Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:46:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Erken Emeklilik Limitiniz Nedir?  (Read 2405 times)
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
August 29, 2018, 01:12:00 AM

birkaç sayfa baktımda çoğunluk 1 milyon lira demiş. 1 milyon çok küçük bir para hazıra dağ dayanmaz emekli etmez kimseyi.
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
August 29, 2018, 09:43:42 AM

Emekli olabilmek ve emeklilik döneminde rahat edebilmek için bitcoin fiyatının en az 250 bin dolar olması lazım ,yoksa bitcoin fiyatları buralarda kaldıktan sonra herşey hayalde kalır .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cerezcikansiz
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
September 01, 2018, 12:45:15 AM

bitcoin fiyatının nerede kaldığı veya olduğu önemli değil sadece holdla para kazanılmaz bu düşünce sistemimizi değiştirmemiz lazım. soruya gelirsek iyi bir araba iyi bir ev bankada 3-500 bin dolar emekliliğe yeter. Tabi içimize sinen bir emekliliğe.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
September 01, 2018, 12:28:11 PM

Erken emeklilik sağlayabilmek için 5m tl gerek benim için.Aksi takdirde çalışmaya devam.Türkiyede her gün,1 önceki günden daha kötü oluyor.Bu ülkede artık yaşamak çok zor.Belki 5milypn bile az gelebilir.Benzine,ekmeğe,suya 1günde %45 zam gelebiliyor bu ülkede..

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
September 01, 2018, 01:23:21 PM

2 Milyon TL 31000TL civari faiz birakiyor aylik.
Bu parayla TR'de yasanir rahat rahat, beklentilere bagli olarak.

Eger TR'de yasiyor ve calisiyor olsaydim 2 milyon TL'de istifami verirdim. Bu paranin 1 milyonunu gunluk faize koyar, aylik 15500TL ile gecimimi saglardim.
Kalan 1 milyon ile de kripto piyasasinda devam ederdim.

Toplamda 5 milyon TL'ye ulasinca 2 milyonu ile Portekiz, Yunanistan gibi bir ulkeden mustakil bir ev alir, bu ev ile "emlak al, oturum izni yaninda hediye" olayindan faydalanip Yunanistan oturum izni alirdim ve ulkeyi terk eder, Avrupa'ya yerlesirdim ve kripto piyasasindan devam ederdim.

Herhalde halen orada yasiyor olsaydim hayalim bu yol olurdu.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
September 01, 2018, 01:32:37 PM

bankalara mı toptan parayı vereceksin. sana ayda ne kadar aylık istiyorsan oradan kesip hesabına yatıracak. idareli kullanım açısından. banka hesabında 1 milyon lira olanın aklına türlü türlü fikirler gelir. ama en akıllıcası dolara çevirip, ihtiyacın kadar Türk lirasına çevirmen.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
September 01, 2018, 02:11:29 PM

Eger TR'de yasiyor ve calisiyor olsaydim 2 milyon TL'de istifami verirdim. Bu paranin 1 milyonunu gunluk faize koyar, aylik 15500TL ile gecimimi saglardim.

Toplamda 5 milyon TL'ye ulasinca 2 milyonu ile Portekiz, Yunanistan gibi bir ulkeden mustakil bir ev alir, bu ev ile "emlak al, oturum izni yaninda hediye" olayindan faydalanip Yunanistan oturum izni alirdim ve ulkeyi terk eder, Avrupa'ya yerlesirdim ve kripto piyasasindan devam ederdim.

vay vay vay.. döktürmüşsünüz Smiley)

mantıklı ama bu gibi yüksek faizli zamanlarda ülke ekonomisinde neler olacağı hele ki yatırım yaptığınız bankanın durumunu iyi bilmeniz gerekir. yoksa paranız uçup gidebilir.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
September 01, 2018, 06:37:46 PM

erken emeklilik sözünün şöyle bir sakıncası var sizin sahip olduğunuz para belkide bugün için emekli olmaya yetecektir verimli gelire sahip olmak isteyen farklı girişimler yapar dışarıdan çalışmalar yapar.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 01, 2018, 08:54:37 PM

emekli denir mi bilmiyorum ama çevremde işini gücünü bırakıp sadece kripto trade ile uğraşan bounty ile ilgilenen insanlar tanıyorum.çoğuylada forumdan tanıştım zaten sadece 1-2 tanesini şahsen tanıyorum.şimdilik halinden memnun adamlar kenara biraz para attıktan sonra işi bıraktılar.hatta biri ev bile aldı
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
September 01, 2018, 09:03:16 PM

500.000 TL olursa erken bir emeklilik gelir heralde hemen ev al araba al değil mantıklı bir yatırım ilede sürekli hareketli bu piyasadan biraz uzaklaşabilirim diye düşünüyorum.
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
September 01, 2018, 10:00:51 PM

500.000 ideal para. sana yeter ama çocuklar ne olacak. Ekonomide ne olacağı belirsiz bugünün 500.000 lirası yarın pul olabilir. Bana göre 3 milyon lira olmalı böylece aileyi dert etmeden emeklilik olur mis gibi.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
September 01, 2018, 10:07:03 PM

Emeklilik gibi bir derdimiz olmamalı belkide sonuçta çalışmaşsak ilerlemek için gelişmek için plan yapmazsak benim mantığıma göre ölmüşüz demektir tabi şöyle 200 bin dolarda fena olmazdı :d
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
September 02, 2018, 09:10:09 AM

venezuelada 1000 dolarlı olan krallar gibi yaşayabilir. ama o da nereye kadar? 1 milyon doları olan şu anda pek çok ülkede sıkıntısız yaşayabilir. ama bir gün doların değeri giderek düşerse gemi değiştirerek piyasada kalmasını bilmek bu daha önemli gibi. ortalama 10 bin dolar ile birkaç sene Türkiyede sorunsuz yaşanır. emeklilik limiti bence 100k ve üzeri olmalı.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
September 02, 2018, 09:13:28 AM

Erken emekliliğe kısa zamanda ulaşamayacağımıza göre türk lirası olarak değil de dolar olarak miktar belirlemek gerekli bence. Benim limitim 300 bin dolar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
RiwRiw
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
September 02, 2018, 09:26:27 AM

Hocam siz hiç avrupaya gitmemişsiniz sanırım. Yunanistan'dan oturum izni alıp ülkeyi terk ederim demişsiniz. Yunanistan AB ye üye ama beş para etmez bir yer. Yani yunanistana avrupa diyen birinin avrupaya olan bakış açısını hiç sormam bile.
RiwRiw
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
September 02, 2018, 09:34:15 AM

Emeklilik limiti belirlemek zor değil de, o hedeflenen limite ulaşmak biraz zor gibi duruyor. 1 - 1.5 milyon dolara ulaşırsam uğraştığım iş ne olursa olsun
bırakıp, gezmediğim yerleri gezmeye başlardım. Tabi bu söylemlerimiz bir hayalden öteye geçmiyor.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
September 02, 2018, 09:38:58 AM

Bu kripto piyasasında dünya genelinde piyasaya tam düzenleme gelene, kazanç oranları düşüp bitcoin rakamının en az 200 bin dolar seviyesine yükselmesine  kadar durmayı düşünüyorum ,eldeki bitcoin rakamı  olarakta onlarca olsa yeter. Smiley
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 02, 2018, 02:10:52 PM

bu başlıa yazdımmı daha önceden hatırlayaadım, ama benim limitim 1 milyon usd. aşağısı kurtarmaz. ha o paraya ulaşırsam . komple çıkarmıyım sanmıyorum.
tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
September 02, 2018, 02:16:46 PM
Last edit: September 02, 2018, 03:12:32 PM by tezcatcatl

Hocam siz hiç avrupaya gitmemişsiniz sanırım. Yunanistan'dan oturum izni alıp ülkeyi terk ederim demişsiniz. Yunanistan AB ye üye ama beş para etmez bir yer. Yani yunanistana avrupa diyen birinin avrupaya olan bakış açısını hiç sormam bile.

Evim Hollanda'da, su anda kendi karavanimla Portekizdeyim.
Hollanda, Almanya, Belcika, Portekiz, Ispanya, Fransa, Yunanistan, Sirbistan, Macaristan, Bulgaristan, Letonya, Estonya gibi ulkelerde vakit gecirdim.
Vakit gecirmekten kastim 1 hafta tatil yapmak degil.
Avrupa kitasi haricinde Thailand, Malezya ve Guney Afrika'da da vakit gecirdim. Aralik ayindan itibaren yeniden Asya'ya gececegim.

Yine de benim Avrupa'ya olan bakis acimi siz sormayin, ben de hic size anlatmaya calismayayim zaten.
tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
September 02, 2018, 02:24:52 PM

vay vay vay.. döktürmüşsünüz Smiley)

mantıklı ama bu gibi yüksek faizli zamanlarda ülke ekonomisinde neler olacağı hele ki yatırım yaptığınız bankanın durumunu iyi bilmeniz gerekir. yoksa paranız uçup gidebilir.

Istanbul'da dogup buyudum fakat son 8 yildir Turkiye'de yasamiyorum. Smiley
Eger halen Istanbul'da yasiyor olsaydim, Avrupa'ya gecmek icin her yolu denerdim.
Yunanistan'a yukaridan bakip begenmeyenlere diyecek bir sozum yok, begenmeyebilirler.
Fakat Yunanistan oturum izninin Avrupa'da her ulkede yasayabileceginiz anlamina geldigini bilmeniz gerek.
Bir gun Yunanistan Avrupa birliginden cikarsa da siz yolunuzu yordaminizi, isinizi gucunuzu oturtmus olun bir zahmet, yerinizde saymayin.
Ayrica Yunanistan tek secenek degil. 'Emlak alin oturum izni hediye' teklifini pek cok avrupa ulkesi veriyor. Sadece fiyat limitleri farkli. 200.000 EUR olani var, 250.000 EUR olani var, 1.000.000 EUR olani var.

Yazdigim mesajin tek kelimesi olan "Yunanistan" a odaklanacaginiza, mesajin icerigine odaklanin. (lafim size degil zdrovie Smiley )

Hayal edip, plan yapip, bu hayal ve planlari kovalamadikca insanoglu olarak hicbir yere varamayiz.

@zdrovie
Bu konuda cok haklisiniz fakat birikim bakimindan belli bir yere gelince yapacak pek birseyiniz kalmiyor, ozellikle Turkiye'de yasiyorsaniz.
Turkiye'deki bankalardaki paraniz 100.000TL'ye kadar sigortali diye biliyorum. Ayrica satin alabileceginiz bir sigorta var mi bunu arastirmak lazim.
Avrupa'da da 100.000 EUR sigortali rakam. Bu yuzden Avrupa'da iseniz birkac farkli banka ile calisabiliyorsunuz.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 »  All
  Print  

Jump to: