Bitcoin Forum
April 18, 2024, 05:29:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Kendi işletmemin koinini çıkarmak istiyorum  (Read 706 times)
karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
April 05, 2018, 11:09:34 AM

İleride her firma kendi koinini çıkaracak zaten,
önemli olan nokta; coin borsalarda hisse gibi takas aracı mı olmalı,
yoksa sadece kendi çıkardığınız cüzdanınızın içinde,
ürün alış verişinde kullanılmak için takas ve transfer aracı olarak mı kullanılmalı?

Moneyclub, bonus filan gibi uygulamalarda
bir nevi işleyiş olarak coin dünyasının kullanımına öncülük edecek harekette.

Sizin şirketinizin coinini satın aldığımda ve sizden alışveriş yaptığımda
indirim veya ayrıcalık mı sağlayacaksınız ?
Neden tercih edilmelisiniz ?
Tercih edilecek büyüklükte bir sektörde mi hizmet veriyorsunuz ?

Bu sorulara en azından cevap verecek şekilde projenizi dizayn etmeniz gerek.

Yoksa sadece borsalarda bir döngüye bırakmak istiyorsanız,
bunu şirketinizin değerine göre endekslemek imkansız şu günün şartlarında.
Tek bir borsada yer almanız gerekli,
çünkü merkezsiz hareketler sizin şirketinizin gelir gider durumuna göre eşitlenemez.
Piyasayı kontrol edemez ve yaptığınız emeğin bir anlamı da kalmaz.

Ama diyorsanız ki ben havadan para kazanacağım, scam bir projeye yelken açacağım borsaya girdikten sonra,
parayı da vurup, dolar olarak piyasadan çıkacağım, bu sizin bakış açınıza kalmış.

Onun içinde çok çaba harcamanız gerek ama bu çaba saygı hak eder mi tartışılır Smiley

"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713461394
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713461394
Reply with quote  #2

1713461394
Report to moderator
1713461394
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713461394
Reply with quote  #2

1713461394
Report to moderator
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
April 08, 2018, 01:15:11 PM

İşletmeye özel para birimi çıkarmak yerine, işletmenin yenilikçi girişimci bir fikri var ve proje geliştirmek istiyorsanız; proje için de kripto para gerekiyorsa çıkarın yoksa çok da bir mantığı yok.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
April 09, 2018, 01:16:30 PM

böyle birşeye neden ihtiyac duyduğunuzu bize anlatırmısınız Amacınız nedir ?bu size zorluktan başka birşey getirmez ki.
adam sizden bişey satın alcak para uzatıyo hatta btc uzatıyo ama sen yok benim paramla ödeme ypacan diycen. çok saçma.
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
April 10, 2018, 11:09:11 PM

mantıklı bir yaklaşım hocam  Kendi işletmenizin koinini çıkarmak bence çok fazla ilerici bir adım olur hani millet 3-4 sene sonrasına göre adım atıyor, siz ise 30 sene sonrasına göre...
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
April 11, 2018, 07:56:37 AM

Çıkardığınız coini hangi amaçla kullanacaksınız önemli kısmı bu bence   İşletme çalışanları arasında değiştokus mu yapacaksınız

yobit.net is banned from signatures
strescarki
Newbie
*

Activity: 128
Merit: 0

View Profile
April 13, 2018, 09:25:58 AM

fikri sevdim inşallah başarılı olursunuz
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
April 20, 2018, 05:55:23 AM

fikriniz gayet güzel ama önemli olan fikrinizi oluşturacağınız proje takımınız ve reklamlarınızdır umarum başarılı olursun.
artecoz
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
April 25, 2018, 01:15:32 PM

bu coin işlerinde kullanım çok önemli. yeteri kadar kullanılmayan bir coinin itibarı olmaz. küçük işletmeler için şu an için pek cazip değil coin işleri bence.
algodeny
Member
**

Activity: 61

View Profile WWW
May 08, 2018, 07:53:47 AM

küçük işletme koini işe yaramayabilir
yerlivemillicoin
Newbie
*

Activity: 38

View Profile WWW
May 08, 2018, 03:56:18 PM

merhaba
bir işletmem var ticari bunun üzerinden para kazanıyorum ancak kazandığım parayı bir bütçe ve gelir kağıtlarım üzerine endeksli kendi ürettiğim para üzerinde tutmak istiyorum. bu yüzden kendi işletme koinimi yaratıp işletmemin kar veya zarar oranına göre belirleyeceğim miktarla koin basacağım. yani kendi paramı kendi ticari kazancıma göre basıp bitcoin karşısında değerinin artıp düşmesini sağlayacağım. paramın değerlemesi global piyasalarda bitcoine endeksli olacaktır asla  dolar veya diğer banknotlar asla bu değerleme içine girmeyecek, bu yolla hem para basabileceğim, hemde değerleme veya yatırım alarak işletmemi büyütmek istiyorum. bu ilhamı binance coinden aldım.
işletmem zarar ederse koin miktarı artacak ve bitcoin karşısında değeri düşecektir kar edersem ise koin miktarı yakılarak koinimin fiyatın artması sağlanacaktır.
wawes tabanını kullanarak nasıl koin yaratabilirim ?

Merhaba değerli forum üyesi,

Güncel ticaret ve sermaye mevzuatlarımız gereğince tam olarak söylediklerinizi yapmanız mümkün değil. Uluslararası bir proje ise, belirli düzenleme şartları altında kısmen yapılabilir.(Düzenlemeler de bağlı bulunulacak ülkeye göre değişiklik gösterecektir.)

Yerli ve milli coin platformumuz, kriptopara ve ico hakkındaki sorularınız için cevap niteliğinde olacaktır.
Razor5
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
May 22, 2018, 03:25:09 PM

Güzel bir fikir ,girişimcilik için iyi ama üstünde baya çalışılması gereken bir konu.
Eğer belirli bir kitleye yada reklama ulaşılırsa iyi olabilir neden olmasın.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
May 22, 2018, 05:38:18 PM

Sistem sandığın kadar basit değil, belli bir bütçe ve ilgiye ulastığın taktirde neden olmasın ama bu süreçte nasil bir yol izleyeceğin konusunda tabikide zor konular seni bekliyor.. detay detay detay.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: