zg. cakovec-vž
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 19, 2014, 10:14:30 PM
 #4024

Ostalo mi nekih 100 dolara btca, ima tko da se nadjemo neide mi se za zg. cakovec-vž
https://bitkonan.com možeš odmah dobiti po 321-325 $ jedino sutra banke ne rade pa češ dobiti lovu u ponediljak oko 9-12 sati jer tada idu plačanja večinom
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 19, 2014, 10:19:54 PM
 #4025

Da, Bitkonan ti je super. Prelako je stavit i vadit novce, i OK su ljudi. Na telefonu ti objasne sve sta te zanima.
Plus, ne treba skenirat sve moguce dokumente, putovnice, osobne, zdravstvene, pokaze za bus i slicno Cheesy
tomaz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
December 20, 2014, 08:02:47 PM
 #4026

Da, Bitkonan ti je super. Prelako je stavit i vadit novce, i OK su ljudi. Na telefonu ti objasne sve sta te zanima.
Plus, ne treba skenirat sve moguce dokumente, putovnice, osobne, zdravstvene, pokaze za bus i slicno Cheesy
slazem se sa tobom, najlaksi nacin
cryptonova
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 24, 2014, 05:36:09 PM
 #4027

Bok svima!

Imam jedno pitanje. Ima li netko loših iskustava sa povlačenjem većih količina novca sa BitKonana ili BitStampa (>$5K), da li postoji opasnost da to banke 'zamrznu' i kakva su vaša iskustva s porezom.

Naime, radim za 'Bitcoin firmu' i htjeli bi probati isplaćivanje cijele plaće u BTC-u, ali se bojim da mi ju banka ne blokira. Isto tako, zanima me da li postoje neki 'dodatni porezi' ili se samo plaća porez na ono što sjedne na tekući račun (kao i sve ostale uplate). Nisam baš upoznat sa Hrvatskim zakonima, a koga god da pitam nema pojma što je Bitcoin Smiley.

Unaprijed Hvala Wink

(I Sretan Božić!)
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 24, 2014, 10:38:56 PM
Last edit: December 24, 2014, 10:56:50 PM by dmeter
 #4028

Bok svima!

Imam jedno pitanje. Ima li netko loših iskustava sa povlačenjem većih količina novca sa BitKonana ili BitStampa (>$5K), da li postoji opasnost da to banke 'zamrznu' i kakva su vaša iskustva s porezom.

Naime, radim za 'Bitcoin firmu' i htjeli bi probati isplaćivanje cijele plaće u BTC-u, ali se bojim da mi ju banka ne blokira. Isto tako, zanima me da li postoje neki 'dodatni porezi' ili se samo plaća porez na ono što sjedne na tekući račun (kao i sve ostale uplate). Nisam baš upoznat sa Hrvatskim zakonima, a koga god da pitam nema pojma što je Bitcoin Smiley.

Unaprijed Hvala Wink

(I Sretan Božić!)
Porez na dohodak se u RH plača i u novčanim i primanjima u naturi.
Znaći ako poslodavac isplati radnika u krumpirima to mora pretvoriti u kunsku protuvrijednost po tržnim cijenama (u slučaju nesporazuma sudski vještak procjenjuje vrijednost,inače to porezna otprilike izračuna ali nekim čudom uvijek na štetu poslodavca recimo 15 godina fiat punto vrijedi 25000 kn po njima)
Ali po pravilniku od poreza na dohodak od 05.07.2013 NN79 osobni dohodci i hrpa ostalih primanja su moguča samo na tekuči i štedni račun radnika i ostalih.
Šta po zakonu vuče da možeš radnicima isplačivati u RH sa BTC ili gotovinom Troškovi prijevoza,dar djetetu do 600 kn godišnje,jubilarna naknada do 2500 kn godišnje,naknade,pomorske,izdvojeni život to jest sve po čl.13 pravilnika.
uglavnom pročitaj NN.hr godina 2013 broj 79 službeni dio pravilnik o porezu na dohotku i njegove izmjene.
A i otpusti svoje knjigovođe jer pojma nemaju,ako su za ovo rekli da ne znaju.  

Ti bi eventualno mogao isplatiti minimalni osobni dohodak na tekuči račun a ostatak dati u BTC
solucija
A/niko za to ne zna osim tebe i radnika (krivično djelo)
B/prijaviti da si dao u naturi povrh minimalnog dohotka na tekući i ova srestva umanjena za troškove prijevoza i ostale stavke što knjigovođa može izmislit i na ostatak platiti mirovinsko,zdrastveno i porez na dohodak. (siva zona samo ti možeš porezno odgovarati)

treča solucija pošalji upit u svoju poreznu upravu osobno u 3 primjerka potpisano/pečetirano i sa uruđbenim brojem.
Kad dobiješ odgovor od porezne bio pozitivan ili negativan
Ponovno pošalji upit ali ovaj put ministarstvu finacija i upravnome sudu i traži obvezajuče mišljenje.Obavezno sastavi akt da tražiš obvezajujuče mišljenje na tvoj upit i ako budeš se pridržavao njihovog odgovora da ti ne možeš krivično odgovarati nego odgovaraju osobe koje su ti odgovorile.Sve tri istance moraju isto odgovoriti.
Lokalna uprava je u svemu nebitna ako ti ministarstvo finacija odgovori potvrdno,a ako odgovori negativno tada se žališ upravnom sudu,ako i ono odgovori negativno tada opet se žališ visokom upravnom sudu,a ako i ono odgovori negativno i odgovori da nemaš više pravo žalbe tada se možeš žaliti ustavnom sudu,a ako i ono odgovori negativno tek tada se možeš žalit u brisel/strasburg posli njega nemaš više pravo se žalit nikome.ovo sve skupa u najbržem hodu može trajati do kraja jedno 20-30 godina ispod 20 godina nema šanse.

samo ovo da dodam.
Nemoj slučajno ako ti lokalna porezna odgovori pozitivno početi isplačivati po njihovom mišljenju.obavezno moraš isti odgovor dobiti i od ministarstva finacija.inače možeš upasti u drekec preko glave.

cryptonova
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 25, 2014, 07:00:39 AM
 #4029

Bok svima!

Imam jedno pitanje. Ima li netko loših iskustava sa povlačenjem većih količina novca sa BitKonana ili BitStampa (>$5K), da li postoji opasnost da to banke 'zamrznu' i kakva su vaša iskustva s porezom.

Naime, radim za 'Bitcoin firmu' i htjeli bi probati isplaćivanje cijele plaće u BTC-u, ali se bojim da mi ju banka ne blokira. Isto tako, zanima me da li postoje neki 'dodatni porezi' ili se samo plaća porez na ono što sjedne na tekući račun (kao i sve ostale uplate). Nisam baš upoznat sa Hrvatskim zakonima, a koga god da pitam nema pojma što je Bitcoin Smiley.

Unaprijed Hvala Wink

(I Sretan Božić!)
Porez na dohodak se u RH plača i u novčanim i primanjima u naturi.
Znaći ako poslodavac isplati radnika u krumpirima to mora pretvoriti u kunsku protuvrijednost po tržnim cijenama (u slučaju nesporazuma sudski vještak procjenjuje vrijednost,inače to porezna otprilike izračuna ali nekim čudom uvijek na štetu poslodavca recimo 15 godina fiat punto vrijedi 25000 kn po njima)
Ali po pravilniku od poreza na dohodak od 05.07.2013 NN79 osobni dohodci i hrpa ostalih primanja su moguča samo na tekuči i štedni račun radnika i ostalih.
Šta po zakonu vuče da možeš radnicima isplačivati u RH sa BTC ili gotovinom Troškovi prijevoza,dar djetetu do 600 kn godišnje,jubilarna naknada do 2500 kn godišnje,naknade,pomorske,izdvojeni život to jest sve po čl.13 pravilnika.
uglavnom pročitaj NN.hr godina 2013 broj 79 službeni dio pravilnik o porezu na dohotku i njegove izmjene.
A i otpusti svoje knjigovođe jer pojma nemaju,ako su za ovo rekli da ne znaju.  

Ti bi eventualno mogao isplatiti minimalni osobni dohodak na tekuči račun a ostatak dati u BTC
solucija
A/niko za to ne zna osim tebe i radnika (krivično djelo)
B/prijaviti da si dao u naturi povrh minimalnog dohotka na tekući i ova srestva umanjena za troškove prijevoza i ostale stavke što knjigovođa može izmislit i na ostatak platiti mirovinsko,zdrastveno i porez na dohodak. (siva zona samo ti možeš porezno odgovarati)

treča solucija pošalji upit u svoju poreznu upravu osobno u 3 primjerka potpisano/pečetirano i sa uruđbenim brojem.
Kad dobiješ odgovor od porezne bio pozitivan ili negativan
Ponovno pošalji upit ali ovaj put ministarstvu finacija i upravnome sudu i traži obvezajuče mišljenje.Obavezno sastavi akt da tražiš obvezajujuče mišljenje na tvoj upit i ako budeš se pridržavao njihovog odgovora da ti ne možeš krivično odgovarati nego odgovaraju osobe koje su ti odgovorile.Sve tri istance moraju isto odgovoriti.
Lokalna uprava je u svemu nebitna ako ti ministarstvo finacija odgovori potvrdno,a ako odgovori negativno tada se žališ upravnom sudu,ako i ono odgovori negativno tada opet se žališ visokom upravnom sudu,a ako i ono odgovori negativno i odgovori da nemaš više pravo žalbe tada se možeš žaliti ustavnom sudu,a ako i ono odgovori negativno tek tada se možeš žalit u brisel/strasburg posli njega nemaš više pravo se žalit nikome.ovo sve skupa u najbržem hodu može trajati do kraja jedno 20-30 godina ispod 20 godina nema šanse.

samo ovo da dodam.
Nemoj slučajno ako ti lokalna porezna odgovori pozitivno početi isplačivati po njihovom mišljenju.obavezno moraš isti odgovor dobiti i od ministarstva finacija.inače možeš upasti u drekec preko glave.



Puno hvala na opsežnom odgovoru, ali mislim da si me krivo shvatio. Ja sam radnik, a ne poslodavac. Radim za Američku firmu koja će mi isplaćivati plaću na moj devizni račun. Moje pitanje je da li ima razlike (u vidu poreza) ako ja plaću primam direktno od njih, ili ako me isplate u BTC pa BTC-e promjenim u USD ili EUR i isplatim ih sebi na devizni račun (u kojem slučaju ti novci stižu sa računa exchange-a (BitKonan, BitStamp..). Pretpostavljam da nema, ali pitam jer do sada nikad nisam trgovao sa većim količinama BTC-a.

Što se tiče poreza, otići ću u poreznu i raspitati se (i tako se porez može platiti na kraju godine, jel tako, pa ne moram trčati odmah?)

Ali više me zanima povlačenje novca sa BitKonana ili BitStampa. Postoji li mogućnost da banka blokira novac ako su uplate manje od $10 000, ima li netko loših iskustava s tim i da li se to tretira isto kad da mi plaća sjeda direktno na račun (bez trgovine u BTC-u). I recimo, što ako ne promjenim odmah sve BTC-e nego čekam da narastu (neću to raditi, ali hipotetski), pa na kraju povučem duplo više novca nego što mi piše u ugovoru o radu. Kakav porez na to plaćam, zna li netko?

Hvala još jednom.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 25, 2014, 10:29:42 AM
Last edit: December 25, 2014, 10:49:28 AM by dmeter
 #4030

Otvoriš tekući račun u dolarima.dobiješ VISA $ karticu.promjeniš BTC i pošalješ na dotični račun.
imaš legalnost od izvora BTC do kraja,nemaš se šta brinuti,
ili otvoriš tekuči račun u Njemačkoj
http://www.preisagenturstuttgart.de/HR/konto-in-deutschland/
Porez plačaš kako si i do sada plačao po prijavi.
Iz Hrvatske narodne banke  su mi potvrdili da građani smiju imati sve moguće račune u inozemstvu, u Europskoj uniji i diljem svijeta, te na njih primati plaće.hrvatski poslodavci smiju isplaćivati plaće samo u kunama, a u devizama smiju isplaćivati samo radnike koji su poslali na rad u inozemstvu.U njemačkoj ti je vođenje tekučeg računa 0 eura mjesečno a kartice visa elektron oko 10-20 eura godišnje a negdje i besplatno.u hrvatskoj je besplatna samo kent banka.s tog računa sve šta kupuješ na internetu je u biti tvoj trošak slobodnjaka,a ostatak šta pošalješ kuči ti je plača.(opet siva zona)
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
December 25, 2014, 11:34:40 AM
 #4031

Mozda sam malo offtopic no, nadovezao bih se prijedlogom / pitanjem na zadnja dva tri posta.

Naime, znam da su online pokeraši funkcionirali na nacin da su lovu od dobitaka isplacivali na Skrill (tadasnji Mooneybookers) a lovu koja je bila na tom racunu koristili putem Mastercard kartice koju dobijes od njih. Prakticki na taj nacin nikad ne dotaknes sistem u hrvatskoj (bilo banke bilo bilo sta drugo).
Naime, za razliku od npr. PayPal-a koji lovu uplacuje na tekuci / karticu svakog prvog u mjesecu, kod Skrill-a mozes drzati lovu na racunu kao u banci i trositi po poterbi sa vec navedenom karticom, ili si isplacivati na tekuci / devizni / karticu.
Prakticki, mogao bi lovu sa BTC burze uplacivati na tu karticu od Skrill-a i koristiti unutar hrvatske a da nisi povezan niti ha HR bankama niti sa HR poreznom.

E sad i pitanje. Posto je Skrill EU tvrtka (Engleska ako se ne varam) dali znate dali postoji kakav mehanizam unutar EU koji bi obavjestio hrvatsku poreznu upravu o cinjenici da osoba A iz HR (moras dati svoje podatke Skrill-u) na racunu u Engleskoj ima neku sumu novaca?

Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 25, 2014, 12:05:30 PM
 #4032

Otvoriš tekući račun u dolarima.dobiješ VISA $ karticu.promjeniš BTC i pošalješ na dotični račun.
imaš legalnost od izvora BTC do kraja,nemaš se šta brinuti,
ili otvoriš tekuči račun u Njemačkoj
http://www.preisagenturstuttgart.de/HR/konto-in-deutschland/
Porez plačaš kako si i do sada plačao po prijavi.
Iz Hrvatske narodne banke  su mi potvrdili da građani smiju imati sve moguće račune u inozemstvu, u Europskoj uniji i diljem svijeta, te na njih primati plaće.hrvatski poslodavci smiju isplaćivati plaće samo u kunama, a u devizama smiju isplaćivati samo radnike koji su poslali na rad u inozemstvu.U njemačkoj ti je vođenje tekučeg računa 0 eura mjesečno a kartice visa elektron oko 10-20 eura godišnje a negdje i besplatno.u hrvatskoj je besplatna samo kent banka.s tog računa sve šta kupuješ na internetu je u biti tvoj trošak slobodnjaka,a ostatak šta pošalješ kuči ti je plača.(opet siva zona)

Cekaj sad. Ja imam tekuci u kunama i drugi tekuci u eurima. Nisam dosad placao nikakav porez, a bilo je tu preko 50k eura...
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 25, 2014, 02:12:22 PM
 #4033

Otvoriš tekući račun u dolarima.dobiješ VISA $ karticu.promjeniš BTC i pošalješ na dotični račun.
imaš legalnost od izvora BTC do kraja,nemaš se šta brinuti,
ili otvoriš tekuči račun u Njemačkoj
http://www.preisagenturstuttgart.de/HR/konto-in-deutschland/
Porez plačaš kako si i do sada plačao po prijavi.
Iz Hrvatske narodne banke  su mi potvrdili da građani smiju imati sve moguće račune u inozemstvu, u Europskoj uniji i diljem svijeta, te na njih primati plaće.hrvatski poslodavci smiju isplaćivati plaće samo u kunama, a u devizama smiju isplaćivati samo radnike koji su poslali na rad u inozemstvu.U njemačkoj ti je vođenje tekučeg računa 0 eura mjesečno a kartice visa elektron oko 10-20 eura godišnje a negdje i besplatno.u hrvatskoj je besplatna samo kent banka.s tog računa sve šta kupuješ na internetu je u biti tvoj trošak slobodnjaka,a ostatak šta pošalješ kuči ti je plača.(opet siva zona)

Cekaj sad. Ja imam tekuci u kunama i drugi tekuci u eurima. Nisam dosad placao nikakav porez, a bilo je tu preko 50k eura...
za državu super,kad dođe revizija tada ti naplate i 15-17% kamate na porezni dug.zastara je 6 godina od dana kad su te uhvatili u poreznom prekršaju.znaći i za 20 godina možeš pasti i tada ti moraš dokazati legalnost tvojih tih primanja na račun.oni pišu šta želiš a ti se na sudu braniš.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 25, 2014, 02:18:31 PM
 #4034

Mozda sam malo offtopic no, nadovezao bih se prijedlogom / pitanjem na zadnja dva tri posta.

Naime, znam da su online pokeraši funkcionirali na nacin da su lovu od dobitaka isplacivali na Skrill (tadasnji Mooneybookers) a lovu koja je bila na tom racunu koristili putem Mastercard kartice koju dobijes od njih. Prakticki na taj nacin nikad ne dotaknes sistem u hrvatskoj (bilo banke bilo bilo sta drugo).
Naime, za razliku od npr. PayPal-a koji lovu uplacuje na tekuci / karticu svakog prvog u mjesecu, kod Skrill-a mozes drzati lovu na racunu kao u banci i trositi po poterbi sa vec navedenom karticom, ili si isplacivati na tekuci / devizni / karticu.
Prakticki, mogao bi lovu sa BTC burze uplacivati na tu karticu od Skrill-a i koristiti unutar hrvatske a da nisi povezan niti ha HR bankama niti sa HR poreznom.

E sad i pitanje. Posto je Skrill EU tvrtka (Engleska ako se ne varam) dali znate dali postoji kakav mehanizam unutar EU koji bi obavjestio hrvatsku poreznu upravu o cinjenici da osoba A iz HR (moras dati svoje podatke Skrill-u) na racunu u Engleskoj ima neku sumu novaca?
EU a dijelomično i usa ti je jedinstveno bankarsko tržište i svi svakoga o svemu obavještavaju.bilo koja sudska presuda i bilo kojoj državi u EU ti je jedinstvena u cijeloj EU.znači ako ti porezna/javni bilježnik ovrhom nešto presudi ne pomaše otvaranje računa u EU.Iskreno rečeno tada vjerovnik mora pronači račune preko mehanizama banaka naprimjer i sav trošak toga se automatski prebacuje u dodatni trošak(tu su sada astronomski troškovi jer tada to svaka banka naplačuje po 10-setak eura a u evropi ih ima more.šta misliš zašto je uveden OIB.a od 2016 godine če Fina po OIB u moći provjerit sve račune u EU,nije sve još implementirano.Ali opet če tu dužnik gadno finaciski najebati sa provjerom.
Young_Croatian
Member
**
Offline Offline

Activity: 72
Merit: 10


View Profile
December 25, 2014, 02:47:06 PM
 #4035

Mozda sam malo offtopic no, nadovezao bih se prijedlogom / pitanjem na zadnja dva tri posta.

Naime, znam da su online pokeraši funkcionirali na nacin da su lovu od dobitaka isplacivali na Skrill (tadasnji Mooneybookers) a lovu koja je bila na tom racunu koristili putem Mastercard kartice koju dobijes od njih. Prakticki na taj nacin nikad ne dotaknes sistem u hrvatskoj (bilo banke bilo bilo sta drugo).
Naime, za razliku od npr. PayPal-a koji lovu uplacuje na tekuci / karticu svakog prvog u mjesecu, kod Skrill-a mozes drzati lovu na racunu kao u banci i trositi po poterbi sa vec navedenom karticom, ili si isplacivati na tekuci / devizni / karticu.
Prakticki, mogao bi lovu sa BTC burze uplacivati na tu karticu od Skrill-a i koristiti unutar hrvatske a da nisi povezan niti ha HR bankama niti sa HR poreznom.

E sad i pitanje. Posto je Skrill EU tvrtka (Engleska ako se ne varam) dali znate dali postoji kakav mehanizam unutar EU koji bi obavjestio hrvatsku poreznu upravu o cinjenici da osoba A iz HR (moras dati svoje podatke Skrill-u) na racunu u Engleskoj ima neku sumu novaca?
EU a dijelomično i usa ti je jedinstveno bankarsko tržište i svi svakoga o svemu obavještavaju.bilo koja sudska presuda i bilo kojoj državi u EU ti je jedinstvena u cijeloj EU.znači ako ti porezna/javni bilježnik ovrhom nešto presudi ne pomaše otvaranje računa u EU.Iskreno rečeno tada vjerovnik mora pronači račune preko mehanizama banaka naprimjer i sav trošak toga se automatski prebacuje u dodatni trošak(tu su sada astronomski troškovi jer tada to svaka banka naplačuje po 10-setak eura a u evropi ih ima more.šta misliš zašto je uveden OIB.a od 2016 godine če Fina po OIB u moći provjerit sve račune u EU,nije sve još implementirano.Ali opet če tu dužnik gadno finaciski najebati sa provjerom.

Ja kao normalan korisnik Skrilla,ipak mogu nadrapati što koristim Skrill za isplaćivanje novca? (BTC u Skrill > iskeširati lovu na bankomatu) Može me porezna ganjati zbog toga,ako saznaju što imam novce na Skrillu i koristim ga za isplatu keša i ništa ne plaćam poreza za to?? Jebat ću ježa ako će mi naplatiti porez..pas.. :/
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 25, 2014, 02:51:58 PM
 #4036

Mozda sam malo offtopic no, nadovezao bih se prijedlogom / pitanjem na zadnja dva tri posta.

Naime, znam da su online pokeraši funkcionirali na nacin da su lovu od dobitaka isplacivali na Skrill (tadasnji Mooneybookers) a lovu koja je bila na tom racunu koristili putem Mastercard kartice koju dobijes od njih. Prakticki na taj nacin nikad ne dotaknes sistem u hrvatskoj (bilo banke bilo bilo sta drugo).
Naime, za razliku od npr. PayPal-a koji lovu uplacuje na tekuci / karticu svakog prvog u mjesecu, kod Skrill-a mozes drzati lovu na racunu kao u banci i trositi po poterbi sa vec navedenom karticom, ili si isplacivati na tekuci / devizni / karticu.
Prakticki, mogao bi lovu sa BTC burze uplacivati na tu karticu od Skrill-a i koristiti unutar hrvatske a da nisi povezan niti ha HR bankama niti sa HR poreznom.

E sad i pitanje. Posto je Skrill EU tvrtka (Engleska ako se ne varam) dali znate dali postoji kakav mehanizam unutar EU koji bi obavjestio hrvatsku poreznu upravu o cinjenici da osoba A iz HR (moras dati svoje podatke Skrill-u) na racunu u Engleskoj ima neku sumu novaca?
EU a dijelomično i usa ti je jedinstveno bankarsko tržište i svi svakoga o svemu obavještavaju.bilo koja sudska presuda i bilo kojoj državi u EU ti je jedinstvena u cijeloj EU.znači ako ti porezna/javni bilježnik ovrhom nešto presudi ne pomaše otvaranje računa u EU.Iskreno rečeno tada vjerovnik mora pronači račune preko mehanizama banaka naprimjer i sav trošak toga se automatski prebacuje u dodatni trošak(tu su sada astronomski troškovi jer tada to svaka banka naplačuje po 10-setak eura a u evropi ih ima more.šta misliš zašto je uveden OIB.a od 2016 godine če Fina po OIB u moći provjerit sve račune u EU,nije sve još implementirano.Ali opet če tu dužnik gadno finaciski najebati sa provjerom.

Ja kao normalan korisnik Skrilla,ipak mogu nadrapati što koristim Skrill za isplaćivanje novca? (BTC u Skrill > iskeširati lovu na bankomatu) Može me porezna ganjati zbog toga,ako saznaju što imam novce na Skrillu i koristim ga za isplatu keša i ništa ne plaćam poreza za to?? Jebat ću ježa ako će mi naplatiti porez..pas.. :/
Zavisi kako si stekao taj novac
http://www.zakon.hr/z/85/Zakon-o-porezu-na-dohodak
nepoznavanje zakona nije opravdanje ili olakšavajuča okolnost pri određivanju poreza i kazne.
a i kad si otvorija skrill račun si popisa da si odgovoran za zakonitost i poreze vezane za taj račun.
Young_Croatian
Member
**
Offline Offline

Activity: 72
Merit: 10


View Profile
December 25, 2014, 03:24:38 PM
 #4037

Mozda sam malo offtopic no, nadovezao bih se prijedlogom / pitanjem na zadnja dva tri posta.

Naime, znam da su online pokeraši funkcionirali na nacin da su lovu od dobitaka isplacivali na Skrill (tadasnji Mooneybookers) a lovu koja je bila na tom racunu koristili putem Mastercard kartice koju dobijes od njih. Prakticki na taj nacin nikad ne dotaknes sistem u hrvatskoj (bilo banke bilo bilo sta drugo).
Naime, za razliku od npr. PayPal-a koji lovu uplacuje na tekuci / karticu svakog prvog u mjesecu, kod Skrill-a mozes drzati lovu na racunu kao u banci i trositi po poterbi sa vec navedenom karticom, ili si isplacivati na tekuci / devizni / karticu.
Prakticki, mogao bi lovu sa BTC burze uplacivati na tu karticu od Skrill-a i koristiti unutar hrvatske a da nisi povezan niti ha HR bankama niti sa HR poreznom.

E sad i pitanje. Posto je Skrill EU tvrtka (Engleska ako se ne varam) dali znate dali postoji kakav mehanizam unutar EU koji bi obavjestio hrvatsku poreznu upravu o cinjenici da osoba A iz HR (moras dati svoje podatke Skrill-u) na racunu u Engleskoj ima neku sumu novaca?
EU a dijelomično i usa ti je jedinstveno bankarsko tržište i svi svakoga o svemu obavještavaju.bilo koja sudska presuda i bilo kojoj državi u EU ti je jedinstvena u cijeloj EU.znači ako ti porezna/javni bilježnik ovrhom nešto presudi ne pomaše otvaranje računa u EU.Iskreno rečeno tada vjerovnik mora pronači račune preko mehanizama banaka naprimjer i sav trošak toga se automatski prebacuje u dodatni trošak(tu su sada astronomski troškovi jer tada to svaka banka naplačuje po 10-setak eura a u evropi ih ima more.šta misliš zašto je uveden OIB.a od 2016 godine če Fina po OIB u moći provjerit sve račune u EU,nije sve još implementirano.Ali opet če tu dužnik gadno finaciski najebati sa provjerom.

Ja kao normalan korisnik Skrilla,ipak mogu nadrapati što koristim Skrill za isplaćivanje novca? (BTC u Skrill > iskeširati lovu na bankomatu) Može me porezna ganjati zbog toga,ako saznaju što imam novce na Skrillu i koristim ga za isplatu keša i ništa ne plaćam poreza za to?? Jebat ću ježa ako će mi naplatiti porez..pas.. :/
Zavisi kako si stekao taj novac
http://www.zakon.hr/z/85/Zakon-o-porezu-na-dohodak
nepoznavanje zakona nije opravdanje ili olakšavajuča okolnost pri određivanju poreza i kazne.
a i kad si otvorija skrill račun si popisa da si odgovoran za zakonitost i poreze vezane za taj račun.


Hvala na linku.

Vidim da si dobro upoznat sa zakonom Hrvatske,pa bi te pitao znači meni kao maloljetniku ne će teretiti porez nego na moje roditelje,točno?Da netko nebi mislio krivo ne mislim na ništa drugo,pitam jer me zanima.U pitanju je oko 12k kuna zarađenih preko BTC i itd.
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 25, 2014, 03:51:02 PM
 #4038

Najbolje probaj prodati na localbitcoins

Nađeš se čovjekom, da ti pare na ruke, pošalješ mu btc

I nemaš frke oko poreza

Ovako moraš dati 25% porez + 18% prirez (ZG)

Još ako ubaciš nešto u mirovinski stup ode preko pola  Cheesy

Looking for a signature campaign.
cryptonova
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 25, 2014, 04:37:14 PM
 #4039

Otvoriš tekući račun u dolarima.dobiješ VISA $ karticu.promjeniš BTC i pošalješ na dotični račun.
imaš legalnost od izvora BTC do kraja,nemaš se šta brinuti,
ili otvoriš tekuči račun u Njemačkoj
http://www.preisagenturstuttgart.de/HR/konto-in-deutschland/
Porez plačaš kako si i do sada plačao po prijavi.
Iz Hrvatske narodne banke  su mi potvrdili da građani smiju imati sve moguće račune u inozemstvu, u Europskoj uniji i diljem svijeta, te na njih primati plaće.hrvatski poslodavci smiju isplaćivati plaće samo u kunama, a u devizama smiju isplaćivati samo radnike koji su poslali na rad u inozemstvu.U njemačkoj ti je vođenje tekučeg računa 0 eura mjesečno a kartice visa elektron oko 10-20 eura godišnje a negdje i besplatno.u hrvatskoj je besplatna samo kent banka.s tog računa sve šta kupuješ na internetu je u biti tvoj trošak slobodnjaka,a ostatak šta pošalješ kuči ti je plača.(opet siva zona)

Puno hvala! Već sam prebacivao USD i EUR na svoj devizni račun sa BitKonana i BitStampa, ali to su bili manji iznosi (<$3K). Zanima me još jedna stvar (jer vidim da si dobro upućen u zakone i poreze). Da li ja na svojoj poreznoj prijavi (koju namjeravam ispuniti tek 28.02.2016, znači prijava za 2015 godinu (jer se nadam da nisam obvezan podnositi mjesečnu prijavu, ili se varam?!?) prijavim samo uplate koje se odnose na plaću koja mi stoji u ugovoru o radu, ili moram prijaviti sve. Pod sve mislim na darove (dobio sam nešto metacoinova na poklon kojima je dosta porasla vrijednost i kad to prebacim na račun izgledati će isto kao i plaća (jer ću prebaciti sa BitStampa) i povrat novca (recimo ja sam sa svojom AMEX karticom platio neke troškove za firmu koje su mi šefovi refundirali u BTC-u). Znači, kad se sve to zbroji, ima toga dosta, i sad kako to pravdati na poreznoj prijavi. Da li prijaviti sve, kako dokazati da su nešto darovi, nešto povrat novca, nešto plaća. Može li se prijavti samo onoliko koliko piše u ugovoru na radu? (Rekli su mi da porezna krene u provjeru tek kad predaš prijavu, što bi značilo ili ne prijaviti ništa ili prijaviti sve).

Inače namjeravam otvoriti jdo uskoro i sebe prijaviti na minimalac. To se čini kao najbolja opcija, da sve bude 'po zakonu'. Ima li neko iskustva s tim?
Young_Croatian
Member
**
Offline Offline

Activity: 72
Merit: 10


View Profile
December 25, 2014, 04:40:49 PM
 #4040

Najbolje probaj prodati na localbitcoins

Nađeš se čovjekom, da ti pare na ruke, pošalješ mu btc

I nemaš frke oko poreza

Ovako moraš dati 25% porez + 18% prirez (ZG)

Još ako ubaciš nešto u mirovinski stup ode preko pola  Cheesy

Da to bilo najbolje ali je problem da mi je najbliža osoba na localbitcoins 150-200km..imao sam i oglas da prodajem BTC ali se nitko nikad nije javio.. :/
Pages: « 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!