Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:31:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Gelecek Geliyor! Sen hazır mısın?  (Read 1145 times)
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
December 10, 2017, 05:46:39 PM

Ben düşüncenize kesinlikle katılıyorum. Bu değer artışı bir yerde son bulacak ve değer daha stabil hale gelecek ve ancak o zaman kripto para bir ödeme sistemi olarak kullanılmaya başlayacak.

1715423482
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715423482
Reply with quote  #2

1715423482
Report to moderator
1715423482
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715423482
Reply with quote  #2

1715423482
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 10, 2017, 05:50:58 PM

Bu gelecek iyi seneroya üzerine kurulmuş hayal. Tam terside olabilir, borsalar yasaklanabilir BTC ve diğer coinler yer altına inebilir. Eğer dediğiniz olursa bizim göremeyeceğimiz kesin.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 10, 2017, 06:18:50 PM

Yazdığım şeyler çok ütopik görünebilir.yazdıklarımdan 1 iki kelimenin yeri değişebilir ama olacaklar bunlarda. farkındaysanız şuan kendi kafamızda oluşturduğumuz ütopyalar içerisinde yaşıyoruz.Biliyorum bir coine yatırım yaptığınızda içinizden geçenleri;)
şu forumdaki herkes hayallerini yazmaya kalksa şuanki 21 milyon btc yetmez.Ama bu gidişle gün gelecek ve btc veya şuan bilinen bir coin bir o kadar değerlenecek.

Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 10, 2017, 07:14:32 PM

Kardeşim gerçekten çok güzel düşünüyorsun fakat 21 milyon adet bitcoin olan bir dünyada 1 btc'ye nasıl barçayı satın alacaksın keşke biraz ufak atsaydın Cheesy
Hayal etmesi tabiki güzel ama konu türkiye, Diyanet şimdiden haramlıyor

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
December 10, 2017, 08:06:22 PM

Btc şimdiden kontrol altına alındı gibi, vadeli işlem görecek amerikan borsasında kademe kademe devre kesici uygulama ile btc fiyat bazında kontrol altına alınacak, bundan sonra deli Dumrul gibi sağa sola çarpa çarpa afedersiniz götüyle bütün köyü yıkamayacak. Bu son artış iyi gibi görünüyor ama iyice legalize olmasının yanı sıra wallstreet'in sıradan bir emtiası haline de dönüştü. Fiyat olarak istikrarı ve güvenilirliği teyit edildi ama özgürlükten feragat edildi.
Madem tahmin ediliyor fiyat olarak maximum 1m dolar, ortalama yakın gelecekte 50-100k dolar olabilir, fazlası Şu an zor, bunun bir de altcoinleri var 2-3 trilyon dolar marketcap önümüzdeki yıllarda, piyasa oturunca 20-30'a çıkabilir. Tabii arada suni-doğal krizleri çöküşleri de yaşarız muhtemelen. Ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
December 10, 2017, 08:18:06 PM

Bitcoin şuan ki durumundan daha güzel yerlere gelebilir fakat 1 bitcoinle afrika'yı doyurabilecek rakamları çıkması imkansız.
Biraz hayalperest bir arkadaşımızsın fakat 2 sene sonra btc yasaklanıp borsalar kapatılırsa ne olacak?

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
December 10, 2017, 10:26:54 PM

Bunların gerçekleşmemesi için bir neden yok aslında şuan. Hepsi olabilecek şeyler. Tabi her şey şu anki gibi devam ederse. Bir aksilik olup piyasa zarar görmez ise ileride bunların hepsini görürüz.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
batturkey
Full Member

Activity: 336

The World’s First Blockchain Core

View Profile
December 10, 2017, 10:34:53 PM

İlerde elinde altın değil bitcoin,ethereum olanlar zengin sayılacak.
Devletler kağıt para devri bittiği için mecburen çıkartmak zorunda kalacağı kripto paralarda  çok fazla Volatiliteli olmayacak.
1 Kripto Türk Lirası = 1 TL olarak kalacak.
Normal insanlarda ( bu işlerden anlamayan veya geç kalmış) bu paraları kullanacaklar.
Yani günlük hayatta kullanılabilecek,insanlara maaşları bu para ile ödenecek ama şu devletin parasından alayım 10 a 20 ye katlayım olamayacak.
Uzun zaman sonrada bitcoin ve diğer önemli para birimlerinin artışı duracak.ve alıyım satıyım olayı yerine satmak diye bir kavram gelmeyecek.
Çünkü bunlar başlı başına bir ödeme sistemi olarak herşeyden değerli hale gelecek.
0.0005 eski transaction fee ile alaskada altın madenciliği tesisi açabileceksiniz.
1 bitcoin ile barcelona klübünü satın alıp
Zamanı geldiğinde.
1 bitcoin bağışlıyorum denildiğinde afrikada aç insan kalmayacak.

Abartili olmus bu yorumlar bitcoin okadar yukselirse bitcoin zengini oldugu bilinen kisiler kaza kursunlarina maruz kalir hatta birak bunu twitterda youtubede gordugumuz kisiler suikastlere kurban gider Smiley kaos cikar bitcoin yasaklanir yavas yavas yukselsin daha iyi.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 10, 2017, 11:09:54 PM

Hazır değilim hocam psikolojimi btc holdlamak için hala ayarlayamıyorum. Sürekli al sat halinde buluyorum kendimi. Ancak yinede erken dönem yatırımcılardan olduğumuz kanaatindeyim.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
December 10, 2017, 11:43:03 PM

Bu başlık biraz ponzicilerin ağdalı laflarına benzer geliyor. Adamlar tokatlamak da level atladıkları için. Kelimelerden soğuttular. Blockchain er yada geç çoğu sistemde kullanabilir olduğunu kanıtlayacaktır. Yalnızca kriptopara bazlı bakmamak lazım.

tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
December 11, 2017, 12:27:29 AM

Bu başlık biraz ponzicilerin ağdalı laflarına benzer geliyor. Adamlar tokatlamak da level atladıkları için. Kelimelerden soğuttular. Blockchain er yada geç çoğu sistemde kullanabilir olduğunu kanıtlayacaktır. Yalnızca kriptopara bazlı bakmamak lazım.

gerçekten hocam, ponzici networkçüleri için blok chain koin vs sistemi büyük bir cennet, adamlar çıkarıyor bir coin satıyor da satıyor.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 11, 2017, 01:14:00 AM

ufku geniş insanları severim Smiley çok duydum zamanında buralar tarlaydı hikayelerini. Şans biraz da kumar aslında atarsın zarları sen yemezsin ama senin torunların senin yaptığın işler ile mafyacılık oynar o paraları güzel güzel yer Smiley Ben yaşayamam o fiyatlarda ama çocuğum falan olursa ihya olur. Forumda evlenmek isteyen bir bayan varsa talibim... Smiley Smiley Smiley
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
December 11, 2017, 04:17:47 AM
Last edit: December 13, 2017, 01:26:54 PM by pokerjet

Evet bu türden bir geleceğe ben gayette hazırım, ama toplum hazır henüz değil, bir 50-100 yıl sonra zoraki hazır olacaklar, kripto paranın felsefesine uygun bir şekilde her yerde var oluşunu  görmek isterim doğrusu.
Alosa
Full Member

Activity: 238
Merit: 104

Alaattin

View Profile
December 11, 2017, 06:29:41 AM

Sana hayalgücünü fazla yüklemişler kanka.

█▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔█
█  🔒
SAFECRYPT.IO CRYPTOEXCHANGE   • WHITEPAPERTHREADWEBSITE 🚀 ICO IS LIVE  🔥JOIN NOW!🔥   █
█▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂█
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
December 11, 2017, 07:23:25 AM

Resi önümüzdeki yüzyıldan bahsediyorsun galiba, dediklerin ancak o zaman gerçek olur ve o zamana kadar şimdikileri belki bitcoini ile tepeden indiren yeniliklerde kriptoparalar çıkabilir.Veya tüm dünya kriptoparalara savaş açıp yerin dibine sokabilir.tahmin etmek çok zor
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
December 11, 2017, 07:26:55 AM

Devletler buna ne oranda izin verir ne kadar sıcak bakarlar bilmiyorum ama bence devlet olarak düşünüldüğünde çoğu devlet gelenekçi olarak banknot tercih edecektir diye düşünüyorum. Aksi takdirde vergi vs hesaplamarında izi sürülemeyen ve açığı çok olan bir durumla karşı karşıya kalacaklarının farkındadırlar. Önemli olan bir yatırım aracı olarak ileri de kripto paralara izin vermeleri diye düşünüyorum.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 11, 2017, 07:33:31 AM

kısmen katıldıklarım oldugu gıbı gelecekte bu ıslerın bu kadar rahat olmayacagına ınancımda var, oyle aldı kaçtı veya vergısız olmaz bu ısler ozellıkle bıızm ulkede batmak uzere oldugumuzdan %50 gelırının vergıısını kesın alırlar hıç cazip bır tarafını bırakmazlar. Zamanla odul işleride yalan olur
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
December 11, 2017, 02:08:46 PM

O gelecek gelene kadar üzerime  düşeni fazlasıyla yapıyorum doğrusu, forumda , evde, sokakta, işte full tanıtım reklam işleri yapılır tarafımca. Biz görmezsek torumlarımız görür,  ama işlerin bu kadar kolay gerçekleşmeyeceği de ortada.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
December 11, 2017, 02:13:14 PM

O gelecek gelene kadar üzerime  düşeni fazlasıyla yapıyorum doğrusu, forumda , evde, sokakta, işte full tanıtım reklam işleri yapılır tarafımca. Biz görmezsek torumlarımız görür,  ama işlerin bu kadar kolay gerçekleşmeyeceği de ortada.

kardeşim çok fazla çalışıyorsun az dinlen  Cheesy
Segomo
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
December 11, 2017, 02:27:23 PM

Herkes bitcoin üzerine teoriler üretiyor. Zihinlerde ütopyalar kuruluyor. Bokunu çıkarıyoruz yani herzaman olduğu gibi. Yok şöyle olucak yok böyle olucak ütopyaları . Bitcoin sadece bir para. Dünyayı değiştirebilecek şey burada blockchain teknolojisi. Bitcoin üzerine hayal kuracağınıza buna odaklanın. Dünyada değişimi sağlacak şey bu teknoloji bitcoin değil.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: