Bitcoin Forum
June 19, 2024, 08:20:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Yerli Otoritelerin Bitcoin Hakkında Görüşleri  (Read 184 times)
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 16, 2017, 07:10:36 PM

2 hafta önce yerli borsalarda yüksek hacim vardı. Bu hafta bu hacimden eser yok. Fiyatlarında global piyasa göre 10000 TL yukaırda olması yüksek bir alım hacmi olduğunu gösteriyor. Bana göre RTE'nin geçtiğimiz hafta "Yurtdışına para kaçıran iş adamları var." sözü ile aynı zamanda böyle bir hacim, bir şirketin, iş adamının BTC ile dışarı para kaçırdığını gösteriyor (bence). Devletin bizle işi yok. Onlar yurt dışı para kaçırma peşinde olan insanlarla uğraşmak için bir yasa çıkartıp bu serbest piyasanın önüne geçecekler. Arada biz de yanacağın tabi. BTC satışına engel olurlarsa ülke içinde BTC satacak kimse kalmayacağından, alım yapmak isteyenler de yeterli hacim ile alım yapamayacaklar.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 17, 2017, 01:15:33 PM

Neden bu tarz demeçler verdiklerini Merkez Bankası Genel Sekreteri Murat Çetinkaya özetlemiş. "Bitcoin küresel bankacılık sistemini tehdit ediyor." Yüksek vergiler almak istemelerinin sebebi de bu kripto paraların önüne set çekmek istiyorlar.

chuckk
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 17, 2017, 02:09:36 PM

Görüş ve fikir beyan etmek için iyice araştırılıp öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Görüş bildirenler siyaha siyah dese yine şüphe ederim Cheesy O yüzden içi boş yorumlardan birkaçı olarak değerlendiriyorum sadece...

erdemyolcu
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
December 17, 2017, 02:59:36 PM

Balon söyleminden sonra Bakanımızın, açıkcası ben de aynı görüşteyim fakat hep tersi çıkıyor. bu denli artması için bir mantık veya bir neden bulamadım, tek aklıma gelen kara para aklamak...

❘|❘ NEUFUND — Re-Imagine ICOs  ❘|❘ JOIN THE ICBM | JOIN THE DISCUSSION
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 17, 2017, 03:45:05 PM

yerli otoritelerin alacakları vergi harici ilgilendiklerini sanmıyorum.
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 17, 2017, 05:31:20 PM

Digital para piyasasına devletin olumsuz bakacağını düşünmüyorum. Bu ağır ekonomik şartlarda sınırlı da olsa piyasaya nakit akışı sağlıyor. Terörün finansmanıyla alakalı olarak ise o yolun yolcusu bir yolunu bulup yapması gerekeni bir şekilde yapıyor zaten.
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
December 17, 2017, 05:45:27 PM

Devlet anca alacağı vergiyi düşünüyor . Yoksa şimdiye kadar teklonojik yatırımlarını yapar BTC madenlerini acardı .
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
December 17, 2017, 09:59:44 PM

Ülkeye döviz geliyor. Bitcoin yeni bir ihracat kalemi oldu. Esnaf, öğrenci, bankacı vs. ülkeye  kazandırıyor. Vergi almasın KDV iadesi  ödesin hükümet. Lale, balon kritikleri kimseyi kesmedi. Fırsatları gören  yatırımını yaptı.  Ödeme ve transfer kolaylıkları başlamalı. Banka hesap uyarıları  bitmeli.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: