Bitcoin Forum
April 19, 2024, 12:41:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 »
  Print  
Author Topic: Hrvatski (Croatian)  (Read 355973 times)
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 09, 2014, 10:42:37 AM
 #3261

Ja uopce nisam pricao o tx fee-ovima...
Na pitanje "cemu sluzi" sam htio dati odgovor: BTC sluzi za to da se koristi kao sredstvo placanja. Nazalost preskocio sam komad recenice koji bi to jasno dao do znanja. Sorry, my bad.
Quote je recenica jednog prodavaca koji kaze kako se promet u BTC-u povecava. Ukoliko nastavi takav rast, Bitcoin ima sanu prerasti u nesto vrlo ozbiljno. Sama cijena je u cijeloj prici nebitna, no logicno je da ce se sa povecanjem koristenja povecati i cijena.

To sto netko mesetari sa BTC-om....ha mogu to i sa fiatom....a prica o piramidama....to treba ostaviti egiptolozima ili bar procitati definiciju piramide na wikipediji.
BTC se moze i terba zaradjivati radom, kao i fiat. To sto netko hoce zaraditi lako lovu na burzama i gdje sve ne, ha cuj...to je nejgov problem...nekad dobijes nekad izgubis.

1713487269
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713487269

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713487269
Reply with quote  #2

1713487269
Report to moderator
1713487269
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713487269

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713487269
Reply with quote  #2

1713487269
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713487269
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713487269

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713487269
Reply with quote  #2

1713487269
Report to moderator
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
July 09, 2014, 02:51:15 PM
 #3262


Služi da se koristi kao sredstvo placanja...
Karticom kupiš   155638 linden dolara i to platiš 729 us dolara
pa 155638 linden dolara promjeniš u 1 btc i platiš 3% provizije i tako dobiješ 0,97 BTC
pa kao nešto kupiš za 0,97 btc ali ti sad računaju BTC ne 729 koliko si ti platija nego 619 - 7% nego je to u stvarnosti 576 $

zašto bi nešto plačao 729$ a dobijao roba i usluga 576$ pa razlika je 153$
šta ja od toga kao kupac imam,ništa zakomplicirao sebi život i još to moram platit u dolarima a ako mi se roba ne isporuči nemam se kome žaliti.
jedino trgovac ima koristi dobija je lovu odmah a robu i ne mora ako želi nikome slati.
a ono sam kao uštedija proviziju kartičara od 5% koju mi je trgovac unaprijed zaračunao znači robu od 576 $ vrijednosti sam platio 576$ i imam mogučnost ako mi roba ne dođe u nekom razumnom vremenu poništit transakciju.pa ko bi pametan koristija Bitkoin.(uspoređivao cijene zlata plačene gotovina,kreditna kartica, bitkoin,)

u bitkoin burze svaki dan ali svaki dan mora doči novih 2,4 miljona dolara
znači svaki dan 1000 ljudi mora otiči u banku i uplatit por par tisuča $ ako to ne naprave cijena bitkoina pada.da EU i USA samo otežaju uplate $ u mjenjačnice preko noči cijena bitkoina pada ispod 100$
da eu usa zabrane komercijalnim bankama poslovanje i uplate u mjenjačnice pada na 1 $.

ali zašto je piramida zbog toga da bi se sistem i cijena održale svaki dan se mora uplatit 2,4 miljona $ hoče li to biti
seljo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1178
Merit: 1014


Hodling since 2011.®


View Profile
July 09, 2014, 03:02:56 PM
 #3263


Služi da se koristi kao sredstvo placanja...
Karticom kupiš   155638 linden dolara i to platiš 729 us dolara
pa 155638 linden dolara promjeniš u 1 btc i platiš 3% provizije i tako dobiješ 0,97 BTC
pa kao nešto kupiš za 0,97 btc ali ti sad računaju BTC ne 729 koliko si ti platija nego 619 - 7% nego je to u stvarnosti 576 $

zašto bi nešto plačao 729$ a dobijao roba i usluga 576$ pa razlika je 153$
šta ja od toga kao kupac imam,ništa zakomplicirao sebi život i još to moram platit u dolarima a ako mi se roba ne isporuči nemam se kome žaliti.
jedino trgovac ima koristi dobija je lovu odmah a robu i ne mora ako želi nikome slati.
a ono sam kao uštedija proviziju kartičara od 5% koju mi je trgovac unaprijed zaračunao znači robu od 576 $ vrijednosti sam platio 576$ i imam mogučnost ako mi roba ne dođe u nekom razumnom vremenu poništit transakciju.pa ko bi pametan koristija Bitkoin.(uspoređivao cijene zlata plačene gotovina,kreditna kartica, bitkoin,)

u bitkoin burze svaki dan ali svaki dan mora doči novih 2,4 miljona dolara
znači svaki dan 1000 ljudi mora otiči u banku i uplatit por par tisuča $ ako to ne naprave cijena bitkoina pada.da EU i USA samo otežaju uplate $ u mjenjačnice preko noči cijena bitkoina pada ispod 100$
da eu usa zabrane komercijalnim bankama poslovanje i uplate u mjenjačnice pada na 1 $.

ali zašto je piramida zbog toga da bi se sistem i cijena održale svaki dan se mora uplatit 2,4 miljona $ hoče li to biti

Kakvi Linden dolari koji kua, WoW gold šta pričaš? Bitkonan, Bitstamp da ne nabrajam dalje... iskopaš u najgorem slučaju. Da netko hoće mogao bi otvorit štand sa pos aparatom i prodavat btc na pazaru, je da će mu banka uzet 5% ali prodaje ga 5% skuplje pa ko voli kome treba... Kako si ti do sada u životu kupovao BTC ako može mala intimna ispovijest ode tu nama?

Hodling since 2011.®
subSTRATA
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1288
Merit: 1043


:^)


View Profile
July 09, 2014, 03:15:12 PM
 #3264


Služi da se koristi kao sredstvo placanja...
Karticom kupiš   155638 linden dolara i to platiš 729 us dolara
pa 155638 linden dolara promjeniš u 1 btc i platiš 3% provizije i tako dobiješ 0,97 BTC
pa kao nešto kupiš za 0,97 btc ali ti sad računaju BTC ne 729 koliko si ti platija nego 619 - 7% nego je to u stvarnosti 576 $

zašto bi nešto plačao 729$ a dobijao roba i usluga 576$ pa razlika je 153$
šta ja od toga kao kupac imam,ništa zakomplicirao sebi život i još to moram platit u dolarima a ako mi se roba ne isporuči nemam se kome žaliti.
jedino trgovac ima koristi dobija je lovu odmah a robu i ne mora ako želi nikome slati.
a ono sam kao uštedija proviziju kartičara od 5% koju mi je trgovac unaprijed zaračunao znači robu od 576 $ vrijednosti sam platio 576$ i imam mogučnost ako mi roba ne dođe u nekom razumnom vremenu poništit transakciju.pa ko bi pametan koristija Bitkoin.(uspoređivao cijene zlata plačene gotovina,kreditna kartica, bitkoin,)

Onaj koji nema to sto ti imas a takvih je jaaaaako mnogo na ovom planetu, mnogo vise nego ekipe koja ima to sto ti imas ili eventualno vise od toga. Pocni razmisljati globalno.

Evo da proslavimo pobjedu nad mrskim nam latinoamerikancima, e neka ste ispusili puuj puuj http://dai.ly/x213xvu  Grin

theres nothing here. message me if you want to put something here.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
July 09, 2014, 04:19:49 PM
 #3265

Kakvi Linden dolari koji kua, WoW gold šta pričaš? Bitkonan, Bitstamp da ne nabrajam dalje... iskopaš u najgorem slučaju. Da netko hoće mogao bi otvorit štand sa pos aparatom i prodavat btc na pazaru, je da će mu banka uzet 5% ali prodaje ga 5% skuplje pa ko voli kome treba... Kako si ti do sada u životu kupovao BTC ako može mala intimna ispovijest ode tu nama?
Linden dolar je jedini način kupovine bitkoina kreditnom karticom.
kako sam do sada kupovao riskirao sam pa sam poslao scan osobne iskaznice,slike svoje iskaznice u ruci,scan komunalnog računa.i kad sam autorazira račun presavija sam osobnu i otiša na mup izvadit novu
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 09, 2014, 07:34:06 PM
 #3266

Ma da...netko tko radi sa stotinama tisuca kuna kupuje BTC putem Linden dolara....to mi sve ima smisla.

Izgleda da je samo meni idiotu koji je htio kupiti 0.5 BTC-a to bila najskuplja varijanta pa sam isao drugim putem....sad znam..kad trebam BTC idem preko Lindena....

A i scenarij u kojem ce se cijela zemaljska kugla (tj. sve vlade ovoga svijeta) dogovoriti oko "bananja" BTC-a je skroz realan. Npr. jednako realan kao i svjetski dogovor oko neprodaje oruzja, ne prodaje droge, ne slanju novaca teroristima i totalitarnim rezimima itd.
Kako su se dogovorili da se sve navedeno ne radi (a vidimo da takvi dogovori u praksi drze vodu) tako bi se dogovorili i oko BTC-a...jelda?

Mislim tesko mi je pisati tu nesto kad nisam do sada nista kupovao koristeci BTC. A i BTC koji imam imam samo kao investiciju, a ne kao sretstvo placanja i nesto sto koristim na dnevnoj bazi.

 Roll Eyes

dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
July 09, 2014, 07:52:30 PM
 #3267

Ma da...netko tko radi sa stotinama tisuca kuna kupuje BTC putem Linden dolara....to mi sve ima smisla.

Izgleda da je samo meni idiotu koji je htio kupiti 0.5 BTC-a to bila najskuplja varijanta pa sam isao drugim putem....sad znam..kad trebam BTC idem preko Lindena....

A i scenarij u kojem ce se cijela zemaljska kugla (tj. sve vlade ovoga svijeta) dogovoriti oko "bananja" BTC-a je skroz realan. Npr. jednako realan kao i svjetski dogovor oko neprodaje oruzja, ne prodaje droge, ne slanju novaca teroristima i totalitarnim rezimima itd.
Kako su se dogovorili da se sve navedeno ne radi (a vidimo da takvi dogovori u praksi drze vodu) tako bi se dogovorili i oko BTC-a...jelda?

Mislim tesko mi je pisati tu nesto kad nisam do sada nista kupovao koristeci BTC. A i BTC koji imam imam samo kao investiciju, a ne kao sretstvo placanja i nesto sto koristim na dnevnoj bazi.

 Roll Eyes
ne triba cijeli svijet zabranit dosta je da zabrani Eu ili Usa.a to šta če ga neko u bosni,srbiji,ukraini,moldaviji i bjelorusiji koristit ko ga briga.
http://www.economicpolicyjournal.com/2014/07/french-police-arrest-bitcoin-dealers.html
https://bitcointalk.org/index.php?topic=264679.0
zadnji put su mi iz unicredit banka slovenija d.d. zadržali moje pare 60 dana dok su ih preusmjerili u bitstamp.nisam moga ništa 2 puta iša u sloveniju đabe.malo mi se ne riskira više a moram jer se nadam da če poslije ljeta btc poludit sa cijenom.a meni vjera obavezuje da bilo gdje di ima zarade moram ulagati jer ako ne uložim idem u pakao.u dolar i euro ja vjerujem.
a još gora su mi iskustva preko btc-e.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 09, 2014, 10:55:37 PM
 #3268

ne triba cijeli svijet zabranit dosta je da zabrani Eu ili Usa.a to šta če ga neko u bosni,srbiji,ukraini,moldaviji i bjelorusiji koristit ko ga briga.
Dovoljno je da jedna jedina relativno "normalna" zemlja dopusti rad exchange-a i situacija nemoze biti gora od ove sada. Tako i onako se vise manje sve centralizira na jednu ili dvije zemlje. Austrija, Svicarska, Finska, Svedska, Danska, Norveska...ima jos puno kandidata koji su vrlo naklonjeni BTC-u. Pa i van EU....do kraja prosle godine, cijela stvar se vrtila oko Japana. Kako god bilo, moze BTC bez EU, USA, Kine, Rusije i Indije bez pol problema.

Sve dok nebude ilegalno slati novac van EU i primati novac izvana, nema problema. Uvjek ces moci poslati novce u Japan ili gdje god vec ce se otvoriti legalni exchange i obavljati sve bez pol problema.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=264679.0
zadnji put su mi iz unicredit banka slovenija d.d. zadržali moje pare 60 dana dok su ih preusmjerili u bitstamp.nisam moga ništa 2 puta iša u sloveniju đabe.malo mi se ne riskira više a moram jer se nadam da če poslije ljeta btc poludit sa cijenom.a meni vjera obavezuje da bilo gdje di ima zarade moram ulagati jer ako ne uložim idem u pakao.u dolar i euro ja vjerujem.
a još gora su mi iskustva preko btc-e.
I upravo zbog svega sto si napisao bi trebao biti jedan od najvecih zagovornika BTC-a i navijati za njegov uspjeh. Ne znam kako "vjerujes u dolar i euro" a da nisi gazda vlastitih novaca...to mi je sve malo cudno....

azguard
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1484
Merit: 1001


Crypto-News.net: News from Crypto World


View Profile
July 10, 2014, 04:50:25 AM
 #3269

Ma da...netko tko radi sa stotinama tisuca kuna kupuje BTC putem Linden dolara....to mi sve ima smisla.

Izgleda da je samo meni idiotu koji je htio kupiti 0.5 BTC-a to bila najskuplja varijanta pa sam isao drugim putem....sad znam..kad trebam BTC idem preko Lindena....

A i scenarij u kojem ce se cijela zemaljska kugla (tj. sve vlade ovoga svijeta) dogovoriti oko "bananja" BTC-a je skroz realan. Npr. jednako realan kao i svjetski dogovor oko neprodaje oruzja, ne prodaje droge, ne slanju novaca teroristima i totalitarnim rezimima itd.
Kako su se dogovorili da se sve navedeno ne radi (a vidimo da takvi dogovori u praksi drze vodu) tako bi se dogovorili i oko BTC-a...jelda?

Mislim tesko mi je pisati tu nesto kad nisam do sada nista kupovao koristeci BTC. A i BTC koji imam imam samo kao investiciju, a ne kao sretstvo placanja i nesto sto koristim na dnevnoj bazi.

 Roll Eyes
ne triba cijeli svijet zabranit dosta je da zabrani Eu ili Usa.a to šta če ga neko u bosni,srbiji,ukraini,moldaviji i bjelorusiji koristit ko ga briga.
http://www.economicpolicyjournal.com/2014/07/french-police-arrest-bitcoin-dealers.html
https://bitcointalk.org/index.php?topic=264679.0
zadnji put su mi iz unicredit banka slovenija d.d. zadržali moje pare 60 dana dok su ih preusmjerili u bitstamp.nisam moga ništa 2 puta iša u sloveniju đabe.malo mi se ne riskira više a moram jer se nadam da če poslije ljeta btc poludit sa cijenom.a meni vjera obavezuje da bilo gdje di ima zarade moram ulagati jer ako ne uložim idem u pakao.u dolar i euro ja vjerujem.
a još gora su mi iskustva preko btc-e.

Idi u madjarsku i otvori tako sve se zavrsava za par dana. Ja kumu dajem kad ide najavi mi u ponedeljak on ode u petak i donese lovu nikad nije bilo da su cekali duze od tih par dana, uvek ponedeljak se posalju a u petak se dize gotovina.



              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄██████████████████▄
       ▄████████████████████████▄
 ▄▄  ▄████████████████████████████▄
███████████████████████████████████▄
 ▀▀█████████████████████████████████▄
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ▀████████████████████████████████▀
    ▀██████████████████████████████▀
     ▀▀██████████████████████████▀
        ▀██████████████████████▀
           ▀▀▀████████████▀▀▀
.
.....
.....
.....
.....
.....
.....





Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
July 10, 2014, 07:11:22 AM
 #3270

Quote from: ljudotina
https://bitcointalk.org/index.php?topic=264679.0
zadnji put su mi iz unicredit banka slovenija d.d. zadržali moje pare 60 dana dok su ih preusmjerili u bitstamp.nisam moga ništa 2 puta iša u sloveniju đabe.malo mi se ne riskira više a moram jer se nadam da če poslije ljeta btc poludit sa cijenom.a meni vjera obavezuje da bilo gdje di ima zarade moram ulagati jer ako ne uložim idem u pakao.u dolar i euro ja vjerujem.
a još gora su mi iskustva preko btc-e.
I upravo zbog svega sto si napisao bi trebao biti jedan od najvecih zagovornika BTC-a i navijati za njegov uspjeh. Ne znam kako "vjerujes u dolar i euro" a da nisi gazda vlastitih novaca...to mi je sve malo cudno....

+1

Dalje, nemoras kupovat coine linden dolarima i slicnim sranjima. Dam ti ja, a i sigurno ce neko drugi za kes ti prodat.
Zelim reci da nije toliki problem kupit coine i stvarno je nepotrebno kazat to sto si rekao.

Ne kuzim zasto ti wire transfer opet traje 60 dana. Meni je i dolazak i odlazak 4 dana max.
I eto ti tu, 4 dana. S Bitcoinom obavim to u sekundi.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 10, 2014, 07:31:21 AM
 #3271

Meni se sve cini da on (dmeter) reagira na neke mikro podrazaje...onako...trejda ko zna cime i ako u tom trenutku pusi, onda pise tu negativne postove, ako dobiva onda pozitivne...to sm skuzio prije nekog vremena kad je je odjednom poceo onako zesce kenjat po kripto valutama. Nije mi bilo jasno od kud odjednom tako losh stav...i onda i sam prizna, navukli ga na neki shitcoin pa je je spusio BTC ili dva...

Eto..moje zapazanje  Grin

azguard
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1484
Merit: 1001


Crypto-News.net: News from Crypto World


View Profile
July 10, 2014, 07:36:51 AM
 #3272

Meni se sve cini da on (dmeter) reagira na neke mikro podrazaje...onako...trejda ko zna cime i ako u tom trenutku pusi, onda pise tu negativne postove, ako dobiva onda pozitivne...to sm skuzio prije nekog vremena kad je je odjednom poceo onako zesce kenjat po kripto valutama. Nije mi bilo jasno od kud odjednom tako losh stav...i onda i sam prizna, navukli ga na neki shitcoin pa je je spusio BTC ili dva...

Eto..moje zapazanje  Grin

Svi altcoini ili kako ih zovu vishe ovde shitcoini su mac sa sve ostrice. Ili ces da dobijes ili ces da izgubis ili ces ostati na istom ko zna stvarno se vishe nista ne zna sa tim svako ima neko svoje misljene a opet postoji zlatno pravilo ako si na pravom mestu u pravu vreme sa pravim trejdom doci ce i zarada.




              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄██████████████████▄
       ▄████████████████████████▄
 ▄▄  ▄████████████████████████████▄
███████████████████████████████████▄
 ▀▀█████████████████████████████████▄
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ▀████████████████████████████████▀
    ▀██████████████████████████████▀
     ▀▀██████████████████████████▀
        ▀██████████████████████▀
           ▀▀▀████████████▀▀▀
.
.....
.....
.....
.....
.....
.....





dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
July 10, 2014, 08:16:04 AM
 #3273

Meni se sve cini da on (dmeter) reagira na neke mikro podrazaje...onako...trejda ko zna cime i ako u tom trenutku pusi, onda pise tu negativne postove, ako dobiva onda pozitivne...to sm skuzio prije nekog vremena kad je je odjednom poceo onako zesce kenjat po kripto valutama. Nije mi bilo jasno od kud odjednom tako losh stav...i onda i sam prizna, navukli ga na neki shitcoin pa je je spusio BTC ili dva...

Eto..moje zapazanje  Grin
ali ja rudarim bitcoine i dalje znači ja podržavam bitcoin iako sam svjestan da je to ništa i da mi je to rizična investicija.ja nikada nisam izgubija sa asic rudarima,kod mene je to nemoguče.
glavni  i jedini problem bitcoina nije rudarenje,cijena,sam code glavni problem i jedini problem bitcoina je prekomplicirani način do kojeg običan čovjek može doči do njega i spor.bitkoin če uspjeti jedino ako u svakome gradu sa više od 50000 ljudi bude 1 ATM uređaj dvosmjeran ili ga se može kupiti u lokalnoj banci.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
July 10, 2014, 08:17:47 AM
 #3274

Meni se sve cini da on (dmeter) reagira na neke mikro podrazaje...onako...trejda ko zna cime i ako u tom trenutku pusi, onda pise tu negativne postove, ako dobiva onda pozitivne...to sm skuzio prije nekog vremena kad je je odjednom poceo onako zesce kenjat po kripto valutama. Nije mi bilo jasno od kud odjednom tako losh stav...i onda i sam prizna, navukli ga na neki shitcoin pa je je spusio BTC ili dva...

Eto..moje zapazanje  Grin
ali ja rudarim bitcoine i dalje znači ja podržavam bitcoin iako sam svjestan da je to ništa i da mi je to rizična investicija.ja nikada nisam izgubija sa asic rudarima,kod mene je to nemoguče.
glavni  i jedini problem bitcoina nije rudarenje,cijena,sam code glavni problem i jedini problem bitcoina je prekomplicirani način do kojeg običan čovjek može doči do njega i spor.bitkoin če uspjeti jedino ako u svakome gradu sa više od 50000 ljudi bude 1 ATM uređaj dvosmjeran ili ga se može kupiti u lokalnoj banci.

Jucer sam citao da su u Ukrajini stavili 5000 komada.
azguard
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1484
Merit: 1001


Crypto-News.net: News from Crypto World


View Profile
July 10, 2014, 08:31:46 AM
 #3275

Meni se sve cini da on (dmeter) reagira na neke mikro podrazaje...onako...trejda ko zna cime i ako u tom trenutku pusi, onda pise tu negativne postove, ako dobiva onda pozitivne...to sm skuzio prije nekog vremena kad je je odjednom poceo onako zesce kenjat po kripto valutama. Nije mi bilo jasno od kud odjednom tako losh stav...i onda i sam prizna, navukli ga na neki shitcoin pa je je spusio BTC ili dva...

Eto..moje zapazanje  Grin
ali ja rudarim bitcoine i dalje znači ja podržavam bitcoin iako sam svjestan da je to ništa i da mi je to rizična investicija.ja nikada nisam izgubija sa asic rudarima,kod mene je to nemoguče.
glavni  i jedini problem bitcoina nije rudarenje,cijena,sam code glavni problem i jedini problem bitcoina je prekomplicirani način do kojeg običan čovjek može doči do njega i spor.bitkoin če uspjeti jedino ako u svakome gradu sa više od 50000 ljudi bude 1 ATM uređaj dvosmjeran ili ga se može kupiti u lokalnoj banci.

Jucer sam citao da su u Ukrajini stavili 5000 komada.

5000 su postavili ama cvaka im cast stvarno josh su kao u krizi. E ne mozes verovati samo seru da nemaju para a oni ATM BTC na svakom koraku kod njih



              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄██████████████████▄
       ▄████████████████████████▄
 ▄▄  ▄████████████████████████████▄
███████████████████████████████████▄
 ▀▀█████████████████████████████████▄
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ▀████████████████████████████████▀
    ▀██████████████████████████████▀
     ▀▀██████████████████████████▀
        ▀██████████████████████▀
           ▀▀▀████████████▀▀▀
.
.....
.....
.....
.....
.....
.....





seljo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1178
Merit: 1014


Hodling since 2011.®


View Profile
July 10, 2014, 08:39:46 AM
 #3276

Meni se sve cini da on (dmeter) reagira na neke mikro podrazaje...onako...trejda ko zna cime i ako u tom trenutku pusi, onda pise tu negativne postove, ako dobiva onda pozitivne...to sm skuzio prije nekog vremena kad je je odjednom poceo onako zesce kenjat po kripto valutama. Nije mi bilo jasno od kud odjednom tako losh stav...i onda i sam prizna, navukli ga na neki shitcoin pa je je spusio BTC ili dva...

Eto..moje zapazanje  Grin
ali ja rudarim bitcoine i dalje znači ja podržavam bitcoin iako sam svjestan da je to ništa i da mi je to rizična investicija.ja nikada nisam izgubija sa asic rudarima,kod mene je to nemoguče.
glavni  i jedini problem bitcoina nije rudarenje,cijena,sam code glavni problem i jedini problem bitcoina je prekomplicirani način do kojeg običan čovjek može doči do njega i spor.bitkoin če uspjeti jedino ako u svakome gradu sa više od 50000 ljudi bude 1 ATM uređaj dvosmjeran ili ga se može kupiti u lokalnoj banci.

Jucer sam citao da su u Ukrajini stavili 5000 komada.

5000 su postavili ama cvaka im cast stvarno josh su kao u krizi. E ne mozes verovati samo seru da nemaju para a oni ATM BTC na svakom koraku kod njih

http://www.coindesk.com/5000-terminals-across-ukraine-now-offer-bitcoin-cash/

meni su ovo sve falše vijesti, izmišljene da pumpaju, btc propada, prodajte sve i bježite glavom bez obzira.



DISCLAIMER: dmetru treba jeftino BTC-a

Hodling since 2011.®
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 10, 2014, 08:46:28 AM
 #3277

Nisu postavili nove BTC bankomate,vec su samo nadogradili postojece FIAT bankomate da rade i sa BTC-om. Bilo je par linkova jucer o tome no nisam ih nigdje spremio...mozda je istina mozda laz. Kako god, ideja je genijalna...zasto izmisljati toplu vodu kad mozes prilagoditi postojecu opremu kao sto su ih prilagodili za prodaju bonova za SIM akrtice itd.

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 10, 2014, 08:46:58 AM
 #3278

DISCLAIMER: dmetru treba jeftino BTC-a

 Grin

azguard
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1484
Merit: 1001


Crypto-News.net: News from Crypto World


View Profile
July 10, 2014, 09:36:26 AM
 #3279

Jedno pitanje na brzinu postoji verovatno postoji samo me mrzi da trazim neki sajt na kome se moze kupiti angry birds star wars telepods za bitcoin i da naravno posalju do nas???



              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄██████████████████▄
       ▄████████████████████████▄
 ▄▄  ▄████████████████████████████▄
███████████████████████████████████▄
 ▀▀█████████████████████████████████▄
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ██████████████████████████████████
   ▀████████████████████████████████▀
    ▀██████████████████████████████▀
     ▀▀██████████████████████████▀
        ▀██████████████████████▀
           ▀▀▀████████████▀▀▀
.
.....
.....
.....
.....
.....
.....





ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 10, 2014, 10:24:14 AM
 #3280

Nemam pojma kaj je to a kamoli gdje bi se dalo kupiti, pa nemogu ni pomoci. Vjerojatno je Google pametniji sto se toga tice.

No imam i ja pitanje.
Sad trenutno vrtim dvije 280x na multi algo setings NiceHash-u (jbg nemam vremena ni zavrsiti coin koji sam krenuo raditi a kamoli trositi vrijeme na proucavanje koji coin kada gjde i zasto) i dnevno iskopaju 0.0035 - 0.004 cistog BTC-a koji mi je isti dan poslan u wallet. Kako god bilo, obje su se odplatile i jos zaradile pa neznam sto dalje.

Niti mi je za kupiti jos jednu (plan je bio, ove dvije koristiti dok se ne isplate a onda u racunala za gaming), niti ih mogu prodati pa uloziti u nesto bolje, jer jednostavno necu dobiti dovoljno novaca da dodjem do "sljedece stepenice".

Imate kakvu ideju? Sad ih trenutno pustam da kopaju u nadi da ce se ustvari visestruko isplatiti to sto iskopaju kad BTC poraste, no htio bih napraviti sljedeci korak, ali svaki cilj koji odaberem je jako predaleko za moje mogucnosti...

Pages: « 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!