Bitcoin Forum
April 24, 2024, 05:52:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: emekli olmak için ne kadar sermaye gerekiyor?  (Read 1897 times)
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
March 06, 2018, 01:45:48 AM

Konuyu okuyunca gülmemek çok zor.Adam 1000 dolar koymuş 5 milyon dolar olunca çıkacakmış felan.Geçti borun pazarı canım sür bi zahmet eşeği Niğdeye.Öyle olması için 2012 de felan 30-40 dolardan btc alacaktın anca o zaman.Yani mantık kuralları gereği elinizdeki parayı 10x yaparsanız siz büyük adamsınız demektir.Normal şartlarda real hayatta iş yaparak 10 kat kazanmak 10 yılları alabilir.Bizim arkadaş kafe açtı 300 bin tl harcadı.4 yıl geçti daha yeni bağladığı parayı anca kazanabildi.Öyle 1000 dolarla 1000x bekleyen varsa gitsin piyango loto felan takılsın.
Tamam 10x ler 30x ler kazanılıyor belki ama karşılığında alınan risk paranızın tamamen sıfıra inmesidir.Bu riski alarak kazanılıyor.

Çok hatalı bir yaklaşım, insanlık tarihinin başından beri yapılmış bütün işlerden daha fazla kar fırsatı yakalandığı ve tekrar tekrar gerçekleştirildiği için biraz da buna Crypto Revolution (Kripto Devrimi) deniyor. Kafe açmaya benzeseydi bütün dünyayı saran bir devrime dönüşemezdi herhalde Smiley))

Daha geçen sene forumdan biri 10,000 USD ile girdi Mart 2017'de, sene bitmeden 1,000,000 USD'a ulaştı. 5 tane altcoin seçerek sadece, buy & hold: alıp elde tutarak sadece yani, bunu da cryptocompare sitesinde bastı, isteyen herkes bakabilir görebilir, bana ulaşın linki gönderiim size.

Bunu Denizbank'ın yatırımlardan sorumlu genel müdür yardımcısına gösterdik, inanamadı adam, çünkü inansa 20 yıldır ezberlediği bütün kuralları yıkması gerekicekti... Çoğu Türk insanında maalesef bu var, bir konuyu defalarca ispat etsen bile zaten hassas olan psikolojisi / dünyası daha da sarsılmasın diye dogmatik yanlışlarında ısrar etmeye devam eder...

Kıssadan hisse, içinde bulunduğunuz koşulların üstüne çıkabilmek için önce bağnazlıktan kurtulmak gerekir.

1713981133
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713981133
Reply with quote  #2

1713981133
Report to moderator
1713981133
Hero Member
*

Ignore
1713981133
Reply with quote  #2

1713981133
Report to moderator
1713981133
Hero Member
*

Ignore
1713981133
Reply with quote  #2

1713981133
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713981133
Hero Member
*

Ignore
1713981133
Reply with quote  #2

1713981133
Report to moderator
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
March 06, 2018, 02:02:36 AM

Kısa vade için 1 milyon usd uzun vade için 5-10 milyon usd lazım.

Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
March 06, 2018, 02:28:12 AM

Üzerine oturup düşünmedim ama kafamdaki soft cap 1M dolar, hard cap 10M dolar. Bundan daha fazlasına gerek yok, bu tutarlar ideal. Satılmayan tokenleri de yakarsak dadından yenmez olur  Grin
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
March 06, 2018, 07:29:52 AM

bence kazandıkça kazanmak isteyeceksiniz hiç bir zaman yeter demiyeceksiniz 5 milyon kazandığında frene değil aksine tam gaza basarsın çünkü cazibesi dayanılmaz olacaktır

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 06, 2018, 07:37:56 AM

Çok hatalı bir yaklaşım, insanlık tarihinin başından beri yapılmış bütün işlerden daha fazla kar fırsatı yakalandığı ve tekrar tekrar gerçekleştirildiği için biraz da buna Crypto Revolution (Kripto Devrimi) deniyor. Kafe açmaya benzeseydi bütün dünyayı saran bir devrime dönüşemezdi herhalde Smiley))

Daha geçen sene forumdan biri 10,000 USD ile girdi Mart 2017'de, sene bitmeden 1,000,000 USD'a ulaştı. 5 tane altcoin seçerek sadece, buy & hold: alıp elde tutarak sadece yani, bunu da cryptocompare sitesinde bastı, isteyen herkes bakabilir görebilir, bana ulaşın linki gönderiim size.

Bunu Denizbank'ın yatırımlardan sorumlu genel müdür yardımcısına gösterdik, inanamadı adam, çünkü inansa 20 yıldır ezberlediği bütün kuralları yıkması gerekicekti... Çoğu Türk insanında maalesef bu var, bir konuyu defalarca ispat etsen bile zaten hassas olan psikolojisi / dünyası daha da sarsılmasın diye dogmatik yanlışlarında ısrar etmeye devam eder...

Kıssadan hisse, içinde bulunduğunuz koşulların üstüne çıkabilmek için önce bağnazlıktan kurtulmak gerekir.

Çok zor ama artık o 2017 yılındaki yükselişler bir daha gelmez gibi ben ilk dash aldığımda 6 dolardı, ilk ethereumu 10 dolardan almıştım. Tutmadık tabi elimizde o ayrı mesele ama ben şimdi 1000 dolardan aldığım ethereumun 50bin dolar olacagını hiç sanmıyorum olsada 5-10 yıl sonra belki olur ama oda çok zor
Eflatun
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
March 06, 2018, 09:28:45 AM

Çok zor ama artık o 2017 yılındaki yükselişler bir daha gelmez gibi ben ilk dash aldığımda 6 dolardı, ilk ethereumu 10 dolardan almıştım. Tutmadık tabi elimizde o ayrı mesele ama ben şimdi 1000 dolardan aldığım ethereumun 50bin dolar olacagını hiç sanmıyorum olsada 5-10 yıl sonra belki olur ama oda çok zor

Bu iş Bitcoin, ethereum dash gibi coinleri alıp bekletmekle olmaz. Bir coine körü körüne bağlanmakla da olmaz. Bir coini veya tokeni alıp kurk oturmakla da olmaz.

Nasıl mı olur. Önce bu piyasada zarar edeceksiniz. Emek ve zaman harcıyacaksınız. Bilgi ve becerilerinizi arttıracaksınız. Sonrasında en az 5 tane projesi sağlam olan ama çıkışa bir türlü hala başlayamamış coin seçip. yatırım yapacaksınız ve piyasanın düşüş kaydettiği zamanlarda parada kalmayı bileceksiniz.... Yani zor bir süreç buralarda zenginlik hayalleri kurmak...
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
March 06, 2018, 09:41:41 AM

Valla nekadar sermaye olsa da nekadar kazanç veya kayıp olsa da her zaman bu işlerin bir kenarında kıyısında en azından olucağımızı düşünüyorum, bu piyasanın tadını almış insan kolay kolay bırakamaz bence.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
March 06, 2018, 09:45:20 AM

Zengin olmak icin hala usd bazinda hayalimizdeki paralari yaziyoruz doayisiyla Bitcoin hala entegre olamamis demektir:) Buda gidecek yolu var demektir.

batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 06, 2018, 10:10:05 AM

BEnim emeklilik hayalim yok daha ysim genc ama gerekli sermayeyi bulursam yapacagim yatirimin adi belli, gecenlerde twitterda gordum hepimizin tanidigi amerikali recep ivedik fatih, 30 tane ev dikiyormus Smiley helali hos olsun allah bereket versin umarim turkiyede yapiyordur yatirimini ama bu adam emekli benim gozumde suan Smiley 30 evin derdi bitmez.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 06, 2018, 12:26:00 PM

Herkesin normal dünyada emekli olmak ev araba almak gibi hayali olur ama o 65 yaşında. Benim kripto dünyasındaki hayalim mining rig kurmak, onlar kendini amorti ederken ben yaptığım yatırımlardan elde ettiğim kar ile ev araba vs almak var 35-40 yaşına kadar. Tabi adı üstünde hayal ama hedef de denebilir aynı zamanda bunun için de kovalamak gerek.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
March 06, 2018, 01:44:21 PM

Son fiyatlarla birlikte gerçek dünyaya indik sanırım, hakikaten gerçekler acıymış.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
March 06, 2018, 01:46:34 PM

emekli olmak için 300 milyar kadar sermaye gereklidir hocam, onunla hisse senedi alıp temettülerini tutarsınız. ya da harcarsınız,

Bu arkadaşın söylediği Memur emeklisi modeli oluyor :d Bende 500 bin TL emekli olurum diyordum. Hayallerimiz dahi ufacık bea Cheesy Neyse sağlık sıhhat olsun elbet kazanılır.
emekli maaşınız olmayacaksa 300-500bin ile 10 yıla kalmaz koltukları kemirmeye başlarsınız. gelir sıfırken 300-500k paranın erimesi hızlı olur. Ha 300-500k ile borsada para ceviricem derseniz o zaten iş oluyor emekli olmuyorsunuz Smiley
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
March 06, 2018, 01:50:51 PM

emekli olmak için 300 milyar kadar sermaye gereklidir hocam, onunla hisse senedi alıp temettülerini tutarsınız. ya da harcarsınız,

Bu arkadaşın söylediği Memur emeklisi modeli oluyor :d Bende 500 bin TL emekli olurum diyordum. Hayallerimiz dahi ufacık bea Cheesy Neyse sağlık sıhhat olsun elbet kazanılır.
emekli maaşınız olmayacaksa 300-500bin ile 10 yıla kalmaz koltukları kemirmeye başlarsınız. gelir sıfırken 300-500k paranın erimesi hızlı olur. Ha 300-500k ile borsada para ceviricem derseniz o zaten iş oluyor emekli olmuyorsunuz Smiley

Anladığım kadarıyla altın vuruş şeklinde bir emeklilik modeli bu, ben yine para çevirecektim ama sabit bir iş ile uğraşmayacaktım..

.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
March 06, 2018, 01:53:47 PM

Anladığım kadarıyla altın vuruş şeklinde bir emeklilik modeli bu, ben yine para çevirecektim ama sabit bir iş ile uğraşmayacaktım..
trade yapınca emekli olmus sayılmazsın.Trade yaparken hosunuza gittiği icin size iş gibi gelmeyebilir ama hem stresli hemde zihnen yorucu bir iş. emekli demek hicbir işle ugrasmamak demek yani hazır gelen parayı yeme demek benim icin onun icinde yası 30 olan birisi icin birkaç milyon tl gerekir. Emekli olup gezip tozmadıktan sonra hayatı yasamadıktan sonra ne anlamı var. Emekli olup halkekmekten ekmek kovalayıp bayramdan bayrama et eve giren tarz emeklilikse işi neden bırakıyorsun
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
March 06, 2018, 02:26:51 PM

İnsanlık tarihinin en büyük devrimi diyorsun yani..ne alırsak alalım 1000x yapacak o zaman.Nasıl devrimse yanlışlıkla eth adresine gönderilen etc leri yanlış oldu deyip tekrar gönderenin hesabına geri göndermeyi bile düşünememişler.Bahsettiğim Cafe olayı reel sektörde para kazanmanın 10x yapmanın ne kadar zor olduğunu anlatmak içindi.Kumar hariç hiçbir şirket yada kişi gerçek piyasada 1 yılda 10 kat kazanç sağlayamaz.Ancak kriptoda 1000 dolarla 1 yılda 1000x kazanmayı düşünmeyeni görmedim ben.1000 Dolarla milyoner olunmalı diyorsunuz..Ne deyim oda sizin ileri görüşlülüğünüz.Devrim oluyor ya o zaman 1 milyon dolar kazanmalı herkes.

İnsanlık tarihinde zaman zaman belli değişimler olur.Bu bir oyundur,yanılsamadır.Herkes tarafından değer görüyor diye bazen 1 dolarlık şeyi sana 1000 dolara satabilirler.Kitle yönetimi diye bir olay var.Çok dandik bir ürün sadece o markaya ait diye değerinin 20-30 kat fazlasına satılabiliyor.Yani şu an 100 milyar dolarlık piyasadan domates alsam domatesin fiyatı 3 lira iken bir anda 100 lira olur.Böyle yaparak yeni bir devrim (Revolution) başlatmış olurmuyum..

Kripto piyasasının temeli süpekülasyon ve ponzidir.Yani göz aldanmasıdır.Daha 3 ay önce 6000 dolar olan btc sadece 3 ay geçmesine rağmen şu an 10 bin dolardır, ancak fiyat düşük diye herkes ağlıyor.Neden? Çünkü kitleleri yönetenler sizin algınızı 20 bin dolara focusladılar..Aklınız size oyun oynuyor.Sizi kandırıyor ancak siz bunun 100 bin dolara gideceğine kesinlikle iman etmişsiniz.

Gelelim bir çiçekle bahar geldi sözünüze..Kimse 10 bin doları 1 milyon dolar yapan arkadaş, gerçekten alım zamanı çok iyiymiş.Ancak bahsettiğiniz durum 10000 de 1 olan bir durumdur ve istisnalar kaideyi bozmaz.Şu forumda kaç kişi sermayesini 100x yapmıştır.Mesajımda da belirtiğim üzere,kazanan kişilerin giriş yerleri çok önemlidir.Aralık 2017 de 10.000 usd ile giren arkadaşların şu an parası Bin dolardır.
Kısaca bize ne gösterilirse ona inanmak zorunda kalıyoruz.Sanıyorsunuz ki bitcoin, özgürlük merkezsizlik yada devrim..Oysa şu an bunu idare edenler dünyadaki en kapitalist para babaları.Şuan 16 milyon btc nin hepsini alsanız bile fiyat yükselmez.Çünkü bahsettiğim odaklar,fiyatın burada olmasını istiyorlar.Onlar istemeden hiçbir değişim olmaz.Tüm kripto piyasasının 1 dk da bitişi abd nin bir açıklamasına bakar.Neden yapmıyorlar neden kendi sistemlerine aykırı birşeyi bitirmiyorlar.Çünkü dünyada oluşturdukları köleliği size devrim diye yutturdular.Daha da köleleştirmek için digital devrime ihtiyaçları var.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 06, 2018, 02:59:20 PM

Sermayeden daha önemli etkenlerde var. Sabır, araştırma, takip ve soğukkanlılık. Örn: 50k $ yatıran kişi %50 zararda tüm coinlerini elden çıkartıp nakite kaçar, sen 10k $ yatırıp düşüşü umursamaz hodl devam edersin belki 1 ay sonra 5x yaparsın veya düşüşten 10x gelir. Doğal olarak sen emeklikiğini yakalamış olursun 50k yatıran zararını tescillemiş olur.

Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
March 06, 2018, 03:00:04 PM

Uzun vadede doğru yatırımlar kar getirir ancak halihazırda patlamış bir devrim için 100 katı kar beklemek akıl işi değil yada çok fazla şanslı olmak gerekir.

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
March 06, 2018, 03:48:16 PM
Last edit: March 06, 2018, 07:00:18 PM by Vispilio

İnsanlık tarihinin en büyük devrimi diyorsun yani..ne alırsak alalım 1000x yapacak o zaman.Nasıl devrimse yanlışlıkla eth adresine gönderilen etc leri yanlış oldu deyip tekrar gönderenin hesabına geri göndermeyi bile düşünememişler.Bahsettiğim Cafe olayı reel sektörde para kazanmanın 10x yapmanın ne kadar zor olduğunu anlatmak içindi.Kumar hariç hiçbir şirket yada kişi gerçek piyasada 1 yılda 10 kat kazanç sağlayamaz.Ancak kriptoda 1000 dolarla 1 yılda 1000x kazanmayı düşünmeyeni görmedim ben.1000 Dolarla milyoner olunmalı diyorsunuz..Ne deyim oda sizin ileri görüşlülüğünüz.Devrim oluyor ya o zaman 1 milyon dolar kazanmalı herkes.

İnsanlık tarihinde zaman zaman belli değişimler olur.Bu bir oyundur,yanılsamadır.Herkes tarafından değer görüyor diye bazen 1 dolarlık şeyi sana 1000 dolara satabilirler.Kitle yönetimi diye bir olay var.Çok dandik bir ürün sadece o markaya ait diye değerinin 20-30 kat fazlasına satılabiliyor.Yani şu an 100 milyar dolarlık piyasadan domates alsam domatesin fiyatı 3 lira iken bir anda 100 lira olur.Böyle yaparak yeni bir devrim (Revolution) başlatmış olurmuyum..

Kripto piyasasının temeli süpekülasyon ve ponzidir.Yani göz aldanmasıdır.Daha 3 ay önce 6000 dolar olan btc sadece 3 ay geçmesine rağmen şu an 10 bin dolardır, ancak fiyat düşük diye herkes ağlıyor.Neden? Çünkü kitleleri yönetenler sizin algınızı 20 bin dolara focusladılar..Aklınız size oyun oynuyor.Sizi kandırıyor ancak siz bunun 100 bin dolara gideceğine kesinlikle iman etmişsiniz.

Gelelim bir çiçekle bahar geldi sözünüze..Kimse 10 bin doları 1 milyon dolar yapan arkadaş, gerçekten alım zamanı çok iyiymiş.Ancak bahsettiğiniz durum 10000 de 1 olan bir durumdur ve istisnalar kaideyi bozmaz.Şu forumda kaç kişi sermayesini 100x yapmıştır.Mesajımda da belirtiğim üzere,kazanan kişilerin giriş yerleri çok önemlidir.Aralık 2017 de 10.000 usd ile giren arkadaşların şu an parası Bin dolardır.
Kısaca bize ne gösterilirse ona inanmak zorunda kalıyoruz.Sanıyorsunuz ki bitcoin, özgürlük merkezsizlik yada devrim..Oysa şu an bunu idare edenler dünyadaki en kapitalist para babaları.Şuan 16 milyon btc nin hepsini alsanız bile fiyat yükselmez.Çünkü bahsettiğim odaklar,fiyatın burada olmasını istiyorlar.Onlar istemeden hiçbir değişim olmaz.Tüm kripto piyasasının 1 dk da bitişi abd nin bir açıklamasına bakar.Neden yapmıyorlar neden kendi sistemlerine aykırı birşeyi bitirmiyorlar.Çünkü dünyada oluşturdukları köleliği size devrim diye yutturdular.Daha da köleleştirmek için digital devrime ihtiyaçları var.

Crypto para birimlerine 5 sene önce de ponzi, oyun, balon vs bir sürü eleştiri geliyordu, o 5 sene içinde Mt.Gox iflası gibi birkaç istisnai dönem dışında ne zaman girerse girsin çok sayıda insan zaten zengin oldu, ama dogmatik kafalar yerinde saymaya devam etti, senin gibi hala inatla aynı eleştirileri yapanlar var ama atı alan Üsküdar'ı geçti "balon" veya "hile" gibi nitelemeler anlamlarını yitirdi kazanılan astronomik servetler karşısında.

ABD'yi falan da gözünüzde fazla büyütmeyin, daha Irak'ın Afganistan'ın hakkından gelemiyorlar girdikleri her yer Amerika'dan nefret ediyor, Amerika'ya hayaller ülkesi diye gidenler, içi boşalmış etik değerlerini yitirmiş feminist ve "politically correct" Amerikan kültüründen ve polis devlet uygulamalrından nefret edip artık terk ediyorlar o ülkeyi... Yani dünyada birçok yeni gelişmelere hazır olun, 3. dünya savaşı da çıkabilir, çok büyük değişikliklere açık bir yüzyıldayız...

TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 06, 2018, 05:42:07 PM

Yukarıda yazanlara katılıyorum. 2015 2016 senelerinde sanal paralar dünyasına ayak basan kişinin kesinlikle 1 ev parası kazandığını düşünüyorum. 2017 de girenler bile neler gördü, bakiyeleri dudak uçuklattı sonra dump geldi eridik. Haksızsam haksızsın diyin ama kripto paralar dünyası sıfırdan veya küçük yatırımla giren herkese kazandırır Wink

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
bgraydin
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
March 06, 2018, 06:20:15 PM

Güzel bir ICO tutturursak 10k ile de ev alabiliriz aslında ama işte o kadar riske atacak para lazım.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: