Bitcoin Forum
June 28, 2024, 07:39:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Borsalarda Sms doğrulamayı kullanmayın ! hackleniyor.  (Read 496 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
January 25, 2018, 09:17:12 PM

Google Authenticor  hacklenebilirmi aynı metodla ?
ayrıca borsa şifresini brute force ile kırmaları bana mantıklı gelmedi. site mutlaka fazla sayıda denemede beklem süresi koymuştur.
bu hikaye biraz havada gibi.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 25, 2018, 11:04:15 PM

Google Authenticator bu methodla çalinamaz yani hesaplarinizda onu aktif edebilirsiniz, Paribu'da simdilik google authenticator ozelligi yok
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
January 26, 2018, 06:10:26 PM

2Fa kimlik doğrulama seçeneği varsa genelde 2fa'i seçiyorum. Türk borsalarında paramı zaten çok fazla tutmuyorum bir tek çekeceğim zaman veya para yükleyeceğim zaman kullanıyorum. Piyasada yeni teknolojiden çok yeni dolandırıcılık yöntemleri yayılıyor.

HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
January 27, 2018, 01:55:21 PM

Borsalar güven sorunu varsa sms ile giriş özelliğini devre dışı bırakabilir. Kullanıcıların güvenliği için sorun yaşatan özelliklerin bulunmaması lazım

Güvenlik açığı varken insanlara bunu dayatmaları pek hoş değil. Paribu sanırım hala 2fa doğrulamasına geçmedi.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
January 30, 2018, 07:25:01 PM

Güvenlik açısından öncelik 2fa tabikide ama o yoksa benim için hala sms güvenli bir yöntem . Birçok insan paribudan terettut ediyor ama şu anda da SMS geçerli bir güvenlik yöntemi olarak düşünüyorum

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
Tasmonid
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

Decentralized Transportation Economy

View Profile
January 30, 2018, 07:27:51 PM

Güvenlik açısından öncelik 2fa tabikide ama o yoksa benim için hala sms güvenli bir yöntem . Birçok insan paribudan terettut ediyor ama şu anda da SMS geçerli bir güvenlik yöntemi olarak düşünüyorum
Simkartı yeniletip ele geçirecek kadar ileri gittiler. Smsin devri bitti,  Bu durumda en iyisi offline 2fa Smiley

aleya yavuze
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
January 30, 2018, 10:14:11 PM

Konuyu açan arkadaş olayı çok güzel özetlemiş zaten benzer yöntemlerle diğer dolandırıcılık işlerini yapıyorlar bir şekilde kurbanın banka bilgisi yada özel bilgilerini öğrendikten sonra tüm işlemleri kendisine yaptıttırarak dolandırıyorlar

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
ers-in
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
January 31, 2018, 06:33:50 PM

bithesap.com da 2FA+SMS guvenlik sistemi var.Eger Sms ile guvenlik kaygilariniz var ise google 2fa authenticator u aktive edip daha guvenli bir sekilde kullanilabilinir.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
January 31, 2018, 06:38:47 PM

güvenlik açısından en iyisi 2fa. ayrıca bittrexin yöntemi de güzel. farklı bir ip'den giriş sağlanmak istenirse mail onayı da isteniyor.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 05, 2018, 05:53:13 PM

her zaman söylenir 2fa sistemi candır. yani en azından şimdilik öyle görünüyor. borsalar. e postalar, 2fa sistemini destekleyen ne varsa hepsine kuracaksın bu devirde

gkhnhsyn1
Newbie
*

Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 07:03:03 PM

en güvenilir yöntem olarak sms doğrulamayı düşünüyordum.onu da hacklemenin yolunu buldularsa vay halimize.Allah iyi insanlara rast getirsin..
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: