Bitcoin Forum
April 24, 2024, 07:24:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  
Author Topic: nedir şu Çin'in derdi!  (Read 627 times)
Necroface (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
January 09, 2018, 10:00:57 PM

çin yine yapacağını yapıyor, bir borsaları yasaklamaya kalkar, bir abd ye savaş açar, yok kore ye sataşır... hızını alamamış yine kripto paralara sarmış.

https://www.haber3.com/ekonomi/cin-kripto-paraya-savas-acti-haberi-4908138

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
1713986680
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713986680
Reply with quote  #2

1713986680
Report to moderator
1713986680
Hero Member
*

Ignore
1713986680
Reply with quote  #2

1713986680
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713986680
Hero Member
*

Ignore
1713986680
Reply with quote  #2

1713986680
Report to moderator
1713986680
Hero Member
*

Ignore
1713986680
Reply with quote  #2

1713986680
Report to moderator
Kutup Ayisi
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 10:03:11 PM

Çin yine spekülasyon derdine düştü herhalde düşükten toplama derine düştü yine. Düşürür fiyatı toplar yok yok şakaydı gibi bi açıklama hoop fiyat geri tırmanışta Smiley

Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 09, 2018, 10:32:35 PM

Eylulde guya borsaları kapıcaktı, havlayan kopek ısırmaz derler cin tam bir it baska bisey degıl. Eylulde de pıyasayı allak bullak ettıler hep aynı sey bos laf.
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
January 09, 2018, 10:35:38 PM

Bu çin hep ayni ayak fiyati dusurmek icin yapiyor ama cok yaklasti yakinda buyuk bir hamle yapacak btc, gereksiz elektrik harcaniyor olabilir ama bu btc nin onunu kesemeyecektir
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
January 09, 2018, 10:42:45 PM

Bu çin yokmu bu çin yatıp kalkıp beddua ediyorum amk çocuklarına, zamanında loopring icosuna girmiştim ve cidden uzun vade planım vardı lrc ile ilgili dokunmayacaktım amk.bunlar icolara yasak getirince adamlar lrc leri piyasadan toplayacaklarını açıkladılar ve bizde sattık gitti.şimdiki hali ortada.yine aynı spekülasyonları yapacaklar heralde
faatipoke
Full Member

Activity: 321

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
January 09, 2018, 10:47:15 PM

bunların ne yapmaya çalıstıkları belli değil. hong kong'ta deli gibi ico çıkartıyorlar, koreliler borsa işinin kitabını yazdılar, japonlar kriptoparaları günlük hayata soktular, bu çinliler ise uğraşıp duruyorlar.
ya yukarıdaki arkadaşların dedikleri gibi ucuzdan toplama derdindeler, ki bu bana saçma geliyor. bütün diğer komşu ülkeler bitcoini desteklerken bunların düşürme çabası saçma
ya da gerçekten bu kriptopara işini sevmedi devletçi merkeziyetçi çin hükümeti. ne kadar sabredecekler ve dayanacaklar acaba. halbuki çinin elinde değersiz tonla amerikan doları ve tahvili tutacağına kriptopara işine destek verse işlerine gelecek ama dolarlarını daha çok seviyorlar galiba

Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206

View Profile
January 09, 2018, 10:48:55 PM

spekülasyon tamamen Madencilerin 3de2 si çinde zaten piyasa çinin elinde istedigi yönde oynatabiliyor ekonomik olarak iyice güçleniyorlar adamlar  vızır vızır Cheesy

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
January 09, 2018, 10:50:50 PM

bu aralar çin ve korenin adını çok duymaya başladık bu sektörde hayırlısı bakalım ya iyi şeyler yapacaklar ya da ortalığı birbirine katacakalar
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
January 09, 2018, 11:03:47 PM

Piyasa kendini toparlayamadan bir haberle yeniden kötüye gidiyor.Artık buna alışılmalı.Panikle satış her zaman zarar getirir.Birileri ucuzdan toplamak için haberleri köpürtüyorlar köpürtüyorlar 3-5 gün sonra haber asılsız çıkınca zarar ettiği ile kalıyor panikleyenler.O yüzden dikkat sabır paniğe kapılmamak en doğrusu.
kribati7
Full Member

View Profile
January 09, 2018, 11:09:15 PM

Anlaşılan BTC'yi 1 aya kalmaz 10.000 doların altına indirecekler. ICO yasaklama olayında olduğu gibi Çin dipten yine toplayacak. Adamlar ciddi ciddi süpekülasyon için varlar dünya ekonomisinde.

Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 09, 2018, 11:15:55 PM

Çin'de elektrik sınırı konulunca Bitcoin 10000 dolar altına düşmez tam tersine enflasyon azaldığı için Bitcoin'in değeri artar bu tarz panik havası yaratan söylemleri doğru bulmuyorum, hemen panik olmuş milleti gaza getiriyorsunuz.
scoutcoin
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 11:22:02 PM

Gereksiz panik oluşturma haberleri bir şey olmaz bence.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
January 09, 2018, 11:29:40 PM

Crypto para piyasaları için önemli bir ülkedir Çin lakin işin değişik yüzleri var .Birileri Çin aracaılığı ile bu piyasaya bir çok mesaj vermeye çalışıyor Bizim bu masajlrı iyi okumamız gerekiyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
bybrq
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
January 09, 2018, 11:37:46 PM

Piyasa dengelerini bozmak üzerine yapılmış olaylar zinciri.. Coinmarketcap'ta bunları anlamış olacak ki tüm uzakdoğu borsa verilerini liste dışı bıraktı bence iyi de yaptı.. Tabii birde bizlere önceden haber vermiş olsa çok daha iyi olacaktı, malum panik satışlarla canı yanan çok oldu..
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 09, 2018, 11:58:56 PM

Cin her yil 1249249 kez borsalari kapatacagiz diyor zaten Cheesy
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
January 10, 2018, 12:14:53 AM

çekik gözlü  çinliler çook  aç gözlü Cheesy hiç doymuyorlar hep böyle yaptılar devamda ederler ama eskısı gıbı bır etkı yaratmıyor bı bıtmedıler a..Cheesy
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
January 10, 2018, 12:28:21 AM

Özellikle son 1 yıldır bu Çin yüzünden piyasa allak bullak oldu ve zor zamanlar geçirdik, bir süredir Çin unutulmuştu şimdi dijital para piyasasına kendini tekrar hatırlatmak istemiştir,  piyasa üzerinde ne kadar etkili olduğunu biliyoruz, Çin kararları biz önemsemesekte önemli maalesef. Madenciliğide düzenlesin bakalım.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 10, 2018, 01:29:19 AM

pos madenciliği olgunlaşınca ne bok yiyecekler acaba Cheesy bence farkındalar herşeyin ..sadece spekülasyon ile vurgun peşindeler...ah ulan asya.. kızları baya tatlı ya dimi Tongue
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
January 10, 2018, 12:15:56 PM

Madencilik yakında şekil değiştirecektir bu olması gereken bir gelişme, ayrıca şu an madencilik iyice verimsizleşti ve Çin de yıllarca madencilikle zaten küpünü doldurdu, ihtiyacı kalmadığı içinde yasaklamalara giriştiğini düşünüyorum.
kim-yon
Sr. Member

Merit: 251

View Profile
January 10, 2018, 12:28:08 PM

Adamlar kripto paralara değil , Kripto para madenciliğine yani elektrik tüketimine savaş açmış. Haberin kaynağı yok .
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
January 10, 2018, 12:32:57 PM

Adamlar kripto paralara değil , Kripto para madenciliğine yani elektrik tüketimine savaş açmış. Haberin kaynağı yok .

Kimyon sen koreli degilmisin baba?? Cin basliginda napiyon? o deilde amerikaya bombayi nezaman atiyoz? BTC fiyatlari patlar ozaman yap bi kiyak hadi.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
January 10, 2018, 12:35:13 PM

Bu çin yokmu bu çin yatıp kalkıp beddua ediyorum amk çocuklarına, zamanında loopring icosuna girmiştim ve cidden uzun vade planım vardı lrc ile ilgili dokunmayacaktım amk.bunlar icolara yasak getirince adamlar lrc leri piyasadan toplayacaklarını açıkladılar ve bizde sattık gitti.şimdiki hali ortada.yine aynı spekülasyonları yapacaklar heralde

Aynı kaderi paylaşıyoruz kardeşim.tam bunu yazamaya girmiştim ki senin yazını gördüm.efsane bi kardan oldum bu yavşaklar yüzünden
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
January 10, 2018, 12:40:43 PM

Oc cinli yavsaklar onlar yüzünden neler kaçırdım..Allah bunları süper güç yapmasin yoksa amerikayi mumla ararsınız
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
January 10, 2018, 01:14:46 PM

sadece çin değil korede etkiliyor piyasayı paniğe kapılıp satanlar zararın dibini görürler en iyisi alıp beklemek yoksa kafayı yer insan

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
January 10, 2018, 02:27:11 PM

çin her zaman yaptıgı şey bi açıklama yapar düşürürler ondan sonra iki gün gecer boyle oldu şoyle oldu der ve gene fiyatını uçurur yani anlayacagınız bu çinin yaptıgı şey
zunnun
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
January 10, 2018, 03:14:04 PM

madencilik de yasaklanacak diye haberler düştü ama ne olur bakalım
ermannn35
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
January 10, 2018, 04:44:28 PM

Mining yapanlara yüksek elektrik sarfiyatından dolayı yasak getirileceği konuşuluyor. Forumda konusuda olan henüz ico aşamasında bulunan Envion firması 2 gün önce mail atmış icosuna girenlere. Aynen kopyalıyorum maili.

"The Chinese government has asked Bitcoin mining business operators to leave the mining industry over concerns mining is consuming too much energy and contributing to the country’s pollution problem.  The move has exposed the fragility of the crypto mining industry and an “exodus” of miners is expected in the coming days. 

Envion is ready to fill in the gap when the estimated 70% of Bitcoin mining that occurs in China is forced to shut down."

Projelerini inceleyip bende icosuna katılmıştım. Attıkları maile bakılacak olursa enerji sektöründe iddialılar. Ico nun bitimine 4 gün kaldı ve 62 milyon $ toplanmış.Çin'in sağı solu belli olmaz spekülasyonlar gerçek çıkıpta miningcilere yol verirlerse ortalık karışır.Ben yerimi Enviondan yana alıyorum Smiley YTD.
Dontcry.
Full Member

Merit: 104

View Profile
January 10, 2018, 04:47:11 PM

2013 deyken bu forumaa kayıt oldum yok çin yok kanada yasakladı bitcoini flan dediler bende korkup forumu kapattım ve bi daha girmedim sonraki olanları ise ben anlatmayım isterseniz karar sizin Smiley
mtahanci48
Full Member

Merit: 154

View Profile
January 10, 2018, 04:49:34 PM

çin geçen ocakta da benzer saldırılarda bulundu. insan düşünüyor aralıkta vergi sebebiyle çıkan para piyasaya geri girerken ucuz btc toplamaya mı çalışıyor diye. neyse her yer komplo teorisi olmuş : )

son üç ocakta btc düşüşle kapatmış. şubat başıyla birlikte yükseliyor. bakalim tekrar edicek mi, dominance azalıcak mı yoksa.

doğuşun bunlar babadan oğula nesil videosunu canlandırıyorum böyle olaylarda size de tavsiye ederim. en azından rahatlatıyor
Cybele
Member
**

Activity: 63

View Profile WWW
January 10, 2018, 05:02:09 PM

Çin yaptı yapacağını, piyasa allak bullak oldu.
erendmr
Member
**

View Profile
January 10, 2018, 05:04:44 PM

İnsanlar panik satışı yapmamayı öğrenemedi gitti.Aynı şekilde asılsız haberlere dayanarak coin almak da en sevdikleri iş.Sürekli çin yasak getirdi kore yasak getirdi amazon btc yi kabul etti gibi haberler çıkarak spekülasyonlar yapılıyor.Çin de alttan topluyor.

finbad
Full Member

Activity: 215

View Profile
January 10, 2018, 06:02:48 PM

Piyasa yerine geldi. Acele etmeyen karlı çıktı.
GiannisTR
Member
**

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 10, 2018, 06:11:05 PM

Stratejik anlamda bir spekülasyon amacı güdüyor olabilirler. Hayır üstteki arkadaşların da belirttiği gibi tüm mining piyasasına hakimler iken amaçsız hareket ettiklerini düşünmek anlamsızlar bence

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 10, 2018, 06:14:37 PM

Cidden stratejik olarak yapıyorlar bunu yine kim bilir ne hedefleri var şimdi de hep aynı tas aynı terane yine çin keriz sirkeleyecek banko toplayacaklar milletin ellerindeki bitcoinleri
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
January 10, 2018, 06:48:04 PM

BTC nin son düşüşüne gerekçe Cinin kripto paraya açtığı savaş deniliyor. Ya bugüne kadar belki 10 defa böyle açıklamalar yapıldı, savaşlar açıldı ve sonuçta hep btc yükseldi. Bu piyasa nasıl bir piyasa ki her defasında bunlara hep rağbet ediyor. Anlaşılır gibi değil.

coinbergh
Member
**

Merit: 29

View Profile
January 10, 2018, 06:57:37 PM

Adamlar kımıl zararlısı gibi her piyasaya girip talan ediyorlar. Kripto para dünyasında da akılları sıra söz sahibi olmak isteyecekler ama olay devletler düzeyine girdiği an Amerika o pastayı kimseye yedirmez. Boşa rüzgar yapıyorlardır yine kısacası. Kimbilir kafalarında hangi tilkiler dolaşıyor, nelerin peşindeler acaba?
mtahanci48
Full Member

View Profile
January 10, 2018, 08:04:28 PM

https://twitter.com/AntonKreil/status/951103383292620800

ışığı gören geliyor : )
mikewirth
Sr. Member

View Profile
January 11, 2018, 07:26:25 AM

Bu adam da twitterde  iyice coşmuş, 2020 sonunda 500$  diyor, tabiki piyasayı durup dururken düşüremezler bir haber, bir olay gelecek ki yatırımcıyı düşüş sebebine ikna etsinler, Çin bu işleri iyi beceriyor.
mtahanci48
Full Member

View Profile
January 11, 2018, 11:25:09 AM

Bu adam da twitterde  iyice coşmuş, 2020 sonunda 500$  diyor, tabiki piyasayı durup dururken düşüremezler bir haber, bir olay gelecek ki yatırımcıyı düşüş sebebine ikna etsinler, Çin bu işleri iyi beceriyor.

geçen sene jp morgan'a yaptırmışlardı bu işi. şimdi goldman sachs a gelmiş sıra. sene sonunda çıkıp kusura bakmayın pişmanım diyorlar. diğer taraftan müşterileriyle arkada odalarda gülüşüyorlar sanirim ki yapılan alımlar ortalığa sızmıştı: D

The Management
Full Member

View Profile
January 11, 2018, 12:19:25 PM

Eh sonuçta her şey güllük gülistanlık olmayacak ya  Grin mutlaka böyle şeyler olmalı yoksa herkes para kazanır. Neyse ortalığın durulmasını beklemek lazım. Tehlikeli günler geçiriyoruz.
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182

View Profile
January 11, 2018, 12:31:50 PM

Gene spekülasyon derdine düştü herhalde. Bu sefer kripto para için fazla elektirik diyerek vurmaya çalışıyorlar insanları. Bu sefer kanmak yok..
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
January 11, 2018, 01:02:58 PM

Önce Cinin mining le ilgili yasaklama kararı arkasında Güney Korenin exchange piyasasıyla ilgili düzenleme yapma ihtiyacı yakın zamanda BTC nin yine parlamasıyla sonuçlanacak gibi geliyor bana. Bu piyasada ülkeler olumlu veya olumsuz bazı haberlerle hep gündeme geldi. Sonuçta BTC hep güçlenerek çıktı. Olumsuz bir gelişme beklemiyorum.
Ainslie
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
January 11, 2018, 03:39:33 PM

Yok o sektöre girdi yok bu sektöre girdi normaldir.Adamların nüfusu okadar çokki nereye gireceklerini şaşırdılar.
Umbrella Holdings
Sr. Member

View Profile
January 11, 2018, 03:55:27 PM

Bu ülkelerin kendilerince yapacakları düzenlemelerin haberinin bile piyasaya bu kadar zarar vermesine artık şaşırıyorum, hemen satışlar, bir anda panikler alışmış olmamız gerekmez miydi çoktan.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
January 11, 2018, 05:01:17 PM

çin yine yapacağını yapıyor, bir borsaları yasaklamaya kalkar, bir abd ye savaş açar, yok kore ye sataşır... hızını alamamış yine kripto paralara sarmış.

https://www.haber3.com/ekonomi/cin-kripto-paraya-savas-acti-haberi-4908138

hic sormayin hocam bu cinden iyi cektik iyide kazandik ama neo coini dolar oldugu zamanlar almistim halada buyuk bir yatirimim neodadir ICO yasagini kaldirsa yeter.

erendmr
Member
**

View Profile
January 11, 2018, 05:31:19 PM

Bugün ki düşüşün sebebi Çin değilde Güney Kore.Adalet bakanı mıdır nedir yasaklamalar getireceğiz tarzında açıklamalar yapmış.Şimdi topluyorlardır alttan.

pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562

ALCEDO

View Profile
January 11, 2018, 11:02:57 PM

Çinliler, Güney Koreliler ve Japonlar aralıklarla haber çıkarıyor. Adalet bakanının alanı ekonomi değil zaten. Piyasanın ufak bir haberden etkilenmesi anormal geliyor. En yetkili ağızdan açıklama yok. Ülkeler arası rekabet çok kızıştı.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924

View Profile
January 11, 2018, 11:20:18 PM

Çin pazarları dünya genelinin yarısından fazlasını oluşturuyor belkide, bu yüzden ellerinde çok büyük bir spekülasyon kozları var ve bu durumu değerlendiriyorlar
gribalenfeksiyon
Full Member

View Profile
January 12, 2018, 12:31:39 AM

bu kadar nüfusa sahip olursan her hareketinle gündemde kalmayı başarırsın adamlar kripto kazanını tek başlarına karıştırma özelliğine sahipler 2 milyar insanı bi salsalar üstümüze vay halimize 
xumit
Full Member

Activity: 406

View Profile
January 12, 2018, 01:16:58 AM
Last edit: January 12, 2018, 07:35:43 AM by xumit

çin yine spekülasyon için calısmalara baslamıs helal olsun. savas acmasa sasardım
oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
March 29, 2018, 04:54:08 PM

aslında çin kriptoparalarda lider konuma gelecek ama zaman istiyor bu. Çinde inanılmaz büyük paralar var ve bunu sürekli güzel yatırımlara aktarıyolar. AI , machine learning , robot , selfdrive cars vs vs . Blockchaini de radarlarına almışlar. Blockchaini kendi iş modellerinde kullanacaklardır muhakkak ama çin hükümeti önce bi düzenliyim sonra blockchaine geçersiniz diyor. yani derdi yasaklamak değil tam aksine daha sağlıklı bir sistem yaratmak sonra kullanıma açmak. Çinde çıkan projelerin çoğu sağlam ve büyük yatırım topluyolar. NEO o yüzden ilerde çok değerlenecek veya çinde çıkan sağlam tüm coin/tokenlar ilerde iyi değerlenecek. sadece biraz daha sabır.

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 29, 2018, 05:02:04 PM

aq çekik gözlüleri geçen yılda böyle haberler yaptılar. borsayı yasakladık dediler piyasanın bir aq lar sonra biz belgesi olmayan borsaları yasakladık dediler. yarın bir gün yine bir haber gelir. o biter başka bir yerden haber çıkartıp yine aşağı basarlar. satmıyorum aq isterseniz çöplüğe dönsün.
Osmanli42
Sr. Member

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
March 29, 2018, 05:12:50 PM

Geçmiş konuyu niye hortlatıyorsunuz kardeşim ödüm  koptu.Zaten piyasa mundar oldu. Dedim yasaklama getirdiler herhalde.

yobit.net is banned from signatures
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 29, 2018, 05:28:13 PM

Eski başlık çin min kalmadı artık şuan g20 takılıyo insanlar ordan çıkıcak haberlere takıldılar ordanda bişey çıkmadı temmuzu bekliyolar büyük ihtimal ordanda bişey çıkmayacak
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
March 29, 2018, 05:40:33 PM

Smiley Valla insan öyle birden görünce, acaba yasaklamayıda yasakladılar diye düşünüyor insan Smiley. Yasaklanacak daha ne kaldı acaba. Banlamadıkları birşey kaldı mı.? Hiç osu busu yok bence. Adamlar geliştirmek yerine yasaklıyor. Geliştirecek adam, yasaklamaz. Önünü açacak şeyler yapar.
alturay
Member
**

Activity: 90

View Profile WWW
March 29, 2018, 05:50:53 PM

Merhaba arkadaşlar; Çin hükümetinin bu karasız tavırları kırılgan olan kripto varlıkları ciddi anlamda etkiliyor. Ülke bu konuda ciddi bir pazara hakim ve oldukça fazla talep gören bir ülke.

Ancak tüm bunlar Çin hükümetini oldukça tedirgin ediyor ve halkının sebepsiz zenginleşmesine izin vermiyor. Bu konuda ayrı görüşlere düşen hükümet sürekli karar değiştiriyor.

Çin hükümeti kripto para alanında bunaltıcı yaptırımlarını artırırken, ülkede bulunan dünyanın en büyük kripto para madencilerinden bazıları operasyonlarını taşımak için yeni ülkeler arıyor. Alternatif ülkelerin başında ise bizzat madencilere davetiye gönderen Kanada geliyor.

Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
March 29, 2018, 05:53:14 PM

arkadaş benim aklıma tek ihtimal geliyor en büyük balinalar çinli ve alttan toplamak için spekülasyon yaptırıyorlar sonrada serbest bırakacağız derler ver elini ay'a gider bitcoin o zamanda. ben anlamadım harbiden dertleri nedir bu çinin
baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
March 29, 2018, 07:03:57 PM

Çekikler canları sıkıldıkça kriptolarla ilgili açıklamalar yapıyorlar, yok yasaklıcam yok icoları yaptırmıcam borsaları kapatıcam derken aylardır sürekli bir musallat oluyorlar, umarım yakın zamanda bunlardan kurtulur şu piyasa.
aamirsuh
Full Member

Merit: 101

View Profile
March 29, 2018, 11:27:48 PM

Hey gidi eski günler Çin bile sallıyordu anca yıkamıyordu kralı. Peki şimdi ne oluyor birader hiç birşey yok hep de olumlu haberler var. Fiyat sürekli düşüyor. Yeter ulan artık.
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 30, 2018, 12:16:54 AM

çinde üst rütbeli yetkili kişilerin diğer ülkere nazaran çok daha fazla kripto para işine yatırım yaptıkları ne kadar da belli oluyor umarım bizim için hayırlısı olur

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
March 30, 2018, 07:52:11 AM

Önceden de olduğu gibi spekülasyon yapıp daha çok kazanmak için yapılan bir olay başka bir şey değil Çin'in klasik haberleri
hisarardi
Member
**

Merit: 12

View Profile
March 30, 2018, 08:24:56 AM

çin in derdi ne olacak öyle yada böyle spekule edip düşürecek. daha sonra da yükselecek. zaten bizim insanımızda çok değerlenmeye başlayınca yüksekten alacak. biraz düşünce korkup satacak.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
zorbit
Full Member

Activity: 218

View Profile
March 30, 2018, 08:26:55 AM

çin kriptoparaların tam ortasında kalan bir ülke. adamlar ne yapacaklarını şaşırdılar resmen. e tabi bunların attığı her adım malum doğal olarak bu piyasayı etkiliyor. uzak doğu ülkeleri bu piyasayı ya uçuracak ya da yerle bir edecek. avrupalıların pek umrunda değil. rusyadan ümitliyim açıkçası. bu piyasaya rusyanın büyük bir katkısı olacak bence.
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
March 30, 2018, 11:06:06 AM

arkadaşlar bunlara alışın cinin yaptığı herzaman yaptığı şe o yüzden ben artık cini takmıyorum siz bu fırsatları değerlendirin ben cinin açıklama yaptığı zaman onlara fırsata çeviriorum kendime
fodoyr565
Newbie
*

View Profile
March 30, 2018, 01:02:51 PM

çini çokta umursamamak lazım spekülatif haber yaymaktan başka bir şeye yaramıyorlar. zaten madencilerin çoğu çinden kaçmanın hesabını yapıyor süreci biraz daha hızlandırır sadece o
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 30, 2018, 01:05:08 PM

herkesin oldugu gibi onlarda daha cok para kazanma derdindeler Smiley ama ulke olarak kapali olduklari icin herseye hemen alisamiyorlar cekikler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
March 31, 2018, 08:47:28 PM

Zaten kripto paralara karşı bi savaş halinde olan çin şimdi de mininge karsı savaş açmış durumda ya çin bi sal artık kardeşim şu piyasayı da rahatlayalım biz de. Amaçları eskiden en güçlü ticaret merkezi olan çinin kripto dünyasında da kendini gösterme çabası ama bence taktik çok yanlış
jaypete
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
March 31, 2018, 09:00:41 PM

Artık gelen haber Çinden olunca kaynağını iyi araştırmak gerektiği kanısındayım. Çinden gelen her haberin piyasaya etkisinin fazla olması spekülatörlere fırsat vermeye başladı, her habere itibar etmemek lazım.
Taratoor
Sr. Member

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
April 01, 2018, 06:15:53 AM

piyasanın büyük bir kısmınıda çin oluşturuyor düşüşlerin etkenlerinden biri sadece bunun dışında olan durumlarda var.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
April 01, 2018, 06:59:40 AM

Çin kripto para borsasında çok fazla etkili olan ülkelerden biri. Aslında piyasada düşüşleri de yine Çin büyük rol oynuyor. Bu yüzden en küçük bir düşüş sırasında dahi Çin'in etkisi azımsanmayacak kadar fazla. Hayırlısı olsun bakalım.

baskanx
Sr. Member

View Profile
April 01, 2018, 07:48:49 AM

En büyük spekülasyonu yapabilecek ülkelerin başında belki de en büyüğü çin, doğal olarak sürekli oradan spekülatif haberler çıkıyor nasıl olsa yatırımcı da dünden razı hemen panik yapmaya, sonuçları böyle oluyor.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378

View Profile
April 01, 2018, 08:18:21 AM

Bu piyasa bu şekilde gitmez, olumsuzlukları olan geleceğin teknolojisi üzellikle daico bence bir çığır daha açabilir ama bu kadar fud ile piyasa bir yere gitmez
Ecol
Full Member

View Profile
April 01, 2018, 08:55:22 AM

Devletlerin yaptığı spekülasyonlar ve ardından alttan toplayıp yüksekten okutuyorlar işte bizim gibi küçük yatırıcımlarda arada yanıyo. Çinde spekülasyon bitmez bu piyasada spekülasyon üzerine kurulu sadece.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 01, 2018, 09:19:47 AM

iyide süt-liman geçişin olacağını kim garanti edebilir ki? bugün ekonomik denklere yeni bir tane eklensin her kafadan ayrı ses çıkacak. ithalat vergisini artıracağım dediği için amerika, avrupa karşı karşıya, tek sorun da bu değil. trump baya agresif. agresif dedik de kore ile atıp tuttu şimdi masaya oturacak. çin, kore veya farklı ülke olsun kendi para birimlerini korumak için herşeyi yaparlar.

cleante
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile
April 01, 2018, 09:25:31 AM

Bu kadar çok olumsuz haber çıkarma sebepleri bence dipten toplamak elbet bir süre sonra hepsi ayak uydurmak zorunda kalacak hatta destekleyip öncü olmaya çalışacaklar.Bu haberler beni hiç korkutmuyor hatta daha çok umut veriyor.
instr_35
Newbie
*

View Profile
April 01, 2018, 11:41:02 AM

Klasik.. dususe sebep olur kendisi alir yukselise sebep olur ve satar. Tum dunyayi etkiler boyle iste
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
April 01, 2018, 11:47:34 AM

Çin her zaman kar odaklı bir devlet. Para için etlerini satar şerefsizler. Rezervlerinde amerikadan daha çok dolar var. Ki bitcoin içinde aynı şeyi yapıyorlar bu onlar için dolardan daha kolay oluyor tabiki. Fiyatı manipule edip topluyorlar. 3 ayda bir bitcoini exchangeleri falan filan yasaklarlar ülkelerinde

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
HCRT
Full Member

Activity: 420

View Profile
April 01, 2018, 12:06:09 PM

şu an çin paranın söz sahibi uluslara arası para fonu yani imf amerikada olmasaydı ve sınırsız para yetkisi olmasa şu an çine kimse bir şey yapamazda dolar rezervi abd den çok

batux
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
April 01, 2018, 12:19:37 PM

Şu Çin neymiş arkadaş öksürse dünya dalgalanıyor. Kripto para borsalarına bile mahvediyor. Gizli süper güç yemin ederim Cheesy Mahvettin tüm yatırımlarımızı Çin Smiley
triedra
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
April 01, 2018, 12:23:25 PM

sir Necroface  Grin böyle yazması da tuhaf oluyor. Çin'in derdi ne yazayım. Yuanı korumak tıpkı bizim yaptığımız gibi. gerçi biz çin kadar sert tedbirler almıyoruz. 1000 tane bitcoini olan Türkiye'deki borsayı kullanarak şirket satın alabilir, ev araba kendisine lüks hayat sağlayabilir.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 01, 2018, 03:18:29 PM

çin de yaşam şartları özellikle çalışma şartları insanlık dışı...aşırı bir sömürü düzeni var..kriptoların da bu sistemi tehdit etmesinden çin aşırı rahatsız ..işi gücü ortalığı karıştırmak suyu bulandırmak devrimi geciktirebildiği kadar geciktirmek maalesef
KralSakir
Member
**

View Profile
April 01, 2018, 03:21:37 PM

Koskoca çinin spekülasyonla hodl kovalayacağına pek inanmıyorum açıkcası. Arkasında uluslararası politik şeyler olabilir.
kim-yon
Sr. Member

View Profile
April 01, 2018, 04:18:32 PM

Benim ümit ettiğim alttan toplayıp selbest bırakacaklar . Belkide global bir ekonomik krizi bekliyorlardır.
Hc01
Sr. Member

View Profile
April 01, 2018, 05:06:32 PM

İnsallah oyle olur kı en buyuk btc tutan walletlarda sureklı artıs var buaralar, adamlar ucuzdan topluyorlar gercekten ama bakalım nerde durucak bu dusus, bunun cıkısı da olcak ılla 1-2 aya.
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
April 01, 2018, 05:18:17 PM

bu çinin bizle derdi ne bende anlayamadım bu borsalar onun için devede diken bile değil ufak şeylerle uğraşmayı seviyor.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
murado
Jr. Member
*

View Profile WWW
April 01, 2018, 05:23:16 PM

çinde nüfusa oranla oldukça düşük bir yatırımcısı var ama nakit olara çok yer aldığı için iyi etkiliyor kararları.

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
April 01, 2018, 07:20:08 PM

Çinin bir etkisi yok sadece sözde oluyor.Çinden bir haber geldi diye panik yapan satıyor.Tüm ülkeler g20 de olur verdi çin dışında bu yüzden bir çin bir işe yaramaz
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
April 01, 2018, 08:07:48 PM

Adamlar sadece açıklama yapıyor bunu yasaklayabiliriz diye, hop herşey yerin dibinde, bikere bile bişeyi gerçekten yaptıkları da görülmemiş boşa ortalığı karıştırma amaçlılar tamamen.
Tadic
Full Member

View Profile
April 01, 2018, 08:17:53 PM

çinin ne yapmaya çalıştığını gerçekten anlamış değilim başından beri her şeyi karıştırıp duruyorlar. şimdi de ters köşede durup farklılk yaratmaya çalışıyorlar. her şeyin ellerinde olduğunu mu kanıtlamaya çalışıyorlar anlamış değilim.
Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
April 01, 2018, 10:37:47 PM

Çin bir şeylerin peşinde akıllıca hareket ediyorlar ama biz tam olarak yapmaya calıştıkları hareketin ne olduğunu cözebilrmiş değiliz. Akıllıca diyorum evet cünkü ne yaptıkları hareket hiçbir şekilde anlaşılmıyor.
nascasto
Full Member

Activity: 504

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
April 01, 2018, 10:44:35 PM

Çin hep safi rüzgar. Gelir dağılımının en dengesiz olduğu ülkelerden biridir, belki de ülkesidir. 3 4 aile birbirini tanımadan aynı evde kalıyorlar. Yani bir aile bir odada kalıyor. Kripto paralarda zamanında zengin olanlar çinlilerdi işe önce uyandılar diyebiliriz. Belki de bu makas farkının kapanacağını düşünüyorlar da böyle saçma sapan manipülasyonlar yapıyorlar. Bilemeyiz

koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 01, 2018, 11:27:27 PM

çin resmen başımıza bela oldu taa 3000 bin yıldır kurtulamadık bu adamlardan, sırf oyunları yüzünden kaç bin km göç ettik hala bir yerden bulaşıp salça oluyorlar
Nikonik
Newbie
*

Activity: 123

View Profile
April 01, 2018, 11:42:30 PM

Çin zamanında bitcoin ve kripto paraları desteklerken şimdi bu paraların en büyük düşmanı oldu.Bu hızlı değişimin sebebini anlamakta açıkcası hala güçlük çekiyorum.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 01, 2018, 11:44:28 PM

çin haber yapıyor diye haber değeri verip yayınlamasınlar? yayınlıyorlarsa kahkalarla yayınlasınlar?
niye öyle yapmıyorlar? bunu düşündünüz mü?
ben bakıyorum çin bi öyle diyor bi tam zıttı diyor. kimse de demiyorki bi sonrakinde, bunun dediğine çok şey etmemek lazim. 3. de ise haha yine birşeyler de karar veremediler diye haber başlıgı atsalar, çinin etkisi bile azalir. medya kuruluşlarıda suçlu. takip yok. haberi gör yapiştir geç.

signature not found.
svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
April 02, 2018, 12:00:18 PM

adamlar tehlike görüyor ve önlem almak istiyorlar bence bu piyasanın yolunda gitmesi gerektği gibi gitmesini istiyorlar onlarda tüm çabaları ondan o yüzden korkmamak en iyis.

Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  

Jump to: