Bitcoin Forum
June 17, 2024, 09:32:14 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Yine Diyanet'in Hedefinde  (Read 449 times)
freedivers
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 10

Free Divers

View Profile
January 02, 2018, 12:31:21 PM

diyanet issiz gorunmememk ıcın yıne en populer konusunda fetva verıo guyo
sacmalamıslar gene gercekten cok komıkler ya

Free Divers
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
January 02, 2018, 02:08:51 PM

Haksız kazancın anasını ağlatan kurum mu 'haksız kazanç sağlıyor' diye dijital paralara sallıyor. Trajikomik geldi bana  Cheesy

KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 02, 2018, 03:06:06 PM

Turkiye yi yoneten insanlar Turk halkinin rahat ve mutlu yasamamasi icin herseyi yapiyorlar. Surekli halki kandirma pesindeler. Crypto currency market te iyi arastirma yapip, bilgili bir sekilde projelere yatirim yapildigi takdirde riski dusuktur. Herseyin basi egitim ama Turkiyemizde en cok baltalanan ve asagiya cekilen maalesef egitim ve durustluk.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 03, 2018, 08:50:33 AM

benim mantığıma göre diyanet insanlara dini en güzel şekilde anlatarak islamiyeti güçlendirmesi gerekirken diyanet nedendir bilmem

milyon dolarlık araba .
devasal bütçenin yıl bitimine 3 ay kalmadan bitirilmesi.
camilerin kıblesini düzenlemesi için imamları eğitime gönderilmesi.
yok çocuğuna sehvet duyabilir veya 10 yaşında kızla evlenebilir
işte nikah kıyma hakkını verelim gibisinden insanları dinden uzaklaştırmaya çalışacak çalışmalarla meshur oluyor
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
January 03, 2018, 09:26:41 AM

Sn. diyanet.
yolsuzluk ile ilgili ne düşünüyordunuz?
ha bide 4 milyar liralık bütçeyi sadece hükümetin çıkarlarını korumak için mi kullanıyorsunuz bi 4 milyar daha versek islamiyet için de bir şeyler yapmayı düşünür müsünüz?

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 03, 2018, 02:04:09 PM

Devlet bütün kurumlarıyla Bitcoin'e karşı yekpare bir düşünce içerisinde. Bu tutuma yanlış da diyemeyiz doğru da diyemeyiz ama sonuçları bir şekilde karşımıza çıkacak.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
yunusseymen16
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 03, 2018, 02:12:23 PM

Şimdi ben taşınmaz alıp satarken da fahiş paralar kazanabilirim.
Bu durumda emlakçılık ya da gayrimenkul danışmalığı hakkında diyanet ne yorum yapacak bunu merak ediyorum.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
January 03, 2018, 03:14:28 PM

Yarın bir gün devlet bitcoinden vergi alıyoruz dese hemen dönerler. 9 yaşına giren kız evlenebilir diyen bir kurumdan ne bekliyorsunuz. Tepki gelince hemen kıvırmışlar bugün. Bıraksınlar bu işleri.

ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
January 03, 2018, 05:13:20 PM

diyanetin ilk önce toplumun ahlakına bir el atsa keşke para pulla uğraşacağına hergün bitcoinle ilgili bir açıklama yapıyorlar dışarda bir sürü haram yollardan para kazanan insanlar var keşke hergün onlar içinde açıklama yapsalar.

minionstar
Member
**

Activity: 196

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
January 03, 2018, 06:25:51 PM

Diyanetin tek işi bu kalmış sanırım. Asıl işleriyle uğraşmak yerine saçma açıklamalarla gündem değiştiriyorlar.
Yanlış verdikleri tüm kararlardan sonra beyaza beyaz dese güvenemeyeciğim bir kurum Cheesy

Muhittin BT
Member
**

Activity: 85

View Profile
January 03, 2018, 06:34:47 PM

Caiz değilse devlet eliyle iddaa oynatiliyor faiz alıyor vs bir sürü şey kimse haram para yemiyor o zaman dolar almakta caiz değil oda artıyor düşüyor arkasında kim var yok belli değil o zaman devlet kripto para çıkartsın çok az vergiler alsın bizde oraya yatırım yapalım .
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
January 03, 2018, 08:39:45 PM

Dini oyuncak ettiler kendi emelleri için kullanıyorlar. Hadi oradan siz kimsiniz de bize fetva veriyorsunuz siz önce açıklamalarınıza dikkat edin her gün skandal bir haber çıkıyor diyanetle ilgili. Sapıksınız onu anladık da bari milleti doğru yönlendirin.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
January 03, 2018, 10:17:38 PM

Sayın Diyanet işleri... İslam dininde bir şeyin haram olması için şartların eşit olmaması gerekir. Bunu binlerce olayla örneklendirebiliriz. Ben size bir elma verdim sizden 2 elma istersem bu haramdır. Ben size 1000 dolar verdim sizden 1100 istersem buda haramdır .... bu böyle binlerce örnekle gider. Ama burada şartların eşit olmadığı bir durum söz konusu değildir. Ben 1 tane bitcoin aldım. 1 Tane bitcoin satıyorum. Eğer buna haram diyorsanız oturup kendinizi bir özeleştiri yapın..
        Sizdeki bu çoşkuyu banka faizlerinde de görmek isterdik ama maalesef göremiyoruz. Bir gün de çıkıp deseniz ki devlet bankaları faiz yemez hadi özele karışamıyorsunuz anladık küresel sermaya kapitalizm vs. Bari devlet bankaları adına konuşun niye faiz alıyorsunuz diye sorguya çekin neden bunları yapmıyorsunuz ? Demişsiniz ki bu paralar ile kara para aklanıyor kaynağı belirsiz kimin kime ne için para gönderdiği belli değil. Dolarla da kara para aklanıyor ona niye haram demiyorsunuz ? Neyse yazacak çok şey varda olay şimdi siyasete kayar o yüzden yazmıyorum..

boram16
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 03, 2018, 11:00:11 PM

Ne diye hangi niyetle yapıldığı önemli bence diyanetin verdiği cevapların bitcoinin kara para aklama merkezi olarak sofatlandırılmasından dolayı böyle cevaplar veriyor bence

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
cengaver0038
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 08:26:37 AM

bir milyonluk mercedes helal miymiş?
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
January 04, 2018, 10:08:22 AM

Bizim ülkemizde bir şey hakkında bilgisiz olunca veya bir konuda gereği yapılmak istenmiyor ya da zaman kazanılmak isteniyorsa, konuyu Diyanete devredip, Diyanetin açıklamasıyla konuyu bir müddet kapamak gelenek haline geldi herhalde. Konunun muhatabı Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı olmalıydı.
tacmand
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 02:02:29 PM

bence diyanet konuyu iyice araştırmadan bitcoinle ilgili kararını açıklamış zincir kelimesini görür görmez konuyu sadet zinciri zannedip caiz değildir deyip işin içinden çıkı vermiş. Undecided
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
January 04, 2018, 02:09:15 PM

hocam o fetva gün gelicek, değişecek. buraya yazıyorum. diyanetten fetva hattında bir yetkili ile görüştüler, yt ye video atmışlar. şartlar değişirse fetvada değişebilir dedi. bugün devlet bitcoini tanısa, yasa çıkarsa, imkb de işlemlere izin verse emin olun fetva değişir. çok da güzel olur. ama işe yapılmıyor.
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
January 04, 2018, 02:58:27 PM

Bitcoin saadet zinciri ise değerli bütün kağıtlar da aynı mantıkda işler sadece arkalarında devlet otoritesi var diye bu iş reellenmez. ABD istediği kadar dolar basıyor altınım var diyor var mı gerçekten bilmiyoruz? Ancak btc sayısı belli!
munhunbe
Member
**

Activity: 164

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 04, 2018, 03:49:55 PM

diyanette bu işle ilgili kim uzaman kardeşim. ticari hayatın içinden birimi yoksa köşesinde oturup ordan burdan okuduyluklarıyla yorum yapan birimi? ne göre caiz değil dediniz?

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: