Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:42:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Madenciliğe Giriş Tavsiye  (Read 436 times)
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
January 21, 2018, 01:52:55 PM

hocam özelden numara isteyen bu işi yeni öğrenmiş ya da foruma yeni katılmış kişilere karşı dikkatli olunuz.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
January 21, 2018, 02:28:58 PM

hocam gpu madenciliği yapmanızı öneririm, diğer madenci cihazları çok büyük riskli, ant miner baikal da aynı şekilde, bir gün 10 dolar öbür gün 500 dolar sonra 2 dolar diye gidiyor.
OldToken
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
January 21, 2018, 03:22:48 PM

GPU madencilikten şaşma. Çünkü her gün yeni bir coin çıkıyor ve onun zorluk seviyesi artmadan girdiğin de inanılmaz karlar elde edebiliyorsunuz. Şuanda kartlarda ciddi sıkıntı var. özellikle Amd kartlar da. Ucuza bulduğunuz gibi kaçırmayın derim.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
January 21, 2018, 05:28:11 PM

hocam özelden numara isteyen bu işi yeni öğrenmiş ya da foruma yeni katılmış kişilere karşı dikkatli olunuz.
Ben mininge başlayınca karşılaştığım durumları, yaşadığım sorunları, baştaki hesabımla işe girişince çıkan sonucu kısaca birikimlerimi paylaşmak adına istedim iletişim nosu zira yazarak çok uzuyor süreç.. Herhangi bir talebim yok yani. Bu arada borsa konusunda bilgim olmadığı için karşımdaki arkadaşların tecrübelerini de öğrenmek isterim.. Malum burası forum paylaşmak iyi oluyor ama geniş kapsama giriyor olay.. o yüzden telde konuşarak daha iyi paylaşılabiliyor bilgiler.
Abdurrahman Yalcin
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
May 20, 2018, 11:10:11 AM

Minig işi ilk etapta çok para ister ve roi süresi yaklaşık 7-10 aydır bu süre içerisinde bozulmaz ve bitcoin fiyatı artarsa karlı iş aksi durumda hamallıktır
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
May 20, 2018, 08:51:23 PM

ilk yatirim ve elektrik maliyeti ince hesaplanip bir planlama yapilmadigi durumda facia veya husran ile sonuclanan bir sektor haline geldi madencilik.
ne kazdigin ne kadar kazandirdigindan ziyade madencilik sonucu elde edilen coinlerin nasil degerlendirilecegi de oncelikli planlanmali. kazdigini satip gunu kurtarip roi yapayim derken elde avucta bisey kalmayabilir. kaz unut ya da kumbara tipi birikim hedefinde cogu zaman mutlu eder.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
May 29, 2018, 08:50:34 PM

zor iş hocam, madencilik bölümünde başıma gelenler diye bir konu açmıştım bir oku istersen, üzerine bir de ekran kartı yaktığımı da ekleyebilirsin, ha evet parasını çıkardı mı çıkardı, kar bıraktı mı evet, ama teknik servis tecrübem olmasına rağmen sudan çıkmış balığa döndüm, aslında bir bilgisayar sistemi gibi düşünme işi, yeni bir sektöre elde başka alet olmadığı için bilgisayarı entegre etmeye çalıştığını düşün, nitekim ciddi sorunlar çıkıyor işi öğrenene kadar, öğrenince de bakım istiyor ki bunlar işin teknik tarafı, bir de finansal tarafı var, arkadaşın da dediği gibi günlük hesap yapar da eline geçeni bozdurursan güldürmez, diğer arkadaşın da yazdığı gibi kartlara ulaşmak da ölüm, yüksek fiyattan alırsan roi süresi ciddi uzuyor, bir de yaz dönemi geldi, ısınma sorunu başladı, malum ülkemiz kızgın kumlardan denize atla ülkesi, ben sana bişi diyeyim, 25k ya bakkal dükkanı bile açılıyor, ve sadece günde 12 saat başında durarak düzgün bir yerde 5k para çok rahat kazanılıyor, birebir şahidim, ben bu işe yan iş diye başladım, elimde olsa 150bin ilk işe dönüştürürdüm, ama kazandığım parayı da 3-4 sene sonrası nasıl kullanacağımı planlamaya başlardım, öyle ya da böyle bitecek, ha 3 ha 5 bilmiyoruz, bildiğin işe girmen benim sana tavsiyem olur, millet soluncan gübresinden mantardan da para kaldırdı, yani demek istediğim aslında yapılacak çok iş var, bir web sitesi ile bile yürüyüp gidebilirsin, sadece 'aaa burada para varmış' mantığıyla hiç bir işe yaklaşma, bizim köşedeki seyyar kokoreççi sıfır araba çekti. yapabileceğin işi yap ve sadece 'iyi' yap.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Xinhad
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
May 29, 2018, 08:56:56 PM

Hocam merhaba , yeni bir rig kuracaksanız 24 ay garantili kartları tercih edin. Tercihen sapphire olabilir. Ben şuan riglerimde sapphire kullanıyorum.

Ayrıca kazmak istediğiniz coine bağlı olarak amd veya nvdia kullanabilirsiniz.

Riglerinizi 6 lı yapıp 2 rig dizebilirsiniz. Yada tek rig 12 kartlı rig yapabilirsiniz. Tercih sizin.
bjoern1978
Member
**

Activity: 133
Merit: 10

View Profile
June 04, 2018, 11:11:03 AM

türkiyedeki ekran kartı stok problemleri ve 3 kuruşluk kartı bize 5 kuruşa sokmaya çalışan firmalar var oldukça madencilik hayal olmaktan öteye geçemeyecek sanırım. adam gibi ticaret yapan yok. rağbete göre şerbet veren çok.
Rağbete göre şerbet veren çok adamlar dolar yükseldikce elindeki yıkık malzemelerın fıyatını hıc olmayacak rakamlara cıkarıyorlar.Hayır yanı elını vıcdanına koy tıcaretın de bir üslubu olması lazım insanlar iyice tuhaflaşmış hocam.
Magnesia
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
June 19, 2018, 12:42:07 PM
Last edit: June 20, 2018, 07:50:54 AM by Magnesia

Arkadaşlar bende 6 tane 1080 Tİ ekran kartı mevcut ve nicehash ile kazım yapmaktayım. Sizin başka bir tavsiye olur mu acaba yoksa en iyisi bu mudur ?
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
June 20, 2018, 09:15:56 PM

Madencilim artik ne yazik ki bireysel olarak yapilabilecek bir is olmaktan cikti.  Cok daha profesyonel ve surekli ekipman guncelleyerek buyuk yatirimlarla yapilabilrcek bir is haline geldi.  Kripto paralar icin aslinda en buyuk sorun bu noktada doguyor.  Her gecen gun kripto madenciligi merkezilesiyor daha da otesi tekellesiyor.  Bunun farkinda olmak gerekir.  Simdi sizi kararinizdan dondurmek icin soylemiyorum ama surekli guncel kalirim diyorsaniz girin aksi halde hevesinizi kucuk bir rig kurarak gecirin.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: