Bitcoin Forum
May 01, 2024, 03:53:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: S9 icin soru  (Read 293 times)
Guardiyans (OP)
Newbie
*

Activity: 143
Merit: 0

View Profile
March 11, 2018, 07:22:55 PM

Arkadaslar cpu mining yapiyorum. Btc madenciligiyle ilgili bilgi almak istiyorum. Genel arastirmalarima gore en iyisi s9. Suan icin sahibindende 11.000 tl fiyat aldim. Fiyat nasil sizce ? Kullanimi nasil bu cihazlarin kolaymi ? Cpuda surekli yok erkan karti yok anakart peoblem problem ustune. Onerirmisiniz genel bilgilerinize ihtiyacim var
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
March 14, 2018, 02:12:13 AM

S9 kullanıcısıyım, havuz ayarlarını düzgün yap elektrik ısınma ses vb konularını baştan çöz makineye ver voltajı hiç sorun çıkartmadan haftalarca aylarca çalışsın.

Kurulum bakım vb bir çok konuda dilim döndüğünce yardımcı olurum...

S9 için 11000 tl bence bedava ... karaborsa oldu şu an Türkiye’de millet 20 sen satıyor, 25 diyen var almadan evvel batcını öğren hatta mümkünse seri no sundan bitmain üzerinden check edelim.

Dolandırılma...

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 16, 2018, 11:25:42 AM
Merited by EFS (1)

Arkadaslar cpu mining yapiyorum. Btc madenciligiyle ilgili bilgi almak istiyorum. Genel arastirmalarima gore en iyisi s9. Suan icin sahibindende 11.000 tl fiyat aldim. Fiyat nasil sizce ? Kullanimi nasil bu cihazlarin kolaymi ? Cpuda surekli yok erkan karti yok anakart peoblem problem ustune. Onerirmisiniz genel bilgilerinize ihtiyacim var

Kesinlik le alınmaz. 11k TL ile alacağınız S9 cihazının ROI süresi 18 ay. Parasını çıkartma ihtimaliniz çok düşük. Satıcılar 25K TL den 11K TL ye hatta 10K TL ye neden düşüyor sanıyor sunuz ? Eskisi kadar kazandırmıyor da ondan. 25K TL ye alanlar pişman en fazla 1 ay çalıştırdılar 3K TL kazandırmış olsa , maliyeti 22K TL oldu demektir. Bu da 37 ay ROI demektir. Millet yüksek fiyattan satıp kurtulma derdin de siz alma derdin de olmayın.
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
March 19, 2018, 11:17:09 PM
Merited by EFS (1)

Kesinlik le alınmaz. 11k TL ile alacağınız S9 cihazının ROI süresi 18 ay. Parasını çıkartma ihtimaliniz çok düşük. Satıcılar 25K TL den 11K TL ye hatta 10K TL ye neden düşüyor sanıyor sunuz ? Eskisi kadar kazandırmıyor da ondan. 25K TL ye alanlar pişman en fazla 1 ay çalıştırdılar 3K TL kazandırmış olsa , maliyeti 22K TL oldu demektir. Bu da 37 ay ROI demektir. Millet yüksek fiyattan satıp kurtulma derdin de siz alma derdin de olmayın.

Hocam o kadar karamsar yaklaşmayın,bu tamamen Bitcoin in piyasa değeriyle doğru orantılıdır.Evet şu an manipulatif haberlerden dolayı Bitcoin zor günler geçiriyor ve madencilik pek kazandırmayabilir ancak uzun vadede düşünülecekse alınabilir düşüncesindeyim, yalnız Türk satıcılarından değil,Bitmain'den getirmek kaydıyla ve ileride Bitcoinin düzelmesi umuduyla yine piyasanın değerli cihazlarından biri olacağı görüşündeyim. Her sene Bitcoin ocak-mayıs arası düşüş sıkıntıları yaşamış ancak yaza doğru tekrar yükselişe geçmiş, elbette risk işi.. Kimsenin sözüyle hareket etmemeli bu piyasada. Açıkçası hisleriniz ne diyorsa onu yapın ve sakın kredi çekip bu işe girmeyin.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
March 20, 2018, 08:22:41 AM

Hocam o kadar karamsar yaklaşmayın,bu tamamen Bitcoin in piyasa değeriyle doğru orantılıdır.Evet şu an manipulatif haberlerden dolayı Bitcoin zor günler geçiriyor ve madencilik pek kazandırmayabilir ancak uzun vadede düşünülecekse alınabilir düşüncesindeyim, yalnız Türk satıcılarından değil,Bitmain'den getirmek kaydıyla ve ileride Bitcoinin düzelmesi umuduyla yine piyasanın değerli cihazlarından biri olacağı görüşündeyim. Her sene Bitcoin ocak-mayıs arası düşüş sıkıntıları yaşamış ancak yaza doğru tekrar yükselişe geçmiş, elbette risk işi.. Kimsenin sözüyle hareket etmemeli bu piyasada. Açıkçası hisleriniz ne diyorsa onu yapın ve sakın kredi çekip bu işe girmeyin.

Hocam bitmainden nasıl getireceğiz, bu konuda bir kılavuza ihtiyacımız var. Malum bitmain türkiye'ye kargolamıyor, hem kargo hem gümrük işlemlerini nasıl hallediyorsunuz?
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 23, 2018, 07:45:10 PM

Bitmain çıkış fiyatından alabilen kişi sayısı çok az. Getirip vergi ödeyen insanlar var, onlar da yaklaşık %50 fazlasına mal ediyorlar. %25 de kendisi koysa çıkış fiyatının 2 katı olur. Ayrıca elektrik parası da ülkemizde yüksek. Bitcoin değerlenecek umutunu taşıyan insan miner alacağına bitcoin e parasını yatırmalı. Bu şekilde mine etmekten çok çok fazla kazanır 0 üretim maliyeti ile.
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
March 25, 2018, 03:10:09 PM

Bitmain çıkış fiyatından alabilen kişi sayısı çok az. Getirip vergi ödeyen insanlar var, onlar da yaklaşık %50 fazlasına mal ediyorlar. %25 de kendisi koysa çıkış fiyatının 2 katı olur. Ayrıca elektrik parası da ülkemizde yüksek. Bitcoin değerlenecek umutunu taşıyan insan miner alacağına bitcoin e parasını yatırmalı. Bu şekilde mine etmekten çok çok fazla kazanır 0 üretim maliyeti ile.

Bir madenci olarak size hak veriyorum,şu an için bir çıkış yolu bulsam ben de madenciliği bırakacağım.Bitcoin güvenleri iyice sarstı ve medya,manipulatif tahrikçi ünlü insanlar,bakanlar,devletler yüzünden artık merkezi olan kontrol edilebilen bir kripto para haline geldi.. Borsalar en ufak bir habere bile 300-400 dolar aşağılara çekmeye başladılar. 300-400 dolar 1 saatte erirken,toparlanması haftaları alıyor ve bu yüzden madencilik artık kazançtan çıktı,çile haline geldi.. Al-Sat yapmak daha mantıklı şu dönemde ancak benim gibi terste kalan madenciler için bu zor gibi görünüyor,dayanabildiğimiz kadar dayanacağız inşallah..
kroibo
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
March 31, 2018, 07:21:07 AM

Hocam 11.000 TL ye bende satıyorum. Nedeni sesinden dolayı sadece gündüz çalıştırabiliyorum. Ses olayınıda düşünün. Almak isterseniz mail adresim asdefeli@gmail.com. (istanbul)
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
April 29, 2018, 09:34:25 AM

Bence artık hiç bir madencilik. Cihazı alınmaz iyice sapittilar fiyatlar evet şuanda düştü fiyatlar ama eski alanlar kafayı yedi ben dahil. Smiley
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
May 01, 2018, 10:11:50 PM

Cihazı almadan önce ısı sorununu nasıl çözeceğinizi düşünün. Isı sorununa bir çözüm bulamazsanız cihazı almayın. Tavsiye sadece...
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 02, 2018, 02:24:10 PM

ses faktörünü de unutmamak gerek çünkü ısıdan ziyade ortamda oluşturduğu ses de rahatsız edecek derecede, almayı düşünenler bu faktörü de hesaba katmalı.
Cemlik
Member
**

Merit: 32

View Profile
May 02, 2018, 04:01:04 PM

Isı şuanda büyük sorun değil. Havalar sıcak gibi dursada hafif gölge bir yerde sıcaklık sorun yaratmaz. Ancak ses faktörü var. Bendede bir tane kaldı s9 ve yeni dükkana koysammı koymasammı ses yüzünden açıkçası kararsızım. Popüler coünler kazılarak zaten para kazanmak pek mümkün değil hocam.

Yani asicte gpu da alsanız roi 18ay civarında tıkanıp kalıyor şuan.

İyi düşünün, taşının. Evde yapamazsınız zaten onu unutun. Ancak dükkan varsa çok sorun olmaz. Ben sesten tamamen izole etmek niyetindeyim kendimi açıkçası.

Litecoin cash çıkmadan kazıp iyi para kaldırdı millet. Hatta s9 değil s7 3 1 s yarım ne varsa onla kazdılar bi kaç roi yaptılar Smiley

Voünleri piyasayı sıkı takip etmek gerek.

...
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
May 02, 2018, 09:31:33 PM

dükkanda patlatırlar onu, biri göz koyar, anında çalar, bir sürü masraf da cabası.  hırsızlar kol geziyor
Cemlik
Member
**

Merit: 32

View Profile
May 03, 2018, 07:05:31 AM

Sıkıntı tok hocam. Güvenlikli. Hırsızlık olaylarındada zaten site sorumlu Smiley

...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: