Bitcoin Forum
May 17, 2024, 09:54:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Uzun Vadeli Yatırım Hakkında  (Read 466 times)
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
January 10, 2018, 12:49:26 AM

Durmadan bakmamakta yarar var bence diğer coinleri araştır portföyünü genişletmeye calış ama uzun vade her zaman kazandırır o yüzden sabırlı olmakta yarar var

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 10, 2018, 01:04:29 AM

uzun vade herkesin harcı değil...uzun vade tutan adam her dakika her gelişmeyi takip etmez..rahat adamdır hayatının tadını çıkarır..başka işlerle meşgul olur..çoluk çocuk işi değildir..sabırsız adamın harcı değildir

sen uzun vadeci değilsin..günlük al satçısın..önce bi kendini tanı  Grin Grin
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
January 10, 2018, 03:20:06 AM

Yatirimlarini kisa vadeli ve uzun vadeli olarak iki sekilde degerlendirebilirsin. Inandigin projeleri uzun vade de dusunerek inis-cikislarina kapilmadan oldugu gibi tutup, kimi yatirimlarini da kisa vadeli al-sat olarak yapabilirsin. Ben bu sekilde yapiyorum. Gun icerisinde al-sat yapmak bana buyuk heyecan veriyor. Zaman zaman kayip olsa da genelde telafi edebiliyorum. Ama bunun yanind uzun vadeli yatirimlarima dokunmuyorum
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
January 10, 2018, 04:05:47 AM

Hocam burada olay net ve basit. Eğer vaktin varsa, çalışıyorsan eğer çalıştığın yerde müsait olabiliyorsan kısa vadeli (de) düşünebilirsin. Fakat, zamanın olsun ya da olmasın bu dünyada uzun vadeli olma taraftarıyım ben.

rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
January 10, 2018, 05:46:52 AM

Bu konuda denenmiş en iyi yöntem 3-5 koin seçip bunları cüzdana çekmek, sonrada unutmak, eğer doğru seçip yapıp yeterli sermayeyi riske ederseniz zengin adayısınız demektir. Sürekli takip endişeyi tetikler endişede hatanın en sevdiği şeydir zaten, herkese bol kazançlar
arctic circle
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 10, 2018, 10:41:59 AM

Borsada tutmamak lazım. Hızlı satış yapılır. Ledgerde daha güvenli.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
January 10, 2018, 12:22:17 PM

Bi süre sonra alışkanlık olmuş sanırım sende sigara gibi
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
January 10, 2018, 01:07:34 PM

Uzun ama ne kadar uzun süre? Gelişmelerin hızlı olduğu ortamda kısa vade avantajlarını unutmayalım.
Aragorrn (OP)
Newbie
*

Activity: 88
Merit: 0

View Profile
January 10, 2018, 04:35:16 PM

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Artık borsaya sadece fiyat bakmak için giricem, oturum açıp herhangi bir işlem yapmıycam. Ağustos ayına kadar mühlet verdim kendime.
Aragorrn (OP)
Newbie
*

Activity: 88

View Profile
January 11, 2018, 01:31:22 PM

Arkadaşlar aklıma gelmişken sorayım, mesela ben aldığım coinleri uzun vadeli unuttum 100x yapıp 100 btc ye ulaştım diyelim. Borsa (örneğin bittrex) benim btc lere çökmek için ibnelik yapıp benim hesabı kapatır mı?
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
January 11, 2018, 03:21:34 PM

Uzun vadeli yatırım da olsa herkes yatırımını takip ediyor. Ama sen biraz daha fazla takiptesin anladığım kadarıyla. Takip et ama panik yapma düşerse düşsün çıkarsa bak sonra düşer diye endişelenme. Bu piyasada uzun vadeli her coin kazandırıyor. Bakma sen öyle al unut diyenlere. Onlar 7/24 takipteler.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
March 11, 2018, 12:03:43 AM

Eğer yatiriminizi guvendiginiz bir coine yaptıysanız sürekli girip bakmaniza gerek yok sürekli girip bakarsanız bağımlılık yapar başka bişey düşünemez hale gelirsiniz ve strese girersiniz eğer uzun vadeli yatırım yapacaksanız  sürekli girip bakmaniza gerek yok ama kısa vadeli yatırım yapacaksanız  sürekli girip bakmanizda bı sıkıntı olmaz 

zhrsltn
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 11, 2018, 12:10:44 AM

sileceksin hesabı arkadaşım en iyi yatırımcı hiçbirşey yapmayan yatırımcıdır kaygılanmaz karını alıp cıkmaz parasına para katar o yüzden kaybeden sen olma ve unut.
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
March 11, 2018, 10:47:00 AM

peki sürekli bakmanın sana ne faydası oldu ki? eğer haberleri anlık görürüm anlık satarım dıyosan tum dunyayı kolaçan etmen lazım ki bu da çok zor..

icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
March 11, 2018, 11:00:38 AM

Yatırım bu şekilde yapılmaz, bakmanın anlamı ne ki anlayamadım? 2 dakikada 10 kat mı büyücek neyine bakıyorsun. Normal yemek yeme gibi olmalı, hayatın küçük bir parçası bukadar, fazlası oluyorsa sıkıntı kendinizi düzeltene kadar yatırım yapmayın derim, olmadı telefondan falan silin ve girmeyin uygulamalara sitelere.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
March 11, 2018, 11:11:54 AM
Last edit: March 11, 2018, 12:24:43 PM by coinbergh

Sağlıklı bir psikoloji, aklı başında bir sosyal çevre ve insanın kişisel uğraşlarının kendisine getirdiği mutluluk ile inşa edilebilir. 7 gün, 24 saat kripto para piyasalarını düşünmek size faydadan ziyade zarar olarak geri dönecektir. Bu yüzden kripto paraları hayatımızın merkezine koymak yerine, hobilerimize, ailemize ve sevdiklerimize zaman ayırmak hem sosyal terapi hem de nefes alma imkanı vereceğinden, karar alma mekanizmanızın daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Sağlıklı bir karar alma mekanizmanız varsa, bu piyasada başarılı olma ihtimalinizin oldukça yüksek olduğu bizzat bu piyasadaki büyük aktörler tarafından dile getirilmiş bir gerçekliktir. Daha sağlıklı bir karar alma mekanizması için, kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırmayı lütfen ihmal etmeyin.

Yaklaşık 1 ay önce yazdığım ve 5 maddeden oluşan, yatırımın psikolojik yönü yazımın son maddesinde belirtmiştim bu durumu dostum.

Konu linkini aşağıya bırakıyorum. Okuyup, uygulamaya çalışman yararına olacaktır.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2972072
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
March 11, 2018, 03:35:36 PM

coinbergh güzel özetlemiş olayı; Kripto para piyasası bir hobi gibi görülmeli,uzun vadeli yatırımlar için çok sabırlı ve dikkatli olunmalı. Piyasaları takip etmeyin bekleyin diyen arkadaşlara katılmıyorum, düzenli aralıklarla piyasa analiz edilerek takip edilmeli.
Sundiego
Newbie
*

Activity: 274

View Profile
March 11, 2018, 03:43:17 PM

Uzun vadeli yatırımlar gerçekten çok dikkatli ve iyi seçilmeli. Çünkü kısa ve orta vadede kaçan fırsatları görünce çok üzülüyorsun.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 11, 2018, 03:55:58 PM

Sürekli işlem yapmak istiyorsanız iki borsada hesap açın ve portföyü ikiye bölün.
Uzun vade olarak düşündüğünüz borsaya girmeyin, diğer borsada al sat yapın.

murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
March 11, 2018, 05:17:38 PM

valla bende yatırım yaptım ama küçük bir miktar ile şuan 1 aydan fazladır şifremi kaybetmişim giremiiyorum umarım bulacağım bulunca hemen hemen hergün bakıyorsun tutamıyorsun kendini .

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: