Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:53:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Sürekli Bitcoin patlayacak diyen tip  (Read 1119 times)
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
December 16, 2017, 05:33:27 PM

Geçen sene bitcoin $1000 iken işe girdim. O zaman çevreme de dedim ama cevap sadece patlayacak olmayan bir şeye yatırım yapılmaz dediler. Neyse $2000 oldu $3000 oldu yükseliş devam etti. $19000 oldu. Geçen oturduk gene bu konu açıldı hala patlayacak diyorlar. Onlar borsayla haşır neşirdi. Aselsan sağlam kağıt kaçtan kar edersin diyorlardı. 47den 30a düşünce arayıp söyledim. Konuyu değiştirdi. Kısaca girecek olanlara sağa sola takılmayın ama tüm birikiminizi yatırmayın. Kaybetme ihtimali olduğunda unutmayın.

Ben bahsetmiyorum ancak görürlerse söylüyorum bahsediyorum. İnsanlara anlatınca ilk tepki olumsuz oluyor. Ben genelde çok anlatmıyorum. Ancak anlayacak kapasite olan kişilere bahsediyorum. diğer türlü fırsatları göremeyecek kadar kör insanlar var. 600$ iken girdiğimde benim ilk tepkim ne kadar geç kalmışım oldu. Şuan bile halen diyorum keşke 2010-2011 ilk gördüğümde bakıp çıkmasaydım da girip foruma üye olup öğrenseymişim.
1715064817
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715064817
Reply with quote  #2

1715064817
Report to moderator
1715064817
Hero Member
*

Ignore
1715064817
Reply with quote  #2

1715064817
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715064817
Hero Member
*

Ignore
1715064817
Reply with quote  #2

1715064817
Report to moderator
1715064817
Hero Member
*

Ignore
1715064817
Reply with quote  #2

1715064817
Report to moderator
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
December 16, 2017, 07:51:04 PM

bu tipler aslında birçok alt kola ayrılıyor

kötülüyenler ;

cahilliğinden
fesatlığından
yeniliğe değişime teknolojiye kapalı olmasından ötürü bok atıyorlar...böyle insanları barındırmayın çevrenizde ya da fazla muhattap olmayın..yarın başınıza bela olurlar boşverin
kriptobabasi
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 16, 2017, 08:55:47 PM

Azalarak bitiyorlar Smiley
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 16, 2017, 10:14:51 PM

İnsanın kolay yoldan para kazanma zaafı vardır bu doğru bitcoinin de bu yollardan biri olduğunu düşünenler var ama hani nerde kolay para ben niye göremiyorum diyorum bazen hatta o amaçla giren birinin para kaybetme ihtimali daha yüksektir bana göre

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Altcoinistic
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
December 17, 2017, 02:10:51 PM

Arkadaşlar insanlar anlamadıkları için savuşturup geçiyorlar. Bir çok prototipi var bu insanların;

1) Bitcoin patlayacak tam bir balon. Lale çılgınlığı vsvs.

Azcık araştırsa blockchainin çok sıkı bir teknolojik altyapısı ve felsefesi olduğunu öğrenecek ama lale tabi, ne lalesi  Grin

2) İş işten geçti. Kazanan kazandı.

Bunu daha bitcoin 1000 dolardayken söylüyorlardı...

3) En komiği; Saadet zinciri benzetmesi.

He he deyip geçmek lazım.

Kimseyi ikna etmeye çalışmaya gerek yok. Sen birine çok para kazanmanın yolunu anlatıyorsun. Karşındaki dinlemiyorsa kendi bilir. Seni izleyip görür zamanla  Grin
BKuvan
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
December 17, 2017, 05:25:20 PM

Hiç bitmediler ki hala var, "siz bakın görün, boşa yatırım bunlar." Diyip duruyorlar Cheesy
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 17, 2017, 05:38:07 PM

2.500 TL olduğu zamanlar BTC rekora ulaştı bir süre sonra patlayacak diyen birçok insanın birçoğu şimdi ya pişman pişman Bitcoin'in yükselişini izliyor yada gizli yaptığı alımlardan elde ettiği o mükemmel kar miktarlarını hesaplıyor. Birde eklemek istediğim diğer nokta ise Bitcoin gerçekten patlayacak olsa bile balon henüz şişirilmeye bile başlanmadı. Yani patlaayacak diyen kişiler de yatırım yapabilir uzun bir süre. Smiley
ben 20000₺ geçince bozdurdum altcoinlere geçtim. %80 eridi BTC portföyüm ama $ olarak arttı. fiat'a geçmediğimiz sürece her türlü kardayız sanırım Cheesy ne zaman $dir ₺dir €dir çıkarsak işte o zaman zarar ettiğimizin resmidir.

For rent...
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 17, 2017, 07:35:24 PM

Bir hikayemi anlatayım bende size o zaman 2 sene önce falan ablamlara eniştemlere anlattım bu bitcoin olaylarını ablam ılımlı yaklaşmış eniştem olmaz öyle şey dolar euro alıcaksın mis gibi dedi ( hala o kasılmasını dün gibi hatırlıyorum ) 1000 tl borç istedim dedim gelecek seneye ödeyebilirim tamam dedi . ozaman o fiyata yaklaşık 0.6 civarı bitcoin almıştım temmuz zamanları. 1 sene geçti ağustos ayları zamanı aracında arıza çıkmış yaklaşık 4000 tl lik bir masraf çıkmıştı dedim senden aldığım 1000 tl ile ozaman bitcoin aldım ve şuanda ederi bu deyip 6500tl yi eline verdim bir sevindi pir sevindi . Sonuçmu hala iyimser yaklaşamıyor ablamsa başının etini yiyor bak o zaman dolar almak yerine bitcoin alsaydık diye . Ve şimdi her ablamlara gittiğimizde o değilde bitcoin ne uçtu be diye dalga geçiyorum . Böyledir bizim insanlarımız bu tarz şeyleri kabul edemiyor eski zihniyetçi boşver sen ilerde senin demek istediklerini daha iyi anlayacaklar ama o zaman da geç kalmış olacaklar Cheesy

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
emrullah2305
Member
**

Activity: 83

View Profile
December 18, 2017, 10:55:28 AM

o tipler yıllardır balon bu patlayacak diye diye 1 yılda bitcoin 600 dolardan 20.000 dolara geldi. bırakın abi balon desinler. onlar balon dedikçe yükseliyor da yükseliyor maşallah  Smiley Smiley
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 18, 2017, 11:44:55 AM

kimin ne dediği belli değil bir takım var bitcoin aldı basını gidiyor bir takım insanlarda halay ürünü....
fensibitcoin
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
December 18, 2017, 08:56:55 PM

Benim çevremde de çok var böyleleri ama onlar bunu söyleyip dururken insanlar yeterince kazanç elde ediyorlar zaten. Bunu söyleyenler de yatırım yapsaydı şimdiye onlar da köşeyi dönmüşlerdi eminim Smiley
kokoko77
Jr. Member
*

Activity: 57

View Profile
December 18, 2017, 09:15:53 PM

hepimizin çevresinde var bu tipler ama yatırım yapan sayısı gerçekten çok az.

▬ ▬▬▬   The FuzeX Team strive to make all forms of currency payment secure, reliable and easy to use.   ▬▬▬ ▬
█ █          FuzeX          █ █
▬ ▬▬▬   Connecting Cryptocurrencies and Commerce   ▬▬▬ ▬ (http://www.fuzex.co/)
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
December 18, 2017, 09:33:56 PM

Mesajları şöyle bir okudum da...
Bana kalırsa yatırımdan anlamayan insanlardan görüş veya tavsiye almayın.
Ben bitcoin'i 2 senedir biliyorum buna rağmen bitcoin'i sadece benim dediklerimi ciddiye alabileceğini düşündüğüm kişilere bahsettim. Bunlarda 3-5 kişiden fazla değil.

Bence bitcoin'i ısrarla anlatmanıza rağmen karşıdan gelen tepki bu oluyorsa o kişiyle ilişkinizi bir gözden geçirin. Düşüncelerinizi ciddiye almayanlara birşey anlatmaya çalışmayın. Boşuna sinir hastası olmayın. Kamu spotudur  Grin

Haklı olduğunuzu göstermenin en iyi yolu başarılı olmaktır. Zaten somut olarak hayatınızdaki değişikliklerden başarınızı gördüklerinde merakla bir sonraki düşüncenizi paylaşmanızı bekleyip bu sefer ciddiyetle dinleyeceklerdir. Heh gerçi başardığınızda kimseye birşey izah etmeye, ikna etmeye de gerek var mıdır veya gerçekten siz ister misiniz bunu? İnsanların çoğu kadir kıymet ve vefa nedir bilmez kendinizi kurtarın gerisi beyhude çabadır bana kalırsa.
9di23
Member
**

Activity: 74

View Profile
December 18, 2017, 11:11:48 PM

Ben hiç bir şekilde beni rahatsız etmeyecek bir miktarla ve patlama riskini göze alarak girdim. Chicago, Tokyo borsaları gibi borsalara yenileri de eklendikçe patlama riskinin gittikçe azalacağını düşünüyorum.
muham88
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 20, 2017, 05:41:34 AM

malesef ki o tarz insanlar çok. insanın hevesini kursağında bırakırlar. kendileri bişey yapmazlar yapanada mani olurlar
Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
December 20, 2017, 08:10:50 AM

Merhaba,

Çevrede böyle insanlar çok, genellikle boş iş ve gelmiycek bir para olarak görüyorlar.
Ödeme kanıtını gösteriyorsun yalan diyorlar.
Sadece Dolar / Euro olarak borsayı biliyorlar.

Bilgilendirici bir yayın yayınlansa birkaç kanalda fena olmaz bence  Shocked

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
nasilyani
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 26, 2017, 01:42:58 AM

öyle bir ihtimal olduğu gerçek ama bu iş birgünde olmadı birgünde de bitmeyecektir. boş boş konuşanlara kulak asmak anlamsız olur.
sonerbtc
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
December 26, 2017, 11:42:08 AM

Saadet Zinciri diyor adamlar ibretlik
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
December 26, 2017, 02:50:49 PM

bunlardan daha kötüsü de var.

bitcoin yükselirken devamlı arayıp sorup abi bende mi alsam nasıl olurki nasıl yapalım şimdi alayım mı diye saçma sapan milyon tane soru sorarken bitcoin düşmeye başladığı zaman yine arayıp abi balonmuş o diyenler.

abi neden balon?
ya haberlerde izledim işte balonmuş
abi bitcoin ne? blockchain ne?
işte abi işte balon
tamam kardeşim balon. patlayacak ya bugün patlar ya yarın.
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161
Merit: 1

View Profile
December 26, 2017, 04:56:22 PM

Doğru söylüyorlar, patladı gitti Cheesy
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: