Bitcoin Forum
June 01, 2024, 07:17:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Paralar Bu Finansal Savaşı Ne Zaman Kazanacak?  (Read 862 times)
anarquia (OP)
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 13, 2017, 09:53:16 PM

Bahsettiğiniz dönüşüm fiyatların düşmesi yada yükselmesi kadar kolay değildir elbetki. Bu işin evreleri olacaktır. Blockchaini anlama, günlük yaşamda kullanım için ihtiyaçlar belirlenmesi ve çözümlerin değerlendirilmesi. Mantalite değişikliği. daha çok insanın daha akıllı telefonlar kullanması ve cüzdanların gelişimi. yani önümüzde ekonomik yada teknolojik olmaktan ziyade sosyolojik ve anlama evresi var. zamana ihtiyacımız var..

Aynen zamana ihtiyaç var. Ülkeye ilk kez ATM geldiğinde vatandaşın durumu neyse aynı durum

sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
December 14, 2017, 12:03:02 AM

Crypto paralar bu savaşı çoktan kazandı .Amerikada vadeli işlem borsasında işlem görmeye başlaması hızla artan popülerite insanların ona karşı olan ilgisi halka verdiği müthiş kar reaksiyonları bu finansal savaşı kimin kazanacağını yada kazandığını önümüze açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor.

flamingo890
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
December 15, 2017, 08:48:09 AM

Düşük  hız,  yüksek  ücret  ve volatile ödeme aracı olup yaygınlaşmasına engel oluyor kripto paraların.
bitcointr89
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 08:52:21 AM

Bakkala, manava ve pazara giden ablamız, teyzemin, oğlum bana ordan 0.00003 satoshilik bir patates tart bakalım dedği zaman yaygınlaşacaktır.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 15, 2017, 01:02:45 PM

Bakkala, manava ve pazara giden ablamız, teyzemin, oğlum bana ordan 0.00003 satoshilik bir patates tart bakalım dedği zaman yaygınlaşacaktır.

bakkal manav olmasa bile, en azindan e-ticaret sitelerinde yayginlassa yeter... ama is oraya varinca yine devletler bu olaya el koyabilir. eticaret sitesine karsi yaptirim, vergi su bu... kafalar karisik, eninde sonunda dijital ve kripto paralar yerini alacaktir güncel hayatta ama o güne kadar neler olacak, görelim bakalim...
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 03:07:49 PM

Şuan aslında bunun için yapılabilcek tek şey bu piyasayı insanlara göstermek tanıtmak başka yapılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
December 17, 2017, 03:31:37 AM

Ortada bir finansal savaş olduğu doğrudur da bu savaşın tarafları bilinmezler içinde, biz kripto para taraftarları ve küçük yatırımcılar olarak  merkezi paralara karşı mı savaşıyoruz şimdi hiç sanmam, savaşın tarafları sistem değişikliği için bizi birer piyon olarak kullanıyor da olabilirler.
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 17, 2017, 07:43:11 AM

Kriptoparaların finansal savaşı hiçbir zaman kazanamayacağını, bizi decentralize kriptoparalar yerine centralize kriptoparalara yönlendireceklerini, şirketlerin ve devletlerin çoktan Bitcoin'in büyük bir kısmını satın aldıklarını düşünüyorum.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 17, 2017, 10:10:47 AM

Bitcoin (BTC) artık ciddi bir yatırım aracı, satmayıp elde tutmak gerekiyor. Ancak ben volatileteden yararlanalım derim. Bence ortada finansal bir savaş yok. Savaşın tarafları ve silahları olur. Küçük yatırımcıda büyük finansal gruplarda bankalar dahil  Bitcoin (BTC) den para kazanıyor. Kisenin kimseyi bitirdiği yok. Bir kaç cılız açıklama var sadece, onlarıda ciddiye alan yok. Bencede, decentralized cyrpto money (merkezi olmayan dağıtık merkezler ) yerine centralized ( merkezileşmiş) cyrpto moneylere doğru hızlıca akım var.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
December 17, 2017, 10:17:31 AM

Ben kriptoparaların bu savaşı çoktan zaferle sonuçlandırdığını düşünüyorum farkında mısınız bilmiyorum ama hükümet yasaklamalarına rağmen Bitcoin yükselmeye başladı ve artık tamamen devletlerden bağımsız bir para birimi olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 17, 2017, 02:35:18 PM

Sizin bu belirttiğiniz  yani kripto paraların kağıt paraların yerine tamamen geçmesi süreci çok hızlı bir şekilde sürüyor ve dikkat edin şu an dünyanın güçleri bu olaya izin veriyor ve kripto paranın geleceğe taşınmasını istiyorlar yani sistem sosyal hayata tamamen entegre olduktan sonra hepimiz kripto para kullanmak isteyeceğiz zaten.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 20, 2017, 09:42:19 AM

üzgünüm ama bitcoin ve kripto değerler gerçekçi olursak ancak finansal sistemin parçası olabilir rakip olma ihtimali olduğu an biri ''şarteli çeker''. şimdi sorsanız bir ekonomiste dolar niye rezerv para birimi bir sürü şey anlatı ama cevap kısadır. çünkü arkasında abd ordusu var.
alex219
Sr. Member

Activity: 628

View Profile
December 20, 2017, 09:49:03 AM

Kriptoparaların hiçbir zaman bu finansal savaşı kazanabileceğini düşünmüyorum, finansal savaşı kazanan blokzincir teknolojisinin kendisi olacak yani şu anki kriptoparaların birçoğu 10 yıl sonra piyasada olmaz.. Dijital ortamda ise blokzincir teknolojisine entegre edilmiş yeni teknolojiler ortaya çıkacak.
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562

ALCEDO

View Profile
December 20, 2017, 12:07:37 PM

Ekonomik rekabet diyelim, hep oldu tarih akışında. Kripto paralar azalmayıp artacak. Kripto para birimleri ve borsaları tüm dünyada sayıca çoğaldı. Şalteri çekemezler. Zira sonuna kadar destekliyor finans dünyası. Tatlı karı kim istemez. Felaket senaryolarının hepsi geride kaldı.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

teo220
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

View Profile
December 20, 2017, 12:39:32 PM

Siyonistlerin yönlendirdiği DÜNYA BORCA DAYALI PARA SİSTEMİ'nin yıkılışını ben de sizler gibi dört gözle bekliyorum.
Çünkü para ve güç tekellerden halka , insanoğluna yayılacak.

Bunun zorlu olacağı kesin.
Hatta çok kanlı olacaktır. Bu düzenin yıkılması için herkesin fedakarlık yapması gerekir.
Bir krize hatta birkaç yıl sürebilecek küresel bir krize ve hatta kıtlığa rıza göstermemiz gerkeecektir.

Allah bu kıyametvari mücadelede Tüm Türk ve Müslüman aleminin yardımcısı olsun.
UYanık olmamız gerek.
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 21, 2017, 12:02:53 AM

süreç başladı her ülke tarafını belli edecektir. savaş çetrefilli geçebilir. stratejisi üstün olan kazanacak. bu ne zaman olur 5 yıl içinde desek yanlış olmaz.
snaper14
Member
**

Activity: 243

View Profile
December 21, 2017, 02:52:04 AM

Sürekli olumsuz haber pompalıyorlar piyasaya batabilir edebilir bakalım ne olacak sonumuz.

▀▀▀▀▀▀     │      BRIDGEX NETWORK      │      LEND · BORROW · CONVERT · SEND     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Medium     Facebook     LinkedIn       ▄▄▄▄▄▄
afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
December 21, 2017, 04:14:59 AM

2017 yılını bitirip 2018 yılına sağlam girildiğinde yolun yüzdr ellisi neredeyse biter. Ondan sonra kripto rüştünü ispat etmiş olur diye düşünüyorum.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 22, 2017, 01:11:38 PM

aslında bu bitcoine özgü bir durum değil. hatırlarsanız eskiden, bazı para birimleri alınır ve elde tutulurdu. mesela alman markı ya da dolar. kimsenin o parayla alacağı birşey yoktu ama insanlar evde yastık altı parası olarak tutardı. ama şimdi o değişti. bazı insanlar dolar üzerinden maaş alıyor. ya da internetten sipariş ettiğimiz bazı şeyler dolar üzerine. ilerde bitcoin için de aynısı olacak. mesela hayatımıza ilerleyen safhalarda pundi x giricek. bitcoin post cihazı olarak. akbank ripple çalışıcağını açıkladı. ufak ufak giriyor gündelik hayata. ve merkezi otoritesi olan kurumlar yavaş yavaş bitcoin tanımaya başladığında hayatımıza girişi oldukça hızlı olucak.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 22, 2017, 02:47:18 PM

Ben 2025 gibi artık çoğu ülkenin kendi kripto parasını kullanıma geçireceğini düşünüyorum.Yani çok bir zaman kalmadı sadece izlemek gerek.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀