Bitcoin Forum
April 25, 2024, 10:47:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ce platofrma de trading bicoin si altcoin-uri folositi?  (Read 159 times)
Apollo440g (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
December 28, 2017, 09:45:01 AM
 #1

Salut,
asa cum spune titlul as dori sa stiu ce exchange-uri practica romanii pentru tranzactii cu monezi virtuale, nu doar sa vanda ci sa faca trading, si mai exact ,,day trading,,. Pe btxechange sa misca greu treburile si nu prea e o platforma de trade...ma uitam la coinbase si cryptonia (am cont pe kraken si nu imi place nici acolo, plus ca inca nu am vazut rubrica de tranzactie in btc-usd sau eur, numai atlcoinuri vad, se misca greu sunt aglomerati, etc).
Aveti voi cei care faceti trading o platforma de incredere (sa nu fi fost sparta pana acum, sa aibe 2 factor authentication, etc.)?
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714042049
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714042049

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714042049
Reply with quote  #2

1714042049
Report to moderator
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
December 28, 2017, 06:46:51 PM
 #2

Binance folosesc.
Din greșelile mele, îți recomand să nu te joci cu sume mari, cel puțin o lună, două, până capeți experiență. Mai ales, dacă la început câștigi și ți se pare că te pricepi.
Apollo440g (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
December 29, 2017, 06:25:44 AM
Last edit: December 29, 2017, 06:36:06 AM by Apollo440g
 #3

mersi Alin998
o sa vad ce e  cu binance. Edit @Alin998 : se pare ca ei functioneaza cu tokenuri de exchange numite bnp, nu au pairing si grafice in euroi, cam nasol pentru mine, deci daca vreau sa ies cu banii de acolo tre sa ies cu o cryptomoneda pe care apoi sa o vand pe piata locala SAU CU DOLARI, Sau imi scapa mie ceva?

in momentul asta coinbase nu suporta romanii, la fel si multe altele ca si cryptonia (nu accepta fiat decat din tara lor New zeeland)
deal-de bitrex au inchis signup-uirle ca nu le mai suporta serverele lor pe baza de hamsteri, etc...am ramas cu btx-ul pe gat, se misca ca ochiul mortului si nu poti sa te joci decat cu leui/btc
cam de rahat regiunea noastra, dar probabil 99,99% din voi deja stiti asta

Daca mai sunt oameni ce fac trade astept parerile voastre cu mare interes.
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
December 29, 2017, 09:50:14 PM
 #4

Ai prea multe pretenții.
Am intrat în lumea crypto prin Coinflux, cumpărând Btc și Ltc. Sunt români, au și customer service prompt. Am fost mulțumit la achiziție.
De asemenea, am mai cumpărat Btc de pe Localbitcoin.

Trebuie să știi ce vrei să faci? Să rulezi sau să păstrezi.
La început am păstrat, dublat valoare litcoinilor, apoi m-am plictisit și am început să diversific, să-i joc pe Binance și ...să-i pierd.
Acum trag să-i recâștig.

Am conturi pe mai toate marile site-uri care acceptă România. Majoritatea, după mai bine de 2 săptămâni, nu mi-au validat conturile.

Nu e vreo platformă de trading, dacă asta vrei să faci, mai avantajoasă ca Binance, care are comision 0,1 sau 0,05 dacă ai moneda lor în cont, BNB, de consumat pentru tranzacții.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!