Bitcoin Forum
March 29, 2024, 06:33:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: DijitalPara A.Ş. Turkiye'nin En iyi Bitcoin ve Altcoin Alım Satım Borsası  (Read 877 times)
Dijitalparalar (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 17, 2017, 10:53:50 PM
Last edit: December 17, 2017, 11:04:00 PM by Dijitalparalar

DijitalPara A.Ş.

Dijital Para nedir?
2008 yılında yaşadığımız küresel kriz ertesinde Bitcoin ve Bitcoin ile birlikte bütün insanlığa hediye edilen BlockChain (Blok Zinciri) teknolojisi pek çok alanda dijital bir devrim başlattı ve o ana kadar ki düşünce yapımızda önemli değişikliklere yol açtı. Basit anlamda Bitcoin, kişiden kişiye herhangi bir merkezin onayına ihtiyaç duymadan peer-to-peer çalışan bir transfer protokolü ve aynı zamanda bir varlık saklama aracıdır. Kriptolojiye (şifreleme bilimi) dayanması, Blok Zinciri teknolojisi, Merkeziyetsiz olması, sınırlı sayıda ve kademe kademe piyasaya sunulması, sınır tanımadan ve hızlıca transfer edilebilmesi v.b. özellikleri sayesinde kısa zamanda büyük popülarite. Bu popülarite neticesinde kısa sürede Litecoin, Dogecoin, Dash, Ripple, Ethereum gibi farklı özelliklere, farklı odaklara sahip ama aynı şekilde kripto dijital özellikleri bulunan farklı varlıklar ortaya çıktı. İşte bütün bu varlıklar günümüzde kripto para, dijital para, sanal para, elektronik para, şifreli v.b. isimlerle adlandırılmaktadır. Günümüzde alışveriş, ödeme sistemleri, transfer, yatırım, toplu fonlama, girişim sermayesi sağlama v.b. alanlarda kullanılan yüzlerce Dijital Parayı sitemiz DijitalPara.com.tr üzerinde güvenli bir şekilde alıp, satıp, saklayabilirsiniz. Günümüzde yüz milyarlarca ABD Doları piyasa değerine (CoinMarketCap bağımsız ve şeffaf verileri) sahip olan kripto dijital para pazar hacmini ağırlıklı olarak Ana Yatırım Fonlarının bir bölümü, Hedge Fonları, Risk Sermayesi, Girişim Sermayesi, Teknoloji Yatırım Fonları, Toplu Fonlama Sermayesi Fonları oluşturmaktadır.

Neden bizimle çalışmalısınız?

Geniş Portföy

Evet, ezberleri bozduğumuzun farkındayız Smiley Sadece Türkiye'de değil dünyada en geniş kripto dijital para portföyü bulunan Exchange sitelerinden bir tanesi DijitalPara.com.tr'dir. Bitcoin, Ethereum, Ripple ve +200 kripto dijital parayı Türk Lirası karşılığında kolayca alıp satabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Alım

Sitemizde yer alan yüzlerce kripto dijital para'dan arzu ettiğinizi hesabınızda bulunan Türk Lirası bakiyenizle kolayca alıp satabileceğiniz gibi aynı zamanda Kredi Kartınızla da istediğiniz kripto dijital varlığı kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Etkinlik & Organizasyonlar
Şirketimiz, kripto dijital varlıkların ve altında yatan blockchain teknolojisinin yaygınlaşması için gerek yurt içinde gerek yurt dışında pek çok organizasyon ve etkinlikte katılımcı veya düzenleyici statüsünde yer almaktadır.

Teknoloji
Şirketimiz DijitalPara Teknoloji Anonim Şirketi, sadece alım satım yapabileceğiniz bir exchange sitesi değildir, farklı farklı sektörlerde BockChain Teknolojisi uygulamaları üzerinde çalışan bir teknoloji şirketidir.

Eğitim
Gerek personelimize gerek site üyelerimize düzenli eğitimler vermekteyiz. Online ve fiziksel olarak sunduğumuz bu eğitimlerden haberdar olabilmek için blogumuzu ve sosyal medya sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Kolay Kullanım
Sitemizin basit ara yüzü sayesinde kafa karışıklığı yaşamadan kolay ve hızlı bir şekilde alım/satım yapabilir, varlıklarınızı yönetebilirsiniz.

Düşük Hacimli Borsalar ve Finansal Teknoloji
Sitemiz, bir borsa değil tam anlamıyla "Borsalar Üstü Bir Exchange Sitesidir". Hazine ekibimiz kullandığımız finansal teknolojiler sayesinde bütün dünya borsalarını ve likidite sağlayıcılarını anlık olarak takip eder ve ilgili kripto dijital varlıkla ilgili bulduğu en uygun fiyatı size anlık olarak sunar. Yani kullandığı yüksek teknoloji sayesinde borsalarda sıklıkla görülen hacmin düşük olması, alıcı veya satıcı olmaması, alım/satım yapamama v.b. hiç bir sorunu DijitalPara.com.tr'da bulamazsınız.

Şeffaflık
Kim olduğunu bilmediğiniz gizli saklı insanlara güvenmiyorsanız tebrik ederiz sizinle aynı düşünceyi paylaşan insanların yer aldığı doğru yere geldiniz. Dijital Para Teknoloji Anonim Şirketi olarak güven unsurunun oluşması için şeffaflığın olmazsa olmaz olduğunun bilincindeyiz ve sektörde yer alan diğer kurumların aksine tamamen şeffaflıktan yanayız. Şirketimizle ilgili haberleri ve gelişmeleri blogumuzdan ve sosyal medya hesaplarımızdan kolayca takip edebilirsiniz.

Varlık Güvenliği
Sitemizden satın aldığınız kripto dijital varlığı istediğiniz anda kendi dijital cüzdanınıza çekebilirsiniz yani sitemizde tutmak gibi bir zorunluluğunuz bulunmaz. Hatta kripto dijital para yatırımcılarının bu dijital varlıklarını daha güvenli bir şekilde muhafaza edebilmeleri için şirketimiz, bırakın Türkiyeyi dünyada daha önce hiç bir exchange sitesinde göremeyeceğiniz şeyi yaptı ve güvenli ve kolay kullanımda alanının en iyisi olan "Ledger Nano S" donanımsal cüzdanının Türkiye Resmi Distribütörlüğünü aldı ve bu cihazı Türkiye'ye getirdi. DijitalPara.com.tr'de bir varlık tutmak istemezseniz hızlı bir şekilde alış verişinizi tamamlayıp dijital varlıklarınızı kendi donanımsal cüzdanınıza kolayca çekebilir ve saklayabilirsiniz. Ancak bu dijital varlıklarınızı DijitalPara.com.tr hesabınızda bırakmak isterseniz de bunu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Günlük işlemlerde kullanılan küçük bir kısım dışındaki bütün dijital varlıklar maksimum güvenlikli ortamlarda ve asla hacklenemeyecek şekilde offline cüzdanlarda muhafaza edilir.

Site Güvenliği
Kullanıcılarımızın güvenli bir deneyim yaşaması için gereken özeni en üst seviyede gösteriyoruz. Bütün ssl sertifikaları ve gerekli özel güvenlik yazılımlarının bulunduğu sistemimizde sunucu güvenliğine de özel önem verilmektedir. Ayrıca sitedeki hesabınıza "Çift Aşamalı Doğrulama" ile hesap güvenliğinizi en üst düzeyde tutan özel giriş sistemini kullanarak gönül rahatlığıyla girebilirsiniz.

Para Yatırma / Çekme
Dijital Para Teknoloji Anonim Şirketi'nin kurumsal güvencesiyle daha önce hiç bir yerde eşi benzeri görülmemiş bir şekilde tam 14 adet Ticari Banka ile çalışmaktadır. Bu geniş banka seleksiyonu sayesinde DijitalPara.com.tr hesabınıza TL aktarım veya hesabınızdan TL çekim işlemlerinizi 7/24 hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Sosyal
Atalarımızın Endüstri Devrimini kaçırmasının Milletimize yüzlerce yıla mâl olduğunun farkındayız. Günümüzde ise Küresel bir Bilişim Devrimi yaşanıyor. Fabrikalarda, tezgahlarda, makineler bilgi işliyor, üretiyor ve transfer ediyor. Bitcoin'in insanlığa sunduğu Blok Zinciri teknolojisi sayesinde daha önce hayal dahi edemeyeceğimiz ufukları görmeye başladık. Bunun ülkemiz ve milletimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. DijitalPara Teknoloji Anonim Şirketi, blockchain teknolojisinin yaygınlaşması için gerekli teknoloji çalışmaları yapmakla kalmayıp toplumsal anlamda çeşitli organizasyon ve etkinlik çalışmaları da yapmaktadır. DijitalPara.com.tr üzerinde yaptığınız her türlü alım satım işlemi aynı zamanda toplumumuzun Uluslararası Arenada bu amansız teknoloji yarışında geri kalmaması için bir destek niteliğindedir.

Veraset
Sahip olduğunuz kazanımların sadece kendiniz için değil aynı zamanda ailenizin yarınları için de ne kadar önem arz ettiğinin bilincindeyiz. İşte tam da bu nedenle, yine dünyada başka hiç bir kripto dijital para exchange sitesinde benzerini bulamayacağınız bir veraset sistemi uyguluyoruz. Gerek sitemize kayıt olurken gerek kayıt olduktan sonra istediğiniz herhangi bir zaman sitedeki varlıklarınızla ilgili bir veya birden fazla vâris belirleyebilir veya daha önce belirlediğiniz vârisleri değiştirebilirsiniz. Vefat ettiğinizde yani hukuki anlamda gerçek kişiliğiniz son bulduğunda, sitemizde bilgilerini girdiğiniz vâris/ vârislerle iletişime geçilir ve nezdimizde bulunan bütün varlıklarınızın tam ve eksiksiz olarak mirasınızın terekesine eklenmesi sağlanır. Sitemizde yazdığınız vâris/ vârisler, nihai vârisleriniz değildir, bunu sadece Hukuk belirler. Sitemize girdiğiniz kişiler sadece hukuki kişiliğiniz sonlandığında iletişime geçebileceğimiz yakınlarınız olabilir, bu kişiler ile iletişime geçilip nezdimizdeki varlıkları mirasınızın terekesine aktarırız ki sonrasında mirasınız Hukuk çerçevesinde gerçek hak sahiplerine hakkıyla dağıtılabilsin. Sizin için önemli olanların bizim için de önemli olduğunu bilmenizi isteriz.

Şirket Güvenliği
Şirketimiz güvenlikle ilgili bütün evrensel prosedürleri, uluslararası denetim firmalarıyla işbirliği yaparak kendi iç disiplini içerisinde tam ve eksiksiz bir şekilde uygulamaktadır. Ancak bu dijital varlıklarınızı DijitalPara.com.tr hesabınızda bırakmak isterseniz de bunu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Günlük işlemlerde kullanılan küçük bir kısım dışındaki bütün dijital varlıklar maksimum güvenlikli ortamlarda ve asla hacklenemeyecek şekilde offline cüzdanlarda muhafaza edilir.

Yaş Sınırı
Teknolojiyle iç içe büyüyen Z kuşağının yarınlar için sahip oldukları yüksek potansiyeli hayal etmek dahi inanılmaz heyecanlandırıyor bizleri. Hem bu yüksek potansiyel hem de sahip olma/biriktirme alışkanlıklarının gelişebilmesi amacıyla biz de küçük bir destekte bulunmak istiyoruz. 14-18 yaş arasındaki genç arkadaşlarımız da belli sınırlamalar dahilinde ve tabii ki Velilerinin izniyle DijitalPara Teknolojileri Anonim Şirketi üyesi olabilirler.

Yabancı Uyruklu
Teknolojiye erişimin evrensel bir insani hak olduğunun ve her insanın hiçbir ayrım gözetmeksizin bu hakkını kullanabilmesinin öneminin bilincindeyiz. Yabacı uyruklu gerçek kişiler de belli sınırlamalar dahilinde resmi pasaport ve ikamet bilgileriyle sitemize üye olabilirler.

Website: http://www.dijitalpara.com.tr/
Facebook : https://www.facebook.com/dijitalparalar/
Twitter : https://twitter.com/dijitalparaas
Eposta : info@dijitalpara.com.tr
Telefon : 444 5 951
Adres: Kolektif House Levent No:20 Beşiktaş/İstanbul
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711693993
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711693993
Reply with quote  #2

1711693993
Report to moderator
slmn
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 259

View Profile
December 17, 2017, 11:06:21 PM

Hayırlı olsun diyelim kimdir bu borsanın sahibi ya da ortakları? Rekabet iyidir ancak bir kaç önerim var sosyal medyayı biraz daha kurumsal kullansanız iyi olur ergen ergen twitler yakışmamış. İkincisi bu kadar coin olması bana mantıklı gelmedi çoğunda hacim olmayacaktır. Üçüncüsü hadi coin sayısını çok tutalım dediniz bari biraz seçici olsaydınız. Misal Genesis Vision Trde konuşulan tokenlerden o yok ama Pesetacoin denen globalde bile çok büyük hacmi olmayan coinler var. Hayırlı olsun.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
December 18, 2017, 12:08:25 AM

hayırlı olsun

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
December 18, 2017, 05:05:27 AM

Hayırlı olsun son dönemlerde çok fazla borsa çıktı önemli olan bu borsalarin sürekliliği ve hacmidir, çoğu Türk borsasinda hacim düşük oldu.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
December 18, 2017, 08:31:03 AM

son zamanlarda çok fazla Türk borsası açıldı ama hacim olarak düşük kalıyor haliyle çok fazla borsa olunca hacim de bölünüyor. kritpo para konusunda gelişmiş bir çok ülkede bile bizimki kadar borsa yok sanırım. digitalpara.com un arayüzünü sevdim güzel görünüyor onlarca altcoini TL ile alıp satabilmek de gerçekten güzel. umarım sorunsuzca yoluna devam eder. komisyonlarla ilgili bölümü göremedim yalnız

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 18, 2017, 08:42:28 AM

Açılmasını beklediğim bir borsaydı. Ama biraz geç kalındı malesef.
Türkiye'Nin bittrex'i poloniex'i konumuna gelmesi muhtemel. Ama o kadar işlem hacmi olur mu bütün coin'lerde bu muallak. Biraz zor görünüyor elbet.
http://www.dijitalpara.com.tr/market
200'den fazla kripto para mevcutmuş sitede. Tam anlamıyla bir borsa gerçekten. Hacim kazanırsa harika olur ama işiniz zor.
Kolaylıklar dilerim.

Ekleme:
Sitemiz, bir borsa değil tam anlamıyla "Borsalar Üstü Bir Exchange Sitesidir". Hazine ekibimiz kullandığımız finansal teknolojiler sayesinde bütün dünya borsalarını ve likidite sağlayıcılarını anlık olarak takip eder ve ilgili kripto dijital varlıkla ilgili bulduğu en uygun fiyatı size anlık olarak sunar. Yani kullandığı yüksek teknoloji sayesinde borsalarda sıklıkla görülen hacmin düşük olması, alıcı veya satıcı olmaması, alım/satım yapamama v.b. hiç bir sorunu DijitalPara.com.tr'da bulamazsınız.

Bu kısmı merak ettim. Hacim olmazsa işlem nasıl gerçekleşecek? Açar mısınız biraz?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
December 18, 2017, 08:58:18 AM

Hayırlı olsun. Umarım dediğiniz gibi olur şu an üye oldum ama al beta sürümü sanırım sadece inceliyorum eğer faal olursa on numara olur bizler için.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 18, 2017, 09:44:44 AM

lütfen coin sayısını azaltın altyapınızı cok zorlar. 10 bilemedin 15 coin belirleyin onlarda işlem döndürün. Olan coinlerde en azından hacim oluşsun. Zamanla eklemeler yaparsınız.
kabrero
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
December 18, 2017, 09:59:10 AM

Açılmasını beklediğim bir borsaydı. Ama biraz geç kalındı malesef.
Türkiye'Nin bittrex'i poloniex'i konumuna gelmesi muhtemel. Ama o kadar işlem hacmi olur mu bütün coin'lerde bu muallak. Biraz zor görünüyor elbet.
http://www.dijitalpara.com.tr/market
200'den fazla kripto para mevcutmuş sitede. Tam anlamıyla bir borsa gerçekten. Hacim kazanırsa harika olur ama işiniz zor.
Kolaylıklar dilerim.

Ekleme:

Bu kısmı merak ettim. Hacim olmazsa işlem nasıl gerçekleşecek? Açar mısınız biraz?
Piyasa yapiciligindan bahsedilmiş resmen. Kendi portfoyleriyle fiyatları yonetecekleri anlamı çıkıyor bu ifadelerden. Etiniz budunuz kalın mı? Sizin olmayan malla nasıl piyasa yapiciligi yapacaksınız. Elin oğlu tokatlayiverir elinizden alır malinizi.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 18, 2017, 12:17:49 PM

Alım satım fiyatları arasında kol gibi fark var. %10. Bu borsa değil, müşterilerin düdüklendiği bir umumi hane oluyor. Her çıkan borsa, eskilerden daha iyi olması gerekirken, nelerle karşılaşıyoruz.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
December 18, 2017, 12:37:28 PM

Siteye girip markete tiklamam ile, tab'ı kapatmam arasındaki süre 3 ya da 4sn. oldu.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
December 18, 2017, 02:07:46 PM

Öncelikle hayırlı olsun, girdim denedim gördüğüm hataları yazayım.

1. coin alıp satılırken miktar kısmında nokta yerine virgül kullanınca toplam hesaplayamıyor NaN yazıyor.
2. Profilim sayfası çalışmıyor
3. Bitcoin Yatırma'yı tıklıyorum Cüzdan bulunamadı diyor.
SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
December 18, 2017, 03:22:22 PM

hayırlı olsun. Profilim kısmına girilmiyor. Windows 7, Google chrome.

Komisyonlarla ilgili bilgi veren bir sayfa yok.
Site kullanımı ile ilgili bir sayfa yok.
Destek sayfası yok.
Kullanım sözleşmesi yok.

bitcoin yatırma sayfasında "cüzdan bulunamadı" diyor bende de..

bunları feedback olarak alınız.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
December 18, 2017, 04:26:41 PM

kredi kartı ile altcoin alım satım işi birçok kişinin ilgisini çekecektir ama kimse hacim olmayan yerden alışveriş yapmaz, kendi coinini dumplamaz. aradaki uçurumun bir an önce yok edilmesi gerek.
bugünlerde çok fazla borsa çıktı, herkes borsacılığın kolay para olduğunu düşünüyordu ama umarım batan şirketler görmeyiz Cheesy
hayırlı olsun, hataların düzeltilmesi ümidiyle

Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
December 18, 2017, 06:45:34 PM

Site daha yayında değildir yazıyor siteye girdiğimde. İlk defa bir Türk borsasında grafik gördüm.İyi bir şey yapmaya çalışmışlar. Umarım açıldığında da öyle devam eder.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
December 18, 2017, 07:45:26 PM

Hayırlı olsun. Umarım diğer borsalar gibi olmaz. Düzgün ve hızlı hizmet veren bir borsa olur. Bekliyoruz bakalım site açıldığında ne olacak
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
December 19, 2017, 01:38:28 AM

test aşamasında hala

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
December 19, 2017, 02:05:36 AM

son zamanlarda çok fazla Türk borsası açıldı ama hacim olarak düşük kalıyor haliyle çok fazla borsa olunca hacim de bölünüyor. kritpo para konusunda gelişmiş bir çok ülkede bile bizimki kadar borsa yok sanırım. digitalpara.com un arayüzünü sevdim güzel görünüyor onlarca altcoini TL ile alıp satabilmek de gerçekten güzel. umarım sorunsuzca yoluna devam eder. komisyonlarla ilgili bölümü göremedim yalnız
katiliyorum cok fazla turk borsasi ortaya cikti, tekellesmeden yana degilim tabi ki. Benim icin sorun yok, ama rekabaete dayanabilenler geriye kalacak. Bu nedenle borsa acmak kolay degil, eger aciyorsak isimizi kaliteli yapmaliyiz.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
December 19, 2017, 04:42:45 AM

Tam seviniyordum birden fazla coin görünce yorumları okuyunca içimi bir hüzün kapladı

HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 26, 2017, 06:25:01 PM

Umarım yakın zamanda açılır.coin sayısı çoksa her malın alıcısı müşterisi olur.
Özellkle tavsiyem sağlam internet alt yapısı kurun.Siteye saldırılar oluncada hemen havlu atmayın.
Örnek türk borsa sitenin birine ddos saldırısı yapılıyor adamlar hemen cloudfare açıyor.
İşte onuda açsalarda maşallah kimse siteye giremiyor.Tüm müşteriler şikayetçi birde fiyatlar zırt aşağı pırt yukarı derken işte.
adamda o anlarda alım satım yapamazsa fitil olur.tası tarağı alan bir daha girermi dersin. Grin
İşte yorumlarda gireceklerini sanmam adam al satta bile yapamayıp birde zarar ederse bir daha  girmez ne varsa çeker parayı ve başka siteye geçer. Roll Eyes
Bunları göz önüne alarak diğer rakiplerin sitedeki yorumlarını okuyup özellikle orada yazılan şikayetleri okuyup ona göre tedbirlerinizi alırsanız buu işten çok para kazanırsınız.Başarılar.......
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: