Bitcoin Forum
May 09, 2024, 07:28:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Yatırım yapmadan önce okumanızı şiddetle tavsiye ederim.  (Read 325 times)
astronomer (OP)
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
January 12, 2018, 02:18:54 AM

Çok küçük bir yatırımcıyım, ama yıllarımı verdim altcoin meselesine, 3 yıldır ufak ufak girdim ufak ufak kazandım. Yeri geldi ev kiramı çıkardım, yeri geldi sadece sigara paramı ama istisnasız kazandım.

Şimdi üstat falan değilim ama, benim gibi çok para kazanmak yerine, ek gelir olsun diyenler okusun burayı.

işte kazanmanın kuralları (buna karşı çıkanlar olacaktır elbette ama ben başarılı oldum siz de deneyebilirsiniz)

1. Kural: Poloniex kuralı (dikkatle okuyun);

Yatırım yapacaksanız ve büyük para vurma hedefiniz yoksa poloniex te bulunan coinleri kullanın, En sağlamlarını adamlar seçmiş koymuş sabah akşam yok walwesmiş yok adaymış aaa trx  falan kafa bulandırmayın. poloniex sağlam olmadığını düşündüğü paraları borsadan atıyor ( örnek note, nauth). Sağlamları da uzun uzun bakıyor ve alıyor. En son gass ve storj girdi, 2 ayda kazandırdı bu paralar.

Ayrıca, buradaki paralar köklü paralar, bilindik, her 2 3 ayda sağlam pump yerler, sonra bir dump, sonra ilk pump üzeri bir pump derken, 3 ay sabredenin daima kazandığı yer olur. Ara yüzü çok sağlam grafikler on numara. Bir de ne kadar az seçenek o kadar başarı yükselir, kafanız bulanmaz.

2. Dev Madenci Kuralı: En çok madencinin çalıştığı coinlerden alın, neden mi? En basit mantıkla şöyle gidelim, düşünün ki siz ekran kartı üreticisi msi, asus, saphire falansınız, ekran kartları yok satıyor madencilikten, bu kazılan coinler çöp olsa kimse kart almaz, siz de ne yaparsınız, muhakkak gidip en çok kazılan coinden alıp fiyat arttırıp, arada satı fiyatı arttırırsınız.  şöyle bir olay yaşanır zamanında

Amerika'nın bir eyaletinde altın bulunur, ilk bulanlar zengin olur. Tüm ülkeye bu haber yayılır, herkes oraya hücum eder, her gelen de altın çıkarır ve geçimini sağlar ama sadece kazma kürek satanlar zengin olur. Kazma kürek satanlarda arada sattıkları kazma küreklerin parasının bir kısmı ile altın alır, madenlere hafif hafif serpiştirir dağıtır, madenciler kazma kürek alsınlar, oradan gitmesinler diye.

Evet ben de böyle yaptım ve kazandım.

3. Kural Haberleri Okumama: Evet arkadaşlar, gerek btc gerekse altcoin haberlerini okumayın, sadece grafikleri okuyun, neden mi, zaten her şey olup bittikten sonra sizin haberiniz oluyor da ondan. Balinalar önce alttan topluyor, sonra haberi yayıyor, siz alıyorsunuz, aradan iki saat geçmiş aaaaa zarar.

sonra da diyorsunuz ki, sanki beni izliyorlar lanet olasıcalar. Hayır seni izlemiyorlar, sen ve senin gibiler o haberi yeni gördü ve gaza gelip aldınız.  Sonra balina sattı zarar ettiniz. Boşverin ya haberleri grafiğe bakın. Hemen örneklemeyle anlarsınız, waves, ada, iota, trx ve xrp, siz haberleri duydunuz, aldınız ve bir baktınız batıyorrr..... işte bu yüzden son dakika haberlerine bakmayın.

4. Emir kuralı: Arkadaş örnekle anlatayım. Siacoin 2 ay önce 50 sathosi idi, 4200 tane aldım , 82 ye emir verdim, arkadaşım ise emir vermedi, neyse gece uyuduk uyandık, sabah baktık sc 80 sathosiye çıkmış ama o saatlerde 67 de, arkadaş daha da çıkmaz dedi hemen sattı, ben bekledim arkadaş sattıktan 1  saat sonra 82 den satıldı. Çok inatçı olmayın ama panikte yapmayın.

Neyse aklıma başka şeyler gelirse yazarım bol kazançlar.

Bu arada, şu çok iyidir bunun rakibi yoktur vs demeyin bir coinle duygusal bağ kurmayın, kuracaksanızda o btc olsun, Btc dışında evet İota tangle ile teknolojik devrim yaptı, eth ve dash de iyidir ama, Btc nin algoritmasını kopyalayan ve hiçbir yenilik sunmayan altcoinleri sağda solda boş boş savunmayın kendinizi gaza getirip yüksek meblağlar basmayın.
1715239692
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715239692
Reply with quote  #2

1715239692
Report to moderator
1715239692
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715239692
Reply with quote  #2

1715239692
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
January 12, 2018, 02:33:17 AM

Ayı sezonunda hodl etmesinler birde toparlayıp +'ya geçsemde canım çok yandı. Boğada hodl ayıda btc eth ve sağlam coinler dışında çok iyi seçilmesi gereken coinler hodl edilmeli.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
January 12, 2018, 03:01:07 AM

Valla hocam okurken keyif aldım.. gerçekten doğruları anlatan güzel bir yazı olmuş. Belki biraz daha eklenebilir bilgi olabilir bence böyle yaparak kazanç mümkün. Birde hırs yapılmayacak ve sabırlı davranılacak

rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
January 12, 2018, 05:44:05 AM

Güzel bir yazı olmuş hocam emeğinize sağlık, aklın yolu bir zaten bu işin en sade ve en doğru iki kuralı olduğuna inanıyorum
Birincisi yatırım için iyi araştırıp doğru koin leri seçmek ( Temel ve teknik analiz )
İkincisi sadece ama sadece sabır etmek

Bu iki temel kuralı uygulayıp para kazanmayan bir kişi bile yoktur hal böyle iken çok haber okuyup çok kafa bulandırmak veya dediğin gibi koinlerle duygusal bağ kurmak doğru değil.

Herkese bol  sabır ve bol kazançlar.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
January 12, 2018, 06:07:34 AM

3 yıldır altcoin piyasasindasin ama bahsettiğin gelir kalemleri en fazla ev kirası ve en az sigara arasında gidip gelmiş sende de bi kısmetsizlik söz konusu sanırım tavsiyeler felan iyi hoşta insan sonunda  ne yalan söyleyeyim mutlu bir son bekliyor Smiley keşke daha farklı olsaymiş neyse allah büyük hala bekliyoruz bi şekilde para kaldircaz buralardan
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
January 12, 2018, 06:59:54 AM

Zaten çok iyi zamanda girmişsiniz. 3 yıllık süre zarfında paranın 100x falan olması gerekmez mi.

elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
January 12, 2018, 07:25:07 AM

Madencilik konusunda çok haklısınız nerde mandenci varsa orada para olur tecrübeyle sabit
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
January 12, 2018, 07:53:42 AM

Arkadaş tespitleriniz doğru. Az sermayeyle uygulanabilir. Ama ana sermayeyle ilk girişte bir an önce ana sermayeyi çekmek için daha fazla kazanma isteği senin bu yaklaşımına pek uymuyor. Kar ile alımlar veya düşük miktarda sermaye ile alımlarda sağlam sonuç verebilir.
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
January 12, 2018, 07:55:27 AM

Güzel bir yazı olmuş emek vermissiniz . Arkadaşın tutma güçü olsaydı şimdiye çok fazla kazanmış olurdu . Ama nasip kısmet işi sonuçda .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
January 12, 2018, 08:28:43 AM

Çok güzel ve öğretici bir yazı olmuş poloniex yaklaşımınıza aynen katılıyorum bende coinleri alıp beklemede kalıyorum az onda az ondan illaki çok pump yediği bir zaman oluyor.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
January 12, 2018, 02:04:47 PM

Yatırımcılar için güzel yazı olmuş. Madencilik konusunda bende tespitlere katılıyorum. Kazma kürek satanların zengin olduğu hikayesi tamamen gerçek. Poloniex sağlam bir borsa. Pump olaylarını pek anlamadım desem yeridir. Hiç takip etmiyorum.
DC Comics
Full Member

Activity: 182

DIW - Decentralized Security

View Profile
January 12, 2018, 02:10:25 PM

Gayet başarılı bir konu başlığı olmuş okurkan çok keyif aldım. Dediğiniz gibi az az kazanmak daha mantlık az risk = az kazanç çok risk= çok kazanç ama gitme ihtimalide çok yüksek.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
astronomer (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2018, 09:55:39 PM

Ozellikle yeni yatırım yapacaklara yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Smiley
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
January 12, 2018, 09:58:38 PM

3. kural çok saçma. Binance coin coin yakacak şimdi haber okumayan birisi bu neden yükseliyor veya yükselir mi gibisinden soruları bilmez. Burayı borsa gibi düşünenlerin hepsi yanılıyor. Spekülatif haberler coinlere çokça etki ediyor özellikle marketcap düşükse.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
January 12, 2018, 09:59:25 PM

Emeğiniz için çok teşekkürler, ben de alışveriş işlerine yavaş yavaş girdiğim için çok ilgimi çekti ve okudum. Tecrübelerinizden faydalanabilirim.

astronomer (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2018, 10:04:20 PM

3. kural çok saçma. Binance coin coin yakacak şimdi haber okumayan birisi bu neden yükseliyor veya yükselir mi gibisinden soruları bilmez. Burayı borsa gibi düşünenlerin hepsi yanılıyor. Spekülatif haberler coinlere çokça etki ediyor özellikle marketcap düşükse.

Bakın işte dikkatle okuyun 3. Kuralı, daha açık ifade edeyim, fiyatlar yükseliyor, siz hemen bir haber arıyorsunuz, bir haber buluyorsunuz, aaaa hemen alayım yükselecek diyorsunuz. Çat düşüyor, veya aaa düşecek diyip elinizdekini satıyorsunuz çat sattıktan sonra yükseliyor. Size haberi olaylar olduktan sonra veriyorlar, spekülatif veya doğru ama okuduğunuz an yeni anlık bile olsa haber, aslında herşey için çok geç oluyor.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 12, 2018, 10:10:41 PM

Bakın işte dikkatle okuyun 3. Kuralı, daha açık ifade edeyim, fiyatlar yükseliyor, siz hemen bir haber arıyorsunuz, bir haber buluyorsunuz, aaaa hemen alayım yükselecek diyorsunuz. Çat düşüyor, veya aaa düşecek diyip elinizdekini satıyorsunuz çat sattıktan sonra yükseliyor. Size haberi olaylar olduktan sonra veriyorlar, spekülatif veya doğru ama okuduğunuz an yeni anlık bile olsa haber, aslında herşey için çok geç oluyor.

Anlık diyorsanız haklısınız ama cripto haberleri fiyatlara direkt etki ediyor. Orada biraz nüans eksikliği olmuş.

Smoke06
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 12, 2018, 10:13:37 PM

Hocam bir yazı bu kadar güzel yazılabilirdi eline emepğine sağlık. Yeni başlayan arkadaşlar için gayet açıklayıcı olmuş.. Yazı için teşekkürler.
mavikapi
Member
**

Activity: 209

View Profile
January 12, 2018, 10:24:19 PM

Peki bu en çok madencinin olduğu coinleri nasıl nereden takip ediyorsunuz?  Nereden bileceğiz en çok kazılan, en çok madencinin ilgilendiği coinleri?
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 12, 2018, 10:33:43 PM

Yazı harika olmuş kardeşim ellerine sağlık valla madenciler için girmek isteyenler içinde çok bilgilendirici olmuş bence herkes okumalı yazıyı
astronomer (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2018, 10:59:21 PM

Anlık diyorsanız haklısınız ama cripto haberleri fiyatlara direkt etki ediyor. Orada biraz nüans eksikliği olmuş.

Aynen cümlenin sonunda son dakika diye yazmışım sadece. Hata bende, haklısınız.
mavikapi
Member
**

Activity: 209

View Profile
January 13, 2018, 12:52:41 AM

Peki bu en çok madencinin olduğu coinleri nasıl nereden takip ediyorsunuz? Cevap vermedin
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
January 13, 2018, 01:01:10 AM

Başlık için ve yazın için teşekkürler bilgilendirici olmuş herkes böyle palşaımlar yapamıyor malesef eline sağlık tekrardan.
blockdragon
Member
**

Activity: 189

View Profile
January 13, 2018, 01:07:16 AM

Genel olarak beğendim güzel noktalara temas etmişsiniz. Waves iota vs. çok konuşuluyor misal dragonchainden hiç konuşan olmadı forumda adamlar 75x yaptı 1 ayda.

▀▀▀▀▀▀     │      SWIPE      │      Monetizing Mobile Engagement Data     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Reddit       ▄▄▄▄▄▄
astronomer (OP)
Newbie
*

View Profile
January 13, 2018, 08:03:06 AM

Peki bu en çok madencinin olduğu coinleri nasıl nereden takip ediyorsunuz? Cevap vermedin

Ya onu bilmiyorum gerçekten ama,,pool pool gezip bakmak lazım ben  öyle yapıyorum.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
January 13, 2018, 08:48:22 AM

Arkadaşım gerçekten çok güzel ve akıcı bir yazı olmuş. Siz yaşadıklarınızı tecrübelerinizi anlatmışsınız. Doğru bulan olur, şurası yanlış diyen de. Sonuçta fikirlerinizi açık yüreklikle paylaşmışsınız. Ben fikirlerinizi ço k değerli buldum. Sağolun.

Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
January 13, 2018, 09:37:02 AM

Güzel yazı olmuş elinize sağlık. Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum özellikle sabırlı olup telaşa kapılmama kısmına ki gerçekten kardan zarar ettiğim durum çok olmuştur bu telaş durumlarında. Şuan sadece yatırım yapıp bekliyorum ben ama al sat yerine güvenilirlere yatırım yapıp 1-2 yıl bekliyorum.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
January 13, 2018, 12:25:44 PM

Analizlerde doğru olan noktalar da var yanlış olanlar da. Arkadaş emek vermiş yazmış, tartışmaya gerek yok.

Benim ekleyeceğim,
Sıkı araştırma + Sabır. Bu ikisi çok önemli. İkisini birlikte yanyana tutmayı başarabilirseniz her zaman kazandırır. Araştırmak için yılmadan çalışın. Önünüze çıkan her makaleyi okuyun, görseli inceleyin. Kişileri takip edin ve sizden tecrübeli insanların görüşlerini almaya çabalayın.

Bu arada; Tecrübeli arkadaşlarımı tenzih ederim.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
March 30, 2018, 06:05:20 AM

Bu işlere girerken en başta sabırlı olmayı öğrenmek lazım çok güzel bir yazı olmuş hemde bizler için tecrübe edinilecek bir konu emeginize sağlık ben al sat yapmaktan ziyade uzun vadede yatırım yapmayı tercih edenlerdenim

Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
March 30, 2018, 07:45:37 AM

Boğa sezonuna geçilmesiyle rahatlıyacağız ama keşke satsaydım diyorum şuan yapacak bir şey yok bizim sattığımız bu piyasada düşerken bile yükselir elimizde tuttuğumuz yerin dibini görür.
zorbit
Full Member

Activity: 218

View Profile
March 30, 2018, 08:28:43 AM

her yöntem tutmuyor malesef. kazanan diyor ki ben böyle yaptım kazandım. kaybeden diyor ki ben böyle yaptım kaybettim. bir süre sonra aynı yöntemlerle devam ettiğinizide sonucun  çok farklı olduğunu görüyorsunuz. yani yol yöntem falan yok bu işte. sonuca bakmak lazım. kardaysanız iyisiniz.
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
March 30, 2018, 08:39:31 AM

sabır en temel ölçüt bence. beklemeyi bilmeyenler de bu piyasada zamanla bunu öğreniyor. risk analizini yapabilmek çok önemli bir konu. kayıplar sizi üzüyor ve gittikçe yanlış kararlar almaya başlıyorsanız bir süre uzak durabilirsiniz. kafası rahat olan adamın, daha doğrusu zararı dert etmeyen adamın mutlaka uzun vadede kazandığını görüyoruz.  yatırım işi sabır işidir. teknik bilgi olmasa da olur. ama sabır yoksa sonuç hüsrandır her zaman.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
March 30, 2018, 03:16:24 PM

Hangi coin ne kadar mine ediliyor bir site veya grafik benzeri sistemler muhakkak vardır. Sitede bilen varsa paylaşırlarsa takip etmi oluruz. Böyle önemli bi bilgiyi takip edenler vardır kesinlikle.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
March 30, 2018, 03:33:08 PM

Değindiğiniz konularda haklısınız aslında bu kuralları takip edilerek az çok kazanılır ama piyasa bu durumdayken kazanmak imkansiz gibi bir şey

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
March 30, 2018, 04:21:07 PM

3 sene için çok sığ düşünceler biriktirmişsiniz açıkcası. Piyasada bir coine yatırım yapmak için çok iyi şekilde araştırmak çok iyi şekilde haber takibi yapmak gerekiyor bunu nasıl gözardı edebildiniz anlayamadım vallahi.

ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
March 30, 2018, 04:37:09 PM

Çok güzel bir yazı olmuş okurken keyif aldım ve bu kuralları sürekli uygulayamadığımı farkettim. Aslında en önemli konu kendine bir yol haritası belirlemek ve buna uymak. Herkesinde kendine uygun bir yol çizmesi gerekiyor.
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 30, 2018, 08:51:43 PM

yani çok basic temel bilgiler kullanmışsın yeni başlayanlar için faydalı olacağını düşünüyorum bunu yeni başlayanlar kısmına yazsaydın keske

Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 30, 2018, 10:02:13 PM

dev madenci kuralını okurken aklıma musicoin geldi:D arada pump yiyo 1. sıraya yerleşiyordu üretimde en çok kazandıranlarda mantıklı aslıdna elinize sağlık
Payitaht
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 30, 2018, 10:05:01 PM

Hocam bunları yazan birinin az paralar kazanması bence büyük bir talihsizlik olmuş akıllı adamsınız keşke daha büyük oynayabilseniz.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: