Bitcoin Forum
April 19, 2024, 05:50:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Toplam kaybım 35 bin dolar oldu  (Read 6480 times)
akanus
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 1

View Profile
February 14, 2018, 07:40:43 AM

Forex risk ve baskısını kaldıramayanların coin ile yatırım yapması çok ama çok çok risklidir.

Eğer bir yol haritanız ve mantıklı hesaplanmış stop lost noktalarınız yok ise paranız cebinizde kalsın daha iyidir.
1713505824
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713505824
Reply with quote  #2

1713505824
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713505824
Hero Member
*

Ignore
1713505824
Reply with quote  #2

1713505824
Report to moderator
1713505824
Hero Member
*

Ignore
1713505824
Reply with quote  #2

1713505824
Report to moderator
1713505824
Hero Member
*

Ignore
1713505824
Reply with quote  #2

1713505824
Report to moderator
blaqshark
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
February 14, 2018, 12:31:41 PM

Şuan ki piyasa durumu için konuşuyorum.İstediğin kadar bilgin ve tecrüben olsun hiçbir şekilde ilerisini kestirme sansın yok zaten.Şuan piyasa tamamen spekülasyon üzerine çalışıyor ve buyuk belirsizlik var.Geçen hafta tethera (usdt) in btc değerini manipule ettiği için dava açılması, Kredi kartıyla btc alıs verısıne yasak gelmesine , İki üç ülke btcyi yasaklıycagını soylemesi direk çökmesine neden oldu.Sonrasında bir kac amerikada eyaletin ve ulkelerin vergi kanunları cıkartması  suan hafif şekilde pozitif etki etmesini şağladı.Çünkü Bir ülkenin vergi kanunu cıkartması demek dolaylı yoldan crypto currency kabul etmesi ve tanımasıyla eş anlamlı gelıyor.Şuan en büyük sıkıntı cıkarabilcek durum mart ayında g20 avrupa zirvesinde yine tekrar  btc nin tartısma konusu olması.Son dönemeç bu olck bence bundanda saglam cıkarsa ki cıkacak her zaman cıktı,stable bir kurda devam eder Btc.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 14, 2018, 01:05:28 PM

Bu iş özünde sabıra bakıyor aslında. Elbet inecek çıkacak ama günün sonunda kripto paralar geleceğin finansını yöneteceği için hepimiz karlı çıkacağız

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 14, 2018, 01:41:35 PM

Ulan varya şu çevredekiler etmenine imza atarım.
Kayınpederim 1000$ verdi bitcoin al diye. Şimdi bizimde beklenti 30-40k lar. Verirken 4e katlar dimi diye verdi.
1 ay geçmedi 7 kere düşmüş bu diye aradı. Geçende “ya bu sanal paraymış. Uğraşılmaz diyolar” parayı kurtarınca çık gitsin dedi.
Hayır zaten normaldede negatif insanları ve bilmeyenlerin yaptığı yorumları sallamam.
Çok mecbur kalmadıysam açtığım pozu en az %5 kar almadan kapatmam.
Abi kimseye söylemeyin cidden. Cidden yani.
Ne geliyosa bu yüzden geliyo

...
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 14, 2018, 01:49:03 PM

Forex risk ve baskısını kaldıramayanların coin ile yatırım yapması çok ama çok çok risklidir.

Eğer bir yol haritanız ve mantıklı hesaplanmış stop lost noktalarınız yok ise paranız cebinizde kalsın daha iyidir.
Ben hiç stoploss kullanmadım forextede burdada Smiley
Ölümüne bekledim Smiley
Bir kesinlik yaptım kendi adıma. En tepedende alsam zararda kapatmam.
Her katil cinayet mahaline döner” sözü buradada geçerli. 20k dan aldıysan ama 3 ay ama 1 yıl oraya gelecektir tekrar.
Bu piyasaların genel kuralıdır. O noktalara gelmek zorundadır yasaklanmadığı sürece.
Ama beklemek en önemlisi.
Btc sizi 20k da öldürdüyse oraya kesin uğrayacaktır Smiley
Önemli olan sabırla bekleyebilmek.
Bu tür oipiyasalar av piyasasıdır. İyi saklanıp pozisyonunuzu iyi almalısınız.

...
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
February 14, 2018, 02:31:20 PM

Ben hiç stoploss kullanmadım forextede burdada Smiley
Ölümüne bekledim Smiley
Bir kesinlik yaptım kendi adıma. En tepedende alsam zararda kapatmam.
Her katil cinayet mahaline döner” sözü buradada geçerli. 20k dan aldıysan ama 3 ay ama 1 yıl oraya gelecektir tekrar.
Bu piyasaların genel kuralıdır. O noktalara gelmek zorundadır yasaklanmadığı sürece.
Ama beklemek en önemlisi.
Btc sizi 20k da öldürdüyse oraya kesin uğrayacaktır Smiley
Önemli olan sabırla bekleyebilmek.
Bu tür oipiyasalar av piyasasıdır. İyi saklanıp pozisyonunuzu iyi almalısınız.

Hocam bu piyasada altlar için kesinlikle çok yanlış bir beklenti.

Örneğin şu an ki altların hemen hemen hepsinin fiyatı 2017 mayıs haziran fiyatlarının yarısı bile değil tarihi yanlış hatırlamıosam.

BTC 1-2 ay sonra harekete geçse 50 binleri görmek istese

şu an dip dediğimiz çoğu alt o zaman tepeninde tepesi kalır çakılır.

BTC yi çok iyi takip etmek lazım.
burakalp
Jr. Member
*

Activity: 30
Merit: 1

View Profile
February 14, 2018, 02:34:14 PM

az para değil öncelikle geçmiş olsun fakat bu durumlarda geçecek yükselecektir.

[ iShook ]THE NEW ENGINE FOR LITERARY SOCIAL MEDIA ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ►►PRE-SALE | Jan 8th, 2018 ◄◄ (http://ishookico.ishookoffer.com)
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 14, 2018, 02:48:19 PM

Evet haklısınız. Özellikle kaybetmekten korkacağı rakamlarla girmek kişileri aşırı heyecanlı yapıyor ve bir FUD anında yani belirsizlik ve korku ortamında direk o düşüşte ellerindekileri satmak istiyorlar ve zararına yaptıkları bu satışın ardından gelebilecek bir FOMO yani yükselişle gelen kaçırma korkusu ile bak tekrar yükseliyor zararımı kapayayım diye yapacakları 2 . bir heyecanlı karar ile 2. kez zarara uğrayabiliyorlar. Öncelikle mantıklı karar verebilmek ve kaybetmeyi göze alabilecekleri rakamlarla girmek en temel verebileceğim tavsiye.
Aynen çok güzel bir noktaya deginmissiniz . Katılıyorum ve ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki bu işi asıl işiniz gibi yaparsanız daha çok kaybedersiniz çünkü kendinizi buna adamissiniz ve kaybetmemeniz lazım . O yüzden daha fazla panik ve korku oluşuyor insanda hele ki parası kendi nakit parası değil de borç veya kredi ise kaybetme ihtimali daha da artıyor . Çünkü insanların hareketleri ona göre değişiyor .
Aynı zamanda buraya yeni gelen insanlar arkadaşlarından duyup 10x 20x yapma çabasında olanlar . Bu durumdaki kişiler çok fazla bilinc olmadığı için fazla hata yapabiliyorlar.
Sefatih
Member
**

Activity: 150

The Great Trader

View Profile WWW
February 14, 2018, 02:57:13 PM

Sizin coin işi ile uğraştığınızı öğrenen herkes sadece olumsuz haberleri size iletmek konusunda seferber oluyorlar.

Aynen öyle kardeşim. Valide bile bitcoin düşünce senin dükkan hala iflas etmedimi diyor:D Yükselirken canım oğlum düşerken , iflas Cheesy
bitlira
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
February 14, 2018, 04:10:31 PM

Deneyimlerini paylaşan arkadaşlardan genel olarak anladığım 3 temel ve altın kural Cheesy

1- Sabır
2- Piyasayı bilmeyen eş dost akrabadan uzak dur
3- İniş çıkışlarda heyecanlanma
rmkrmk
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
February 14, 2018, 09:33:17 PM

Birde al sat işinden yorulup, kazandığım parayıda koyup, üzerine dahada para ekleyip ASIC miner alayım diyip 51000 tl ye Baikal Giant B almak var.

Parayı ödediğimde 20 günde 51000 tl getiren aletin elime ulaştığında 20 ayda o parayı çıkartacak hale gelmesi de zarar etmenin ayrı bir yolu.

Mutlaka Mining yatırımı yapılmadan önce de iyice araştırılmalı.

Belki Ekran kartı yatırımı daha sonra kartların satışının yapılabilmesi açısından ve 3 yıl garanti durumundan daha mantıklı olabilirmiş.

Herkese bol kazanç dilerim.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
February 14, 2018, 09:33:44 PM

piyasanın toparlanmış haline göre bile zararım şuanda 60 bin doların üzerinde.ha bi miktarını düşüşten önce fiata geçirmiştim ne olur nolmaz diye ama sadece portföyün %20 lik bi kısmıydı bu.yani elimdeki tokenlerin çoğu zarar yazmış durumda ve bekliyorum çünkü yatırım yaptığım projelere güveniyorum.ihtiyacım olmadıkça veya fırsat görmedikçede satmayı düşünmüyorum
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 14, 2018, 09:36:34 PM

Deneyimlerini paylaşan arkadaşlardan genel olarak anladığım 3 temel ve altın kural Cheesy

1- Sabır
2- Piyasayı bilmeyen eş dost akrabadan uzak dur
3- İniş çıkışlarda heyecanlanma

Çok güzel belirtilmiş kurallar. Evet son market çöküşünde neredeyse piyasadakilerin %80i dolar bazında zarar etmiştir. Ama piyasanın dönüşü her zaman muhteşem olmuştur. Sabretmek lazım ki kar edelim. Ben son market çöküşünde kardan zarar ettim. O bile insana koyuyor.

AkFon
Member
**

Activity: 182

View Profile
February 14, 2018, 09:48:25 PM

Kesinlikle çok gerekli bir konuya değinmişsiniz her giren zannediyor ki aldığı koinler hemen atak yapacak ve bir kaç güne paralarını katlamış olacaklar ama ne yazık ki gerçek bundan çok uzak
Helpful62
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
February 15, 2018, 12:13:38 AM

Bitcoin'i yüksek bi mevlada alıp daha fazla yükselmesini beklediyseniz bi anda da düştügü icin kaybedilmiştir .
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 15, 2018, 11:17:27 AM

Baya olmus ya ama yapacak birseyde yok zaten dibe inmissin satmak mantiksiz gibi bana oyle geliyor. Ama tercih sizin
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 15, 2018, 12:12:55 PM

Üzülmek istemiyorsanız kural çok basit, gözden çıkaramayacağınız parayı bu işe yatırmayın. Haberlere çıkan Avustralyalı genç gibi bir duruma düşmeyin.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
February 15, 2018, 12:27:30 PM

Cok dogru, Kesinlikle iyice araştırıp emin olup yatırım yapmak gerek. Her dalgalanmada panik yapmadan sabretmek lazım.  Al sat değil uzun vadede kazanmak daha garanti🖒

kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 15, 2018, 12:48:20 PM

Kesinlikle bunu bende tavsiye ediyorum kulaktan duyma bilgiler ile sakın bir işe girmeyin. Ama bu zamana kadar kazanmamanız biraz size kalmış birşey. Piyasaları ve gelişmeleri takip etmek bu konuda çok önemli.

KarateSensei
Jr. Member
*

Activity: 82
Merit: 2

View Profile
February 15, 2018, 12:56:15 PM

Panik satışı yapmamak yalnızca kripto dünyasında olan bir şey değil. Ekonomi bilimi yıllardır var. Borsada ve dövizde al sat yapmayı denemediyseniz kripto para dünyasında hiç kalkışmayınız. Borsada bir düşüş sınırı var. Kripto para konusunda düşüş ya da yükseliş sınırı yok. Bu da insanı aşırı panikletiyor. Yükseliş trendinde ise aşırı aç gözlü yapıyor. Bu sabah nakit ihtiyacımdan dolayı elimdeki ethereumun bir kısmını satmak istedim. Tam satacakken inanılmaz bir şekilde yükselmeye başladı. 3 dakika boyunca aralıksız yükseldi ve beklediğim tutardan 200 TL fazlasına kadar geldi. Ama işte aç gözlülük. Satmadım ve aniden düştü. 50 TL anca aldım fazladan. Bu çok çok basit bir örnek tabi. Bu işi iyi kötü bildiğimi düşünüyorum ancak açgözlülüğe karşı koyamıyorum yeri geldiğinde. Panik satışı daha kötü tabi bundan. Kaybedip paylaşım yapan arkadaşa teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  

Jump to: