Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:54:41 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Digital ekonominin Hayatımıza Etkisi  (Read 646 times)
perfectinvest3
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
February 13, 2018, 03:02:59 PM

Yatırım açısından bakarsak, para kazanma imkanı önümüze serildi ve bu yolu sıklıkla kullanmaya çalışıyoruz. Günlük hayat açısından bakarsak, henüz büyük değişiklikler görülmedi. Zaman içerisinde özellikle güvenlik ve hız yönünden katkılar bekliyoruz.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 13, 2018, 03:27:50 PM

Şu an için sosyal hayatta kullanımı yok denecek kadar az zaten sadece yatırım araci olarak kullanilmakta.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 13, 2018, 06:18:16 PM

Dijital ekonomiye geçilse bile devlet dediğimiz mekanizma her halukarda bunu domine edip kendi lehine çevirmenin yolunu bulacaktır. Başta ekonomik olmak üzere birçok alanda hayatımız kolaylaşıp blockchain sayesinde veriler şeffaflaşsa da, ekonomi üzerindeki devlet tekelinin biteceğini sanmıyorum Smiley
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
February 13, 2018, 06:55:11 PM

İyice telefonlara bağımlı hale geleceğimizi şimdiden görebiliyorum şuan bile aşırı derece yüksek olsa bile düşünün 2025 den sonra neler olacak kimbilir zor zamanlar bekliyor bence.
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
February 13, 2018, 07:27:47 PM

Digital ekonominin hayatımıza olumlu yanları olabileceği gibi bir çok olumsuz yanlarıda olacaktır.Artık gizlilik esası ortadan kalkacak herşeyin aldığınız veya sattığınız harcadığınız bütün şeylerin kaydı tutulacak .Şifreleme sistemi ile birlikte şifreniz kaybolduğunda yada çalığında bir anda dibe batabileceğiz.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Internet Explorer
Member
**

Activity: 208

View Profile
February 13, 2018, 07:57:02 PM

Digital ekonomiye crypto paralara geçersek hayatımızdaki değişiklikler şöyle sıralanabilir

Her kripto para farklı bir şifreleme ile üretilmektedir. Bunun sonucunda da taklit edilmesi söz konusu değildir.

Belli bir üretim sınırı olan Kripto paralar kolay kolay değer kaybı yaşamaz. (uzun vadede)

Ödemelerinizde herhangi bir alt sınır veya üst sınır bulunmamaktadır. Reel hayattaki karşılığı olan 1 TL olan işlemlerinizi dahi hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan dünyanın diğer ucuna gönderebilirsiniz. Aynı şekilde bir üst sınırda yoktur. İstediğiniz tutarları bir kısıtlamaya maruz kalmadan gönderebilirsiniz.

Ek ücretler ile karşılaşmazsınız ve herhangi bir sözleşme ile bir takım zoraki ödemelere maruz kalmazsınız. Kripto para ile ekonomik olarak ciddi tasarruflar gerçekleştirmiş olursunuz.

Dünyanın hangi ülkesinde olursanız olur herhangi bir ek maliyetler ile karşılaşmazsınız. İster Dubai’de olun ister Fransa’da hiç fark etmez. İnternetinizin olduğu her yerden hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan işlem yapabilirsiniz.

Kripto parayı reel para birimlerinden ayıran en temel özelliklerden bir tanesi taşınabilirliğinin kolay olması gelmektedir. Yanınızda sadece akıllı telefonunuzun yada donanım cüzdanınızın bulunması kripto paralarınızı kullanmak için yeterli olacaktır.

Kripto paranın reel para birimlerinden en önemli farkı, bir zamana ve mekâna bağlı kalmaması gelmektedir. Yani isterseniz gecenin 3’ünde Japonya’daki bir arkadaşınıza para transferi veya ödeme yapabilirsiniz. Herhangi bir resmî tatilden dolayı para transferi yapamamak gibi bir durumda söz konusu değildir kripto paralarda (Posted by
Mert Konrat)

arapgeceleri
Member
**

Activity: 378

View Profile
February 13, 2018, 08:17:01 PM

o kadar çok etkisi var ki saymakla bitmez burada, belki daha tam olarak etkisni hissedemedik ama ilerleyen zamanlarda çokça hissedeceğiz

matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
February 13, 2018, 08:27:17 PM

İlk önce enflasyona olumlu etkisi olacaktır. Sonrada insanlar bir birlerine para göndereceği zaman aracılara (bankalara)ihtiyaç kalmayacak. Kağıt para taşıma derdi de sona erecek.
kayiboyu
Member
**

Activity: 588

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
February 13, 2018, 08:27:22 PM

giderek hayatımızda daha fazla etki edecek kaçınılmaz bir olgu bu

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
February 16, 2018, 11:43:27 AM

Digital ekonomideki en büyük etki sanırım Blockchain teknolojisi ile birlikte sınırların ortadan kalkması olacak.Finans sektöründeki bir çok işletmeler bankalar döviz ofislerin sayısı gün geçtikçe azalacak, yeni farklı kripto para ile ilgili iş kolları doğacak.Artık insanlar bedenen çalışmaktan daha çok beyinsel çalışmalara yoğunluk verecek.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
February 16, 2018, 02:38:16 PM

dijital ekonomi hayatımızın bir parçası olmaya aday gibi görünüyor. Teknolojiyi takip eden çevreler bunun kaçınılmaz gelecek olduğunu söylüyorlar para dijitalleşen hayatın sadece bir parçası
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
February 16, 2018, 10:25:06 PM

Başlıca aklıma gelen etkileri şunlar oluyor.

- Sayfalarca yazılmış devletlerin karşılıksız para basmasına çözüm olabilir.
 - Finans-Bankacılık sektörü baştan başa değişir. Komisyonlar, faizler minimize olur. Muhtemelen finans sektöründe ciddi daralmalar olur.
 - Dünyanın rezerv para olarak kabul ettiği USD ve karşılığı bulunduğu iddia edilen altın da tuhaf gelişmeler olabilir. BTC altının yerini alıp üretilecek crypto currency'ler için karşılık olarak rezerv amaçlı kullanılabilir. Nasıl günümüzde altını markette, avm'de vs. alışveriş için kullanmıyorsak BTC'de altın gibi crypto currency'lere karşılık rezerv amaçlı merzezlerde tutulur. Waves tarzı sayıca çok ve saniyelik transaction'a sahip coinler alışveriş amaçlı kullanılabilir. Pundi x crypto currency'ler için POS cihazı üretmiş mass production'a başlayacaklar. Aslında  crypto currency'ler hayatımıza girmeye başlamak üzere diyebiliriz.
- En heyecan verici tarafı ise gelecekte autonomous robot'ların işlevselliği ve kapasitelerinin üstel olarak artacağını varsayarsak, makineler/robotlar arasında blockhainin ödeme mekanizması olarak kullanılması ödeme sistemlerinde ve yaklaşımlarında bambaşkta bir çağın kapısını açabilir.
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
February 17, 2018, 08:32:50 AM

Şu an için sadece yatırım aracı bence onun dışında bir kullanımı yok tam anlamıyla. Kagit paralari felan yok etmesi yakin tarihte olacak is degil.
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
February 17, 2018, 09:32:37 AM

Ben piyasa hacmini daha da büyütüp transfer ücretlerini düşürüp sadece yatırım aracı olmaktan cıkıp sosyal hayata daha yakın yerlerde olacagini düşünüyorum. Mesela büyük market zincirlerinde bitcoinle ödeme kabul edilecektir. Bu da kagıt paraları kaldirmaya atilmis kocaman bir adim olacak.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 17, 2018, 10:19:54 AM

Dijital ekonominin hayatımızı girmesiyle ekonomi alanın çok hızlanmasıyla globalleşme daha da artacak bu da ülkeler arasında ki engellerin kalkmasına ve dünya vatandaşı olmayı ve farklı ülkelerdeki insanların dil din mezhep gözetmeden beraber iş yapmasına olanak sağlayacak.
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 11:27:02 AM

Ben de ileri de dijital ekonomiye geçileceğini düşünüyorum. Bu geçiş yavaş yavaş olacaktır. Hangi coin kullanılır bilmiyorum ama birden fazla coin kullanılacaktır. Nasıl şu an dünyada birden fazla para kullanılıyor öyle olacak.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 17, 2018, 01:25:15 PM

Eğer dijital ekonomiye geçiş olacaksa bunu tüm dünya kabul etmeli. Bu da çok uzun bir döneme tekabül ediyor. Olduktan sonra yine kendisini korursa enflasyon olmaz. Bankaların çalışmasında geniş çaplı bir değişim olur.

Güzel bir uygulama olur ama böyle bir geçişi pek olası görmüyorum ben. Dünya devrimi gibi birşey yani
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 17, 2018, 02:51:05 PM

herşeyden önce dünyayı daha globalleştireceğini, insanların birbiriyle etkileşimini artıracağını düşünüyorum. istanbul borsası veya ny borsası farklı yerlerdir. hisseler farklıdır. her ülkenin farklı para birimi vardır. ama crypto paralar hepimizindir. etiyopyalısından çinlisine kadar ayrım gözetmeksizin hak sahipliği tanıyabilir.

Atumn
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
February 18, 2018, 03:24:19 PM

Dijital ekonomi benim hayatım derinden etkiledi. Artık ikinci işe sahibim, günlük işimin haricinde kalan zamanlarda kripto para pazarıyla ilgileniyorum bol bol okuyorum.

1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
February 18, 2018, 03:54:23 PM

Valla digital ekonominin her geçen gün hayatımıza olan etkisi artıyor.Kripto paralar ile ilgili yaşanan olumlu yada olumsuz gelişmeler resmen psikolojimizi ve duygularımızı değiştirmeye  başladı .ALLAH sonumuz hayretsin.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: