Bitcoin Forum
May 08, 2024, 05:20:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Considerati ca sunt eficienti robotii pentru situri de day-trading?  (Read 478 times)
Mrnat
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 151
Merit: 101


Believe in Yourself, Do Magic, Be the Magic!


View Profile WWW
January 18, 2018, 09:24:27 PM
 #21

Am citit și despre C.A.T., parca folosește  ceva... cu ... principiul Pin-Pong... Acesta e și mai scumpuț decât varianta de mai jos.

Are mai mulți utilizatori si, parcă mai mulți oameni mulțumiți de el (Gunbot).

Când voi avea suficienți de mulți bani (ca să mă aventurez mai mult), încât să-i fac cont separat și să-i aloc bani, voi cumpăra un bot.
Un alt motiv contra boților a fost și frica de a nu-mi fi banat, în viitor, contul din cauza utilizării (actualmente permisă) unui bot.
Adevarul este ca mai bine de 65% din piata de cumparari vanzaria in toate casele de schimb din lume sunt automatizate, deci teama ca vei fi blocat pentru ca folosesti bot nu este reala, totusi exista boti atat de bine programati incat pot predice cu oarecare succes si piata, si a se adapta algoritmii la salturile de pret, C.A.T asa zis va avea asta in viitor, cand nu sunt sigur

▌▌   Anonymous and Untraceable     ›› ››   DeepOnion  ‹‹ ‹‹     TOR INTEGRATED & SECURED    ▌▌
▬▬▬▬▬▬▬▬▬     ANN  Whitepaper  FACEBOOK  Twitter  Youtube  Forum     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▌▌   ••  JOIN AIRDROP 🚀  ••  |||   Download DeepOnion   |||   ✅ Verified with DeepVault    ▌▌
1715145632
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715145632

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715145632
Reply with quote  #2

1715145632
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 18, 2018, 11:22:51 PM
 #22

In mod normal care este profitul % lunar (cu aproximatie) la investie de 1 BTC, in condititiile in care tranzactionezi manual?
Nu exista nicio valoare tipica. Depinde de foarte multi factori personali si factori externi.
allenubba (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
January 18, 2018, 11:53:54 PM
 #23

In mod normal care este profitul % lunar (cu aproximatie) la investie de 1 BTC, in condititiile in care tranzactionezi manual?
Nu exista nicio valoare tipica. Depinde de foarte multi factori personali si factori externi.


Cunosc asta, ziceam ca si idee personala de la cat in sus % pe luna sa fiu multumit de randamentul dat.
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 09:33:07 PM
 #24

Ar trebui să detalieze cei doi utilizatori de boți următoarele:
1 De ce ai avut C.A.T.? din moment ce este așa bun, de ce nu ai mai ținut gâsca cu ouă de aur?
2. Gunbot e foarte scump? Cât? 0,05 BTC pentru o perioadă nelimitată nu e mult. Și dacă are randament precum arată acea poză de ce durează 2 luni să amortizeze o amărâtă de sumă de 0,05 BTC? Că dacă faci day trading, prinzi într-o săptămână câteva tranzacții unde scoți de 2-5 ori mai mult.

Dacă ar fi așa buni boții, de ce dezvolatorul lui Gunbot a vândut doar 4000 de licențe?
Parcă Microsoft, dacă o fi bun de ceva, a vândut un pic mai multe licențe? Hmmm!!! Confuzie totală!

De ce nu tranzacționează majoritatea utilizatorilor, inclusiv cei mai mulți români cu acești minunți boți?
oviudiu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 10:50:22 PM
 #25

Daca da, ce tip recomandati?

Exista deja? Eu stiam de Gimmer si FiCoin, dar inca nu s-au finalizat. Eu zis ca atata timp cat o strategie de bot trading e testata si functioneaza, de ce sa nu o folosesti si tu? Smiley
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 19, 2018, 10:51:23 PM
 #26

2. Gunbot e foarte scump? Cât? 0,05 BTC pentru o perioadă nelimitată nu e mult.
Costa 0.1 BTC. Trebuie sa achizitionezi separat si licenta pentru exchange.

Și dacă are randament precum arată acea poză de ce durează 2 luni să amortizeze o amărâtă de sumă de 0,05 BTC?
Nu stiu ce poza, eu ti-am spus cat a durat la mine. Perioada de invatare, cu sume mici alocate robotului, ca sa nu faca paguba pana nu invat sa-l folosesc eficient, testat de strategii si abordari etc.

Că dacă faci day trading, prinzi într-o săptămână câteva tranzacții unde scoți de 2-5 ori mai mult.
Ce trading manual fac, aceea e separat. Eu am zis numai ce a scos robotul singur. Nu ma supara sa scot ceva in plus peste ce trading manual reusesc sa fac. In timp ce dorm, in timp ce sunt plecat, in timp ce lucrez, robotul lucreaza si el netulburat.

Dacă ar fi așa buni boții, de ce dezvolatorul lui Gunbot a vândut doar 4000 de licențe?
4000 de licente inseamna 400 BTC. 4 milioane de dolari. Not bad, pentru un ins care programeaza un robot. Tu ai 4 milioane de dolari castigati din softul pe care-l programezi si vinzi tu?

Parcă Microsoft, dacă o fi bun de ceva, a vândut un pic mai multe licențe? Hmmm!!! Confuzie totală!
Microsoft e o companie multinationala cu sute de mii de angajati, iar gunbot e facut de un om (plus o mica echipa adaugata ulterior). Confuzie totala in capul dumitale.

De ce nu tranzacționează majoritatea utilizatorilor, inclusiv cei mai mulți români cu acești minunți boți?
Majoritatea tradingului e facut algoritmic pe toate exchange-urile. Majoritatea cu roboti dezvoltati special, care nu se vand publicului. Nu trebuie sa auzi domnia ta ca sa se intample.
allenubba (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
January 20, 2018, 08:10:31 AM
 #27

Asteptam pareri, sfaturi, concluzii... ale celor care deja utilizeaza un astfel de bot... in cat timp a fost amortizata investitia, cat BTC a fost alocat robotului sa  faca trading...
euus
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 0


View Profile
January 20, 2018, 10:20:25 AM
 #28

as vrea si eu mai multe detalii despre unde pot gasi un robot bun, si care este pretul?
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 20, 2018, 11:21:44 AM
 #29

Sfatul meu este ca, pe cazul general, sa nu va luati robot. Trebuie sa stiti analiza tehnica (sau sa fiti dispusi sa invatati), altfel nu veti avea randament si veti da vina pe robot. In loc sa dati vina pe voi ca nu ati depus suficient efort.
allenubba (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
January 20, 2018, 12:48:29 PM
 #30

Sfatul meu este ca, pe cazul general, sa nu va luati robot. Trebuie sa stiti analiza tehnica (sau sa fiti dispusi sa invatati), altfel nu veti avea randament si veti da vina pe robot. In loc sa dati vina pe voi ca nu ati depus suficient efort.


Pentru a folosi un astfel de robot, e necesar ca utilizatorul sa aiba anumite cunostinte (cunostinte care se invata).
Am vazut mai sus un robot bun costa 0.05 BTC sau 0.1 BTC, cine da banii astia banuiesc ca e dispus sa si invete despre cum trebuie utilizat bot-ul in cel mai profitabil mod posibil, situatie in care utilizatorul are si randament.

Asteptam in continuare detalii de la cei care utilizeaza un astfel de robot.
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 20, 2018, 01:13:11 PM
 #31

Eu ti-am spus de experienta mea. Daca pot sa te ajut cu alte informatii, intreaba-ma ce te nelamureste.
allenubba (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
January 20, 2018, 01:58:59 PM
 #32

Eu ti-am spus de experienta mea. Daca pot sa te ajut cu alte informatii, intreaba-ma ce te nelamureste.

Apreciez comentariile facute Labrader, dar astept macar un comentariu complect (site de unde se poate cumpara, pret, randamentul care il are si orice alte detalii care ar fii folositoare pentru persoanele care nu au si nu au folosit asa ceva pana acum) despre un bot facut de catre o persoana care il foloseste acum cand vorbim.

Sunt interesat sa cumpar un astfel de robot si m-am decis ca sa deschid aici subiectul deoarece persoanele care deja au si folosesc nu sunt afectate absolut deloc daca impartasesc din experienta lor comunitatii...

Succes tuturor!
zKingRideRz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
January 20, 2018, 02:48:10 PM
 #33

 Daca nu-l setezi si nu-l optimizezi constant, e posibil sa te dezamageasca performanta.
allenubba (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
January 20, 2018, 02:55:25 PM
 #34

Daca nu-l setezi si nu-l optimizezi constant, e posibil sa te dezamageasca performanta.

zKingRideRz, detii si folosesti un astfel de bot? Merci!

Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 20, 2018, 02:59:02 PM
 #35

Dacă era vreo mare brânză cu boții erau zeci, sute de versiuni, nu doar câteva.
Chiar și dezvoltatorul lui Gunbot scrie pe acest forum că este posibil ca, uneori, să rămână blocat cu o ofertă de vânzare sau cumpărare incomplet îndeplinită și să aștepte mult și bine, dacă prețul tot scade sau crește, timp în care tu crezi că el lucrează și tranzacționează.
Nu e chiar așa, că ar produce  bani când tu lucrezi, dormi, pleci în concediu.

Adevărul e cu totul altul, trebuie să fii cu ochii mereu pe el și profiturile sunt modeste.

Dacă ar fi atât de rentabili, pe forum ar fi mii de topicuri cu tot felul de boți și foarte puțini ar mai face trading manual. Doar nu credeți că ați descoperit secretul îmbogățirii în boți?
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 20, 2018, 03:03:42 PM
 #36

KingRideRz, detii si folosesti un astfel de bot? Merci!
Detine. Chiar el e un bot. Nu vezi ca e un comentariu mai vechi repostat?  Grin Grin Grin Grin
allenubba (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
January 20, 2018, 03:54:08 PM
 #37

Dacă era vreo mare brânză cu boții erau zeci, sute de versiuni, nu doar câteva.
Chiar și dezvoltatorul lui Gunbot scrie pe acest forum că este posibil ca, uneori, să rămână blocat cu o ofertă de vânzare sau cumpărare incomplet îndeplinită și să aștepte mult și bine, dacă prețul tot scade sau crește, timp în care tu crezi că el lucrează și tranzacționează.
Nu e chiar așa, că ar produce  bani când tu lucrezi, dormi, pleci în concediu.

Adevărul e cu totul altul, trebuie să fii cu ochii mereu pe el și profiturile sunt modeste.

Dacă ar fi atât de rentabili, pe forum ar fi mii de topicuri cu tot felul de boți și foarte puțini ar mai face trading manual. Doar nu credeți că ați descoperit secretul îmbogățirii în boți?

Nu am avut si nici nu am folosit asa ceva dar sunt foarte tentat din 2 motive:
1. Analiza pietei pe care o face bot-ul ar fii imposibil sa o faca o persoana
2. Numarul de tranzactii pe care le face robotul nu ar putea sa le faca o persoana

In concluzie bot-ul este superior omului, omul nu poate face ce face un robot si daca sunt existente pe piata instrumente care sa ne poata simplifica munca si profiturile sa fie mai mari, de ce sa nu apelam la ele, in conditiile in care sunt si rezultate...

2 situri poate sunt de ajutor cuiva:
https://legalbinaryrobots.com
https://binaryrobot365.com
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 20, 2018, 05:48:09 PM
 #38

Botul analizează în plaja de setări stabilită de tine.
Tu poate nu ai vinde când ai profit de doar 3-5% (de obicei) sau pe minus 10%, însă el da.

Eu nu fac tranzacții fără un profit de minimum 20% față de prețul cu care am luat moneda respectivă.
Acum câteva săptămâni am avut zile cu profit 100% la monede cumpărate cu o zi înainte.

Cumpără și povestește-ne câte ai învățat și cum ai făcut foarte mulți bani! Baftă!
allenubba (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1


View Profile
January 20, 2018, 05:59:20 PM
 #39

Botul analizează în plaja de setări stabilită de tine.
Tu poate nu ai vinde când ai profit de doar 3-5% (de obicei) sau pe minus 10%, însă el da.

Eu nu fac tranzacții fără un profit de minimum 20% față de prețul cu care am luat moneda respectivă.
Acum câteva săptămâni am avut zile cu profit 100% la monede cumpărate cu o zi înainte.

Cumpără și povestește-ne câte ai învățat și cum ai făcut foarte mulți bani! Baftă!

Eu vand monedele la 5-10% profit... daca ai avut zile in care ti-ai dublat banii ai avut o inspiratie buna sau poate ai stiut ceva...
Labrader
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 24


View Profile
January 20, 2018, 06:12:23 PM
 #40

Eu nu fac tranzacții fără un profit de minimum 20% față de prețul cu care am luat moneda respectivă.
Ce preferi, o tranzactie cu profit 20% sau 3 tranzactii cu profit 7,5%? Sau nicio tranzactie, pentru ca a crescut doar cu 18% si apoi s-a dus in jos pentru vreo luna si jumatate?
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!