Bitcoin Forum
June 19, 2024, 10:45:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: CME ve CBOE'nin Kararı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek?  (Read 1163 times)
HeroMaster
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
December 08, 2017, 03:13:51 PM

CME 18 Aralık'ta,
CBOE 10 Aralık'ta bitcoin vadeli futures kontratlarını işleme almaya başlayacak.

Bitcoin'in inanılmaz yükselişi aslında bu oyunun bir parçası olabilir mi?

Bu kontratların işlem görmeye başlamasının akabinde, birkaç aydan beri piyasadaki borsa sitelerinden yüklü miktarlarda aldıkları bitcoin'leri satıp fiyatı epeyce düşürüp, ayrıca futures kontratlarından da kar yapmayı hedefliyor olabilirler mi? Bir taşla iki kuş yani.

Kısaca Big Crash'i başlatacak hareket bu olabilir mi?

Araştırdığım kadarıyla CME uranyum futures kontratlarını Mayıs 2007'de kabul etmiş ve işleme almaya başlamış. Grafiğe bakılırsa uranyum fiyatı için pek hayırlı olmamış.  Grin

https://i.hizliresim.com/mJAOP8.jpg

Şuan Bitcoin ortalama 275 Milyar Dolarlık bir market. Şimdi CME Group sadece tek başına 70 Milyar USD bir varlıkları yönetiyor. Kademeli olarak alttan topladılar ve topluyorlar. Borsalarına girdiğinde ise çok ciddi bir artış beklemekten ziyade Bitcoin artık aşağıda düşmeyeceğini düşünmek daha mantıklıdır. Kısaca CME kabul ettiğinde Bitcoin 25K USD olsa artık daha yukarıya gider aşağıya gitmez. YTD...
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
December 08, 2017, 03:22:30 PM

elinde olmayan bitcoin ile işlem yapabilme olanağı, üstelik balinalar planlı şekilde satarak paralarına para ekleyecekler, lakin uzun süreçte al yaparak tekrar fiyat yukarı çıkacaktır, yani su akar yolunu bulur, bitcoin artık ayda durur.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
digitalparty
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
December 08, 2017, 03:22:48 PM

CME 18 Aralık'ta,
CBOE 10 Aralık'ta bitcoin vadeli futures kontratlarını işleme almaya başlayacak.

Bitcoin'in inanılmaz yükselişi aslında bu oyunun bir parçası olabilir mi?

Bu kontratların işlem görmeye başlamasının akabinde, birkaç aydan beri piyasadaki borsa sitelerinden yüklü miktarlarda aldıkları bitcoin'leri satıp fiyatı epeyce düşürüp, ayrıca futures kontratlarından da kar yapmayı hedefliyor olabilirler mi? Bir taşla iki kuş yani.

Kısaca Big Crash'i başlatacak hareket bu olabilir mi?

Araştırdığım kadarıyla CME uranyum futures kontratlarını Mayıs 2007'de kabul etmiş ve işleme almaya başlamış. Grafiğe bakılırsa uranyum fiyatı için pek hayırlı olmamış.  Grin

https://i.hizliresim.com/mJAOP8.jpg
Daha fiyatlanacaktır. Tepe noktası belli değil ki daha 2-3 büyük borsa kabul ediyor. Birde yasal statülerin tamamlandığını düşünün. Ülke ülke kabul edilip lisans dağıtıldı. Her döviz bürosundan Bitcoin ve altcoin alabiliyorsun. Bankalardan Bitcoin alabildiğini düşün yada altcoin ne kadar yükselebileceğini kestirmek imkansız. Senaryo şu yüksek fiyatlı bitcoin altcoinlerde yeni projeler ve düşük fiyatlar..
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

View Profile
December 08, 2017, 03:22:56 PM

elinde olmayan bitcoin ile işlem yapabilme olanağı, üstelik balinalar planlı şekilde satarak paralarına para ekleyecekler, lakin uzun süreçte al yaparak tekrar fiyat yukarı çıkacaktır, yani su akar yolunu bulur, bitcoin artık ayda durur.

membis
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 08, 2017, 03:35:27 PM

Valla bu kaldıraç olayları vadeli işler vs. karışık geliyor bana ama sanki küçük yatırımcıların çok hayrına olmayacak gibi bu iş yakında kokusu çıkar.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 08, 2017, 06:53:10 PM

CME ve CBOE başldıklarında çok daha sert hareketler bekliyorum. Kalbi olanlar stresi kaldıramayanlar haplarını yanına alsınlar ve panik yapmasınlar. Büyük savaş başlıyor.
Erkan Öz ün şu floodunu mutlaka tavsiye ederim.

https://twitter.com/erkanozz/status/939117553179332609

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
sammsah
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
December 09, 2017, 02:39:56 PM

Bitcoin’de aynı durum yaşanmayacak diye düşünüyorum. Çünkü fiyatların yukarı gitmesini isteyen dar bir kitle Bitcoin varlıklarının büyük kısmına sahip. Bitcoin’in sınırlı yapısı da buna eklenince türevlerden short saldırısı gelirse onlar da rahatlıkla karşı saldırı yapabilirler.

Erkan Öz’e bu durum hakkındaki fikirlerini sordum. Yorumu bu şekilde.
tristran
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
December 09, 2017, 04:13:43 PM

valla 66000 den sattım.1 2 gün parayı hold yapıp duruma göre gene girerim.
Asklepion
Member
**

Activity: 203
Merit: 15

View Profile
December 09, 2017, 08:07:04 PM

Aslina bakarsaniz geleneksel finansçilar ile bitcoin hodlcular birbirlerine cok benzemeyen yapiya sahip.. btc nin grafik tanimayan bir yapisi ile nasil baş edecekler bilemiyorum. kestirmesi gercekten zor fakat geleneksel finanscilar bitcoinden ziyade blockchain teknolojisine hakim degillerse burdan kazanan bitcoin hodlcular olur. Turev ile Elinde olmayan btc ile sabaha kadar islem yapsinlar bu tarafta satoshinin askerleri dimdik ayakta bekliyor olacak..
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 10, 2017, 09:47:09 PM

gerçekten tuhaf bir beklenti var. acaba ne olacak diye. yalnız şunu söylemek gerekir ki bitcoin CME grup vs ye muhtaç değildir. hedefleri çok daha büyüktür.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
December 11, 2017, 02:54:28 PM

söylediğinize katılıyorum ki zaten bugün bunu gördük bitcoin güzel bir artış gösterdi ve yönünü belli etti

[/center]
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
December 11, 2017, 10:22:30 PM

Uzun vadeli olarak adamların amacı bitcoine olan güveni azaltmak bitcoinde ani iniş çıkış yaparak bitcoinde tedirginlik yaratarak bitcoini bir balona çevirecekler bakalım bitcoin mi güçlü çıkacak bu savaştan yoksa dış güçlermi herkes mevzilerde tedirginlikle bekliyor şuan bakalım neler yaşanacak ama bu olayın bitcoine bir faydası olmadığı çok açık görülüyor.

Egosmaster (OP)
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
December 22, 2017, 02:24:32 PM

Bitcoin 11.000 dolar'a düştü. Tam düşündüğüm gibi oluyor. Bakalım daha ne kadar düşecek merakla izliyorum. Bir kaç gün önce elimdeki bitcoinleri 76.000 TL'den sattığım için keyfime diyecek yok. Altcoinler duruyor tabi altcoin'de sağlam bi ralli görürüz diye düşünüyorum. Aksi halde zıçtık demektir  Grin
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

View Profile
December 22, 2017, 03:14:19 PM

Bitcoin 11.000 dolar'a düştü. Tam düşündüğüm gibi oluyor. Bakalım daha ne kadar düşecek merakla izliyorum. Bir kaç gün önce elimdeki bitcoinleri 76.000 TL'den sattığım için keyfime diyecek yok. Altcoinler duruyor tabi altcoin'de sağlam bi ralli görürüz diye düşünüyorum. Aksi halde zıçtık demektir  Grin

Bitcoini iyi fiyattan bozdurmana sevindim dostum, bu düşüşü tetikleyen şey sadece vadeli işlemlermidir, yoksa balinaların tipik sat kar et panik yarat dipten al  olayının bilmem kaç yüz bininci tekrarımıdır bilinmez, altcoinleride satsan iyi ederden, zira aralık ayında altlar yükselişe geçer, sonrasında ise sonuç hüsran. Bitcoin ay sonuna 22-24 k olur diye düşünüyorum bu arada YTD Smiley

TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 22, 2017, 03:45:17 PM

Arkadaşın dediğini doğrular nitelikte bir piyasa.Bir şekilde beklenen oldu diyebiliriz her sene sonu olduğu gibi bir düşüş yaşanıyor.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
December 22, 2017, 03:55:17 PM

Finansla ilgilenen birçok kişinin bildiği güzel bir söz vardır. "Beklentiler alınır gerçekler satılır" son 1 aydaki gelişmeler bu sözün doğruluğunu teyit eder nitelikte
sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
December 22, 2017, 04:27:40 PM

kararın nasıl etkilediği ortada. önce balon oluştu sonra da patladı. balon diyenler haklı mı çıktı?
wolfbitx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
December 28, 2017, 01:57:55 PM

cme nin sisteme girişi hayır mı oldu şer mi oldu bilmiyoruz
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 29, 2017, 08:30:32 PM

29/12/2018 itibari ile cme ve cboe da işlem başlaması ile bitcoin fiyatı herkesin beklentisinin dışında gerçekleşti . Artması beklenen bitcoin tam terste bırakarak düşüşe geçti.

mahmure
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
January 03, 2018, 02:11:59 PM

şu aralar altcoinlerde yaşadığımız kısmı yükselmeye etkisi oldu mu acaba
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: