Bitcoin Forum
June 19, 2024, 07:42:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: MHP'nin 'Bitcoin' planı "bitcoin borsası kuralım"  (Read 897 times)
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
December 12, 2017, 04:22:31 PM

Döviz açığımız olduğu böyle bir zamnda Bitcoin gibi kripto paralar konusunda yatırım yapma fikri MHP'den gelmiş. Sadece bununla kalmayıp blok zincir teknolojisine de el atmaları gerek. Umarız bu açıklamalar destek bulur ve bu konuda geç kalmayız.
ckaran
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile WWW
December 12, 2017, 04:33:05 PM

Paranın ucunu gördüler mi her şeyi kurarlar. Yeter ki devletin kasasına para gelsin nereden nasılın çokta önemi yok değil mi?
Tabi en önemli husus büyük pastadan kim nasıl pay alacak önemli olan bu bence çünkü sistem "kapitalist" sistem...  Grin
coinxbey
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
December 12, 2017, 07:08:49 PM

Borsayı kuralım kurmasına ama kim kuracak mesele bu bitcoinden anlayan, güvenilir kisiler kurmalı yoksa ileride sıkıntılar olabilir.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
December 12, 2017, 08:20:32 PM

bitcoin hakkında araştırma yapılıyor olabilir fakat birinin bir adım atması lazım bunda bari geri kalmayalım diğer ülkelerden. araştırmanın önüne geçelim ve bir adım atalım artık bence.
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
December 12, 2017, 08:47:56 PM

sadece bitcoin ile kalmasın blockchain teknolojisi de araştırılsın. bunlarla ilgili geç olmadan somut bir adım atarsak gelecekte daha güzel bir türkiye bizi bekleyebilir.
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 12, 2017, 09:07:11 PM

Yürürlüğe girdiği anda birçok bitcoin yatırımcısının işi rahatlayacak ondan da ziyade ciddi bir yatırımcıpotansiyrli ortaya çıkacaktır
Geri kalınmamalı ve kabul edilmeli

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
December 12, 2017, 09:10:45 PM

Umarım ben yanılırım ama ben MHP nin Bitcoin borsası kuralım  teklifinin devamının geleceğine inanmıyorum. Zaman zaman yine gündeme gelebilir ama somut bir adım atılacağını düşünmüyorum

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
December 12, 2017, 09:15:29 PM

Bu tarz borsaların sağlam teminatlar ve hukuki olarak bağlayıcı kurallar çerçevesinde kurulması ve işletilmesi lazım yasal boşluk var şu anda.
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
December 12, 2017, 09:56:19 PM

Umarım ben yanılırım ama ben MHP nin Bitcoin borsası kuralım  teklifinin devamının geleceğine inanmıyorum. Zaman zaman yine gündeme gelebilir ama somut bir adım atılacağını düşünmüyorum

Normalde ben de sizin ile aynı görüşleri paylaşırdım ama bitcoin oldukça popüler olmaya başladı eskiden televizyonlarda adını duymadığımız duyunca oldukça heyecanlandığımız bitcoinin artık adını duymayınca şaşırmaya başlıyoruz. Smiley

eskimetalci
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
December 12, 2017, 10:02:31 PM

Bitcoin ve devlet birbirine zıt iki olgu iken; burada iyi olur diyen mi ararsın, borsalar kazanacağına devlet kazansın diyen mi ararsın. Siz bitcoin'i yeterince anlayamamışsınız. Bitcoin'i kısa yoldan zengin olma aracı olarak görmektesiniz. Belki farkında değilsiniz ama bitcoin'e zarar vermektesiniz. Bitcoin anarşist/anarko-kapitalist bir oluşumdur. Devletçiler lütfen burayı terk etsin.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 12, 2017, 10:55:36 PM

Bulgaristan bitcoinden zengin oldu bizim vekiller den gelen önerilere bak neymiş bitcoin borsası kuracaklarmış ya zaten bu işi hali hazırda yapanlar var senin görevin bitcoin borsası değil blockchain sistemini anlamak geliştirmek yatırım yapmak olmalı buda kendiniz için değil ülkenin gençleri için .
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 12, 2017, 11:07:49 PM
Last edit: December 12, 2017, 11:28:31 PM by utkuy

Borsa kurup devletin bunu resmi kurum olarak işletmesi bence olmaz, olmamalı. Olsa olsa borsaları devlet onayından geçirmeli.. Daha büyük çaplı düşünüp sistemi farklı şekillerde nasıl değerlendirim yönünde gidilmeli. Değişen bir ekonomik dünya var ve vakit kaybetmeden bunun için hareket edilmeli. Ama borsa kurmak olmaz. Abd gibi vadeli işlem falan yapabilir.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
December 12, 2017, 11:52:59 PM

Bitcoin'e siyasetçilerin karışmasini hiç doğru bulmuyorum, meclisin işi gücü olmadiği için gündem değiştirmeye çalişiyorlar, eskiden haberler işiddi şimdi o bitti bitcoin oldu. Bunlara konusulacak konu lazim, ulkenin dertlerini unutturmak için.
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 04:56:51 AM

MHP'nin güzel bir atak yapabilmesi için artık en azından bilimsel açıdan çağa ayak uydurabilecek projelerle gençlere ve halka hitap etmesi gerekiyor. Hantal siyaset anlayışını aştığı sürece çok güzel işler yapabileceğine inanıyorum. Borsa kurma kısmı tartışılır ama yine de böyle bir öneri gelmesi benim çok hoşuma gitti, umarım arkası gelir. Sonuçta bizim devletimiz, Bulgaristan meselesi patladıktan sonra bu devlet niye kazanmasın? Dümdüz bir mantık.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 13, 2017, 05:15:19 AM

Zaten hali hazırda Bitcoin borsalarımız mevcut tek yapmaları gereken bu borsalara uluslararası piyasalara açılabilmesi için gerek yazılımsal gerekse reklam açısından destek vermeleri yeterli.
Kesinlikle katılıyorum. Borsalara aynı bankalardaki gibi devlet desteği ve teşviği versinler yeterlidir. Borsalarla görüşme yapmalılar. "Arkadaş ben sana koltuk çıkacağım, bundan sonra senin kullanıcılarının parası benim güvencemde" demeli devlet. Borsalardan zaten çatır çatır efsane vergi alıyordur.

Türkiye'deki Bitcoin borsaları şuanki bankalar gibi olursa eğer Türkiye'ye giren döviz çok fazla olur.

Fakat muhtemelen bu düşünceler şuanlık havada kalır. BTC az birşey düşüşe geçtiği zaman "BTC çok oynak, destek veremeyiz." "BTC 2013 yılına tekrar dönüyor." gibi söylentiler çıkacaktır. Fakat tekrar yükselişe geçtiği zaman tekrar Bitcoin'de karar kılacaklardır Cheesy

NOT: Bu arada müşteri olayına çok takıldım. Konudan ne kadar uzak oldukları çok belli  Grin Borsa açacaklarmış birde. Bunlar daha borsaların bitcoin sattığını sanıyorlar herhalde. Konuyu daha okumadan araştırmadan borsa açmaya çalışıyosunuz, işte bu yüzden gelişemiyoruz anasını satayım.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
December 13, 2017, 06:57:56 AM

Devlet destekli bir borsa çok iyi olur. Ancak vergiler kapıdadır o zaman haberiniz olsun. Bana göre şimdiye kadar Türkiye'de bu yapılmalıydı. Sebebi ise benim saf gariban köylüm gidip parasını taşımacıya bilişim firmasına yatırmasın diye. En azından bir borsa battığında bir borsa hacklendiğinde bu ülkemizin basit scriptlerle geliştirdikleri borsaları olmasın. Başında mühendislerin oturduğu bir borsaya bu saydıklarımızı yapmaları daha zordur. Bu sebeple devlet destekli bir proje değerlenir ve kesinlikle düşünülmelidir.

token10250
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
December 13, 2017, 07:49:13 AM

Türkiye artık adım atmalı bir an önce. Bari bu konuda geri kalmayalım. Japonu Korelesi aldı başını gitti. Hadi.
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
December 13, 2017, 09:23:56 AM

mhpnin kafası çalışan adamları var demekki . ama bir siyasi parti ile ilişkisi nedir btcnin derseniz Smiley bilmiyorum ama adamlar bu işe ciddi bakarlarsa sonunda güzel seyler olur

MaraGaruda
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
December 13, 2017, 09:29:55 AM

Bu konuda şaşırtsalar da beni, mevcut durumdan dolayı arkadaşlara pek güvenemiyorum. Yine de önayak olmaları sevindirici tabiki
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 13, 2017, 06:45:48 PM

Devlet paranın kokusunu aldı bu işi bırakmaz ama bitcoini özel tüketim lüks kategorisine ekleyip %60 vergi alırlar ise o zaman siz görün bitcoinin devlet tarafından nasıl desteklendğini o zaman anlayacaksınız ki keşke gündeme gelmeseydi.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: