Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:32:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Paribu Fee Miktarını Düşürsün Kampanyası  (Read 737 times)
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
December 13, 2017, 08:43:49 PM

Paribu'nun fee ücretlerinden para kazanmadığını sananalrınız mı var yoksa ben yanlış mı görüyorum? Arkadaşlar ben Paribu'nun şuan ki aldığı feeden günlük ciddi miktarda para kazandığını düşünüyorum.
1714012372
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714012372
Reply with quote  #2

1714012372
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714012372
Hero Member
*

Ignore
1714012372
Reply with quote  #2

1714012372
Report to moderator
1714012372
Hero Member
*

Ignore
1714012372
Reply with quote  #2

1714012372
Report to moderator
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 13, 2017, 08:50:26 PM

polodaki çekim trafiği paribuda yok. poloniex işlemleri biriktirip toplu olarak yollayınca fee miktarını karşılıyor. paribuda böyle yapıp feeyi düşürürse bitcoinlerin gelmesi gecikir.
Evet doğru ve bu kadar basit. Şu aşamada şikayet edilecek, protesto edilecek son şey bu olabilir. İlerleyen günlerde borsalarda işlem yaparken ekstra vergi ödememiz sözkonusu olabilir, bitcoin yeterince dikkat çekti maalesef.
Kesinlikle katılıyorum. Poloniex ile karşılaştırılmasıda ayrı garip olmuş doğrusu.
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 13, 2017, 09:10:02 PM

polodaki çekim trafiği paribuda yok. poloniex işlemleri biriktirip toplu olarak yollayınca fee miktarını karşılıyor. paribuda böyle yapıp feeyi düşürürse bitcoinlerin gelmesi gecikir.
Evet doğru ve bu kadar basit. Şu aşamada şikayet edilecek, protesto edilecek son şey bu olabilir. İlerleyen günlerde borsalarda işlem yaparken ekstra vergi ödememiz sözkonusu olabilir, bitcoin yeterince dikkat çekti maalesef.
Kesinlikle katılıyorum. Poloniex ile karşılaştırılmasıda ayrı garip olmuş doğrusu.

Tamam bu iki borsanın karşılaştırılması bana göre de çok mantıklı olmamış gönderim ücretlerinin feelerini bizden alsınlar ben buna da karşı değilim ama bitcoin alıp satarken aldıkları komisyon oranları gerçekten çok ciddi rakamlara ulaşmış durumda.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Clixus (OP)
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi

View Profile WWW
December 21, 2017, 10:56:38 AM

Hocam Allah aşkına şu konuyu açanın rütbesine bakın, konuya cevap yazanların rütbesine bakın Cheesy Birisi birşey yazmış ötekiler koyun gibi atlamışlar. Yahu kardeşim, herşeyi geçtim Poloniex'in hacmiyle Paribu'nun ve diğer düşük hacimli borsaların hacimleri birmi? Türk borsalarınında günlük 847.359.000 dolar hacimleri olsa onlarda az komisyon alırlar. Poloniex ile karşılaştırdığınız Türk borsasının günlük 1500BTC hacmi var Cheesy Cheesy Cheesy

İnsanları rütbesi ile yargılamak alkışlanacak bir davranış tebrik ederim.

Not : Önemli olan Paribu'yu Poloniex ile karşılaştırmak değil. Dikkat çekmesi açısından yazdım. Enayi gibi fazla fee miktarı ödüyoruz. Günlük hacim belli. Bi hesap kitap yapın bakalım Paribu günde ne kadar kazanıyor. Alan memnun satan memnun olursa bu fee miktarı değişmez. Birlik olunup günde 1000 tane şikayet mesajı atın bakın nasıl düşüyor feeler görürsünüz.

Şu motors mudur nedir başka konularda da sürekli Paribu'yu savunup duruyor. Toz kondurmuyor. Paribu güzel bir site çok da kullanışlı fakat körü körüne para ile tutulmuş adam gibi her yerde savunuculuk yapmanın mantığını çözemedim açıkçası. Allah bilir onaylı üyeliği yoktur. Varsa da 37 TL fee ödemek çok hoşuna gidiyor galiba.

Donation : 14VAaVMc2Je7gQcD7Fhtt6X3rd4vaBiPMw
Airdrop Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
December 21, 2017, 11:24:31 AM

Türkiyedeki en çok kullanıcı ve hacim paribuda şuan için.adamlar zaten her türlü tercih ediliyorum fırsat varken kazanabildiğimi kazanayım anlayışı içindeler sanırım.bunun önüne geçmek de bizim elimizde, digilira.com ile waves dex üzerinde Türk Lirasa geçiti ile waves dexteki hacimi artırabilirsek daha az fee komisyonlarıyla para yatırıp çekme yapabiliriz

menderes
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
December 21, 2017, 10:54:36 PM

Ilk kez 2 saat once Paribu'dan BTC cektim ve merak ettigim konu transferde kullanacaklari fee'ydi. Dusuk fee ekleyip askida mi kalacak yoksa dolgu fee ekleyip isik hizinda mi gececek. Transfer olusunca baktim, 1175 sat/byte eklemisler. Hizli gecmesi icin fazla denilecek bir miktar. Toplam 40 cikis olmus, her birinden 0.5 mBTC aliyorlar, 20 mBTC fee toplamislar. Odedikleri fee ise 21.27 mBTC. Yani gorunurde cepten yemisler.
geforce94
Member
**

Activity: 111

View Profile
December 22, 2017, 02:11:53 AM

Zannetmiyorum bir değişiklik yapacaklarını.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 22, 2017, 02:43:23 AM

bu kesilen fee ler madencilere gitmiyor mu tamamı? kendilerine alıyorlarsa içinden o kötü. ama madencilere gidiyorsa hepsi hızlı onaylansın diye, kızmakta haklı olamayız.

heygidikaradeniz
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 2

View Profile WWW
December 22, 2017, 11:18:20 AM

Sadece paribu için değil, tüm bitcoin transferleri hem yavaş hem de çok pahalı. cex.io transfer ücreti olarak 0.001 alıyor diye biliyorum mesela.
0.0005 yüksek bir rakam, belki 3 ay öncesinde normal sayılabilirdi ama şimdi dolar olarak tl olarak bakıldığında yapılan kesinti gerçekten yüksek.
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 22, 2017, 12:34:15 PM

Sadece paribu için değil, tüm bitcoin transferleri hem yavaş hem de çok pahalı. cex.io transfer ücreti olarak 0.001 alıyor diye biliyorum mesela.
0.0005 yüksek bir rakam, belki 3 ay öncesinde normal sayılabilirdi ama şimdi dolar olarak tl olarak bakıldığında yapılan kesinti gerçekten yüksek.
Dostum cex.io dediğin borsanın kaç BTC hacmi olduğundan haberin var mı? Cheesy Onlar toplu gönderim yaptıkları için düşük fee kesiyorlar. Paribu gibi bir borsayı Cex.io, Poloniex, Bitfinex gibi borsalarla karşılaştırmak çok yanlış olur.

Ilk kez 2 saat once Paribu'dan BTC cektim ve merak ettigim konu transferde kullanacaklari fee'ydi. Dusuk fee ekleyip askida mi kalacak yoksa dolgu fee ekleyip isik hizinda mi gececek. Transfer olusunca baktim, 1175 sat/byte eklemisler. Hizli gecmesi icin fazla denilecek bir miktar. Toplam 40 cikis olmus, her birinden 0.5 mBTC aliyorlar, 20 mBTC fee toplamislar. Odedikleri fee ise 21.27 mBTC. Yani gorunurde cepten yemisler.
Dostum sana katılıyorum.

NOT: Ayrıca sanki BTCTurk, Koinim falan düşük komisyon alıyorlarmış gibi böyle bir konu açılmış. Yapacaksanız toplu kapmanya yapacaksınız, Paribu ile sınırlandırmak çok yanlış olur.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
December 22, 2017, 12:39:02 PM

Poloniex'de dakikada kaç withdraw oluyor paribu'da kaç ?
$20'fee ile ilk onayın gelmesi saatler sürüyor: Borsalar kullanıcıların işlemlerini biriktirip birlikte transfer geçiyor. Böylece hepsinden aldığı ücreti total'de verip daha hızlı onay alması sağlanıyor.

Peki Paribu ya da diğer borsalar işlem ücretini azaltırsa ne olur?

-Nasıl ki çekme emri verdiğinizde borsa bunu anında gerçekleştirmiyor 5-10dk bekletip başka çekme emirleri ile birlikte yolluyorsa artık 5 katı kadar -sadece işlemin blockchain'de yayınlanmasını- bekleyeceksiniz. Çünkü azalan ücretten dolayı borsa aynı anda daha fazla transfer gerçekleştirmek için daha çok kişiyi bekleyecek.

-Borsa aynı miktarda işlemi aynı süre içinde gerçekleştirecek fakat azalan işlem ücretlerinden dolayı satoshi/byte oranı düşük olduğu için işlemin onay alması saatler sürecek.

Yani iki durumda da işlemin gerçekleşmesi için çok daha uzun süreler bekleyeceksiniz, belki de beklerken kat be kat daha fazla kaybedeceksiniz.
Peki önceden aynı ücret alınıyordu, bitcoin arttı yine aynı ücret alınıyor; neden?
-Yıllara yaygın olarak verilen işlem ücretlerini gösteren grafikler var inceleyiniz. Geçen yıla göre kaç on kat arttığını görünüz.

Borsayı savunmuyorum, olayın arkasındaki argümanlara bakıyorum. Ha biraz daha az kazansınlar mı? Evet fakat bütün borsaların dibe oynadığı şu günlerde kullanıcı memnuniyeti kimin umrunda?
jungufle
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
December 22, 2017, 04:57:32 PM

doğru bir başlık açılmış soyguna gidiyor bu iş resmen düşürsünler katılıyorum
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 22, 2017, 10:17:37 PM

şu an btc ağında fee ücretleri oldukça yüksek. blockchain cüzdanından byte başına 600 satoshi ödedim ve ancak 2 gün sonra işlem gerçekleşti. kb fazla oldıuğu için ödediğim fee tam 192 dolardı.

Humpert
Member
**

Activity: 238

View Profile
December 23, 2017, 10:03:06 AM

Adamlar bizi her şekilde soyuyor gerek gönderim ücretlerinde gerekse ani iniş çıkışlarda alım satım durdurarak kendi çıkarları doğrultusunda müşterilerini düşünmeden hareket ediyorlar sadece paribu değil diğer türk borsaları da böyle ve hala şeytanın avukatlığını yapanlar var, bir para babası almış 3 5 developer hayat enerjilerini emip belki 3 kuruşa çalıştırıyor azıcık makul olun toplum faydasına çalıştırın kafalarınızı.
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
December 23, 2017, 02:44:50 PM

Çok güzel, bravo arkadaşlar. Paribu olsa kendini bu kadar savunamazdı.

Boşa denilmiyor her millet hak ettiği şekilde yönetilir diye. Fazla para ödemekten demek ki insanlar memnun. 0.0005 az, 0.001 yapsınlar.
Üstüne bir de %30 vergi kessinler.
Hatta o da yetmez, trader lisansı gereksin, para verip onu da çıkartalım..

Aynen öyle, fee için hacmi baz alıyorsak çekilen paranın aciliyetinin olup olmama durumuna karşı en azından kullanıcıya 0.0001'lik bir seçme şansı tanırsın olur biter.. Sorunları görmezden gelmekten çözüm üretemez olmuşuz valla bravo.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 23, 2017, 05:26:19 PM

fee düşrmesindense ilk  blokta onay almasını tercih ederim. belki seçenek sunulabilir kullanıcılara. hızlı , normal, yavaş diye
benim içi zaman orya vereceğim fee den daha değerli, düşük işlem ücreti ile iki gün beklemektense fazla vermeyi tercih ederim.,
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 23, 2017, 06:34:41 PM

Geçenlerde facebookda birisi paylaşmıştı bu paribunun adresine gittiğini muhattap olacak kimse bulamadığından hatta oradaki görevlinin baya kişinin gelip sorduğundan bahsetmişti.Şimdi böyle ulaşılması zor olan bir borsanın böyle bir istek karşısında kayıtsız kalmayacağını düşünemiyorum ama inşallah istediğiniz gibi olur arkadaşlar .

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
December 23, 2017, 07:40:36 PM

Kesinlikle katılıyorum bu kadar yüksek fee fiyatı , bunu elimizden geldiğince yayalım arkadaşlar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
December 23, 2017, 08:19:56 PM

Ya borsalar deli para kazanıyor zaten kardeşim ve paribunun fee ücreti diğerlerinin 5 katı resmen, fee ücretlerini düşürmezlerse başka borsalara yönelir insanlar haberleri olsun
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
December 23, 2017, 08:57:14 PM

Toplu gönderim olmadığı sürece fee ücretlerinin düşeceğini sanmıyorum. Bitcoinde bekleyen işlemler arttıkça fee ücretleri de artar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: