Bitcoin Forum
June 19, 2024, 10:00:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Güney kore'de kripto para ticaretine yaş sınırı  (Read 451 times)
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 11, 2018, 08:24:13 AM

Bu yaş sınırlamasını destekliyorım 15-20 yaşında çoluk çocuk geliyor, bütün parasını şuyunu buyunu yatırıyor, borç alıyor sağdan soldan ne üdüğü belirsiz insanlardan bu işe yatırıyor kesinlikle doğru bir şey değil
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
January 12, 2018, 01:48:32 AM

Bir yandan ilgi alanı kısıtlaması olmuş parası olan için can sıkıcı bir durum fakat bir yandan da piyasada daha olgun, kendini bilir kişilerin yer edinmesi piyasa sağlığı ve kişisel sağlık açısından önemli bir adım. Ticaretin getirdiği olumlu veya olumsuz sonuçların üstesinden gelmek adına belirli bir kişisel gelişim düzeyine erişmiş olunması gerektiğini düşünüyorum, nice insanlar borsa tarzı kulvarlarda akıl sağlığını, sosyal statüsünü kaybetmiş durumdayken, ergenlik çağındaki birinin bu kulvarda boy göstermesi ne kadar sağlıklı ya da işin ciddiyetine ne kadar varır bir oyun gibi görme ihtimalinin olduğunu da düşünürsek güzel bir karar olmuş diyebilirim. Ama kurunun yanında yaş yanacak bir miktar o kaçınılmaz.

madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
January 12, 2018, 11:52:19 AM

Güney Kore uygulamaları ilginç hal aldı. Ülkedeki kripto paralar diğer ülke borsalarındaki fiyatlara göre çok pahalı. Sahte borsa var. Hacklenen borsa var. Yaş sınırı getirdiler. Bakanları zırt port yeni fikirler saçıyor ortalığa.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
January 12, 2018, 12:21:54 PM

yaş sınırı tam bir komedi oldu. yaş sınırı getirip kripto borsaları kore de devam eder diyordum ki bu sefer kripto borsalarını kaldırmak için yasa hazırlığı yapıyorlarmış. madem kaldıracaksın, yaş sınırını niye getiriyorsun?
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
January 12, 2018, 12:39:35 PM

Kore'den cok fazla haber duyuyoruz.Korenin Verdigi kararı doğru buldum. Sonuçta kripto paralar sanal bir oyun bir
değil. Orada piyasa olgunlaşıcaktır. Tabi yarın başka bir haber duymazsak.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 12, 2018, 01:47:37 PM

Güney Kore nin aldığı bu kararı mantıklı buluyorum ama yaş olarak 21 değil 18 olabilirdi çünkü o yaşlarda insanların böyle paraların döndüğü bir piyasada sapıtabileceği düşüncesindeyim .
Kazanova1453
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
January 12, 2018, 03:19:54 PM

Yaş sınırının minimal olması tamam böyle on yaş gibi ama gidip de ön sekiz gibi bi yaş Sınır getirilirse bence yasaklama  insanlarda tepki uyandırabilir
barabut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 13, 2018, 01:21:16 PM

Dünyada en yüksek hacimli kripto para işlemi yapan ülkelerinden Güney Kore'de çıkan yeni düzenlemelerle 19 yaş altındaki bireylerin kripto para ticareti yapması yasaklanmış. Uygulama Bithumb borsasında 1 Ocak 2018 itibariyle başlayacakmış.
Haberin kaynağı: https://dowbitturk.com/guney-koreden-kripto-para-islemlerine-kisitlama/
YAsaklamaya genel olarak karşı çıkan biri olarak kararı onaylamamakla beraber zaten kripto para yada genel bir yatırım algısının bu yaştan öncesinde çok da gelişebileceğine inanmıyorum, riskli olabilir anlamında ancak yinede bu kararın kişilerin kendinde bulunması gerektiğine inanıyorum.
koleskok
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
January 14, 2018, 05:43:40 AM

Yaş sınırı gerekli olduğu için çıkarıldı. Piyasa düzenlenmezse kaos olur.
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: