Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:27:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: Yeter artık! Türkiye'de resmen haksızlık yapılıyor!  (Read 999 times)
icorus (OP)
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
December 25, 2017, 03:10:00 AM

Türkiyedeki cryptopara durumunu çoktan inceliyorum, hatta Paribu ve diğer popüler btc alma kampanyalarında tanıdıklarım var. Orada çalışan arkadaşlar bana kızmasın ama artık buna dayanamıyorum, vallahi canım acıyor! Türk milleti, sana sesleniyorum, diğerlerinin cebini beleşten doldurmaktan bıkmadınız mı? Tamam, bir taraftan ona değerse ve insan gerçekten büyük iş yapıyorsa veya mesela fiyatlar gerçekten böyle ise, o ayrı mesele. Ama ARKADAŞLAR, Türkiye'de bitcoinleri Paribu, BTCTurk ve diğer sitelerden okadar üzerine beleşten para veriyorsunuz ki, emeğinize yazık! Buna nankörlük derim artık!
Şu anda BTCTurk'te 1 Bitcoin 62 159.97, ister inanın ister inanmayın size 1 Bitcoini 2 saat içerisinde 57 000 TRY'ye veririm en fazla!!! Yani daha ucuza bile olma ihtimali var. Bu ne ya? Yakışır mı bunlar?
Daha net birşey söyleyemem ama bu iş'le uğraşmak isterdim. Eğer bu konuda bir teklifiniz veya yorumunuz varsa, paylaşın, burada yazın, PM yollayın. Her türlü konuşmalara açığım. Allah size sabır versin!
1714062453
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714062453
Reply with quote  #2

1714062453
Report to moderator
1714062453
Hero Member
*

Ignore
1714062453
Reply with quote  #2

1714062453
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714062453
Hero Member
*

Ignore
1714062453
Reply with quote  #2

1714062453
Report to moderator
1714062453
Hero Member
*

Ignore
1714062453
Reply with quote  #2

1714062453
Report to moderator
1714062453
Hero Member
*

Ignore
1714062453
Reply with quote  #2

1714062453
Report to moderator
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 25, 2017, 04:28:36 AM

Bir haksızlık varsa ve buna şahitseniz ve yine de açıklamıyorsanız o haksızlığı yapılmasına bu suskunluğunuzla göz yumuyorsunuz demektir.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 04:34:49 AM

Acikladim ben zaten ustteki mesajimda. Daha neyi aciklayim ki?
compir
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
December 25, 2017, 04:36:27 AM

Bence tespit yanlis btc fiyatini paribu yada btcturk belirlemiyor alici ve saticilar belirliyor kaldiki dediginiz siteler bile belirliyor olsa yuksek ten aldiginiz gibi ayni sekilde yuksekten satiyosunuz. Siz eger turkiyeden alip yurtdisinda satmaya calisirsaniz evet dogru aradaki fark buyuk buda sizin gibi yurtdisindan bu kadar rahat btc alabilen icin cokta guzel firsat olur neden sikayet ettiginizi anlayamadim. Eger niyetiniz btc satmak ise o zaman acin bir baslik su fiyata btc satisi alisi yapiyorum deyin.

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:08:09 AM

Compir arkadasim, dogru diyorsun ama benim niyetim adam kaziklayarak para kazanmak degil, biraz kazanc yeter bana. Evet, baslik acacagim ama burada yazdim ki bunu anlamaniz lazim. ilginiz icin tesekkurler
Pe55iMySTiC
Member
**

Activity: 108

am I back ?

View Profile
December 25, 2017, 05:49:20 AM

Ticaret mantığı komisyondur arkadaşım. Tercih müşterinindir. Sıradan olmayan bir durum sözkonusu değil hocam tespitinizde.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:52:33 AM

%100. Ama herseyin bir siniri var. bu komisyon cok abartilmis. Nankorluk, baska bisey demek zor.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 25, 2017, 06:07:03 AM

Yeni üyelerden çektiğimiz nedir arkadaş. Bak kardeşim kuru Paribu, BTCTurk, Koinim ve diğer borsalar belirlemiyorlar.

Neymiş efenim bize 57.000TL'den bitcoin satacakmış. Sen git ilk önce BTC kuru neye göre belirleniyor onu öğren.

Zaten 10.000TL yukarıdan alanlar tekrar 10.000TL yukarıdan satacaklar bu neyin boş muhabbeti?

Şimdi akıllının bir çıkar "TR Borsalarıda kuru yüksekte tutmaya çalışıyorlar" der. Biraz borsa takip eden, alım satım ekranını inceleyenler bunun mümkün olmadığını anlayacaklardır.

Bu kurun fazla olması tamamen Türklerle alakalıdır. Türkler heyecanlı bir millet, yükseliş anında Paribu'nun hacmi 5000BTC oldu, adamlar coin market cap'de 20.sıraya geldiler. Bu demek oluyorki herkes birbirinin önüne emir koya koya hayvan gibi alım yapıyorlar demektir. Fark bayağı bir açılmıştı, şuan ise kapanmıyor aradaki fark.

Benim işim Bitcoin. Ben bu işi yapıyorum arkadaşlar. Arbitraj ile uğraşıyorum, altcoinlere yatırım yapıyorum, yerli borsada al-sat yapıyorum ve 2 hafta içinde büyük bir depoya mining kuracağım inşallah. Hamdolsun ben geçimimi bu şekilde sağlıyorum.

Bu şekilde işlem yaparken kullanıcıları da gözlemliyorum, birbirlerinin önüne nasıl emir koyduklarını vs. çok heyecanlı bir milletimiz var. Koinim'de 32.000TL'den bitcoin satan olmuş.

BURADA HAKSIZLIK YAPAN BORSALAR DEĞİL, SEN VE SENİN GİBİ ARAŞTIRMA YAPMAYAN CAHİLLER KARDEŞİM MALESEF. Cahillik kelimesine alınan kardeşlerim olur muhtemelen, onlara bir sorum var. Kardeşim elinin altında teknoloji var, hayvan gibide para harcadın muhtelen bilgisayarına ve telefonuna. İyide sen bu bilgisayar ile telefona niye para verdin madem kullanmayacaksın. Bitcoin'den karmı edeceksin? Araştırmadan edemezsin. Araştırmayan insanın özgüveni olmaz ve başkalarının lafıyla hep zarar eder, ezilir, ezilir, ezilir. "SEN SEN OL KARDEŞİM ARAŞTIRMACI OL"

Herzaman diyorum ki "araştırın." Adam daha kuru kimin belirlediğini bilmiyor konu açmış.

"BU ARKADAŞIN DOLANDIRICI OLMA İHTİMALİ YÜKSEK, İNANIP PARA FALAN YATIRMAYIN CANINIZ YANAR" BEN DIŞARIDAN BİTCOİN ALIYORUM 55.000TL'YE AMA KİMSEYE SATMAM, ARBİTRAJ YAPARAK KENDİ YOLUMU BULUYORUM. BU ARKADAŞIN BÖYLE UCUZ BTC ALMA GİBİ BİR DURUMU OLSA ARBİTRAJ YAPAR, 1.000TL'NİN PEŞİNE DÜŞMEZ.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
compir
Member
**

View Profile WWW
December 25, 2017, 06:17:47 AM

%100. Ama herseyin bir siniri var. bu komisyon cok abartilmis. Nankorluk, baska bisey demek zor.

Komisyon derken ?? paribu nun yada digerlerinin aldigi komisyon nedir biliyormusun ? Senin alim satim yaptigin yerin komisyonu ile karsilatiralim ona gore diyelim turk siteleri cok  komisyon aliyo diye.

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:19:36 AM

Paribuya mi calisiyorsun? Neden bahsettigini bile anlamak zor. Heyecan tum dunyada var. Bitcoini ben icten biliyorum, sen bana burada laf atiyorsun. Hemde cahil diyorsun. Ben hickimin fikrini degistirmeyecegim, sadece bildigimi soyledim, gerisi sizin. Evet newbie yaziyor kullanici adinda ama bu hicbir sekilde Kim oldugumu ve bilincli oldugumu yada olmadigimi gostermiyor. Bu forumda daha yaz aylarinda cok faydali seyler yazdim, ama o zamanlarda bile beni asaglamaya calisan kisiler cikiyordu. Allah Kerimdir, ne deyim. Bence %100 bu sitelerle calisiyorsun, yani orada bir cikarin var. Dunyada ayni surecler yasaniyor ama Turkiyede fiyat farki var. Bide Kim oldugumu bilmeden yuksek sesle laf atmasan daha iyi olur. Umarim, beni dogru anlamissindir
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:24:24 AM

Komisyon derken uzerine koyduklari fiyati diyorum ben
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 25, 2017, 06:26:19 AM

32 tane postu var hepsi size ucuz bitcoin vereceğim olmuş. Bu ucuzdan bitcoin alabiliyor olsa yüksek kur fiyatlarını eleştirmez arbitaj yapar kar eder Cheesy Dolandırmaya çalışıyor aklınca milleti hıyarto. Dolandırıcı olabilir bu dikkat edin.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:34:37 AM
Last edit: December 25, 2017, 07:08:40 AM by icorus

Allah Allah geldigimiz noktaya bakin... Ben para mi istiyorum sizden? Kimden para istedim? Neden bahsediyorsun sen? Arbitraja falan ihtiyacim yok benim, insanlari aptal yerine koymayin. Escrow uzerinden istersen Afrika collerinde bile Yasayan insanla anlasma saglarsin ve dolandiricilik ta yapamaz. 10000 tlnin ne alakasi var ya, sen al ucuza git arbitraj yap ne yaparsan yap, bana ne. Sizin para kaybettiginizi goruyorum hala da bana laf atiyorsunuz. Dolandiriciligim mi var burada? Bana Para at mi dedim ?
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:40:37 AM

32 tane postu var hepsi size ucuz bitcoin vereceğim olmuş. Bu ucuzdan bitcoin alabiliyor olsa yüksek kur fiyatlarını eleştirmez arbitaj yapar kar eder Cheesy Dolandırmaya çalışıyor aklınca milleti hıyarto. Dolandırıcı olabilir bu dikkat edin.
Mesajini niye degistirdin? Cok ayip, cok. 32 mesajimin hangisinde Ben para istedim? Soyle bakalim. Yaz aylarinda Ilan acmistim ona bi goz at, yardimci olmustum insanlara, bir kurus para istemedim. Ne diyorsun sen? Agzi olan konusuyor... Ne Arbitraji be adam? Benim Kendi fonum var, bu isin icerisinde yillardir oturuyorum, para kazanmak iyidir ve bende daha kazanmak isterim ama acgoz ve hasis degilim. Burada hickimden para istemedim. Hicbir gunah isletmedim, bana gore Hava hos
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 25, 2017, 06:43:54 AM

Mesajini niye degistirdin? Cok ayip, cok. 32 mesajimin hangisinde Ben para istedim? Soyle bakalim. Yaz aylarinda Ilan acmistim ona bi goz at, yardimci olmustum insanlara, bir kurus para istemedim. Ne diyorsun sen? Agzi olan konusuyor... Ne Arbitraji be adam? Benim Kendi fonum var, bu isin icerisinde yillardir oturuyorum, para kazanmak iyidir ve bende daha kazanmak isterim ama acgoz ve hasis degilim. Burada hickimden para istemedim. Hicbir gunah isletmedim, bana gore Hava hos
Göreceğiz bakalım halimize acıyan koca yürekli kardeşim Cheesy Açgöz değilmiş Cheesy Cheesy Cheesy Hayrına ucuz btc dağıtan kardeşime destek verelim.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:51:28 AM

Gorecegiz, cok dogru dedin. Insallah sen de benim gibi iyi niyetli insansin, ve Paribuya falan calismiyorsun sadece dusundugunu acik soyluyorsun. Bak, Ben btcyi 100000 tlye satiyorum deseydim hickimin aklina bile gelmezdi ki benim Kotu bir niyetim var. ama hem para kazanim hemde insanlara hayirli olsun diye bisey yapmak istiyorsan hep Boyle olur. Ben burada acik ve net soyluyorum, benim icin elde edecegim gelir yeter ve daha fazlasiyla bile. 57 000 tl den verirsem bile, kazancim bana yeter. Vallahi, beni canlandirdin, cabuk benimle calisacak birkac insan bulayim da, onlar burada dolandirici miyim degilmiyim yazsinlar. Sen de insallah Erkek gibi ozur dilersin ve yanlis davrandigini soylersin, Ben de bu olayi unuturum hemen, kardesim
compir
Member
**

View Profile WWW
December 25, 2017, 07:23:48 AM

Bak guzel kardesim ben sana dolandirici da demem degilde demem oyle bi yorum yapmak yanlis olurda sana bitcoin alim satim hakkinda hicbir bilgin olmadigini cok net soyleyebilirim. Ben onceki mesajimda sistemi izah ettim basit sekilde ama sen hala anlamamissin tekrar yaziyorum paribu btcturk koinim vs bu tarz siteler bitcoin satmaz da almazda acik pazardir satmak istiyosan fiyat girersin alici cikarsa yazdigin fiyata satarsin bugun btc 60 lirayken sen 70 liradan emir girersin o fiyata alici cikarsa satarsin burda sitelerin komisyon oranlari bellidir sadece bu komisyonu alirlar ki oda yabanci sitelere gore cok yuksek bir rakkam degildir.

Sen hicbirsey bilmeden insanlara bilgi verdigini saniyosun lutfen birseyi iyice ogrenmeden kimseyi yanls yonlendirme. Sana daha once yazdigim gibi niyetin btc satmak ise ac konunu yaz oraya tr de su fiyat ben bu fiyata satiyorum alan olur veya olmaz kimsede sana o kou altinda bunlari yazmaz. Sana tavsiye gir google iyice arastir arbitraj nedir piyasada fiyat nasil olusur kim ne kadar komisyon alir vs ondan sonra gerkirse insanlari yonlendirmeye calisirsin.

FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
December 25, 2017, 08:22:48 AM

Bu türk borsa siteleri aracı sadece.  Standart komisyon ücreti alıyor. Bir türlü anlamıyorum. Hep aynı yargı ile geliniyor. Arkadaş alanda satanda o fiyatı belirleyende bizleriz.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 25, 2017, 08:40:57 AM

Bu tarz "yeter artık! bu düzeni yıkmaya geldim" tarzı içi boş cümlelerle konudan konuya reklamını yaparsan, kusura bakma ama sana kimsenin güvenmemesi normal hocam.

Bahsedilen siteler ile hiçbir alakam yok ve bunlar borsa olduğu için alıcı ve satıcı belirliyor kurları. Bunu herkes bilir normalde. Neden böyle fevri bir çıkış yaptın, o merak konusu. Senin daha ucuza bitcoin vereceğini söylemen, sözde şikeli maçları 100 liraya satan gruplara benziyor biraz. Adam kendi oynamıyor ama sırf insanlara iyilik olsun diye 100 lira peşinde koşup maç satmaya uğraşıyor. Çok saçma di mi? Fazlasıyla hem de.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 25, 2017, 08:46:33 AM

Yeni üyeler gerçekten hiçbir şey bilmiyor, kısa vade de yüksek kâr hırsı sizi çok kötü batıracak haberiniz olsun. Bu forum eskiden böyle değildi, benim bile ilk mesajlarımın hepsi analizler ve saçma sapan komplo teorileri üzerine kurulu çünkü eskiden beyin fırtınası yapılıyordu. Şu an kimse analiz nedir, blokzincir felsefesi nedir ilgilenmiyor herkes kolay para kazanma peşinde. Bu piyasada para kazanmanın tek yolu sabır, düşükten alır ve yükselene kadar beklersin ayrıca borsalar kişiler arası alışverişi sağlar, size kriptopara satmaz.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 10:38:10 AM

Diyecek bir sozum yok. Bu sitelerin bir borsa gibi calistigini biliyorum. Acik ve net soyleyebilirim ki, asil cogunuzun bilgisi yok. Bana ogretmeye kalkiyorsunuz, fakat dunyada bunun gibi calisan servislerde LIMIT olayinin oldugunu hickim demedi. Baska bisey demem zaten anlamsiz. Beni burada net bir sekilde kotulemeye geldiniz, bilincimi bilmeden laf atiyorsun. Bana bir trader, arbitraj yap diyen insan, sen neyin Ne oldugunu bilmiyorsun diyor. Bak canim kardesim, biraz gozlerini acayim artik, Ben Su anda 4 ICO projesine dahilim, bu Alanda en onde gelen insanlarla alakam var, sen bana kalkip diyorsun ki, sen yenisin, acemisin. Sen benim accounta bakip ta nasil boyle yuksek sesle konusursun? Bilgisayarin onunde oturani biliyormusun? Beni biliyormusun? Bak, canim benim, PARIBU ve diger benzer servislerin alma fiyati Boyle ise demek ki bunun arkasinda birseyler donuyor. Lutfen bu konuyu arastir, limitler varmi, ic limitleri diyorum. Birde Yeter artik basligindan konusmak istiyorum, tam anlamiyla yeter artik, cunku belli ki iste bu sistemler bizim fiyata hicbir baglantimiz yok diyerek sizin gibilerini uyutmus. Lutfen ic limitler konusunu inceleyin. Bide laflarinizda cok dikkatli olun, cok laf bosuna atiliyor. Sizin isiniz, ben karismam
weberesice
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
December 25, 2017, 11:58:05 AM

Yeni üyelerden çektiğimiz nedir arkadaş. Bak kardeşim kuru Paribu, BTCTurk, Koinim ve diğer borsalar belirlemiyorlar.

Neymiş efenim bize 57.000TL'den bitcoin satacakmış. Sen git ilk önce BTC kuru neye göre belirleniyor onu öğren.

Zaten 10.000TL yukarıdan alanlar tekrar 10.000TL yukarıdan satacaklar bu neyin boş muhabbeti?

Şimdi akıllının bir çıkar "TR Borsalarıda kuru yüksekte tutmaya çalışıyorlar" der. Biraz borsa takip eden, alım satım ekranını inceleyenler bunun mümkün olmadığını anlayacaklardır.

Bu kurun fazla olması tamamen Türklerle alakalıdır. Türkler heyecanlı bir millet, yükseliş anında Paribu'nun hacmi 5000BTC oldu, adamlar coin market cap'de 20.sıraya geldiler. Bu demek oluyorki herkes birbirinin önüne emir koya koya hayvan gibi alım yapıyorlar demektir. Fark bayağı bir açılmıştı, şuan ise kapanmıyor aradaki fark.

Benim işim Bitcoin. Ben bu işi yapıyorum arkadaşlar. Arbitraj ile uğraşıyorum, altcoinlere yatırım yapıyorum, yerli borsada al-sat yapıyorum ve 2 hafta içinde büyük bir depoya mining kuracağım inşallah. Hamdolsun ben geçimimi bu şekilde sağlıyorum.

Bu şekilde işlem yaparken kullanıcıları da gözlemliyorum, birbirlerinin önüne nasıl emir koyduklarını vs. çok heyecanlı bir milletimiz var. Koinim'de 32.000TL'den bitcoin satan olmuş.

BURADA HAKSIZLIK YAPAN BORSALAR DEĞİL, SEN VE SENİN GİBİ ARAŞTIRMA YAPMAYAN CAHİLLER KARDEŞİM MALESEF. Cahillik kelimesine alınan kardeşlerim olur muhtemelen, onlara bir sorum var. Kardeşim elinin altında teknoloji var, hayvan gibide para harcadın muhtelen bilgisayarına ve telefonuna. İyide sen bu bilgisayar ile telefona niye para verdin madem kullanmayacaksın. Bitcoin'den karmı edeceksin? Araştırmadan edemezsin. Araştırmayan insanın özgüveni olmaz ve başkalarının lafıyla hep zarar eder, ezilir, ezilir, ezilir. "SEN SEN OL KARDEŞİM ARAŞTIRMACI OL"

Herzaman diyorum ki "araştırın." Adam daha kuru kimin belirlediğini bilmiyor konu açmış.

"BU ARKADAŞIN DOLANDIRICI OLMA İHTİMALİ YÜKSEK, İNANIP PARA FALAN YATIRMAYIN CANINIZ YANAR" BEN DIŞARIDAN BİTCOİN ALIYORUM 55.000TL'YE AMA KİMSEYE SATMAM, ARBİTRAJ YAPARAK KENDİ YOLUMU BULUYORUM. BU ARKADAŞIN BÖYLE UCUZ BTC ALMA GİBİ BİR DURUMU OLSA ARBİTRAJ YAPAR, 1.000TL'NİN PEŞİNE DÜŞMEZ.

Önce Türkiye'dekilere üzülüyor ayakları yapmış sonra da satış konusu açmış Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2643230.0

Forumdaki tüm mesajları da bir şeyler pazarlamak satmak üzerine. Dediğiniz gibi bu kişiden uzak durulması gerek
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
December 25, 2017, 12:07:42 PM

Bu işin borsalar ile ilgisi ne. Televizyondan gören gazeteden okuyan insan bitcoin almaya çalışırsa tabi ki dünyanın hiçbir yerinde görülmeyecek komiklikte fiyatlara satışlar gerçekleşir.
Dünya'daki fiyatlara göre 10000 lira daha pahalıya almak isteyen varsa alsın, iki gün sonra bir düşüş olunca elinde patlar bir daha da bu piyasaya girmeye cesaret edemez. Bitcoin demek kolay para demek sanıyorlar, ellerinde patlayınca göreceğiz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 25, 2017, 01:39:30 PM

Diyecek bir sozum yok. Bu sitelerin bir borsa gibi calistigini biliyorum. Acik ve net soyleyebilirim ki, asil cogunuzun bilgisi yok. Bana ogretmeye kalkiyorsunuz, fakat dunyada bunun gibi calisan servislerde LIMIT olayinin oldugunu hickim demedi. Baska bisey demem zaten anlamsiz. Beni burada net bir sekilde kotulemeye geldiniz, bilincimi bilmeden laf atiyorsun. Bana bir trader, arbitraj yap diyen insan, sen neyin Ne oldugunu bilmiyorsun diyor. Bak canim kardesim, biraz gozlerini acayim artik, Ben Su anda 4 ICO projesine dahilim, bu Alanda en onde gelen insanlarla alakam var, sen bana kalkip diyorsun ki, sen yenisin, acemisin. Sen benim accounta bakip ta nasil boyle yuksek sesle konusursun? Bilgisayarin onunde oturani biliyormusun? Beni biliyormusun? Bak, canim benim, PARIBU ve diger benzer servislerin alma fiyati Boyle ise demek ki bunun arkasinda birseyler donuyor. Lutfen bu konuyu arastir, limitler varmi, ic limitleri diyorum. Birde Yeter artik basligindan konusmak istiyorum, tam anlamiyla yeter artik, cunku belli ki iste bu sistemler bizim fiyata hicbir baglantimiz yok diyerek sizin gibilerini uyutmus. Lutfen ic limitler konusunu inceleyin. Bide laflarinizda cok dikkatli olun, cok laf bosuna atiliyor. Sizin isiniz, ben karismam

Bak arkadas btc 2 ay önce bu kadar populer değilken turk piyasası global piyasanın 100-200 dolar onunde yada arkasında giderdi bazen önüne bazen arkasına gecerdi. Hacmin buyuk kısmıda bu forumda takılan kişilerden olusurdu. Ama sağolsun gazeteler öyle bir haber yaptıki ipini koparan kredisini atını eşşeğini arabasını satan piyasaya girmeye çalıştı. Herkes bitcoin almaya calısırken satacak adam yine aynı kitle kaldı. dolayısıyla turk piyasasındaki eldeki bitcoin miktarı talebı karsılamayınca fiyatlar anormal yukselmeye basladı. suandada global piyasadan %25civarında daha yukseğiz ama bunun sorumlusu ne paribu ne btcturk nede koinim. Bunun sebebi fiyatına bakmadan bodozlama alan Türk halkı.adam globalde kaca bakmıyor 10bin tl yatırıyor direk bodozlama alım emri giriyor. Oyle oluncada piyasa ucuyor.
Varsa bi 1000 btc getir ic piyasaya bak nasıl ferahlıyor piyasa ha belkı preev kuruna düşmez ama suana göre  en az bi 5k-10k geriye duser.
Bu dalgalanmalar devam ederse btc ye olan ilgi korkuyla azalır o zamanda piyasaya nakit girisi yavaslar piyasa yavas yavas oturur ama suanki durumu normale getirebilecek kimse yok. Yada bunun suclusu borsalar değil.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 02:51:00 PM

Bak arkadas btc 2 ay önce bu kadar populer değilken turk piyasası global piyasanın 100-200 dolar onunde yada arkasında giderdi bazen önüne bazen arkasına gecerdi. Hacmin buyuk kısmıda bu forumda takılan kişilerden olusurdu. Ama sağolsun gazeteler öyle bir haber yaptıki ipini koparan kredisini atını eşşeğini arabasını satan piyasaya girmeye çalıştı. Herkes bitcoin almaya calısırken satacak adam yine aynı kitle kaldı. dolayısıyla turk piyasasındaki eldeki bitcoin miktarı talebı karsılamayınca fiyatlar anormal yukselmeye basladı. suandada global piyasadan %25civarında daha yukseğiz ama bunun sorumlusu ne paribu ne btcturk nede koinim. Bunun sebebi fiyatına bakmadan bodozlama alan Türk halkı.adam globalde kaca bakmıyor 10bin tl yatırıyor direk bodozlama alım emri giriyor. Oyle oluncada piyasa ucuyor.
Varsa bi 1000 btc getir ic piyasaya bak nasıl ferahlıyor piyasa ha belkı preev kuruna düşmez ama suana göre  en az bi 5k-10k geriye duser.
Bu dalgalanmalar devam ederse btc ye olan ilgi korkuyla azalır o zamanda piyasaya nakit girisi yavaslar piyasa yavas yavas oturur ama suanki durumu normale getirebilecek kimse yok. Yada bunun suclusu borsalar değil.
Siz bunlara izin veriyorsunuz, 10000tl fazla odeyerek izin veriyorsunuz, onayliyorsunuz, ama niye? Cunku alternatifiniz yok. Onu arayip bulmak gerekiyor. Tek demek istedigim bu. Bana dolandirici, ne isterseniz diyebilirsiniz ama kimin Kim oldugu belli olacak cok yakin zamanda.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 02:53:12 PM

Önce Türkiye'dekilere üzülüyor ayakları yapmış sonra da satış konusu açmış Smiley
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2643230.0

Forumdaki tüm mesajları da bir şeyler pazarlamak satmak üzerine. Dediğiniz gibi bu kişiden uzak durulması gerek

Turkiyede bulusalim seninle. Gel gor beni, dolandiricimiyim soyle, sana kahve ikram ederim. Diger inanmayan ve beni kotuleyen insanlar da. Turkiyede bulusalim
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 25, 2017, 03:28:05 PM

"Ben Su anda 4 ICO projesine dahilim"

alla alla işe bak yav  Roll Eyes
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 03:32:51 PM

"Ben Su anda 4 ICO projesine dahilim"

alla alla işe bak yav  Roll Eyes
Bravo bravo
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
December 25, 2017, 03:46:22 PM

@icorus

Bu konunun amacı nedir? Burası pazar alanı , yani alım-satım için . Bir şey satıyorsan fiyatını yaz bence.
BTC satıyorsan kaçtan satıyorsun yaz, alalım . Türk borsalarının altından satabiliyor isen ve Türk borsalarına uyuz oluyorsan, git Türk borsalarında ucuzdan sat  dumpla .  Bas 50  BTC Paribu da   57Bin TL den  bak nasıl düşüyor fiyat.  Türk milleti de ucuzdan  BTC alsın sayende.

Evet fiyat nedir ? alıcam ben.
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
December 25, 2017, 05:02:49 PM

Türkiye'yi pahalı bitcoinden kurtaracak cevher!!
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:04:47 PM

@icorus

Bu konunun amacı nedir? Burası pazar alanı , yani alım-satım için . Bir şey satıyorsan fiyatını yaz bence.
BTC satıyorsan kaçtan satıyorsun yaz, alalım . Türk borsalarının altından satabiliyor isen ve Türk borsalarına uyuz oluyorsan, git Türk borsalarında ucuzdan sat  dumpla .  Bas 50  BTC Paribu da   57Bin TL den  bak nasıl düşüyor fiyat.  Türk milleti de ucuzdan  BTC alsın sayende.

Evet fiyat nedir ? alıcam ben.

57 000 TRY'den veririm 1 BTC bugunluk. Yarin kura bakacagim. Su anda 57 000 TRY'ye oluyor, komisyon dahil.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:12:58 PM

BTCTurk'te son 24 saat'te en dusuk fiyat 59 500 TRY.
Hicbir kotu niyetim yok. Su anda birkac kisi ile irtibat kurdum, insallah yorum birakarlar da hem siz kurtulursunuz hem de beni kotulemeye calisan insanlar yanilirlar, tabii BTCTurk, Paribu ve diger platformlarla isbirliginde degillerse... Huh
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 25, 2017, 05:17:04 PM

Siz bunlara izin veriyorsunuz, 10000tl fazla odeyerek izin veriyorsunuz, onayliyorsunuz, ama niye? Cunku alternatifiniz yok. Onu arayip bulmak gerekiyor. Tek demek istedigim bu. Bana dolandirici, ne isterseniz diyebilirsiniz ama kimin Kim oldugu belli olacak cok yakin zamanda.
Buna biz izin vermiyoruz piyasada sadece biz varken dediğim gibi +/- 100-200 dolar fark oluyordu globalde. Yeniler cekirge surusu gibi saldırınca piyasa bu hale geldi.
Ben size dolandırıcı demiyorum ama bu durumdan kurtulmak icin piyasaya daha fazla btc lazım oldugunu soyluyorum. Bana kalsa global fiyatlar olsun inan herkeste onu ister buradaki ama bunu biz isteyince yada borsalar isteyince değiştiremiyor.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:22:44 PM

Buna biz izin vermiyoruz piyasada sadece biz varken dediğim gibi +/- 100-200 dolar fark oluyordu globalde. Yeniler cekirge surusu gibi saldırınca piyasa bu hale geldi.
Ben size dolandırıcı demiyorum ama bu durumdan kurtulmak icin piyasaya daha fazla btc lazım oldugunu soyluyorum. Bana kalsa global fiyatlar olsun inan herkeste onu ister buradaki ama bunu biz isteyince yada borsalar isteyince değiştiremiyor.

cabsav kardesim, nasil anlatayim bilmiyorum artik. BTC var, piyasayi doldurabilirim iyice, ozaman fiyatlar da dusecek platformlarda, siz orada ister satin ister bankaniza yatirin iste ne isterseniz. Sonucta bende BTC var, BTC almak icin cikislarim var ve cok tanidigim var. Escrow uzerinden zaten uckagitcilik yapmam imkansiz, siz de beni tam rahmetli Kemal Sunal'in filminde rol alan uckagitci Cemal yaptiniz resmen Cheesy
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 25, 2017, 05:37:50 PM

ustam bu durumun borsadan kaynaklı olmadığını anlamak için çok düşünmeye gerek yok.

btc ne kadar evrensel olsa bile para trafiği o şekilde değil. ülkede yeterince btc rezervi olsa fiyat diğer borsalardan daha düşük bile olur fakat bir anda popüler olmasından kaynaklı talebi karşılayamadığı için fiyat yükselmiş durumda.

ben yurtdışından almaya kalktığım zaman cex.io gibi borsalardan swift bedeli cartı curtu fiyat buralara yaklaşıyor zaten. o yüzden çok kafana takma. diğer borsalardan %8 'e satın alıyorsan senin Türkiye'deki arkadaşında %8 daha pahalıya satıyor.

ha diyorsan ki bende öyle bir rezerv var fiyatları diğer borsalardan daha aşağı bile çekerim ver abi sat elindekileri çıkar eğer yeterince btc varsa 57k ya da düşürürsün fiyatı 50k ya da.

compir
Member
**

View Profile WWW
December 25, 2017, 05:38:20 PM

Mevzu uzadikca uzadi bak ne guzel cabsav arkadasimiz anlatmis sana piyasada fiyatlarin nasil dusurelecegini. Burda kimseye btc satmaya ugrasmana gerek yok madem tek basina fiyatlari asagi cekebilecek gucun var gir tr deki sitelere fiyat 59 sa ver 57 den satis emrini 57 ye cek ne burda ugrasiyosun.

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:51:59 PM

Mevzu uzadikca uzadi bak ne guzel cabsav arkadasimiz anlatmis sana piyasada fiyatlarin nasil dusurelecegini. Burda kimseye btc satmaya ugrasmana gerek yok madem tek basina fiyatlari asagi cekebilecek gucun var gir tr deki sitelere fiyat 59 sa ver 57 den satis emrini 57 ye cek ne burda ugrasiyosun.
Şimdi onu düşünüyorum zaten...mantık var. Ama işlemleri platform üzerinden yapmayı sevmem açıkçası...Bakarız. Hemde para çekme limitleri var + TRY'ye para bozdurmak'ta faiz alır, demek ki 57 000 TRY' nin üzerine mesela yani 2 % atıyorum. Bunları düşünmek lazım. Biriniz bu konuyu benimle birlikte yürütmek istiyorsa bana haber verin.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 25, 2017, 06:29:41 PM

Compir arkadasim, dogru diyorsun ama benim niyetim adam kaziklayarak para kazanmak degil, biraz kazanc yeter bana. Evet, baslik acacagim ama burada yazdim ki bunu anlamaniz lazim. ilginiz icin tesekkurler

Kıymetli arkadaşım..
Yeni konu açıp ben btc satıyorum dersen.İşte satacağın btc örnek elindeki rakamı belirtmen lazım ki.
misal 200 btc stokta var gibi.Birde cüzdan bakiye resmi atarsın örnekteki gibi.En azında inandırıcı olur.
Yanlış anlama elimde şu kadar diyipte sonradan çıkaramayanda çok yani.Ortamı biliyorsun sanırım...

İşte almak istiyen herkes enaz minium 1 btc satarım gibi.Zaten piyasa fiyatı sen tr borsa fiyatları uçuk onu baz alıp satacaksan 55.000 tl diyelim ona görede fiyat vermen gerekir adam senden alması için yani.Ayrıca son mesajında sanırım yurtdışındasın hangi ülkede isen işte ona göre banka havale eft swift kesintileri gibi hesap edip ona göre kazanç kar oranını hesap edersin.Kolay gelsin.Başarılar..

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:38:46 PM

Kıymetli arkadaşım..
Yeni konu açıp ben btc satıyorum dersen.İşte satacağın btc örnek elindeki rakamı belirtmen lazım ki.
misal 200 btc stokta var gibi.Birde cüzdan bakiye resmi atarsın örnekteki gibi.En azında inandırıcı olur.
Yanlış anlama elimde şu kadar diyipte sonradan çıkaramayanda çok yani.Ortamı biliyorsun sanırım...

İşte almak istiyen herkes enaz minium 1 btc satarım gibi.Zaten piyasa fiyatı sen tr borsa fiyatları uçuk onu baz alıp satacaksan 55.000 tl diyelim ona görede fiyat vermen gerekir adam senden alması için yani.Ayrıca son mesajında sanırım yurtdışındasın hangi ülkede isen işte ona göre banka havale eft swift kesintileri gibi hesap edip ona göre kazanç kar oranını hesap edersin.Kolay gelsin.Başarılar..

Sağolasın arkadaşım. Mod benim ilanı yanlışlıkla sildi. Orada yazmıştım. Hergün 100 BTC'ye kadar satabilirim. Yeni ilan açmam gerekiyor galiba...
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
December 25, 2017, 07:11:16 PM

Ben şimdi  10 BTC ye  kadar  almak istiyorum   Transferler 1 er BTC olarak  gelmesini istiyorum.
BTC yi göndereceksiniz 

Hesabıma geçince bende  ödemenizi yapacağım.   Kabul ediyorsanız  özel mesaj atın telefon verip görüşelim.
Ayrıca Türkiye'de şehir olarak buluşup elden ticaret yapmak istediğiniz bir yer var ise  oda  uyar bana.
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
December 25, 2017, 07:20:30 PM

şimdi bu isyandan sonra bu arkadaştan alalım ama btcleri adam çok iyi birine benziyor bence.bizi savunuyor bak ne güzel
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 25, 2017, 09:01:00 PM

alalım alalım hatta donumuzu satıp alalım.arkadaş çok güvenilir zaten. ucuza btc satıyor. belki işi ilerletir ucuza tl falanda satar belli olmaz bence.

HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
December 25, 2017, 09:13:29 PM

Anlamıyorum sanki Türkiyede 65000 den alan adam 55 binden satıyor. 65 binden alıyorsa 65 bine yakın fiyattan satıyor. sen yurtdışında veya herhangi bir yerde 55 bine alıp aldığın yerde farklı bir fiyata mı sayıyorsun
0H
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
December 25, 2017, 10:37:07 PM

ne yapalım kapatalım gitsin mi yoksa yeni bir btc ya da altcoinleri olan bir platform hazırlayıp size mi teslim edelim. Cheesy anlamadım valla bende.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
December 26, 2017, 03:52:10 AM

Bu konu yine neye göre belirliyorsunuz anlamış değilim. Sonuçta aldı üzerinde borsa sitesi ve al sat ları müşteri belirliyor. Demiyor ki bahse konu Siteler arkadaş şu fiyattan aşağı satamazsın. Sen elinde varsa btc ucuza koy bak kaç saniyesinde satılıyor hepsi. Ha komisyon fazla dersin onu anlarım. Ama fiyata müdahale edemezler btcturk de misvak günde 500 btc işlem oluyor en az bu btc lerin hepsi onların olsa bizim le uğraşırlar mı ?
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 26, 2017, 06:05:21 AM

Bu konu yine neye göre belirliyorsunuz anlamış değilim. Sonuçta aldı üzerinde borsa sitesi ve al sat ları müşteri belirliyor. Demiyor ki bahse konu Siteler arkadaş şu fiyattan aşağı satamazsın. Sen elinde varsa btc ucuza koy bak kaç saniyesinde satılıyor hepsi. Ha komisyon fazla dersin onu anlarım. Ama fiyata müdahale edemezler btcturk de misvak günde 500 btc işlem oluyor en az bu btc lerin hepsi onların olsa bizim le uğraşırlar mı ?
Anlamiyorsunuz galiba. Turk vatandasi degilim ve banka hesabim yok Turkiyede. Uzerime gelmeye devam edin, tesekkur ederim
compir
Member
**

View Profile WWW
December 26, 2017, 07:12:56 AM

Turk vatandasi degilsin tr de banka hesabinda yok peki o zaman nasil btc satmayi dusunuyosun onu anlayamadim. Daha net olmak acisindan hangi ulku vatandsisin ve hangi ulkede yasiyosun suan ?

Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
December 26, 2017, 07:47:31 AM

Bu ülke vatandaşı değilsin banka hesabın da yok. O zaman sanane kardeşim Türk borsalarından 62 ye alıp yine 62 ye satıyorum ben Cheesy Değişen pek bir şey yok. Senin bulunduğun ülkedeki adamlara bizim fiyatları göster onlar da isyan edecektir. Ulan bizim borsada niye bu kadar düşükten satıyoruz diye Cheesy

yobit.net is banned from signatures
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
December 26, 2017, 07:53:07 AM

Yüksekten alınıp, yüksekten satıldığı için değişen birşey yok.

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 26, 2017, 09:51:23 AM

Turk vatandasi degilsin tr de banka hesabinda yok peki o zaman nasil btc satmayi dusunuyosun onu anlayamadim. Daha net olmak acisindan hangi ulku vatandsisin ve hangi ulkede yasiyosun suan ?
Bu ülke vatandaşı değilsin banka hesabın da yok. O zaman sanane kardeşim Türk borsalarından 62 ye alıp yine 62 ye satıyorum ben Cheesy Değişen pek bir şey yok. Senin bulunduğun ülkedeki adamlara bizim fiyatları göster onlar da isyan edecektir. Ulan bizim borsada niye bu kadar düşükten satıyoruz diye Cheesy
Sanki sana ne diyorsunuz. Bir yandan dogru, bana ne sizde olan islerden ama diger yandan hem yardimci olup anlayisinizi degistirebilirim hemde alternatif olup para kazanabilirim. Bulusabiliriz ve bu isi kolayca yapabiliriz mesela. Tr'de banka hesabim yoksa hersey bitti demek mi? Bircok odeme sistemleri var mesela, bircok secenek var yani.
compir
Member
**

View Profile WWW
December 26, 2017, 10:06:50 AM

Kardesim bi git isine hangi dunyada yasiyosun sen yok gunluk 100btc satacakmis ta 4 tane ico projesi varmista cocuk mu kandiriyosun. Git nerenin vatadasiysan orda sat ne satacaksan senin o 100 btc icin aklini alirlar turkiyede

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 26, 2017, 10:36:11 AM

Kardesim bi git isine hangi dunyada yasiyosun sen yok gunluk 100btc satacakmis ta 4 tane ico projesi varmista cocuk mu kandiriyosun. Git nerenin vatadasiysan orda sat ne satacaksan senin o 100 btc icin aklini alirlar turkiyede
Ok, yorumlar geliyor zaten. Kimin kim oldugu belli olacak Cheesy Wink
RastaBaba
Member
**

Activity: 126

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
December 26, 2017, 11:15:05 PM

Madem türk borsaları fiyatı şişiriyor sende adamların eline yüksekten bitcoinleri kitle.Hiçbir borsa böyle saçma sapan işe girişmez fiyatları borsa kendi şişirseydi emin ol herkes bitcoinlerini yüksek fiyattan bozmak için sıraya girerdi.

tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
December 27, 2017, 01:11:19 AM

Bu arkadaş insanları dolandırmak için konu açmış gibi duruyor, kurları borsalar belirlemiyor, kurları borsada işlem yapan insanların, arz- talebi belirliyor.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
December 27, 2017, 05:30:54 PM

Dostum bu durum arz talep meselesiyle ilgili ve ortada hiç bir haksızlık yok, haksızlık paribunun aldığını fee ücretinde asıl diğer borsalardan 5 kat fazla
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 27, 2017, 05:59:45 PM

Açık söylemek gerekirse türk borsalarına ben de güvenmiyorum.
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
December 29, 2017, 11:08:06 PM

Bu sitelerde komisyon belki fazla diyebilirisniz ,fakat bu alan borsa , satıcı fiyatı belirliyor.Bu borsalrın çoğalması rekabeti getirecektir.Fiyat  ve komisyon oranları o zaman daha makul seviyelerine iner .

heygidikaradeniz
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 2

View Profile WWW
December 30, 2017, 02:11:03 PM

olayın özü komisyondu cart curt değil. Güvenilir olsunlar, destekleri iyi çalışsın yeter.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
December 30, 2017, 10:21:43 PM

adam 4 tane ico projesi yonetiyorum diyor ya gercekten bizim milletin hayal gucu cok yuksek ya kendisi troll ya da milleti kendi gibi aptal saniyor.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 31, 2017, 12:11:54 AM

adam 4 tane ico projesi yonetiyorum diyor ya gercekten bizim milletin hayal gucu cok yuksek ya kendisi troll ya da milleti kendi gibi aptal saniyor.
gel bak diyorum. Gel seni gezdireyim, gostereyim. PM at, Ocakta gel yanima. ister Kazakistan, ister Rusya olsun. Aptal diyorsun ama cok ayip ediyorsun, hic yakismadi. 4 tane ico projesinde yer aldim. 2si yeni basliyor. Birisi kickico, internette bulursun, guzelce bak o ico projesine. Kac para topladik bak, sonra bana yaz
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 31, 2017, 01:49:38 AM

evet bu kısa zamanda yüksek kar hırsıyla bu işe girenlerin sonu hüsran bu kadar basit.
her iste boyle. Konuyu iyice incelemek gerekiyor . Kesinlikle konuyu incelemeden bunu yapayim, sunu alayim gibi davranmak sakincalidir. Dikkatli olmak en mantikli yaklasimdir. insallah, boyle de davranirsiniz.
kingkonjac
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 31, 2017, 07:46:14 AM

Katılmamak elde değil.

motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 31, 2017, 07:57:49 AM

Kardeşim insanlar senden birşey istemiyorlar neden diretiyorsun? Zaten şu aşamada Türk Borsalarındaki kur, preev kuruyla aynı. Hatta bitcoin sert bir düşüş yaşarsa Türk borsalarındaki kur, preev kurundan 5000TL düşük olacak.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 31, 2017, 08:17:46 AM

Kardeşim insanlar senden birşey istemiyorlar neden diretiyorsun? Zaten şu aşamada Türk Borsalarındaki kur, preev kuruyla aynı. Hatta bitcoin sert bir düşüş yaşarsa Türk borsalarındaki kur, preev kurundan 5000TL düşük olacak.
Kim neyi istemiyor? Tam olarak anlayamadim. Su anda verdigim kur paribu kurundan 500$ asagi. Paribudaki kur hala cok yukarilarda, yanlisligin var motors arkadas.
Crypto-Age
Member
**

Activity: 129
Merit: 15

View Profile
December 31, 2017, 11:21:20 AM

Herkes senin yapabildiğini yapamadığı için bu kadar fahiş fiyattan almak zorunda kalıyor.
Bu müşterinin tercihidir.
Fiyatı belirleyen piyasadır. Eğer o fiyattan alıcı varsa düşmez.
Şu aralar dengelenmiş durumda yurtdışı ve yurtiçi aynı Btc Türk ve Paribu şuan Yurtdışıyla aynı
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 31, 2017, 11:51:22 AM

Herkes senin yapabildiğini yapamadığı için bu kadar fahiş fiyattan almak zorunda kalıyor.
Bu müşterinin tercihidir.
Fiyatı belirleyen piyasadır. Eğer o fiyattan alıcı varsa düşmez.
Şu aralar dengelenmiş durumda yurtdışı ve yurtiçi aynı Btc Türk ve Paribu şuan Yurtdışıyla aynı
malesef degil... simdi dengelenirse bile gelecek gunlerde bu durum %100 degisecektir, supheniz olmasin. Bu platformlara artik bir care uretmek adina ciddi adimlar atilmali. Bu arada herkese mutlu yillar diliyorum, gelecek yilda basarilar herkese, Allah yardimciniz olsun.
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
January 01, 2018, 06:14:49 PM

cex.io'dan %8-9 yukarıdayız, cex.io'da hesabı olan TR'den alıp cex.io da satınca en kötü %7 risksiz kazanç var. Kredi kartı ekliyse parayı da doğrudan kredi kartına çekebilirsiniz.
Her ülkenin, her borsanın kendi yapısı değerlemesi farklı olabilir, önemli olan ETH/BTC gibi oranlar da ciddi farklar olmaması.
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
January 01, 2018, 10:13:55 PM

Son zamanlarda cex.io dan kredi kartına çekebilen varmı acaba. Küçük miktarları verior da ben de çektim. Büyük miktarlarda çok kişi sorun yaşamış. Normalde hemen vermesi lazım kredi kartına...

Yabancı forumlarda cex.io scammı diye başlıklar var bir sürü , bir bakın derim.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
January 02, 2018, 12:39:12 PM

evet maalesef türk borsaları ile reel piyaslar arasında bazen bay baya fahiş faklar oluşabiliyor, ama alan memnun satan memnunsa bizede diyecek bişey yok maalesef ki serbest piyasa ekonomisi.bu arada bu konunun yeri de burası değil gibi sanki Smiley
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: