Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:43:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İki ihtimal var: Bizi ya sabun yaparlar ya da kağıt...  (Read 225 times)
det.fusco (OP)
Member
**

Activity: 75
Merit: 11

View Profile
January 16, 2018, 09:53:45 AM

"Bir gün Hasso ile Hüsso Irak’ın sınırında bir dağın tepesinde oturuyorlarmış. Irak'ta da o zamanlar savaş çıkma olasılığı varmış.
Hüsso: Hasso burda bir savaş çıksa ne olur?
Hasso: Savaş çıkarsa önümüzde iki seçenek var: Ya bizi askere alırlar ya da bırakırlar. Bırakırlarsa sorun yok ama askere alırlarsa önümüzde iki seçenek var: Bizi ya cepheye sürerler ya da cephe gerisinde değerlendirirler. Cephe gerisinde kalırsak sorun yok. Ama cepheye sürerlerse önümüzde iki seçenek var: Ya ölürüz ya da esir düşeriz. Ölürsek sorun yok ama esir düşersek önümüzde iki seçenek var: Ya bizi sabun fabrikasına gönderirler ya da kağıt fabrikasına gönderirler. Sabun fabrikasına gönderirlerse sorun yok ama kağıt fabrikasına gönderirlerse önümüzde iki seçenek var: Ya bizi A4 kağıdı yaparlar ya da tuvalet kağıdı. A4 kağıdı yaparlarsa sorun yok ama tuvalet kağıdı yaparlarsa işte o zaman boku yedik." diye bir hikaye vardı zamanında.
Şu an çok komik gelmeyebilir ama konuyu açıklıyor.

Bitcoin ve diğer altcoinler kan ağlamaya başladı. Ya hodl yapıp 1-2 ay kilit atacağız hesaplara ve yükselecek ya da daha da düşecek. Her düştüğünde bu ihtimal göz önüne geliyor. Yükselirken hiç düşünmüyoruz ama ilk düşüşte acaba "Bitcoin batladı mı?" diyoruz. İhtimal dahilinde. Tabi canlı bahar ayları da yolda, 2-2.5 aya gelmiş olacak. Bir canlılık gelir geçen sene gibi.
Umarım 20k ath'i geçmek için düşmüştür. "Gerilir zorlu bir yay. Oku fırlatmak için..."

___ dock.io _______Decentralized professional data exchange powered by Ethereum_______
WHITEPAPER     █ █ █ █     FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM     █ █ █ █     ANN THREAD
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
keepingmny
Member
**

Activity: 127
Merit: 10

View Profile WWW
January 17, 2018, 02:38:20 PM

Sakin olun bekleyin piyasaya boğalar tekrar uğrayacak.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 18, 2018, 08:55:14 PM

Hep böyle düşüş olmaz. Elbette yüzümüzü güldürecek bahar ayları gelecek. Bizim yapacağımız iş sabırlı olup doğru zamanı beklemek.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Palpatinee
Member
**

Activity: 102
Merit: 25

View Profile
January 18, 2018, 08:57:39 PM

Bu şekilde düşüşler tabiki olmaz ama ara sıra bu düşüşlere katlanmak lazım.
Atabey
Full Member

Activity: 224
Merit: 119

#Root

View Profile
January 18, 2018, 09:49:11 PM

butur iniş ve çıkışlar her sene yaşandı daha üst fiyatlara ulaşmak için bu olması gerekiyor panik yapmayan yada daha önceden hazırlananlar bu düşüşü bile kazanca çevirebiliyorlar sadece sabır lazım D:
vuanhtuanfpt
Full Member

Activity: 276
Merit: 100

View Profile WWW
January 19, 2018, 01:24:10 PM

Sabun veya kağıt olmaya gerek yok oyunun kurallarını bilerek piyasada ona göre hareket etmek lazım. Her fiyat düşüşü olduğunda ortalığı velveleye vereceksek işimiz var senede 10 ortalık karışır.

madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
January 19, 2018, 04:33:48 PM

Aslında ihtimaller çok fazla sadece iki tane değil akıllı olanlar düzgün yatırım yaparak geleceğini sağlama alacaklar. Karışık  olsa da basit kuralları var çıkışta almayacaksın inişte de satmayacaksın.
majezik
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
January 19, 2018, 04:47:51 PM

Evham yapmak komplo teorileri üretmek bence gereksiz.Bekleyip göreceğiz hep birlikte. Önemli olan sakin kalabilmek , sağlıklı düşünebilmek ve sıkı takip etmek tabi sabırlı olmayı da göz ardı etmeyelim. Ne kağıt oluruz ne sabun. Smiley
finbad
Full Member

Activity: 215

View Profile
January 19, 2018, 05:08:06 PM

Bütün piyasa manipülasyon, spekülasyon, eyyamcılık abartma dolu ya bu işleri düzgün yapalım ya da hiç yapmayalım. Çok abarttığımızı düşünüyorum.
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
January 22, 2018, 09:30:45 AM

ne işe girerseniz iki ihtimal var ya başarılı olacaksınız yada başarısız olacaksınız onun için ne sabun olun nede kağıt piyasaları iyi araştırın ona göre yerinde bir yatırım yapınki başarılı olasınız
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 22, 2018, 10:27:24 AM

henüz talep tam oturmadı. bu sert düşüşler hızlı değişen grafikler bir süre daha böyle devam edecek. ama ilerleyen zamanlarda zaten sağlam bir seviyede çakılı kalıp yoluna bakacak. tek yapılması gereken unutabilinecek paralarla girip yok saymak.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
January 22, 2018, 10:28:22 AM

Sağlam geçirdiler gerçekten iyi pohpohladılar piyasayı şimdi zararımı kurtarsam ömür boyu yaklaşmazdım.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
January 22, 2018, 08:00:01 PM

zararını kurtarırsın hocam ama iyi ders olsun, millet utanmasa çocuğunu satıp btc ye yatıracaktı, hele o ekran kartı fiyatları ne öyle, delirmiş gibi aç gibi saldırmış herkes, 2 gün sonra pos a geçse ne olacak o kartlar, bahsettiğim senin benim 3-5 kartın değil, binlerce alanları biliyorum, neyse, bugünlerde delilik diz boyu

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 23, 2018, 09:35:32 PM

Ben ikiside olmam. Küçük sermaye ile girdim. Çok dikkatli hareket ediyorum. Kuralları yavaş yavaş öğreniyorum. Abilerimin sözünden çıkmadan gerçekçi hareket ediyorum.
multimix
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 24, 2018, 01:02:10 AM

Kardan zarar edenler için sıkıntı yok ama ana paradan zarar edenler için problem var.
poncik
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 24, 2018, 07:33:40 AM

Kardan zarar edenler zaten çok daha zarar edecek. Grafiklere bakınca korkutucu bir tablo görüyorum ben. Popülarite ile çok kazandıran bir dönem vardı ve şimdi onu geri bıraktık.
Biraz daha temkinli davranmakta fayda var. Acele etmeden yatırımlara yön vermek bizim için daha faydalı olacak Smiley

▀▀▀▀▀▀     │      SWIPE      │      Monetizing Mobile Engagement Data     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Reddit       ▄▄▄▄▄▄
Arizona
Full Member

Activity: 264

View Profile
January 24, 2018, 08:29:59 AM

Beklemekten başka fayda yok arkadaşlar bekleyip göreceğiz sakin olun yeterli.
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
January 24, 2018, 03:44:52 PM

bu düşüşler herzaman böyle devam etmez elbette yükselişe geçip yüzümüzü güldüren bahar ayları gelecek bize düşen sabırlı olup doğru zamanı beklemek
eksi30
Member
**

Activity: 93

View Profile
January 24, 2018, 04:04:57 PM

Ortalama dengeli bir yatırımcı şu piyasada bile aylık 5 , 6  puan yükselir bankaların 1 puan verdiğini düşünürsek beğenmeyen arkadaşlar reelde nasıl büyüyorlar merak ettim açıkçası.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: