Bitcoin Forum
March 28, 2024, 09:17:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ce monezi se merita pastrate?  (Read 12014 times)
ioang (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 65
Merit: 0


View Profile
December 24, 2017, 08:49:44 PM
 #1

Asaa cum spune si titlul,ce monezi credeti ca ar reprezenta o buna investitie pe termen lung?
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711617440
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711617440

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711617440
Reply with quote  #2

1711617440
Report to moderator
Mihai1989
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 1


View Profile
December 24, 2017, 11:43:08 PM
 #2

Salut. Cred ca bitcoin ethereum se merita a fi pastrate
Baiazid
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


Quo Vadis


View Profile
December 25, 2017, 07:11:59 AM
 #3

Bitcoin este clar de pastrat deoarece restul depind de aceasta moneda.
As mai adauga : ethereum, litecoin, monero, komodo. Lista poate continua. Cel mai bine este sa iti faci propriul research si sa investesti in ce consideri tu ca merita.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
baghdatis1990
Member
**
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 14

Miracle Tele


View Profile
December 26, 2017, 07:51:43 AM
 #4

   Nu ati facut altceva decat sa le enumerati pe cele mai importante dintre ele, care deja sunt pe val acum. E ca si cum ai fi intrebat ce echipa de fotbal sustii si toti ar spune doar Steaua si Dinamo.

△ M!R△CLE TELE   ▌  BRINGING MAGIC TO THE TELECOM INDUSTRY  ▐   JOIN US NOW!
▐▐   40% Biweekly Rewards     ▬▬▬   Calls at €0.2   ▬▬▬     Traffic from €0.01 worldwide   ▌▌
▬▬▬▬▬▬   ANN  Lightpaper  Bounty  Facebook  Twitter  Telegram   ▬▬▬▬▬▬
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
December 26, 2017, 08:47:26 AM
 #5

DGB - 7 centi acum target -> 0.50$ -1$ ( posibil peste 1-2 ani..poate mai devreme ), parere personala  Wink

killat
Member
**
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 21

Be the reason someone smiles today


View Profile WWW
December 27, 2017, 09:02:55 AM
 #6

Fara doar si poate: Bitcoin.
Ca altcoins as merge pe Waves, Verge si Siacoin pe o perioada de 2-3 ani

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Be kind whenever possible. It is always possible
✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
ridtubenet
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile WWW
December 27, 2017, 07:07:54 PM
 #7

BTC pentru ca va urca mult si cred ca la final de ianuarie va fi peste 20k$.
Apoi monero care creste bine si este acceptat chiar de vedete ca metoda de plata si inclus ca sistem de plata in multe magazine fizice si online.
BCH daca ai chef de risc mare si vrei palpatii. In spatele BCH se afla niste speculati care incerca sa faca bani pe spatele celor mici. Cred ca va ajunge si acesta la peste 10k la final de an 2018.

Iar pentru restul trebuie acordat atentie si urmarit piata. Ma uitam astazi la o moneda EPS care a urcat in 24 ore cu 4444%.
Unele aduc profit pe termen lung, altele pe termen foarte scurt.
Eu personal investesc doar un BTC si XMR.
Baiazid
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


Quo Vadis


View Profile
December 28, 2017, 03:26:08 PM
 #8

  Nu ati facut altceva decat sa le enumerati pe cele mai importante dintre ele, care deja sunt pe val acum. E ca si cum ai fi intrebat ce echipa de fotbal sustii si toti ar spune doar Steaua si Dinamo.

Omul a intrebat ce monede merita pastrate si i-am raspuns! Daca sunt pe val acum nu inseamna ca se vor opri din crestere.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
arakosta
Member
**
Offline Offline

Activity: 127
Merit: 10


View Profile
December 28, 2017, 04:21:00 PM
 #9

Parerea mea este ca ar trebui sa ai cel putin 40% din portofoliu in Raiblocks(XRB).

bitcoin-shark
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2800
Merit: 605



View Profile
December 28, 2017, 07:50:49 PM
 #10

eu v as sfatui sa pastrati ceva taas dau interese la 4 luni in eth,sau pos dau interese de 100% pe an,sau mnx interese variabile se pot pune(se cheama parking) la zi la saptamina sau pe an...
fraidycat19
Member
**
Offline Offline

Activity: 187
Merit: 10


View Profile
December 29, 2017, 04:01:17 PM
 #11

SiaCoin nu recomand sa cumparati acum. E pretul mare si urmeaza in primavara sa ajunga primul batch de ASICuri obelisk.
Eu detin Stratis, NEO, Sia, Electroneum, Wabi, samd. Dar recomand pentru 2018(final de an): Electroneum, VIVO si Wabi.
Trendul ultimelor saptamani au fost monezile cu timp scurt de Tx si full anonym.
oviudiu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
December 29, 2017, 08:44:20 PM
 #12

Eu zic sa le pastrezi pe toate. Nu se stie care te va face milionar in 10 ani. Acum le vinzi si mai tarziu sa nu ajungi sa spui "Ia uite ma, daca nu le vindeam"
ambushiv
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
December 29, 2017, 08:57:31 PM
 #13

Eu as pastra urmatoarele: Deeponion, Neblio, Shift, ENJ coin, KMD, ARK, OXY. De ce? Fiecare proiect e ambitios in felul sau si as dori sa ii vad reusind pe toti.
pfft
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 100


View Profile
December 30, 2017, 12:15:23 AM
 #14

Extrem de slab sunteti pregatiti....
Lisk, sub , qsp, drgn, cvc, dct, power leger, vechain, eos , pivx.
Din care poti face cel putin 10x 20x bani investiti.
Volodin_Pasha
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0


View Profile
December 30, 2017, 11:11:13 AM
 #15

Eu păstrez ICX o monedă foarte promițătoare pentru o lungă perioadă de timp
Bobses
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 03, 2018, 07:41:27 PM
 #16

Și unde păstrați toate monezile astea (văd că aveți câte 7-10 tipuri diferite)? Aveți un wallet unde le țineți pe toate, sau fiecare monedă cu wallet-ul ei - în ultimul caz, nu e prea mare aglomerația de "portofele"? Sau le păstrați în wallet-ul unui market, de exemplu Binance? De acolo ce faceți mai departe?

Sunt la început și, deocamdată, am multe nelămuriri asupra aspectelor menționate.
Alberto_crypto
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
January 04, 2018, 05:33:25 PM
 #17

Cele cunoscute ca eth, Neo,ark, vechain, OMG, stellar.
fraidycat19
Member
**
Offline Offline

Activity: 187
Merit: 10


View Profile
January 07, 2018, 06:24:41 PM
 #18

Și unde păstrați toate monezile astea (văd că aveți câte 7-10 tipuri diferite)? Aveți un wallet unde le țineți pe toate, sau fiecare monedă cu wallet-ul ei - în ultimul caz, nu e prea mare aglomerația de "portofele"? Sau le păstrați în wallet-ul unui market, de exemplu Binance? De acolo ce faceți mai departe?

Sunt la început și, deocamdată, am multe nelămuriri asupra aspectelor menționate.


Eu am wallet pentru fiecare. De obicei le printez cheile pe foaie daca intentionez sa le tin 1-2 ani.
oviudiu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
January 08, 2018, 08:48:10 AM
 #19

Eu zic ca toate, de la cele mai ieftine la cele mai scupe. Cei care vin noi pe piata monedelor virtuale prefera sa cumpere monede ieftine in ideea ca ii vor imbogati. Asa gandeam si eu la inceput.
fraidycat19
Member
**
Offline Offline

Activity: 187
Merit: 10


View Profile
January 08, 2018, 05:15:57 PM
 #20

Eu zic ca toate, de la cele mai ieftine la cele mai scupe. Cei care vin noi pe piata monedelor virtuale prefera sa cumpere monede ieftine in ideea ca ii vor imbogati. Asa gandeam si eu la inceput.

Sa stii ca si eu mai caut monezi cu cap mic de vreo 50-100 milioane si destul de noi. Au spatiu de dezvoltare. Totodata am prins si 2 ICO-uri cu ROI 15x in 3 luni.
Dar intradevar, cel mai bine e sa cauti ceva mai sigur ca si incepator(cap pe la 1 miliard).
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!