Bitcoin Forum
May 07, 2024, 01:59:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Forumda Blockchain Adı Altında Bir Child Board Oluşturulmasını Teklif Ediyorum  (Read 113 times)
kripton766 (OP)
Member
**

Activity: 82
Merit: 13

View Profile
January 28, 2018, 10:08:59 PM

Forumda bulunan insanların bir bölümü Bitcoin'e yatırım aracı olarak bakarken bir bölümü de arkasında bulunan teknolojiyi önemsiyor. Ben işin özünde olan taraftayım ve beni heyecanlandıran kısmı da tam olarak bu. Fakat anlamsız bir şekilde forumda ''Buluşmalar'' adında bir Cild Board varken bu işin özünün tartışılabileceği, fikirler öne sürülebileceği, beyin fırtınası yapılabileceği bir bölüm bulunmuyor.
Blockchain ile ilgili görüşlerin, olası senaryoların, insanların hayatına girdiğinde yapacağı etkinin vb. birçok şeyin tartışmasını insanlar bazen ''Konu Dışı'' bölümüne, bazen ''Meta'' kısmına açıyor.
Düzenli ve istifli bir yapının bulunmaması bana çok anlamsız geliyor.
Hepimiz farklı farklı başlıklarda caka satıyoruz.
Türk insanının bu teknolojiyi özümsemesi ve onunla haşır neşir olmasını gerçek anlamda istiyorum. Belki burada yapılacak olan bu beyin fırtınalarından ileride ciddi projelerin ortaya çıkabileceği ihtimali için bile bu bölümün oluşturulması gerektiğini düşünüyorum.

Kısacası forumun daha güzel bir yer olması için, insanların blok zincirine daha çok kafa yorması ve diğer insanların fikirlerini okuyup olası senaryolar üzerinde tartışabilmesi için, yalnızca Blockchain ile ilgili düşünce ve fikirlerin olması şartıyla forumda Blockchain adı altında bir child board oluşturulmasını öneriyorum.

Teklifimi destekleyecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
1715090345
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715090345
Reply with quote  #2

1715090345
Report to moderator
1715090345
Hero Member
*

Ignore
1715090345
Reply with quote  #2

1715090345
Report to moderator
1715090345
Hero Member
*

Ignore
1715090345
Reply with quote  #2

1715090345
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715090345
Hero Member
*

Ignore
1715090345
Reply with quote  #2

1715090345
Report to moderator
1715090345
Hero Member
*

Ignore
1715090345
Reply with quote  #2

1715090345
Report to moderator
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
January 28, 2018, 10:17:24 PM

Bunun için Proje Geliştirme adı altında bir bölüm var çoğu insan blokzincir teknolojisinden bahsetmek ve fikirlerini ortaya koymak için o bölümü kullanıyor. Ben Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin ayrılabileceğine inanmıyorum yani evet arkasındaki teknoloji güzel fakat ikisi ayrılmaz bir ikili.
kripton766 (OP)
Member
**

View Profile
January 28, 2018, 10:29:31 PM

Bunun için Proje Geliştirme adı altında bir bölüm var çoğu insan blokzincir teknolojisinden bahsetmek ve fikirlerini ortaya koymak için o bölümü kullanıyor. Ben Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin ayrılabileceğine inanmıyorum yani evet arkasındaki teknoloji güzel fakat ikisi ayrılmaz bir ikili.

Farkındaysanız yalnızca proje geliştirmekten bahsetmiyorum. Mesela ben Blockchain'in insan hayatına girdiğinde değiştirebileceği şeyleri ya da getireceği yıkımları tartışabileceğim bir bölüm istiyorum. Bir proje geliştirecek olan arkadaşlar gidip orada projelerini anlatabilirler. Ben bunu yapacağım şu konuda desteğe ihtiyacım var ya da coder arıyoruz diye oraya yazabilirler. Fakat benim bahsettiğim şey beyin fırtınası yapılabilecek ve insanları düşünmeye itecek bir bölüm olması.

Bu arada blockchain teknolojisinin ayrılabileceğine inanmıyorsanız bunun üzerine yapılan çalışmalara bakabilirsiniz.
Hatta ayrılıp ayrılmayacağını kavranamanız için size bir örnek verebilirim.

Devletlerin maliye kayıtlarının bir sunucuda ya da defterlerde tutulması yerine Blockchain'de tutulmasını bir düşünün. Değiştirilemez, müdahele edilemez. Devlet mekanizmalarının nasıl düzene gireceğini bir hayal edin. Bu durumda bizim ülkemizi de göz önünde bulundurabilirsiniz.
Devletten çalınan milyonlarca liranın, ayakkabı kutularının ya da maliye kayıtlarında yapılan değişikliklerin, zamanında belirli kesimlere akıtılan paranın vs. vs. hepsinin hesabını tek tek sorabileceksiniz. Hatta bu sorunların ortaya çıkması için aralarının bozulmasını beklemeden her an her saniye girip kontrol edebileceksiniz.

Bu yalnızca Türkiye'de yaşadığımız için vermiş olduğum bir örnek. Bunun gibi yüzlerce farklı fikir ortaya konulabilir hatta Bitcoin'den paşa paşa ayırarak o kadar güzel işler yapılabilir ki... Bu yalnızca sizin hayal gücünüze kalmış bir durum.

HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 10:56:14 PM

Ben demek istediğinizi anladım zaten bitcoin ve bu teknolojiyi ayırmak gerekiyor çünkü tam olarak birbirlerini karşılamıyorlar aslında proje geliştirme bölümü olsa da daha çok işin içine girmiş arkadaşlar faydalanıyor daha çok başında olup bu teknolojiyi tanımak isteyenler için sizin önerinizi mantıklı buluyorum yeni bir Child board oluşturulabilir
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
January 29, 2018, 12:11:26 AM

Alt forumlar benzer konuların artması sonucunda diğer tartışmaları engellememesi için açılıyor. Blokzincir alt forumu başlığına taşınması gereken konuları gösterebilir misiniz? Çok fazla konu yoksa uygunluğuna göre ana bölüm, Proje Geliştirme veya Alternatif Kripto-Paralar bölümlerinde ilgili tartışmalar devam edebilir.

Yeni bir alt forum açtırabilirsek bu büyük ihtimalle yasalarla ilgili bir bölüm olacaktır. Global taraftaki Legal alt forumuna denk gelecek bir bölüm için isim önerilerinizi bekliyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 29, 2018, 12:14:19 AM

Alt forumlar benzer konuların artması sonucunda diğer tartışmaları engellememesi için açılıyor. Blokzincir alt forumu başlığına taşınması gereken konuları gösterebilir misiniz? Çok fazla konu yoksa uygunluğuna göre ana bölüm, Proje Geliştirme veya Alternatif Kripto-Paralar bölümlerinde ilgili tartışmalar devam edebilir.

Yeni bir alt forum açtırabilirsek bu büyük ihtimalle yasalarla ilgili bir bölüm olacaktır. Global taraftaki Legal alt forumuna denk gelecek bir bölüm için isim önerilerinizi bekliyorum.

Kripto varlık hukuku ya da direkt Yasal olarak geçebilir diğeri çok resmi duruyor.
kripton766 (OP)
Member
**

View Profile
January 29, 2018, 12:28:14 AM

Alt forum için sizin ekstradan talepte bulunmanız gerektiğini bilmiyordum. Sizin böyle bir yetkiye sahip olduğunuzu düşünerek böyle bir konu açtım. Şu, şu konular Blockchain bölümüne taşınsın ya da bu alanda çok fazla konu var diye böyle bir öneride bulunmadım hocam.
Gayem insanımızın Blockchain'i daha çok önemsemesini, yatırım aracı olarak bakmaktan ziyade bu teknolojinin hayatımızı sarmalayacağını kavraması için bir ''Beyin Fırtınası'' bölümü istedim. Sizin elinizde olan bir durum söz konusu değilse ve size göre bu durum gereksiz ise diyeceğim bir şey yok. Teşekkür ederim cevabınız için.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
January 29, 2018, 12:44:22 AM

Devletler nezdinde kripto paralar henüz tanımlanmış değil. Tanımlansa dahi birçok konuda tartışmalar devam edecektir. Bundan dolayı Hukuki/Yasal Konular veya Sorunlar olarak açılabilir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: