Bitcoin Forum
June 14, 2024, 09:39:20 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Türk dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz?  (Read 796 times)
burky156
Full Member

Activity: 658
Merit: 112

View Profile
May 19, 2018, 09:52:22 AM

Tamamının saçmalıklar silsilesinden ibaret olduğunu düşünüyorum. Bırakın zeka ürünü eserler olmayı, çoğunun insan aklı tarafından yaratılmadığından eminim. Gerçi, türk toplumunun çoğunluğunun da zeka ürünü dizileri anlayacağını sanmıyorum.

Smiley Cok haklısın gercekten de.. Anlamaya calısmaktan memnun olmayan bir yapımız var bizim ülke olarak. O yuzden bizim dizilerimiz yabancı dizilerin yanında baya bi basit kalıyor..
BTheDevilsTattoo
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
May 19, 2018, 12:09:15 PM

Yabancı ülkelerde senede 10 bölüm çıkıyor tanesi max 1 saat. Bizim burada senede 30 40 bölüm çekiyorar bir de üstüne en kisa olanı 2 saat . Artık senaristler konu uretemiyor ve dizinin tadı kaçmaya başlıyor
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
May 19, 2018, 01:12:01 PM

Yabancilar az yapiyor öz yapiyor bu isi. Bizimkiler anca konuyu uzatacaz diye ugrasiyorlar. Uzatma kisa tut bazi bolumleri cok bos geciyor dizilerin bu yuzden hepsi ilk basta cok guzel oluyor sonrada bosluga dusuyor
efecanhll
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
May 19, 2018, 01:44:09 PM

türk dizileri hakkında ne düşünülebilinirki boş rezalet ötesi birşeydir yabancı dızılerde ıyı olanı var
blogmantube
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
May 19, 2018, 06:21:46 PM

Çöp hepsi yabancı dizi izlerim daha iyi. Kalite sıfır. Yaratıcılık emek hiç yok.
Haya.Busa
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
May 19, 2018, 09:06:17 PM

Sahte aşk temalı ucuz işler yapıldı bu dönemde.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 19, 2018, 11:20:34 PM

İkisinin de iyisi kötüsü var o yüzden genelleme yapmak yanlış olur. Ama Türk dizilerinde kaliteli bulmak yabancılara göre çok çok zor tabi ki.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 20, 2018, 12:30:55 AM

Türk dizileri aşırı uzun film çekiliyor o sürelerde kalite ister istemez düşüyor. Yabancılar maks 1 saat yılda 10 bölüm illa kalite farkı olacak.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
May 20, 2018, 12:42:38 AM

kurgu yok, mantık yok.

söz, savaşçı gibi askeri dizileri. lan tsk'nın bir tane timi varmış gibi çekiyorlar.
3-4 günlük operasyondan geliyorlar. gece tam kutlama var. bir haber tim tekrar göreve. nasıl bir tim bu. nasıl bir tsk bu.
oyuncularımız ölümsüz söz herhalde 2 veya 3 sezon oldu daha 1 tane mi 2 tane mi şehidimiz var.
geçen bölümü izliyorum gece operasyona çıkıyorlar zifiri karanlık ama gölge var. onu geçtim ihh'ından gelen termal görüntüde de gölge var.

diğer diziler. zengin biri fakir birine aşık olur zengin hayatından kimse mutlu değildir fakirin kalbini kazanmak için binbir türlü çabalar zengini seven başka bir tiki kızdan entrikalar. işte adam karısını aldatır. kadın başkasıyla adamı aldatır. yengeler, enişte, görümceler birbirine girmiş vaziyette.

tarihi diziler dersen ya devamlı savaş ve ölümsüz kişiler veya entrikalarlarla dolu hayatlar veya kendilerine yakın hissettikleri kişileri mükemmel gösterme çabaları.

6 sezonda final veren fatih'i, yine sadece 6 sezon yayınlanan börü'yü, leyla ile mecbun'u, behzat ç'yi es geçiyorum ama hepsi vasat (unuttuğum kaliteli yapımlar olabilir).

yapamazsın abi bir haftada 2 saatlik dizi çekip onu montajlayıp hazır hale getirmezsin getiremediğin için böyle vasat ürünler çıkıyor işte piyasaya.

yabancı diziler öyle değil. 45 dk yarısı da 20 dk. taş çatlasın 20 bölümde final verirler. zaten 10. bölümde bir ara verilir. Adamların senaryo, kurgu, çekim, montaj için zamanları var. Az yapıyorlar öz yapıyorlar.

ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
May 20, 2018, 07:52:30 AM

eskiden diziler güzeldi eğleniyorduk safsata da olsa. güçlü ve tiyatro geçmişli kadrolardan dizi yapılıyordu, şimdi mankenden bozma kişiler eli yüzü düzgünse dizi oyuncusu yapılıyor sahne çekilmeden iki dakika önce iki mimik çalışıyorlar sonra oyucu diye geçiniyorlar

piriyum
Jr. Member
*

Activity: 41
Merit: 1

View Profile
May 20, 2018, 09:57:05 PM

yabancı diziler ufuk açıcı oluyor. bizimkilerin yanında yerli zaman kaybı resmen. bizim iki reklamlık zamana adam bir bölüm çekiyor 
homojenshit
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
May 21, 2018, 04:51:54 PM

yabancı dizilerin gereğinden fazla abartıldığını düşünüyorum .
smulasyon
Jr. Member
*

Activity: 142
Merit: 1

View Profile
May 21, 2018, 06:42:35 PM

türk dizilerinin en büyük sorunu dizi güzel başlıyor ama ilerledikçe basitleşiyor konular sıkıcılaşıyor ben takip ettiklerimi de bıraktım izlemiyorum artık
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
May 21, 2018, 07:07:17 PM

yerli dizi yersiz uzun. baska bir sey soylemeye de gerek yok bence.
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 21, 2018, 08:06:01 PM

Ben şahsen izlemiyorum ve mantıklı düşünebilen hiçkimsede izlemiyor.Game of thrones felan izleyin türk dizleri saçma zaman kaybı.
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
May 21, 2018, 08:58:55 PM

Cok fazla uzun hocam hepsi. Gereksiz ve zaman kaybi bence birakin izlemeyin hic birini.

bjksk
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 22, 2018, 06:54:54 AM

İlk bölümler heyecanlı, dizi tutunca yavaş haraketler, su almaları bile dk sürüyor. Sıkıcı
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
May 22, 2018, 06:02:25 PM

Tamami gereksiz bana kalirsa izleyip bosuna vakit harcamayin derim. Bakin yabancilari kisa ve öz 40 dakka yapiyorlar tam yapiyorlar.
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 22, 2018, 06:09:28 PM

Dirilis ertugrul ve cukur disindakileri izlemiyorum zamaninda izledim fakat izlenecek bir sebep bulamadim vazgectim. Yeni yeni diriliste bozmaya basladi bakalim ne kadar surecek.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
May 22, 2018, 07:22:10 PM

Ben neredeyse 5 yıldır türk dizilerini izlemiyorum. Full yabancı dizilere odaklandım. Game Of Thorones ve la cesa de papel dizilerini izleminiz öneririm.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: