Bitcoin Forum
July 04, 2024, 10:31:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: emekli olmak için ne kadar sermaye gerekiyor?  (Read 1897 times)
Tadic
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
March 06, 2018, 06:45:21 PM

emekli olmak için büyük bir miktar gerekiyor hocam, milyon dolarlardan bahsediyorum anca öyle emekliliğimi veririm 3-5Milyon dolar olsa öyle tamamdır çekilirim ben Smiley
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 06, 2018, 07:36:14 PM

işte en güzel konu Smiley hayali bile güzel

valla bu piyasaya girdiğim parayla bu dönemde bir telefon bile alınmıyor. Fakat emekli olmak (kimsenin ağız kokusunu çekmeden rahatça yaşamak) için ben rahat 2-3 milyon lira gerekli diye düşünüyorum. Ha şuan elimde o miktarda para olsa hiç acımam yarısını yurtdısı eğitimime harcarım
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
March 06, 2018, 07:42:18 PM

Benim emekli olmama daha çok var her türlü kara geçtiğim bir döneme henüz gelemediğim için, her yıl ortalama kar ı 2ye katlayarak 15 yıla 1 milyonla şu piyasadan ayrılmak isterim artık çünkü daha fazla devam edersem kafamda saç kalmıcak
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
March 06, 2018, 07:45:39 PM

beyler çok para gerekiyor. piyasa da kötü. yine de emeklilik dediğim bağ bahçeli bir hayat tarzı. çalışmadan asla olmaz.

ulan alt sezonu başlayacaksan başla artık
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
March 06, 2018, 07:54:15 PM

Herkesin hedefi , düşüncesi, yaşam tarzı ve beklentileri farklı.
Kimine göre 100 bin çok para , kimine göre 1 milyon az para.
Hayal dünyamız, hedeflerimiz ve yapacaklarımızla alakalı. En önemlisi hırsımıza yenik düşmeyelim.
Yoksa ne zaman emekli olduğumuxun bir önemi yok

ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 06, 2018, 08:03:41 PM

2 milyon türk lirası benimde emekli olmam için yeterli olur eğer istediğim şeyler olursa muhtelemen 2-3 yıl sonra emekli olmuş olurum Smiley umarım hekes en kısa sürede emekli olur.

thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
March 06, 2018, 08:12:50 PM

Hiç bir zaman kripto araştırması yapmaktan emekli olmam . Otururum evde açarım biramı veya nescafemi ICO ları ve gelişmeleri takip ederim .
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
March 06, 2018, 08:58:39 PM

Konuşulan meblalar ne kadar güzel görünüyor Smiley ortalama geliri olan birini düşünecek olursak emekli olana kadar yemeden içmeden bir kenara atacak olsa dahi ulaşamayacağı rakamlar.
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
March 06, 2018, 09:02:51 PM

Benim amacim emekli olmak degil ya gittigi yere kadar kripto dunyasinda kalmak var, en yuksegini de en dibini de gorecegiz belki ama yine de bu is bagimlilik gibi bisey burda emekli hayatina da cekilsen her gun acar su foruma bakarsin her gun piyasayi takip edersin oyle bisey
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
March 06, 2018, 09:05:41 PM

Ben nanoyu yani eski adıyla xrb yi 0.015 dolarken alsaydım . Şimdi emekliydim o zamanlar claim işlerini de yapıyordum. Ama kismetimizde yokmuş. 100 lirayla bile emekli olunabilir.

panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 06, 2018, 09:10:56 PM

Bence bu emeklilik konusunda herkesin kendine göre ayrı bir stratejisi var. Herkes kendi yaşam standardına, beklentisine göre bir şeyler kurguluyor ve ona ulaşmak adına bir plan yapıyor. Kişiye göre göreceli. Bense bu soruya katiyen cevap bulamayanlardanım Smiley
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
March 06, 2018, 09:54:23 PM

Çok hatalı bir yaklaşım, insanlık tarihinin başından beri yapılmış bütün işlerden daha fazla kar fırsatı yakalandığı ve tekrar tekrar gerçekleştirildiği için biraz da buna Crypto Revolution (Kripto Devrimi) deniyor. Kafe açmaya benzeseydi bütün dünyayı saran bir devrime dönüşemezdi herhalde Smiley))

Daha geçen sene forumdan biri 10,000 USD ile girdi Mart 2017'de, sene bitmeden 1,000,000 USD'a ulaştı. 5 tane altcoin seçerek sadece, buy & hold: alıp elde tutarak sadece yani, bunu da cryptocompare sitesinde bastı, isteyen herkes bakabilir görebilir, bana ulaşın linki gönderiim size.

Bunu Denizbank'ın yatırımlardan sorumlu genel müdür yardımcısına gösterdik, inanamadı adam, çünkü inansa 20 yıldır ezberlediği bütün kuralları yıkması gerekicekti... Çoğu Türk insanında maalesef bu var, bir konuyu defalarca ispat etsen bile zaten hassas olan psikolojisi / dünyası daha da sarsılmasın diye dogmatik yanlışlarında ısrar etmeye devam eder...

Kıssadan hisse, içinde bulunduğunuz koşulların üstüne çıkabilmek için önce bağnazlıktan kurtulmak gerekir.

İnsanlık tarihinin en büyük devrimi diyorsun yani..ne alırsak alalım 1000x yapacak o zaman.Nasıl devrimse yanlışlıkla eth adresine gönderilen etc leri yanlış oldu deyip tekrar gönderenin hesabına geri göndermeyi bile düşünememişler.Bahsettiğim Cafe olayı reel sektörde para kazanmanın 10x yapmanın ne kadar zor olduğunu anlatmak içindi.Kumar hariç hiçbir şirket yada kişi gerçek piyasada 1 yılda 10 kat kazanç sağlayamaz.Ancak kriptoda 1000 dolarla 1 yılda 1000x kazanmayı düşünmeyeni görmedim ben.1000 Dolarla milyoner olunmalı diyorsunuz..Ne deyim oda sizin ileri görüşlülüğünüz.Devrim oluyor ya o zaman 1 milyon dolar kazanmalı herkes.

İnsanlık tarihinde zaman zaman belli değişimler olur.Bu bir oyundur,yanılsamadır.Herkes tarafından değer görüyor diye bazen 1 dolarlık şeyi sana 1000 dolara satabilirler.Kitle yönetimi diye bir olay var.Çok dandik bir ürün sadece o markaya ait diye değerinin 20-30 kat fazlasına satılabiliyor.Yani şu an 100 milyar dolarlık piyasadan domates alsam domatesin fiyatı 3 lira iken bir anda 100 lira olur.Böyle yaparak yeni bir devrim (Revolution) başlatmış olurmuyum..

Kripto piyasasının temeli süpekülasyon ve ponzidir.Yani göz aldanmasıdır.Daha 3 ay önce 6000 dolar olan btc sadece 3 ay geçmesine rağmen şu an 10 bin dolardır, ancak fiyat düşük diye herkes ağlıyor.Neden? Çünkü kitleleri yönetenler sizin algınızı 20 bin dolara focusladılar..Aklınız size oyun oynuyor.Sizi kandırıyor ancak siz bunun 100 bin dolara gideceğine kesinlikle iman etmişsiniz.

Gelelim bir çiçekle bahar geldi sözünüze..Kimse 10 bin doları 1 milyon dolar yapan arkadaş, gerçekten alım zamanı çok iyiymiş.Ancak bahsettiğiniz durum 10000 de 1 olan bir durumdur ve istisnalar kaideyi bozmaz.Şu forumda kaç kişi sermayesini 100x yapmıştır.Mesajımda da belirtiğim üzere,kazanan kişilerin giriş yerleri çok önemlidir.Aralık 2017 de 10.000 usd ile giren arkadaşların şu an parası Bin dolardır.
Kısaca bize ne gösterilirse ona inanmak zorunda kalıyoruz.Sanıyorsunuz ki bitcoin, özgürlük merkezsizlik yada devrim..Oysa şu an bunu idare edenler dünyadaki en kapitalist para babaları.Şuan 16 milyon btc nin hepsini alsanız bile fiyat yükselmez.Çünkü bahsettiğim odaklar,fiyatın burada olmasını istiyorlar.Onlar istemeden hiçbir değişim olmaz.Tüm kripto piyasasının 1 dk da bitişi abd nin bir açıklamasına bakar.Neden yapmıyorlar neden kendi sistemlerine aykırı birşeyi bitirmiyorlar.Çünkü dünyada oluşturdukları köleliği size devrim diye yutturdular.Daha da köleleştirmek için digital devrime ihtiyaçları var.

Crypto para birimlerine 5 sene önce de ponzi, oyun, balon vs bir sürü eleştiri geliyordu, o 5 sene içinde Mt.Gox iflası gibi birkaç istisnai dönem dışında ne zaman girerse girsin çok sayıda insan zaten zengin oldu, ama dogmatik kafalar yerinde saymaya devam etti, senin gibi hala inatla aynı eleştirileri yapanlar var ama atı alan Üsküdar'ı geçti "balon" veya "hile" gibi nitelemeler anlamlarını yitirdi kazanılan astronomik servetler karşısında.

ABD'yi falan da gözünüzde fazla büyütmeyin, daha Irak'ın Afganistan'ın hakkından gelemiyorlar girdikleri her yer Amerika'dan nefret ediyor, Amerika'ya hayaller ülkesi diye gidenler, içi boşalmış etik değerlerini yitirmiş feminist ve "politically correct" Amerikan kültüründen ve polis devlet uygulamalrından nefret edip artık terk ediyorlar o ülkeyi... Yani dünyada birçok yeni gelişmelere hazır olun, 3. dünya savaşı da çıkabilir, çok büyük değişikliklere açık bir yüzyıldayız...

Şurda yazılan iç içe 3 mesajda gayet bilgilendirici olmuş beğendim.

Yalnız ben Vispilio nun görüşüne tamamen katılıyorum.Yapılmaz diye bir şey yok..Bu konuda zengin bir insanın aynı iş fikrine bakışıyla bütçesi çok kısıtlı birinin bakışı arasında çok fark oluyor. Bazı şeyleri çok sonradan anlarsınız..deden babadan nasıl yetiştiyseniz öyle düşünürsünüz işin devamını..

Net söyliyeyim burda açılmış Yüzde 70 zarar ettim diye bir konu var görmüşsünüzdür. O civarda bir kayıp ta benim var diyebilirim , önemli bir kısmını elimde olmayan sebeplerden borsanın yanlış uygulamasından diyeyim , diğer kısmını da piyasanın herkeste olan ummadık düşüşünden zarara girdim(ya da isterseniz yanlış yaptın deyin) ve ciddi de rakamlar.Öyle araştırmadan bilmeden filan giren bir adam da değilim zaten herkes bir miktar zarar da genel olarak.

Yalnız şimdi iyi kazanan kiminle konuşsam benim denk geldiğim neredeyse hepsi önce ciddi kaybetmiş.Bu işin kuralı gibi ilginç.Evet tabiiki moralim bozuldu ama şu durumda öyle projeler varki aklımda tam tersine düşündükçe heyecanlanıyorum bile.. Çok daha temkinli doğru riskleri alarak güzel girişimler yaptım. Bir de diğer projelere başlayacağım.

Velhasılı kelam , olur mu olmaz mı orası ''SANA'' bağlı kardeşim. Allah herkesin çarşısına pazar versin.
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
March 06, 2018, 11:02:17 PM

Crypto para birimlerine 5 sene önce de ponzi, oyun, balon vs bir sürü eleştiri geliyordu, o 5 sene içinde Mt.Gox iflası gibi birkaç istisnai dönem dışında ne zaman girerse girsin çok sayıda insan zaten zengin oldu, ama dogmatik kafalar yerinde saymaya devam etti, senin gibi hala inatla aynı eleştirileri yapanlar var ama atı alan Üsküdar'ı geçti "balon" veya "hile" gibi nitelemeler anlamlarını yitirdi kazanılan astronomik servetler karşısında.

ABD'yi falan da gözünüzde fazla büyütmeyin, daha Irak'ın Afganistan'ın hakkından gelemiyorlar girdikleri her yer Amerika'dan nefret ediyor, Amerika'ya hayaller ülkesi diye gidenler, içi boşalmış etik değerlerini yitirmiş feminist ve "politically correct" Amerikan kültüründen ve polis devlet uygulamalrından nefret edip artık terk ediyorlar o ülkeyi... Yani dünyada birçok yeni gelişmelere hazır olun, 3. dünya savaşı da çıkabilir, çok büyük değişikliklere açık bir yüzyıldayız...

Abdyi heralde  afrikada bir ülke gibi felan anlatmışsın.Yani abd istese şu an bitcoini bitiremez demeye getiriyorsun.Kafan çok güzel heralde küçük ütopik bir dünya kurmuşsun kendine.Irağa girmiş çıkamıyormuş felan.Amerikanin dünya üzerindeki etkisi ne yazıkki tartışılamaz.Fed diye birşey duydun mu hiç.Fed kararları sonrasında dünya borsaları ve paraları noluyor açta bi bak grafiklere.Sen emimki şu Almanya bizi kıskanıyor diye düşünen guruptasın.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
March 06, 2018, 11:17:51 PM

Emekli olmanın kısa yolu burdan geçmiyor geçiyo olabilir ama bunu burda sormak saçma soranda zaten burdan emekli olmaz işi biliceksin

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1633

View Profile WWW
March 06, 2018, 11:18:01 PM

Abdyi heralde  afrikada bir ülke gibi felan anlatmışsın.Yani abd istese şu an bitcoini bitiremez demeye getiriyorsun.Kafan çok güzel heralde küçük ütopik bir dünya kurmuşsun kendine.Irağa girmiş çıkamıyormuş felan.Amerikanin dünya üzerindeki etkisi ne yazıkki tartışılamaz.Fed diye birşey duydun mu hiç.Fed kararları sonrasında dünya borsaları ve paraları noluyor açta bi bak grafiklere.Sen emimki şu Almanya bizi kıskanıyor diye düşünen guruptasın.

Avares o kadar cehalet kokan bir mesaj yazmışsın ki hiç cevap vermeye değmez ama forumu takip eden akıllı ve iyi niyetli arkadaşların hatrına kısa bir yanıt yazacağım.

Crypto para birimlerinin en önemli varoluş sebeplerinden biri zaten karşılıksız (ve sınırsız) para arzıyla dünyadaki bütün ekonomik faaliyetleri sömürmeye ve kontrol altında tutmaya çalışan merkez bankalarına ve onları yönlendiren siyasi güçlere karşı bireyi özgürleştirmektir.

FED kararıyla Crypto piyasalarının sarsılacağını düşünüyorsan, senin en baştan tekrar üniversite okuman lazım güzel kardeşim, lütfen tamamen boş ve palavra yorumlarınla insanları meşgul etme, eğit kendini...

AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
March 07, 2018, 12:27:07 AM

Avares o kadar cehalet kokan bir mesaj yazmışsın ki hiç cevap vermeye değmez ama forumu takip eden akıllı ve iyi niyetli arkadaşların hatrına kısa bir yanıt yazacağım.

Crypto para birimlerinin en önemli varoluş sebeplerinden biri zaten karşılıksız (ve sınırsız) para arzıyla dünyadaki bütün ekonomik faaliyetleri sömürmeye ve kontrol altında tutmaya çalışan merkez bankalarına ve onları yönlendiren siyasi güçlere karşı bireyi özgürleştirmektir.

FED kararıyla Crypto piyasalarının sarsılacağını düşünüyorsan, senin en baştan tekrar üniversite okuman lazım güzel kardeşim, lütfen tamamen boş ve palavra yorumlarınla insanları meşgul etme, eğit kendini...

Bu forumdaki en egolu bencil kişiliksiz,bir boktan anlamayan tek kişisin.Herkese ukala ukala mesaj yazarak bir boktan anladığınımı sanıyorsun..Sen kimsin ki bana ve diğer yukardaki herkese cahil bağnaz bilmem ne diye hitap ediyorsun.İnsan olsan zaten tanımadığın kişilere böyle hitap etmezsin.
Biz ne diyoruz orda siqiq önce bi anla.
ABD tek kararla btc felan yok edebilecek güçte dedik. Geçenki SEC kararı olumsuz gelseydi senin btc 3000 dolarlarda idi şimdi.Adamlar azıcık olumlu konuştu diye btc 12.000 e dayandı.Kafanı kumdan çıkar.Kim ne derse desin ABD dünyada üretilenin %40 ını tek balşına tüketir.21 trilyon dolar gibi devasa yıllık geliriyle dünyanın en büyük ekonomisidir.Dünyada istediğinide yapar bir şekilde.
FED KRİPTO PİYASASINI ETKİLİYOR MU YAZMIŞIZ. FED DÜNYA BORSALARINI VE DÜNYA PARA BİRİMLERİNİ BİREBİR ÇOK FAZLA ETKİLİYOR. yazmışız.

Forex piyasasının günlük hacmi ne kadar biliyormusun cahil şey. Bilmiyosan öğren 5.5 TRILYON DOLAR.

Senin devrim dediğin kriptoda ne kadar biliyon mu 17 milyar dolar.. Sadece abd dow jonesin günlük hacmi ne kadar biliyon mu sen.500 milyar dolar.sadece dow da işlem gören tek şirketin büyüklüğü 10 tane kripto piyasası eder. senin kripto devrim dediğin şey 400 milyar dolar. abdnin sadece google bile bundan daha değerli.

Senin gibi cahil insanların burada insanları yanlış yönlendirmesine müsademi edecez. Hiç hayatında forexte bir pariteye girdiğinde abd tarım dışı verisi kötü geldiğinde ne oluyor baktın mı? Senin gibi bi sikimden anlamayan adamların gerçekleri kabul etmesi zaten imkansız.At gözlüğüyle geziyon ortalıkta.Senin hayatın boyunca öğrendiklerini ben günlük unutuyorum.Saygısız dingil.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
March 07, 2018, 12:27:16 AM

Emekli degilde 1milyon dolar yapsam cok mutlu olurdum 1m dolar yapsam az calışırdım zaten yada daha cok hırslanıp daha cokta calışılabilir ozamanki kafaya baglı Smiley
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
March 07, 2018, 01:03:05 AM

kripto işinde emekli olunamıyor bir girdiniz mi çıkamıyorsunuz ama 1 milyon yeterli bence geleceğinizi garantiye almak için.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1633

View Profile WWW
March 07, 2018, 02:53:48 AM

Bu forumdaki en egolu bencil kişiliksiz,bir boktan anlamayan tek kişisin.Herkese ukala ukala mesaj yazarak bir boktan anladığınımı sanıyorsun..Sen kimsin ki bana ve diğer yukardaki herkese cahil bağnaz bilmem ne diye hitap ediyorsun.İnsan olsan zaten tanımadığın kişilere böyle hitap etmezsin.
Biz ne diyoruz orda siqiq önce bi anla.
ABD tek kararla btc felan yok edebilecek güçte dedik. Geçenki SEC kararı olumsuz gelseydi senin btc 3000 dolarlarda idi şimdi.Adamlar azıcık olumlu konuştu diye btc 12.000 e dayandı.Kafanı kumdan çıkar.Kim ne derse desin ABD dünyada üretilenin %40 ını tek balşına tüketir.21 trilyon dolar gibi devasa yıllık geliriyle dünyanın en büyük ekonomisidir.Dünyada istediğinide yapar bir şekilde.
FED KRİPTO PİYASASINI ETKİLİYOR MU YAZMIŞIZ. FED DÜNYA BORSALARINI VE DÜNYA PARA BİRİMLERİNİ BİREBİR ÇOK FAZLA ETKİLİYOR. yazmışız.

Forex piyasasının günlük hacmi ne kadar biliyormusun cahil şey. Bilmiyosan öğren 5.5 TRILYON DOLAR.

Senin devrim dediğin kriptoda ne kadar biliyon mu 17 milyar dolar.. Sadece abd dow jonesin günlük hacmi ne kadar biliyon mu sen.500 milyar dolar.sadece dow da işlem gören tek şirketin büyüklüğü 10 tane kripto piyasası eder. senin kripto devrim dediğin şey 400 milyar dolar. abdnin sadece google bile bundan daha değerli.

Senin gibi cahil insanların burada insanları yanlış yönlendirmesine müsademi edecez. Hiç hayatında forexte bir pariteye girdiğinde abd tarım dışı verisi kötü geldiğinde ne oluyor baktın mı? Senin gibi bi sikimden anlamayan adamların gerçekleri kabul etmesi zaten imkansız.At gözlüğüyle geziyon ortalıkta.Senin hayatın boyunca öğrendiklerini ben günlük unutuyorum.Saygısız dingil.

Avarez bilmediğin konularda ders alınca niye kuduruyosun koçum teşekkür edip sana güzel bir hayat dersi verenin önünde minnetle eğilmen lazım Smiley

sen kim tarım dışı istihdam kim, SEC kim, trading kim birader, aşağılık kompleksinden nerdeyse kalp krizi geçiriceksin, benim kim olduğumu bilen bilir, derin bir nefes al sonra özelden bul beni sana 2. dersi şahsen vermek istiyorum, çok da tırsmana gerek yok fazla hırpalamıycam söz veriyorum.

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 07, 2018, 09:08:48 AM

kripto işinde emekli olunamıyor bir girdiniz mi çıkamıyorsunuz ama 1 milyon yeterli bence geleceğinizi garantiye almak için.
ev fiyatlari bile 400-500k turk lirasi olmusken 1m hayati garantiye almak icin yetmez. asgari duzeyde yetebilir ama saglam bi hayat sartlari sunmaz.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 »  All
  Print  

Jump to: