Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:38:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: Madenciligin sonu yakin mi?  (Read 343 times)
Necroface (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
December 19, 2017, 08:53:09 PM

Neden boyle birsey soruyorum, cunku arkadaslar bu is cok dillendi, hani bir yerde muslukcu para kazanir da, herkes meslegini birakir muslukcu olur, haliyle muslukcu bollugundan rekabet vs. fiyatlar duser, para kazanamaz olurlar hepsi, bir bakarlar terzi para kazaniyor, hurrraaa terzi olma zamani. Demeye calistigim su, cumhurbaskani bile bugun bu işi konusuyorsa, bu isin sonu gorunmustur gibime geliyor. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
1714135088
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714135088
Reply with quote  #2

1714135088
Report to moderator
1714135088
Hero Member
*

Ignore
1714135088
Reply with quote  #2

1714135088
Report to moderator
1714135088
Hero Member
*

Ignore
1714135088
Reply with quote  #2

1714135088
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
GiannisTR
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 19, 2017, 08:54:53 PM

Hocam zaten max seviyesine geldiğinde mining işi bitecek. (210 milyon diye biliyorum). Keşke biraz forumu okuyup yazsanız...

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Necroface (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 19, 2017, 08:58:26 PM

Bebisim btc den bahsetmiyorum, mining diyorum  Kiss genel diyorum, sütçü işi birakir miner olur yakinda diyorum, bak sutten bocek cikardi eskiden, yakinda bozuk ram cikabilir, dikkat et diyorum Cool

Mycro Jobs                                                                                                                                                
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
cashjonny
Member
**

Activity: 103

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
December 19, 2017, 09:17:38 PM

Madenciligin sonu gelirmi niye sonu gelsin arz talep meselesi.Dunyada revacta,  Ne kadar cok katilim olursa o kadar iyi olur. seninde dedigin gibi sut satanlarin sutunden birsey cikarsa kaybolup gider ama onun yerine baska sutculer gelir. onun icin bu madaecilik kolay kolay bitmez.

karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
December 19, 2017, 09:32:06 PM

öyle bir yazmışsın ki sanki ha deyince madenci olunuyor...çok iyi donanım ve yazılım bilgisine sahip olmayanlar bu işte çuvallar..ayrıca şöyle en az 50k sermayen olacak ki yaktığın elektrik bişeye benzesin..

madenci olmak belli bir eğitim seviyesi gerektiriyor..o da, konu bizim millet olunca zor Cheesy merak etme önüne gelen madenci olamaz ..yemez...

bir diğer sorun madenciliğin sonu yakın mı ? evet yakın olabilir..ama bu herkesin madenci olmasından ötürü olmayacak. pos sistemlerinin gelmesi ile olacak..ethereum da yakın zamanda madencilik sistemi bitecek...artan elektrik ve donanım masrafları yüzünden pos sistemi insanlara çok daha cazip gelecek..
halilozdemir
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
December 19, 2017, 09:39:40 PM

madencilik artık sanayi tipi olursa kazandırır küçük miktarlarla işler yürümez. hacimi yakalamak zor artık.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
December 19, 2017, 09:50:42 PM

bundan yıllar önce bilgisayardan bile btc miningi yapabiliyormuşsun ama yapsan ne yazar değeri ne? kim kazdı ozamanlar.

sonra yavaş yavaş özel cihazlar çıkmaya başladı bunlar niye çıktı keyiflerinden mi çıkarttılar? popülerliği arttığı için ihtiyaç duyduğu için oldu. yetmiyordu artık eldeki bilgisayarlar.

talep oldukça fiyat artacak arz doğacak insanlar daha fazla kazmak isteyecek zorluk artacak bu kısır döngüdür.

mininginde tarımdan hayvancılıktan fabrikadan hiç bir farkı yok. sadece yapılış şekli değişecek insanlar artık küçük sermayeyle mininge girmek istemeyecekler çünkü kazançları düştü daha da düşecek. devasal mining çiftlikleri kurulmakta.
(2 inekten oluşan bir ahırdan aldığın verim ile 3bin inekten oluşan bir ahırdan aldığın verim aynı mıdır?
veya 1 katlı bi ev yapmak ile 300 daireden oluşan sitedeki ev maliyeti aynı mı? değil

buda sanayileşti sanayileşmeye devam edecek. )

btc'nin temeli miningten geliyor. o insanlar olmasa sen transfer bile gerçekleştiremezsin. o yüzden btc varsa miningte olur sadece btc değil sanal para olduğu müddetçe miningte olmak zorunda.
Necroface (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 19, 2017, 10:34:05 PM

Eyw siz de benle ayni fikirdesiniz gordugum kadariyla sadece ben kendimi biraz eksik ifade etmisim, fabrikasyon ya da buyuk ciftlik, adı herne olursa, ekmegi bize birakmicak gibi, simdi sutcuden tabiki peynirci olur, fabrikator olur, olur da olur ama miner olur mu olmaz tabi, ikisi de bastan farkli evreler gerektirir, ama mevzu su ki ilk sebep evet elektrik, ikincisi de giren cok olursa kazim.zorlugu baslar, geliri dusurur, sermaye arttirmak gerekir ve hani 50k tamam da, kalkip yarin pos a gececek ya da alternatifi buluncak bi sisteme de gpu alcam diye 300k da yatirmak mantiksiz olur ki, geriye ya cekilmek ya da cok dusuk bi mevlaya biat etmek kalir, ornek vereyim yaz basi eth 380 dolardi, dusmeden once 2 tane r9 390 kaziyordu 1 taneyi, simdi 8 kartla 1 tane kaziyoruz, diceksiniz ki eth 800, peki, yap denklemi 2 kart 200 dolar, yari yariya dusmus, sistem patlar demiyorum kesinlikle, kimse yanlis anlamasin, ponzy kacinnnn, diyenlerden degilim, tam tersi blockchain gercekten cok basarili ve coin olayi da kendimce harika bi sistem, ama ben aslinda miner derken kucuk yatirimciyi kastediyorum, digerlerine artik baska bi isim bulmak lazim. Simdi seneye kart yenileme fasli var, eth in posa gecme durumu var, heran sistemde bisi ariza verebilio, basinda durma fasli var, parca cikarsa ucuz degil, borsa desen spekulatif, zaten hold yapmak da kolay olmuo, gibi gibi, bilemiyorum. Simdi bu konuyu da neden actigima gelirsek, evet rig sayimi arttirmayi planliyorum, ama diger taraftan da ciddi cekingelerim var, tam rigler kendini roi edicek, hadi bitti, gidioz, ha nolur, satarsin kartlari koyarsin 3-5 cebine, allah bereket versin dersin, ama deger mi onca cabaya degmez, o yuzden biraz onumuzu gormemiz lazim, bu isi yapacaksak. Çin borsayi dangalakca bozmadan once sadece 1 saat girip %10-20 arasi alip cikiodum hergun. Simdi borsa mi rig mi, ikisi de risk, en az riski secmek lazim, mining te cok ciddi emek var, yalan olursa yazik, digerinde batarsan en kotu dersin kumar bu diye

Mycro Jobs                                                                                                                                                
⟩                                                                                                                                                      
Apostle1968
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
December 19, 2017, 10:56:25 PM

Tek ümidim öyle saçma bi sorun olmaz daha yeni başlamışken devletler bok etmezse çok iyi olur yoksa patates :S
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
December 20, 2017, 12:22:00 PM

Zaten mining belli bir ömrü olan bir eylem zamanı gelince bitecek asıl iş bizim ülkede yapmak ne kadar mantıklı bu elektrik parası ile tek cazip yani doların çok yüksek olması. Oda donanıma verdiklerinden çıkıyor zaten

rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 20, 2017, 12:32:46 PM

acıkcası kimin mining çiftliği varsa ve profesyonel yaparsa o kişi kazanır. oyle ıkı uc makıne ıle olacak ıs degıl arkadaslar. zaten kazım gıttıkce zorlasıyor bosuna ugras durr.
Memetemmi
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 21, 2017, 05:47:17 AM

olabilir madencilik cok riskli bir iş artık günümümz şaartlarında herşey makinaya bağlı oldugu için o işleride makınalar yapar yakında
NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
December 21, 2017, 06:56:32 AM

Madenciliğin sonu gelmez bitcoinle madencilik bir bütün ama şuda var önüne gelen makina alıp madenciyim diyor onlar bu piyasadan silinir alt yapısı ve bilgisi olanlar kalır..
trattrat
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 27, 2017, 11:26:34 AM

Fiyat artmaya devam ettiği sürece mining işi devam edecektir. Burada önemli olan yatırılan paranın geri dönüşüm sürecidir. Fiyatlar sabit kalsa belki de bu kadar çok insan bu işe girmezdi. İlk zamanlar meraktan çok dandik bilgisayarımla Bas coin diye bişey kazmıştım. Katılımcı az olduğu için başlarda iyi kazıyordum. 1 hafta falan kazıp ilk pump yediğinde 30 35 USD bandında bir fiyata sattım. Bu tamamen benim şansıma denk gelen bir durumdu Grin

GiannisTR
Member
**

View Profile
December 27, 2017, 11:35:58 AM

Bebisim btc den bahsetmiyorum, mining diyorum  Kiss genel diyorum, sütçü işi birakir miner olur yakinda diyorum, bak sutten bocek cikardi eskiden, yakinda bozuk ram cikabilir, dikkat et diyorum Cool
Sad Aklım neredeydi hiç bir fikrim yok

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
December 27, 2017, 03:04:35 PM

btc olmazsa baska sey mine edilir. sonu gelecek gibi degil bence. pos teknolojisi de geliyor bir yandan.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
December 27, 2017, 05:17:17 PM

zorluk gitgide artacaktır öyle herkes de madencilik yapamaz, ince kısımlarını bilmek gerekir fakat yenilenebilir enerjilerle madencilik yapma devri başlıyacaktır yakında

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
KenannT
Member
**

Activity: 596

View Profile
December 28, 2017, 01:57:12 PM

abi bunu 6yıl oncede soyluyolardı o zamandan bu zamana parayı goturen cok oldu madencılıkten ama oyle kolay değil araştırcan takıp etcen yenı coınlere bakcan tek bı coınde kalmıcan vs vs

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 04, 2018, 08:46:03 PM

Mining isi daha yeni basladi, Bitcoin'dan daha iyi mining yapilan coin'lar var her gun degisiyor market cap'a gore... mining isi coin isi patlamadiktan sonra bitmez ama mining sirketleri var milyarlarca dollarlik.

onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 04, 2018, 08:51:39 PM

Madencilik gittikçe zorlaşan bir alan olduğu için zamanla sadece kalifiye çalışanlar bu işi yapacaklar ve madencilik de kuvvetlenerek yoluna devam edecek.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 04, 2018, 08:58:57 PM

Madencilik git gide zorlaştığı için biraz daha kullanış açısından zor oluyor birde artık eskisi gibi değil Mining olayları ülkede her şey pahalı ekran kartları da pahalı doğal olarak. Ama sonu demek için daha erken.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
January 04, 2018, 09:23:26 PM

madenciliğin sonu geleceğini düşünmüyorum açıkcası her geçen gün daha çok kişi bu işe yöneliyor piyasa büyük işini düzgün yapan kazanır
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239

View Profile
January 05, 2018, 11:54:42 AM

bence hayır.bir coinin kazımı bitse biri devam eder coin gider coin gelir ama kazım bitmez ..
ck1903
Newbie
*

Activity: 97

View Profile
January 05, 2018, 08:54:13 PM

Bu saatten sonra sistem kurup madencilik yapmak mantıklı mı sizce?
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
January 06, 2018, 06:08:59 AM

Madencilik bitmez kaç yıl oldu hala devam ediyor  hala kazmaya devam coinleri her gün bir başka alt coin çıkıyor yani bitecek gibi gözükmüyor

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Afterweeks
Member
**

Activity: 78

View Profile
January 06, 2018, 06:51:24 AM

Madenciliğin biteceğini sanmıyorum zamanla gelişiyor ve daha da zorlaşacak eskisi gibi olmadıgının herkes farkında.Arz talep meselesi ve birazda temel bilgin ile alakalı. Doğru yerde doğru zamanda Smiley .  Bu işin ehli insanlar var onları takip edip geniş bir bilgiye ulaşabilirsin.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 06, 2018, 09:50:13 AM

Madenciliğin sonu kolay kolay gelmez ama uğraşan kişi sayısının git gide azalacağı bir gerçek. Şartlar sürekli zorlaşıyor ve yoğun emekler gerektiriyor.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
January 06, 2018, 10:04:41 AM

Bence sonu olmaz madenciliğin, Bitconi bu piyasa da varoldukça muhtemelen madencilikte varolmaya devam edecek ve hiçbir zaman bu sistem ile ilgili bir değişiklik olmayacak bu tembel vakıf  yazılımcılarıyla.
gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
January 06, 2018, 02:38:29 PM

gerçekten hakkıyla yapanlar her mübadeleden daha güçlü çıkacaklar bence...
sessiz_gemi
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
January 06, 2018, 03:53:43 PM

Elbette madenciliğinde sonu gelecek ama tabiki şuanda değil bitcoin üretiminin dahi 2140 yılı konuşulurken şuan bitmesini beklemek çok doğru olmaz
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240

View Profile
January 06, 2018, 04:45:06 PM

Madencilik gittikçe zorlaşsa da biteceğini düşünmüyorum.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
January 08, 2018, 01:46:19 PM

Madencilik bitmez bence çünkü her gün başka başka coinler meydana geliyor gittikçe de çoğalacak yeni coinler

flamingo890
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
January 08, 2018, 02:17:03 PM

Madencilik yapılan pek çok altcoin de var,  onun için sonu gelmez.
perfectinvest3
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
January 08, 2018, 10:45:13 PM

Eski kazançların olmadığı yazıldı, çizildi. Madencilik yapan çoğaldı.
Haurwen
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
January 08, 2018, 11:30:35 PM

Bence asil problem tukettigi elektrik buna bir cozum bulunmasi gerekiyor.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
January 09, 2018, 01:18:33 AM

Ev tipi madencilik zamanla azalıyor. Kurulan riglerin, alınan asic minerların maliyeti ortada. Herkes istese de bu işi yapamaz. Durgunluk dönemlerinde kârlılık düşünce makineler kapanıyor. Bu tarz dönemleri geçmişte de yaşadık, gelecekte de yaşayacağız. Madencilik işi bitmez, bu işi yapanların popülasyonunda değişmeler doğal olarak olur.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
Presidentcoinn
Member
**

View Profile WWW
January 09, 2018, 07:20:15 AM

Elektrik ve cihaz maliyeti düşerse giderim mininge.
btrice7
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 09, 2018, 03:13:44 PM

tam tersine, daha başındayız.hatta şu sıralar başlamazsak ileride yapmak için çok para gerekeceği için herkes yapamayacak ve biz de başlayamayacağız
SRDT
Member
**

Activity: 123

View Profile
January 09, 2018, 03:29:09 PM

Bitcoin var oldukça madencilik bitmez çünkü işin özünde var....Nekadar insan bu işe girerse girsin madenciliğe birşey olmaz sadece biraz zorlaşır..
Otisabi
Member
**

otisbey

View Profile
January 10, 2018, 09:48:43 AM

Zor olur gibi sadet zinciri falan diyorlar vergi vs diyorlar

Otisabi
Member
**

otisbey

View Profile
January 10, 2018, 09:49:36 AM

Hayırlısı bakalım inş sıkıntılı bi süreç olmaz zaten yeniyiz bu işte başlamadan bitsin istemem

Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 10, 2018, 12:01:43 PM

madencilik olmazsa gönderim olmaz. gönderim olmazsa coin olmaz.

olacak bu iş olduğu müddetçe o da olacak.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
January 10, 2018, 12:01:58 PM

Bu işi ne kadar çok kişi yaparsa pay o kadar düşüyor ama madenciliğin sonu gelir mi bilmiyorum çünkü işlem hızı onlarla sağlanıyor.
SogukSavas
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 10, 2018, 03:28:09 PM

bence daha 2 3 yılı var bitmesine şuanlık sıkıntısı yok
coinveteran
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
January 10, 2018, 05:04:03 PM

2017 yılında artık kripto sektörü dedelerimize kadar ulaşmışken, şu bir kaç sene madencilik tavan yapıcaktır diye tahmin ediyorum, henüz bitmez.
selfymenu
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 10, 2018, 05:36:48 PM

Madenciliğin daha çok geleceği var diye düşünüyorum
Internet Explorer
Member
**

Activity: 208

View Profile
January 13, 2018, 06:32:36 AM

Piyasada üst sınırı olan coinler için azalarak biteceğini düşünüyorum fakat arz-talebe göre tamamen ortadan kalkması da zor görünüyor
gkhnhsyn1
Newbie
*

View Profile
January 15, 2018, 03:28:46 PM

benim de zaman zaman aklıma gelen düşünce ama dünya da hangi iş bitmiş ki?sadece pasta küçülür.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
January 15, 2018, 05:04:46 PM

btc madenciliği 100 yıl daha gider deniyor bitmesi biraz zor gibi.

XxX
au0606
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 15, 2018, 05:10:38 PM

Zorluk git gide artacak kazmakta tek öngörüm bu olur
BitCoinsForGold
Full Member

Activity: 182

View Profile
January 15, 2018, 06:03:06 PM

Gider arttı, gelir azaldı. Zahmetli iş.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630

Stock

View Profile
January 17, 2018, 04:16:34 PM

madencilik bitmezde.işte masraflar zorlar herkesi.

Bitcoin
numan8114
Full Member

Activity: 124

View Profile
January 17, 2018, 04:19:47 PM

Artık çok zengin kişiler maden çiftlikleri kuruyor. Onlar zorluyor. Onun dışında madenciliğin bitmesi zor.

yunlopnu
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 18, 2018, 10:13:47 AM

madencilik bazı coinler için bitecek gelecek farklı yapılarda olacak
ALAYBEY
Jr. Member
*

Activity: 72
Merit: 6

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 18, 2018, 11:15:24 AM

ben bitmeyeceğini düşünüyorum. Kimse kazmazsa ben kazarım işlemlerinizi onaylarım merak etmeyin. Smiley

■  RepuX  ■  Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs (https://repux.io/)
frarslan
Member
**

View Profile
January 18, 2018, 11:45:30 AM

bitmez. donanımlar geliştirilir daha az enerji tüketen donanımlar yapılır yine devam eder.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
wantwo
Newbie
*

Activity: 94

View Profile
January 22, 2018, 07:30:55 PM

yakında POS sistemleri artacak madencilik node culuğa kayacak
costimes
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile
January 22, 2018, 07:49:17 PM

Madencilik bitmez, umut kapısı. Daha yeni başlayacağım.
omergstarik
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 1

View Profile
January 22, 2018, 08:09:09 PM
Merited by EFS (1)

Sadece ''bitcoin'' bazında dersek, belki ileride öyle olabilir.17 milyona yaklaştı piyasadaki bitcoin ve her geçen gün bitcoin oluşturmak zorlaşıyor.Bildiğiniz gibi toplam 21 milyon tane bitcoin olacağı için bitcoin bazında madencilik acemi birisini tatmin etmeyebilir.Gerçi 2100 lere kadar vaktimiz var satoshi toplamaya devam   Cheesy

COINVEST ● Decentralized Stock Market for Crypto ● COIN TOKEN
Buy, Sell, Short Crypto // Create Personal Index Funds (http://coinve.st)
0xxxxxx0
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
January 22, 2018, 08:23:16 PM

Artık dediğiniz doğru madenciliğin sonu geldi 😐artık kazandırmıyor
Payitaht
Member
**

View Profile
January 22, 2018, 08:58:20 PM

Ben daha uzun süreler olacağını düşünüyorum çünkü potansiyelde var

tokenexpert
Jr. Member
*

Activity: 128
Merit: 1

View Profile
January 23, 2018, 12:17:38 AM

Madencilik yüzünden ekran kartı fiyatları uçtu, ucuza bulamıyoruz.
k1tm1r
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 23, 2018, 01:19:09 AM

Elektirik arttı belli saatler arası yapılabiliyor
tryingup
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile WWW
January 23, 2018, 09:55:41 AM

Pahalılık madencilik faaliyetlerini engellemez. Büyük maden şirketleri enerjinin ucuz olduğu ülkelere gidiyor.
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
January 23, 2018, 01:03:59 PM

daha ileri bir zaman diliminde coin'lerin kazım dahada zorlaştığı için daha çok elektrik tüketen donanımlar gerekecek, bundan ötürü yüksek elektrik tüketimleri söz konusu olacak. global anlamda bilinç oluşursa pre-mine coin'lere yönelebilir herkes.
sahnesiz71
Newbie
*

View Profile
January 23, 2018, 02:27:46 PM

Ben daha en az 5 6 yıl süreceğini düşünürüm çünkü kapasite var hala
tommyss
Member
**

View Profile WWW
January 23, 2018, 02:50:37 PM

Olay arz talep meselesi yani kolay kolay bitecek gibi durmuyor sonuc olarak bir yonelim var.

Payitaht
Member
**

View Profile
January 23, 2018, 06:06:25 PM

Daha bitmeye yakın olduğunu sanmıyorum
Çünkü kapasitesi var

munbila
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
January 23, 2018, 08:15:57 PM

madencilik sistemi kolay kolay bitmez
smilebabi
Member
**

Activity: 62

View Profile WWW
January 23, 2018, 11:02:34 PM

Madencilik bir ömür boyu sürer bitmesi mümkün değil.
KralSakir
Member
**

View Profile
January 23, 2018, 11:31:20 PM

Yeni yeni madencilik işleyenler çıkıyor daha sürer
busyfamily
Member
**

Activity: 63

View Profile WWW
January 24, 2018, 12:00:59 AM

Madencilik kısa ömürlü bir iş değil uzun vadeli yatırım.
kuldun
Member
**

View Profile
January 24, 2018, 12:18:02 AM

masternode culuk çıkacak yakında

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
financialgoal
Member
**

View Profile
January 24, 2018, 12:35:41 AM

Madencilik devam eder ve şekil değiştirir, yeni teknolojiler kullanılır.
sahnesiz71
Newbie
*

View Profile
January 24, 2018, 08:14:57 AM

Bence yakın bu düşüşlere de bakacak olursak
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: