Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:29:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bu çağın lalesi Bitcoin mi?  (Read 1324 times)
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 06:49:03 PM

bu çağın lalesi bitcoin olmayacağı kesin .Bana göre bu çağın lalesi crypto para piyasasına ve bitcoine uzak kalanların lale olacağı kesin. yazı gerçekten önemli ve güzel noktalara temas etmiş .

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
December 13, 2017, 09:15:21 PM

Şuan başbakan yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından bir grafik paylaşarak bitcoini lale çılgınlığının ötesine geçmiş bir balona benzetti.Fiyatının şişmiş olabileceği konusunda yorum yapabilecek seviyede görmüyorum kendimi lakin hükümet yetkilileri keşke bitcoinin fiyatı yerine blockchain teknolojisi üzerine kafa yorsa bu sayede ülkemiz bu yeni teknoloji devriminde devasa bir adım atma fırsatını yakalamış olur. Smiley
pinarsusar
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
December 13, 2017, 09:38:21 PM

atı alan üsküdarı geçti hala lale muhabbetiyle kısır bir döngüye cevirmek ,olayı anlamak yerine çamur atmak nedense milletin hoşuna mı gidiyor yoksa bu işlerin kolayı mı bu şekilde oluyor.yap bi arge ekibi arastırsınlar millet musluktan doldururken cebini sende ac avcunu al biraz işte ne camur atarsınız anlamam ya
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
December 13, 2017, 09:50:30 PM

Yani açıklamalar ve uygulamarın birbirine zıt olduğunu görünce iste istemez mavi ekran hatası veriyorum.

Hem sistemi saadet zinciri tanımla hemde vergilendirmeye çalış.

Geçenler de Drone lara vergi bahsetmişlerdi yani işler çok iyi değil demek ki.

Diğer balon ise inşaat sektörü ülkemizde ki.

Bu evler para harcanıp yapılıyorda alacak para yok insanlar da.

Ekonominin iyi olmadığını biliyoruz ama sandığımızdan da kötü olabilir.

Bitcoin / Ethereum / Monero
digital1755
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
December 13, 2017, 10:04:05 PM

Bu çağın dijital altını Bitcoin ve diğer dijital paralar. Bu akım böyle basmakalıp laflarla anlatılamaz.
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 10:05:04 PM

Uğur Gürses'in bu makaleyi Bitcoin'i araştırmadan sadece kulaktan dolma bilgiler sayesinde yazdığına eminim. Bence bu yapılan pek haberciliğe de sığmaz. Açıkçası Uğur Gürses beni ilk defa bu kadar şaşırttı.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
December 14, 2017, 01:02:51 AM

Bitcoin'in lale olması için 150-200 bin dolara birkaç ay içinde ulaşması gerekiyor. Yoksa şu anki yükselişi 5 sene önce grafikle gösterip nokta atışı yapan analizciler var. Bir şeyden çakmayan laleler çıkmış yorum yapıyor. Smiley
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
December 20, 2017, 08:55:03 PM

Bitcoin hızını kesip düşünce bu başlık anlam kazandı. Bitcoin Cash atağa geçti, ekiptende Bitcoin Cashe geçenler Coinbase' nin alım satım ve takas işlemleri açıklaması ile kara geçti, talep arttı.
themystick
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

eHarvestHub

View Profile
December 20, 2017, 09:00:50 PM

Bu konu klasik iktisatçıların sürekli söylediği bir durum. Ben kesinlikle buna katılmıyorum. Bir balon olması tabi ki olası bir durum ama şöyle bir durum var. Bitcoin türkiyede ne kadar çok kazandırdığı için yatırım alsa da ben bir çok ülkede insanların gizlilik için bu aracı seçtiğini düşünüyorum. Bu yüzden talep sürekli devam edecektir.

boteks
Member
**

Activity: 155

View Profile
December 20, 2017, 09:49:40 PM

Hocam benimde aklıma ponzi olasılığı geliyor.Bitcoinin ponzi olmasıyla , yüzyılın devrimi olması arasında ince bi çizgi var.Bigün bi kalkmışız bitcoin diye birşey hiç olmamış
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 20, 2017, 10:28:43 PM

Daha bir kaç sene önce 1000 TL altı seyreden fiyatı kaç kat artmış durumda tam olarak lale veya balon demek haksızlık olur elbette ancak her şeyin yolunda olduğunu muhteşem olduğunu söyleyenlerde gözlerini yummuşlar görmezden geliyorlar derim. Birincisi, muhteşem olan bitcoin değil alt yapısıdır ardındaki teknolojidir. Bitcoin muhteşem yahu demek para kazanıyorum demektir bunu diyenlerin ne kadar parası olduğunu buradan anlamak artık çok kolaylaştı.  Wink Zaman gösterecek neyin ne olduğunu diyor ve susuyorum çünkü kimse sözden anlamıyor para kazanıyorsan sorun yok umarım patlama gibi değil de sönümlenerek erir yoksa ben dahil hepimiz batarız o zaman iyi mi kötü mü ettik ortaya çıkar.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 20, 2017, 10:35:54 PM

Sayın Bakanlarımıza ve Sayın vekillerimize göre çağımızın lalesi, çağımızın büyük felaketi... Ne anlarlar ki? Hakkında bir gram fikirleri yoktur Allah bilir.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
December 20, 2017, 10:56:36 PM

Aslında bitcoinin herkes parasal mali kısmı ile yoğunşekilde ilgilenirken arkasındaki büyük blockchain teknolojisine haksızlık yapılıyor düşüncesindeyim.Bitcoinin bir şekilde reklam aracı olması zaten doğal bir durum ,sebebi ise bitcoin ve arkasındaki blockchain teknolojisini kitlelere yayılmak istenmesidir. Sınıf ayırmadan herkesin bu yapıyı bu ekonomik sisteme sahiplenmesinin sağlanması asıl amaç.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
December 21, 2017, 07:42:26 AM

Arkasında blokchain teknolojisi olmamış olsaydı çağın lalesi de derdik bombası da...

trattrat
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 26, 2017, 04:52:12 PM

Mehmet Şimşeğin yaptığı açıklama bence daha farklı yorumlanmalı. Türkiye vergi uygulayacak diye o dönem fazlasıyla haber çıktı. Bazı yerlerde oranları bile nerdeyse veriyolardı. Sonrasında Şimşek kalkıp bitcoine bu tarz benzetmeler yaptı. Bence bu olay olmasının en büyük nedeni vergi sistemini hemen getiremeyecek olmaları. Öyle bir durum olsa kullanım ve yayılması için büyük ihtimalle böyle bir yorumda bulunmazdı.

CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
December 26, 2017, 07:15:47 PM

Lale mi , tomurcuk mi bilmem ama bitcoini harbi harbi balonlastirdilar, bu patlama oldugu zaman hepimiz gumleyecez. Buna adim gibi eminim ama uygun zamanda kar ile kacabilsek.

gelecek tepkilere cevabim, pariste berlinde bir saldiri olacak, bu teroristlere odemeyi btc ile yapmislar diyecek. AB tum kriptoya koyacak ban, kim ne diyecek !

tavsan daga kusmus, dagin haberi olmamis.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
December 27, 2017, 12:35:08 PM

Bitcoin ne lale ne de bir kesimin beklediği gibi saçmalık bir şey! Arkasında koca bir teknoloji var ve mevcut finansal sisteme karşı koca bir baş kaldırış. Dünya kadar aracıyı by pass ediyor.
mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
December 27, 2017, 03:58:20 PM

Balon, şalter, çöküş, lale diye kamuoyu meşgul edildi, yabancı ülkeler sıfır vergi ile açılım yaptı. Türkiye zaman kaybediyor. Biran önce profesyonel kripto para platformları kurulmalı. Bu konuda eğitim seminerleri gerekli hale geldi.
cryptographer954
Jr. Member
*

Activity: 51

View Profile WWW
December 28, 2017, 01:11:36 PM

Lale değil dijital altın.
hjbn
Newbie
*

Activity: 154