Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:03:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  
Author Topic: Coin işi haram mıdır?  (Read 750 times)
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 09, 2018, 09:10:31 PM

Rüşveti sağ elle alıyorsan haram değil,
Yolsuzluk yaparak veya dolandırıcılık yaparak kazandığın parayla hacca gidiyorsan yada cami yaptırıyorsan caiz,
Düşüncelerini özgürce dile getirmek haram,
Sol elle şeytanlar yemek yediği için sol elle yemek haram,
Sübyancılık haram ama küçüğün rızası varsa helal,
Ben demiyorum bunları az biraz google amcada araştırma yapın siz de göreceksiniz hem vallahi hem billahi....

Şimdi etrafta bu kadar söylenmiş söz varken bir tane de ben söyleyim: Evinde buzdolabı yoksa coin işi yapmak haram. Ha eğer coin satın alıp yada coin üretip bunu sevabıma dağıtacağım dersen forumdaki arkadaşlar sana sevap point verecektir. Hayata veda ettikten sonra cennet kapılarını aralamanda yardımcı olur diye düşünüyorum. Bana bir coin verene kırk yıl dua ederim. BTC olsun ama ha...

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
1715068984
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715068984
Reply with quote  #2

1715068984
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
meco186
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
June 10, 2018, 09:35:50 AM

boş konuşmayı seven milletiz, abdestsiz sırf öyle görünmek için siyasilerin yanında cumaya giden insanlara sahip müslümanlıkta zirve bir ülkeyiz. Haram Helal çizgisini çok iyi bilip de bu konuda Alim olan bir kişi çıkar açıklama yapar o zaman itibar ederim.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
June 10, 2018, 10:17:44 AM

Haram muhabbetleri hala devam ediyor mu ya ? Bitcoin işleri için falan müftü de saçma sapan açıklamalar yapmıştı. Sanırsın din ile yönetilen bir devletiz.

adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
June 10, 2018, 03:33:21 PM
Merited by zonefloor (2)

Coin işi haram mıdır helal midir diye kafasında sorular olan kişiler bu işe bulaşmasın yahu cidden komik.
Agression
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
June 11, 2018, 12:21:06 PM

Haramdır haram. cehannemin en dibinde yer alacakmış coin işinde olanlar
Mujdem
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
June 11, 2018, 01:17:49 PM

Kesinlikle yanlış düşünülüyor.
Dünyada sadece kripto para borsası yok. Diğer borsa kaynakları da mı haram ? Herşeye dini bulaştırmayın.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 11, 2018, 03:45:51 PM

sonuçta kimse kimsenin parasını zorla almıyor.isteyen borsaya giriyor ve istediği coine yatırımını yapıyor.ha altına ha euroya ha coine..
salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 1

View Profile
June 11, 2018, 06:49:48 PM

Nasıl bi düşünce sistemi bu anlamış değilim haramsa girmesinler haram diyenler emin ol bu piyasada en çok yatırımı olan insanlardır bana göre.

Tabi o kadar da değildir söylediğin kısım istisnadır ama yine de buna haram diyen hocalar hacılar haram lokmadan tacizden tecavüzden konuşmaz. İç acıtan kısım burası.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
Varsinda
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 18, 2018, 11:35:49 PM

Hiçde haram olduğunu düşünmüyorum sonuçda bir borsa dönüyor sonuçda ortada yatırımda var kumar değil bu istatistik..
Emrecoin21
Newbie
*

Activity: 31

View Profile WWW
June 18, 2018, 11:46:02 PM

Dijital ortamda elle tutulan bişeyler aramak? Youtuberlar cayır cayır yandı desenize :p
muhammeday61
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
June 18, 2018, 11:49:23 PM

Bilemiyorum. Fakat şu var. Derler ki bir şeyin hem kazancına hem zararına ortak olabiliyorsan haram değildir. Altın haram deil çıkadabilir düşedebilir. O zaman coinlerde haram değil aynı mantık elimizde coin var çıkadabilir düşedebilir 2sinden de sorumluyuz. Altınıda şöyle düşünün bilmem kaç ton altınvar tüm dünya bi anda satarsa oda btc gibi bi anda 190dan 50tlye filan düşemez mi yani Cheesy
deli.mehmet1
Newbie
*

Activity: 76

View Profile
June 19, 2018, 12:55:06 AM

Bilgili bilen kim varsa açıklama yapabilirmi?
madencilik yapan birisi o kadar malzeme alıyor ve üretiyom yapıyor.ürettiği şey elle tutulmuyor diye haram diyenler var?tabi ben gerekli cvpları veriyordumda.
sizlerden yorum istiyorum.borsa vs herşeyiyle bu işin haram helal tartışalım.

ben coinleri dolar altın gibi bir madde şeklinde görüyorum. sizlerin fikri nedir?

Elle tutulmuyor olayına güldüm Cheesy Cheesy
kavalyeci
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
June 19, 2018, 07:21:40 AM

Emek var sonuçta bana da saçma geliyor böyle sorular ama insanlar vicdanını rahatlatmak istiyor herhalde anlamış değilim.
cagdastmr
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 19, 2018, 07:41:53 AM

Hocam öncelikle merhaba, Küçükken ustama sorardım ben haram para ile helal para arasındaki fark nedir diye. O ise bana şöyle anlatmıştı.
İşinin hakkını vermek için bir çaba sarfediyorsan, ve göz göre göre dinen haram kılınan birşeyden gelir elde etmiyorsan bu helal olanıdır. Haram olan göz göre göre gelirini elde ettiğin yerdeki paradır. Gidipte hırsızın mallarını ucuza alarak karlı satmak istersen bu malın calıntı olmasının yanında kazancıda sana haramdır derdi. Hepimiz burda gelir elde etmek için bulunuyoruz, niyetimiz gayet açık. Hepimiz emek veriyoruz okuyoruz yazıyoruz çiziyoruz bozuyoruz, araştırıyoruz ve kendimizi geliştiriyoruz. Ben haram olmadığını düşünüyorum. İçimde rahat. Şuan için bir gelir elde etmedim ama andım da var ki ilerde iyi paralar yazanabilirsem eğer, topluma faydalı olabilecek birşey yapmayı düşünüyorum, herhangi bi hak yada hukuk talep etmeden, bir nevi Allahın rızasını almak için. Bence bir işin içerisinde dini kurallar çerçevesinde bir haram yok ve sizin emeğiniz varsa o kazanç sonuna kadar helaldir.
Yıllarca sanayide mermergranit atolyesinde günlük 30 tlye çalıştım. O para baldan tatlıydı benim için, böyle bir işte kazanç elde edebilir isem o bana pasta olur. Smiley
Sessizmkn
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 19, 2018, 08:37:24 AM

Garip sorular altında ne arıyorlar acaba haram olduğunu bilseler bırakacaklarmı acaba merak ediyorum Smiley
ruhikizi
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile
June 19, 2018, 09:23:01 AM

şu sorulara hayranım elemanlar uzaya araba yolluyor bizimkiler hala haram helal de abi  cidden anlamıyorum.
esgec
Jr. Member
*

Activity: 156

View Profile
June 19, 2018, 10:26:54 AM

arkadaş bu elin yabancısı olaya hep bilimsel yaklaşıp alıp başını gidiyor geleceğe yön veriyor biz hala harammı helalmi tartışıyoruz yahu nekadar üzücü
slmnskyt
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 19, 2018, 01:59:58 PM

Kardeş bence alın teri olan yerde haram olmaz. Yani sonuçta burası genel ev değil meyhane değil. Kendini geliştirmek isteyen insanlar dolu burada. İnancım bu
LightningRevenant
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
June 19, 2018, 02:22:27 PM

değildir neden olsun ki, kimsenin parasını çalıp çırpmıyoruz sonuçta
keelox
Newbie
*

Activity: 42