Bitcoin Forum
April 24, 2024, 02:11:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Kitap Tavsiye : Bitcoin'in ABC'si ve ilk günden bugüne serüveni  (Read 284 times)
onur_simsek (OP)
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

Pro Translation Agency, Istanbul

View Profile
January 05, 2018, 01:51:24 PM

Kriptopara Çağı

http://www.idefix.com/Kitap/Kriptopara-Cagi/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Ekonomi/urunno=0001693032001
1713924684
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713924684
Reply with quote  #2

1713924684
Report to moderator
1713924684
Hero Member
*

Ignore
1713924684
Reply with quote  #2

1713924684
Report to moderator
1713924684
Hero Member
*

Ignore
1713924684
Reply with quote  #2

1713924684
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
January 06, 2018, 01:58:55 PM

E-Book olarakta satiliyormu bu kitap acaba? Birde siz kendiniz okudunuz mu fikriniz nedir kitapla ilgili?

barisbilgili
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 265

View Profile
January 06, 2018, 02:15:05 PM

E-Book olarakta satiliyormu bu kitap acaba? Birde siz kendiniz okudunuz mu fikriniz nedir kitapla ilgili?

Forumda bir arkadaş kendi kitabını yayınlamıştı PDF olarak biraz araştırın bulursunuz.

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
kriptocan
Newbie
*

Activity: 67
Merit: 0

View Profile
January 06, 2018, 07:14:21 PM

Kitap hakkında yorumlarınız nedir hocam?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 06, 2018, 07:28:43 PM

Bu alanda daha fazla kaynağa ihtiyacımız var. Malesef yeterli kaynak yok. Özellikle yeni zincirleri nasıl yazabileceğimizi bilmiyoruz. Buişe şahsen çok meraklıyım ama türkçe kaynak bulamıyorum.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
onur_simsek (OP)
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

Pro Translation Agency, Istanbul

View Profile
February 22, 2018, 11:51:06 AM

Olağanüstü Kitlesel Yanılgılar ve Kalabalıkların Çılgınlığı-Karışıklığın Karmaşası

Bu kitap ticari hileler ve kitle davranışlarının finansal piyasalar üzerindeki kimi zaman neşelendiren, kimi zaman kahreden etkisini keşfetmek için, iki ebedi yatırım klasiğini birbiriyle ilişkilendirmektedir. Olağanüstü Kitlesel Yanılgılar ve Kalabalıkların Çılgınlığı & Karışıklığın Karmaşası, bizi 1834’deki Lale Çılgınlığı’ndan –lalelerin altından daha yüksek fiyata alınıp satıldığı dönem– alıp, 1720’deki South Sea “balonu”na ve ötesine götürmektedir. Menkul kıymet uzmanı Martin S. Fridson, ilginç, eğlendirici ve kesinlikle entrikacı bir geçmişe yapacağınız yolculukta, size rehberlik etmektedir.

“Yatırım Üzerine Yazılmış En İyi On Eser Arasında” 

-Financial Times-

“Piyasa insanı şaşırtmaktan ve elindeki avucundakini almaktan asla vazgeçmez. Bu iki saygın eser, menkul kıymetler piyasası üzerine yazılmış en değerli kitaplar listesinin vazgeçilmezleri arasında yer almaya, yatırımcılar da onlara inanmaya devam etmektedir.”

-Martin S. Fridson’ın Sunuş Yazısından-

“Kitle psikolojisi ve dolayısıyla finansal piyasalar üzerine yazılmış en önemli kitap. Piyasaları öğrenmek isteyenler ve insan davranışlarının uç boyutlarıyla ilgilenen herkes, bu kitabı mutlaka okumalı!”

-Ron Insana, CNBC-

“‘Olağanüstü’ ile ‘Çılgınlık’ı birbiriyle ilişkilendirmenin sonucunda ortaya, olağanüstü bir çılgınlık çıkmamış. Tam tersine kitap, kalabalığı takip etmenin tehlikerini çağdaş yatırımcının zihnine büyük bir açıklıkla yerleştiriyor.”   

-Greg Heberlein, The Seattle Times-

Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
February 22, 2018, 02:08:17 PM

Kripto Para Çağı adlı kitabı geçen yıl bu zamanlar bir hevesle alıp okudum. İlk Türkçe kaynaklardan olması sebebiyle güzel bir örnek. Fakat kitaptaki çoğu bilgiyi bu forum üzerinden de öğrenebilmeniz mümkün. İşin magazinsel boyutunu ön plana çıkarıp okutuyor kendini. Okumak isteyenler kripto paraların ilk adımlarını grafiksiz analizsiz roman tadında okuyabilirler.

Ekonomi ve finans motivasyonu için 2 kitap aldım listeme. Bu kitaplar da mutlaka okunmalı diye düşünüyorum. Bazıları çocuk kitabı yorumu yapmış bunlar için ama olsun yeni başlayanlar olarak çocuk sayılırız  Smiley

Zengin Baba Yoksul Baba

Babil'in En Zengin Adamı
Guap0
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
February 22, 2018, 03:49:18 PM

arkadaşlar kitabı okuyan varsa içeriği hakkında biraz bilgilendirebilir mi ?
cryptofanatik
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
March 15, 2018, 12:43:44 PM

App stordan e book olarak satım alabiliyormuyuz acaba birde sizin kitapla ilgili fikir ve yorumlarınızı kısaca ögrenebilirmiyız
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
March 15, 2018, 07:32:12 PM

Bu kitap bende var ancak çok başarılı bir kitap değil. Çevirilerinde sorunlar var. Ayrıca bunun yerine Levent Kurt'un kitabını tavsiye ederim. O daha güzel Smiley

TheCryptoChaser
Member
**

Activity: 154
Merit: 25

View Profile
March 16, 2018, 06:36:40 PM

Tesekkurler bilgilendirme icin. Musait bir zamanda okumaya calisacagim. Baska kitap tavsiyesi olan varsa buyursun paylasssin, biraz knowledge kazanalim cryptocurrency hakkinda.  Smiley
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
March 16, 2018, 09:21:44 PM

Bu kitap bende var ancak çok başarılı bir kitap değil. Çevirilerinde sorunlar var. Ayrıca bunun yerine Levent Kurt'un kitabını tavsiye ederim. O daha güzel Smiley

Çeviriden dolayımı başarılı değil yoksa genel anlamada mı acaba  Roll Eyes genelde çok fazla teknik terim olduğunda çevirmenlerin azizliğine uğruyor bu tarz kitaplar. En yakın zamanda tavsiye ettiğiniz Levent Kurt 'un kitabını edineceğim.Tavsiye ve bilgilendirme için teşekkürler hocam.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
March 16, 2018, 10:20:25 PM

çevirisini açıkçası ben de pek beğenmedim hocam, yani çok daha güzel bir dille çevirilebilirdi, tabi burada çevirmenin emeğine de saygısızlık yapmak olmaz, adam uğraşmış çevirmiş, hiç çevirmeseydi okuyamazdı bir çok insan.
fairy_person
Member
**

Activity: 61
Merit: 100

View Profile
March 17, 2018, 09:39:34 PM

Ben bu kitabı okumadım ama yetersiz buluyorum, yani ehil kişiler tarafından yazılmadığını düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 07, 2018, 07:08:27 AM

zaman geçtikçe videolar paylaşım yazılar yetmiyor gibi daha fazla daha fazla bilgilenmek istiyor insan Smiley bu kitaba ulaşmaya çalışacağım çeviri konusunda kararsız kalmış arkadaşlar var ama bilgi bilgidir ayrıca diğer tavsiye edilen kitabıda bulmaya çalışacağım umarım, teşekkürler.
fckGravity
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 2

View Profile WWW
May 07, 2018, 09:00:53 AM

http://www.kitapyurdu.com/kitap/bitcoin/455481.html

E. Emre Aksoy  kitabıdır
ABAKÜS
Blockchain Teknolojisi ve Altcoin’ler
Bitcoin Nedir?
Bitcoin’in Kısa Tarihi
Bitcoin’in Teknolojisi Blok-Zincir (Blockchain)
Blok-Zincir (Blockchain) Nasıl Çalışır?
Blok-Zincir’in Diğer Kullanım Alanları
Bitcoin Bir Balon mu?
İnsanlar Bitcoin’den Neden Korkuyor?
Ülkelerin Bitcoin’e Bakış Açısı
Bitcoin’in Geleceği
Bitcoin Nasıl Alınır?
Bitcoin Nasıl Saklanır?
Bitcoin ve Kripto Para Ekosistemi
Bitcoin Araçları
Bitcoin Sözlüğü

Kitapta son derece basit bir dille Bitcoin’in ne olduğu, arkasındaki teknolojinin neden çığır açıcı olduğu, Bitcoin’in icat edildiği günden bugüne olan serüveni ile birlikte aktarılıyor. Kitabın sonunda Bitcoin ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrendiğiniz gibi, sağlıklı bir karar verebilecek donanıma sahip olacaksınız.

Bundan 10 sene sonra Bitcoin kelimesini duyar mıyız, bilinmez. Ancak şu var ki Bitcoin hareketi ve arkasında bulunan muazzam blok-zincir teknolojisi insanlığı ciddi anlamda ileriye götürecek. Bugün hepimiz finansal bir devrime tanık oluyoruz.

Yazar, Blockchain teknolojisi ve altcoin'lere dair merak edilen tüm sorulara cevap verirken, yatırımla ilgili de dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat çekiyor.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
May 07, 2018, 07:08:51 PM

Bitcoin ve blockchain yeni yeni magazin değeri kazandığı için çıkan kitaplarda henüz ciddi araştırılmış kaliteli kitaplar olmuyor. Adamlarin bir kısmı da bu işi kitap satsin para kazanayim diye yaptığı için de fazla kaliteli olmuyor. Kitap satın almayı çok sevmediğim için ( bana birşey katmama ihtimali yüksek olduğu için ) kütüphanelerden almak istiyorum lakin bu türde kitaplar kütüphanelerde hiç yok.
saglamorcun
Newbie
*

Activity: 38

View Profile WWW
May 08, 2018, 02:47:24 AM

Bu işin her ayağı para kaynağı. Danışmanlık da bunlardan biri. Kendini geliştiren herkes bu işlerden fazlasıyla para kazanacak
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 08, 2018, 09:14:32 PM

Ben bu tarz kaynakların genelde yetersiz kaldığını ve fazlasıyla magazinsel ve yüzeysel olarak durumu açıklamaya yetmediğini düşünüyorum. İnternet üzerinde araştırdığınızda kat ve kat fazlasını bulabilirsini zaten. Hele ingilizceniz varsa kaynağın e haslarını inceleme şansını bulabilirsiniz. Bu tarz kitaplar bana biraz para tuzağı olarak görünüyor.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
May 10, 2018, 02:06:11 AM

Ben bu tarz kaynakların genelde yetersiz kaldığını ve fazlasıyla magazinsel ve yüzeysel olarak durumu açıklamaya yetmediğini düşünüyorum. İnternet üzerinde araştırdığınızda kat ve kat fazlasını bulabilirsini zaten. Hele ingilizceniz varsa kaynağın e haslarını inceleme şansını bulabilirsiniz. Bu tarz kitaplar bana biraz para tuzağı olarak görünüyor.

Bu işi özellikle para kazanmak için yaptıklarından dolayı böyle oluyor. O yüzden çok fazla özen gostermiyorlae sadece yeni bir alanda ilk olup parayı kırmak istiyorlar. Asıl sıkıntı yeni gelen birisi internette de çok fazla boş bilgi bulacak ve doğruya zor ulaşacak.
audiencelovesi
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 27, 2018, 05:27:09 AM

güzel kitaba benziyor benim kitap okuma alışkanlığım yok aslında pdf olarak ebook varsa okumak isterim
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
September 14, 2018, 02:31:36 PM

Kitap güzele benziyor kitabı okuyup iyice anlayan ve tavsiye eden bir arkadaş varmıHuh Bu kitab bizim için faydalı olanilirmi bu konu hakkında fikirleri olan paylaşabilirmi...
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
September 14, 2018, 02:59:54 PM

Bu başlık vesilesiyle, kripto market ve blockchain üzerine kitaplara daha kolay ulaşılablir. Gayet iyi bir başlık açmış, teşekkür ederiz arkadaşımıza. Hem yeni başlayanlar içinde ulaşılması  kolay bir kaynak olacak
samiyun
Jr. Member
*

Activity: 67
Merit: 1

View Profile
September 14, 2018, 06:54:06 PM

Valla burada ismini duyunca bi merak kıvılcımı oluştu. Kesinlikle en kısa sürede temin edip okumalıyım bu kitabı. Hatta bende bi kitap yazmayı düşünyorum bu blockchain teknolojisiyle alakalı taslağı neredeyse hazır. Desteklerinizi şimdiden esirgemeyin. Smiley Acayip bişey olacak bu kitapta bana birçok konuda yardımcı olabiir bilgilendirme için şimdiden teşekkürler...
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: