Bitcoin Forum
April 23, 2024, 10:36:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: [ABT] ArcBlock - Blockchain 3.0  (Read 1896 times)
Suleiman the Magnificent (OP)
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
January 19, 2018, 09:37:32 AM
Last edit: January 25, 2018, 12:11:51 PM by Suleiman the Magnificent
Merited by frtmr (1)

Merhaba,

Twitter'da takip ettiğim birkaç yabancı hesap paylaşınca bir araştırayım dedim. Üstünkörü baktığım kadarıyla ilgi çekici duruyor. Daha önce forumda da birkaç kişinin bahsettiğini görmüştüm ama konusu açılmamış. Projeyi inceleyen arkadaşlar bildiklerini paylaşırlarsa biz de bilgi sahibi olalım.

Private sale süreci sona ermiş durumda. Çok fazla başvuru olmuş. 25.000 ETH private sale için belirlenen hard cap ama 1 milyon ethlik başvuru olmuş.

https://twitter.com/ArcBlock_io/status/953076934560436224

Public sale 3 şubatta başlayacak. Katılmak için siteye üye olup kyc doğrulaması yapılması gerekiyor. 17 Ocak'ta paylaştıkları tweette 25k+'dan fazla kyc formu doldurulduğu belirtilmiş. Oluşturulan üyelik o zaman 45k'dan fazlaymış.

Telegram üye sayısı 32k'ya yaklaşmış. (25 Ocak itibarıyla 47k'yı geçmiştir.)

Büyük ihtimalle ilk günden hard cap yapacak ama katılmak isteyen olursa 21 Ocak'a kadar üye olup kyc formunu göndermeli.

ArcBlock'un WP ve ANN konusundan yaptığım genel özelliklerine dair çeviriyi ekliyorum. Çeviri de Translate'den yardım aldığım için hatalar olabilir. Ama yine de sistemin ne gibi özelliklere sahip olduğunu, ne getirmeye çalıştığını çat-pat anlatacak şekilde oldu sanırım çeviri. Bazı kısımlarda anlaşılması için eklemeler yapmış olabilirim!(25.01.2018)

Şuanki blockchain platformlarında gördükleri eksiklikler

Zayıf Performans: Şuanda bitcoin saniyede 7 işlem yapabilecek durumda ve ethereum'da bundan birkaç tane fazla işlemi destekliyor. Sadece CryptoKitties bile ethereum ağını sekteye uğratmaya yetti. Günümüzde blockchain'in tam anlamıyla kullanım alanı bulabilmesi için aynı anda milyonlarca kişiyi idare etmesi gerekir, aksi taktirde blockchain'e entegre uygulamalar yerine geleneksel uygulamalar(non-blockchain) kullanılmaya devam edecektir.

Tüketici dostu değil: Blockchain üzerinde şuan hazırlanan uygulamalar çok küçük bir kesim tarafından kullanılabilir(Metamask örneği verilmiş), daha fazla kişiye ulaşabilmek için bu uygulamaların günümüzde yoğun kullanımı olan web ve mobil uygulamalar kadar basit olması gerekir.

Maliyet: Blockchain teknolojisini kullanmanın son derece yüksek maliyeti, evrensel kabulün önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Ayrıca, ücretsiz hizmetleri oluşturmak için esnekliğe ihtiyaç duyan geliştiricileri de sınırlar. Günümüzün web ve mobil uygulamalarında olduğu gibi kullanıcılar da her küçük harekette ödeme yapmamalıdır. Internet'e benzer şekilde, blockchain teknolojisi, ücretsiz uygulamaları destekleyebilmelidir.

Platform Lock-in: Geliştiriciler tarafından hazırlanan uygulamalar, hazırlandığı platforma bağımlı kalmaktadır. Mesela Ethereum ağı üzerinde hazırlanan bir uygulama sadece orada çalışır. Ama bunun yerine geliştiricilere esneklik sağlanmalıdır. En iyi kullanıcı deneyimini sunmak için gerektiğinde platformlar arası geçiş olmalı, gerektiğinde aynı uygulama iki platform üzerinde çalışabilmelidir.

ArcBlock'un Avantajları

BUILT FOR THE NEW TOKEN ECONOMY 

ArcBlock, yalnızca merkezi bir organizasyon tarafından oluşturulmuş bir yazılım platformu değil, kendi kendini geliştiren bir ekosistemdir. ArcBlock Foundation Limited ve ArcBlock Foundation'da sadece projeye başlamaktayız; platform kendi başına gelişmeye ve büyümeye devam edecektir.

ArcBlock hizmetinin tamamı token ekonomisi tarafından yönetilmektedir. ArcBlock, basit bir hizmet platformu yerine Blockchain topluluğunu daha iyi bir ekosistem oluşturmak için birlikte çalışmaya teşvik eden, teşviklerle üretilen bir ekonomidir.

EN İYİ DENEYİM İÇİN OPTİMİZE EDİLDİ

ArcBlock platformunu, kullanıcı deneyimini temel alan "top-down" stratejisini kullanarak inşa ettik. Buna karşın, mevcut birçok çözüm, kullanıcı dostu olma pahasına blockchain teknolojisine odaklanmaktadır. ArcBlock ile oluşturulan uygulamalar reaktif, gerçek zamanlı deneyimler sunar. Kullanıcılar onlara bir web tarayıcısından erişebilir (ek eklentiler gerektirmez) veya bir mobil uygulamayı bir uygulama mağazasından doğrudan indirebilirsiniz. Her iki durumda da süreç tanıdık geliyor.

ArcBlock geliştirici deneyimini önemli ölçüde geliştirir. Düşük seviye blockchain protokolleri ile uğraşmaya gerek yoktur. Taklit blockchain adaptörlerimizle, mühendislerin uygulamalarını geliştirmeye ve test etmeye başlamaları için yerel blockchain test düğümlerini(Node) çalıştırmalarına gerek yoktur.

BUILT FOR THE CLOUD

ArcBlock, bulutta doğal olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Test ve geliştirme için tek bir bilgisayarda da çalışabilir.

Bu tasarım ilkesi, ArcBlock'u temel olarak blockchain dünyasındaki birçok platformdan farklı kılar. ArcBlock'da bir düğüm(Node), bir veya daha fazla sanal makineden veya bir bilgi işlem ortamı olarak birlikte çalışan bir grup bulut hizmetinden oluşan "mantıksal bilgisayar" olabilir. Bu yaklaşım, patent bekleyen teknolojilerimiz de dahil olmak üzere blockchain ve merkezi olmayan uygulamaları bir üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olacak önemli bir adımdır.

ArcBlock başlangıçta AWS ve Windows Azure'nin üzerine kurulacak, daha sonra Google Compute Engine'i, Çin'deki büyük bulut bilgi işlemci oyuncularını ve diğer platformları destekleyecek şekilde genişleyecek.

BUILT WITH AN OPEN STANDARD

ArcBlock açık bir standartla oluşturulmuştur. Çarkı yeniden icat etmek için değil, uygulama geliştiricilerinin istek ve ihtiyaçları için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Temel bileşenlerimizin açık kaynaklı olmasına ek olarak, çeşitli blockchain teknolojisi topluluklarına aktif olarak katkıda bulunuyoruz.

Şuanda katkıda bulundukları topluluklar aşağıdadır. Zamanla yenilerinin ekleneceğini söylemişler.

W3C Blockchain Community Group, IEEE Standard Association’s Blockchain Community, Enterprise Ethereum Alliance,
Linux Foundation and Hyperledger Foundation.

Nasıl Çalışır?

Open Chain Access Protocol
Açık kaynak kodlu protokolümüz, alttaki blok zincirlerine erişmek için soyut bir katman sağlar. Bir dizi veri tabanına yönelik bir ODBC veya JDBC arayüzüne benzer şekilde, Açık Zincir Erişim Protokolü(Open Chain Access Protocol), uygulamanızın farklı blok zincirlerinde çalışmasını sağlar. İş mantığınızı değiştirmenize ya da çoklu zincir teknolojileri ile çalışmanıza gerek yoktur.

Blocklet
Blocklet, çeşitli uygulama türlerini çalıştırmak için sunucuya ihtiyaç duymayan bir bilgi işlem mimarisi bileşenidir. Akıllı sözleşmeler, oracle, kaynak ve varlık yönetimi, ve off-chain iş mantığı için Blocklet kullanın. Blocklet, ArcBlock'un Açık Zincir Erişim Protokolü(Open Chain Access Protocol) aracılığıyla blok zincirleri ile iletişim kurar ve Algorand tabanlı uzlaşma algoritmamızla düzenlenebilir.

DECENTRALIZED PUB/SUB GATEWAY
Dağıtılmış bir mesajlaşma sistemi pub/sub'ı destekler ve Blocklets için bir API ağ geçidi görevi görür. ArcBlock'ın ağ geçidi, merkezi olmayan tasarım ve güvenli iletişim kanalları kullanıyor. Uygulamalarınız hem web tarayıcılarında hem de mobil uygulamalarda çalışacak ve böylece kullanıcılar gerçek zamanlı deneyimler yaşayacak. Ağ geçidimiz, WebSocket, DDP, HTTPS ve MQTT de dahil olmak üzere varsayılan olarak çeşitli ağ protokollerini destekler. Geliştiriciler, ihtiyaçlarını karşılamak için ağ geçidini yeni ağ protokolleriyle genişletebilir.

WEBSITE
ANN THREAD

Katılmak isteyen olursa bounty 7 Ocak'ta başlamış. 3 Şubat'ta bitecekmiş.
BOUNTY THREAD
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713868587
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713868587
Reply with quote  #2

1713868587
Report to moderator
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
January 19, 2018, 09:45:03 AM

Etherdelta bunlarla anlaşma yapmışlar tam ne olduğunu bilmiyorum ama twitter adreslerinde yayınlandılar haberiniz olsun

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
kesh.zombie
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
January 19, 2018, 10:08:15 AM

büyük ihtimalle saniyeler içinde hardcap yapacak ve bize düşmeyecek.

,........
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
January 19, 2018, 11:32:50 AM

imzası newbie kabul ettiği için ana baba günü. şimdiden 800 kişi mi ne var , hele birde envion'dan cıkacak jr ve member'larda oraya gidince imza 2000 kişi olacak gibi duruyor. 1 hafta önce icodrop'da fark etmiştim. KYC istediği için ico'ya giremeyeceğim büyük ihtimalle
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
January 19, 2018, 12:59:21 PM

Guzel bir projeye benziyor tam olarak ne yaptıklarını anlamadım ama türkçe çeviri yapılmıyor herhalde orada istenmiyor yazıyor, farklı blockchainler arasında işlemmi yapacaklar
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
January 19, 2018, 01:36:56 PM

Proje güzel güvenen çok bounty sine katılanda hayvan gibi . Ama şu cybermiles kabul etme işi biraz garip geliyor.  Sadece ETH ve NEO olsa bile iyi olurdu .
bney
Full Member

Activity: 333
Merit: 100

View Profile
January 19, 2018, 02:26:55 PM

ABT 2018 de adından çok söz ettireceğe benziyor. Satışa çıkınca çok kısa sürede biter. Kyc şartını yerine getirip kayıt yaptırılır. İmzasına katılmadım Belki de çok şey kaçırdım.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 19, 2018, 02:53:40 PM

Telegramına katıldım ama 32k member varken boşuna doldurdum sanırım formu Smiley şaka maka başarılı olacak türden bir proje.

finbad
Full Member

Activity: 215

View Profile
January 19, 2018, 04:32:17 PM

ABT sosyal medyada oldukça etkin olduğundan telegram kanalında üye sayısı rekor arttı.  Bu ilginin neticesi  beklentinin ne kadar çok olduğunu gösteriyor. Abt borsada çok can yakar. Ardından söylenecek çok şey var, güzel işler yapar.
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562

ALCEDO

View Profile
January 19, 2018, 05:11:36 PM

2018 yılında daha neler göreceğiz neler, çok iyi projeler çok yakında borsalsara giriş yapacak listelenecek. Hızlı davranıp alanlar faydalı iş yapmış olur geç kalanlar sadece arkadan bakar.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

madcoin
Sr. Member

View Profile
January 19, 2018, 05:53:15 PM

Hakkında fazla bilgim yok bilgi sahibi arkadaşlar bu başlığa yazarlarsa biz de faydalanmış oluruz. Forumda çok fazlaca coin ismi geçiyor. Market capta da 1450 tane coin var. Hepsine yetişmemiz mümkün değil.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
January 19, 2018, 06:50:09 PM

Ben de bu ICO yu takip ediyorum bakayım ne olacak merak ediyorum.  bence o kadar kısa sürede başarıya ulaşmaz, ama gene de kayda değer başarılar elde edecek.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
January 19, 2018, 10:18:02 PM

şimdiden imzasında bin kişi var ve daha iconun başlamasına nerdeyse 2 hafta var.newbie kabul ederlerse olacağı bu zaten .birde saçma sapan bir ref sistemi yapmıslar , imzaya giren başkasını davet ederse ondanda stake alıyor.o yüzden herkes 5 tane newbie acıp birbirini davet etmiş gibi gösteriyor. aşırı saçma bir imza olmus bu
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
January 19, 2018, 10:38:47 PM

Ben ICO ya girmeyi düşünüyorum kyc için evrakları gönderdim onay bekliyorum.matrix gibi yapmazlar inşallah en azından kişisel cap olursa daha fazla kişi satın alabilir.diğer türlü balinalar yüzünden bir çok kişi alamadı amk 1000 ve üstü eth gönderen çok hesap olmuştu matrixte
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
January 19, 2018, 10:43:48 PM

Blockchain 3.0 lafı nedir hala anlamış değilim son zamanlarda birçok proje bu argümanı kullanıyorlar heralde seneyede 4.0 falan diye devam edecek.bende kyc yaptırmak için istenenleri yükledim ama hala bekliyorum, böyle işler son günlerde çok iyi yatırım alıyor ve borsada iyi değerleniyor

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
January 19, 2018, 10:48:17 PM

Ben ICO ya girmeyi düşünüyorum kyc için evrakları gönderdim onay bekliyorum.matrix gibi yapmazlar inşallah en azından kişisel cap olursa daha fazla kişi satın alabilir.diğer türlü balinalar yüzünden bir çok kişi alamadı amk 1000 ve üstü eth gönderen çok hesap olmuştu matrixte

Bounty yöneticisi çekecek ceremesini . 1000 kişi nin stakelerini nasıl hesaplamayı planlıyor acaba . Smiley
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
January 19, 2018, 11:03:00 PM

Merhaba,

Twitter'da takip ettiğim birkaç yabancı hesap paylaşınca bir araştırayım dedim. Üstünkörü baktığım kadarıyla ilgi çekici duruyor. Daha önce forumda da birkaç kişinin bahsettiğini görmüştüm ama konusu açılmamış. Projeyi inceleyen arkadaşlar bildiklerini paylaşırlarsa biz de bilgi sahibi olalım.

Private sale süreci sona ermiş durumda. Çok fazla başvuru olmuş. 25.000 ETH private sale için belirlenen hard cap ama 1 milyon ethlik başvuru olmuş.

https://twitter.com/ArcBlock_io/status/953076934560436224

Public sale 3 şubatta başlayacak. Katılmak için siteye üye olup kyc doğrulaması yapılması gerekiyor. 17 Ocak'ta paylaştıkları tweette 25k+'dan fazla kyc formu doldurulduğu belirtilmiş. Oluşturulan üyelik o zaman 45k'dan fazlaymış.

Telegram üye sayısı 32k'ya yaklaşmış.

Büyük ihtimalle ilk günden hard cap yapacak ama katılmak isteyen olursa 21 Ocak'a kadar üye olup kyc formunu göndermeli.

Public sale hardcap: 12500 ETH + 6M CMT
1 ETH = 1900 ABT (minimum 0.1 ETH, 50 ETH)
1 CMT = ? ABT (minimum 200 CMT, 150000 CMT)
(CMT/ABT rate will be locked before the public sale)

WEBSITE
ANN THREAD

Katılmak isteyen olursa bounty 7 Ocak'ta başlamış. 3 Şubat'ta bitecekmiş.
BOUNTY THREAD

Bilgiler icin tesekkürler ama imza kampanyasi 1000kisiyi gecmis ve rankiniz hero degilse pekde gerek yok katilmaya Smiley Onun disinda proje incelemeye deger bu kesin.
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
January 19, 2018, 11:06:16 PM

Proje güzel güvenen çok bounty sine katılanda hayvan gibi . Ama şu cybermiles kabul etme işi biraz garip geliyor.  Sadece ETH ve NEO olsa bile iyi olurdu .

zaten eth kabul eidyorlar hocam diğerinden bendede yok.onay alırsam eth ile katılmayı düşünüyorum

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Suleiman the Magnificent (OP)
Full Member

Merit: 120

View Profile WWW
January 20, 2018, 11:21:51 AM

Anlaşılan projeye denk gelenler olsa da çok fazla araştırılmamış ya da kimse bilgi paylaşmak istemiyor.

Üşengeçliğimi atabilirsem WP'den genel hatlarıyla bir çeviri yapıp atacağım.
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
January 20, 2018, 11:54:43 AM

valla bende baktım millet deli gibi projeye akın ediyor. whitelist kaydımı yaptım. henüz onaylanmadı bekliyoruz. zannedersem yarın kyc için son günmüş. yaklaşık 40.000 kyc talebi bekliyor. etherdelta ile ortaklık falan duyurdular. hemen hardcap yapacak bu ico. öyle görünüyor
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: