Bitcoin Forum
June 25, 2024, 02:26:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Graft [GRF] ICO ve Madenciliği Başladı  (Read 799 times)
OldToken
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
February 24, 2018, 12:18:33 PM

Geç kalmama rağmen deneyeyim dedim. Hash gücü sıfır görünüyo eu.pool.graft ta.. çok tuhaf Smiley gerçi beni görüyosa total bi hashta söylemesi lazıödı Smiley

http://graftpool.net Burayi deneyin derim. Luck persentajı daha iyi bir havuz. Ben 3-4 gün önce bıraktım artık kazmayı. Kenara 4-5K attım bekliyorum. Zorluk arttı epey artık. O yüzden bıraktım.
Hocam düşündüm ama tiksindim birden.
Hem havuzdan kesiyor hem gönderirken kesiyor. İşte bizim türklerinde sorunu bu.
Madem alayını ben alayım diyor o zaman elin yabancısı yesin abi napim Smiley
Oldu olacak havuza katılırkende aldın çıkarkende alsın her bağlantıda alsın...
Kalsın bu havuz. Daha az kazarım başkasıyla kazarım Smiley
Bu tür şeyler bana tiksinti veriyor çünkü.

Havuz çok güzel gibi görünüyor. Ama dediklerinizi deneyecek kadar kazmadım. Sahibi olan arkadaş burada sanırım dediklerinize cevap verirse iyi olur. Bir yanlış anlaşılma varsa düzeltilmesi (Başka bir havuz da başıma geldi çünkü). Böyle sorular cevapsız kalınca insanın aklında da ister istemez acabalar kalıyor. Bu sorular cevap verilirse hepimiz için iyi olur.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 24, 2018, 01:08:28 PM

Pool benim demişsiniz de ondan buradan sorayım dedim işlemciler bağlanıyor sorun yok ancak ekran kartı
HTTP request failed: Recv failure: Connection was reset
get_work failed, retry after 30 seconds
Neden bu şekilde bağlanamıyor?
Çözdüm pool adresin önüne stratum+tcp://graftpool.net:5555 ekledim..

kartlarınız eski degilse port olarak 7777 kullanın derim.

Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 25, 2018, 01:01:31 PM

2700 hs ile kazım yapıyorum 3 rx 580 ile 1.5 saate 0.3 grft geldi havuzda bir sorun mu var ? Block bulunup duruyor da bize ödeme gelmiyor ? PPLNS nin N sayısı kaç 25 mi ? :S
Beginner85
Newbie
*

View Profile
February 25, 2018, 03:15:08 PM

Pool benim demişsiniz de ondan buradan sorayım dedim işlemciler bağlanıyor sorun yok ancak ekran kartı
HTTP request failed: Recv failure: Connection was reset
get_work failed, retry after 30 seconds
Neden bu şekilde bağlanamıyor?
Çözdüm pool adresin önüne stratum+tcp://graftpool.net:5555 ekledim..

kartlarınız eski degilse port olarak 7777 kullanın derim.

https://image.prntscr.com/image/jRcx-fyHQM_lt2oFIanTDQ.png
Değil denedim o portta kazdım 2700 h/s ile 4 saate en az 16 Graft kazmam gerekirken 5 olmak üzere daha .. Neredeyse %70 lik bir kayıp söz konusu o yüzden başka bir havuz arayışına başladım Smiley
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 25, 2018, 03:39:22 PM

Hocam bende aynı sebepten çıktım. Oradan bir cacık olmaz. Tüm gün kazdım 0.3 mü ne birikmiş anca.
Bence bu arkadaş ağır derecede cukka yapıyor..
Hele 15-16 iken 3-5 tane vermişse size kesin cukka yapıyor.
Zaten ben biraz denedim baktım yarıdan fazlası kayıp ve birde üstüne hem havuzdan fee alıyor hemde gönderirken fee alıyor. Bıraktım. Gerek yok yani böyle şeylere.

...
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 25, 2018, 03:48:08 PM

graftın neredeyse bütün poolları çalıyor gibi geliyor bana...

o akdar mine ettik sonuç belli değil pek aktif değiş gibi geliyor bana
Beginner85
Newbie
*

View Profile
February 25, 2018, 03:53:13 PM

varmı önereceğiniz başka bir pool ? başka bir tane buldum 3 kartla onu deniyorum aynı anda 3 kart ondan 3 kart bunda bakalım aradaki farka ne olacak
Bu arada bu walleti kullanmayı çözemedim snekronize ettim ancak walletimdeki tutara nasıl bakacagım ?
mdikmetas
Full Member

View Profile
February 25, 2018, 04:25:07 PM

Graftı mine etmeyi bıraktım hangi poolda denersem ddeneyeyim ortalama dediği tutarın her zaman yarısını mine edebildim o yüzden bıraktım.
Walletta send butonuda de aktif saçma salak bir şey olacak bunun sonu
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 25, 2018, 11:40:51 PM

hocam bu ara bütün poollar tuhaf şekilde çalıyor.

yahut bu kullandıkları pool scriptlerinde bir açık var tek tuşla adam alayını çekiyor...

ethash.io tüm gün kazdım tırt. 0.00000000000001 bile gelmedi.

miningpoolhub da son 10-12 saattir birşey var... hiç kıpırdama yok. öylece hash görüyorum sadece gelen giden yok. valla bi dolandırıcı dedikleri suprnova normal gibi.

...
mdikmetas
Full Member

View Profile
February 26, 2018, 06:31:52 AM

olabildiğince poolları open source yani açık kaynak olan poolları kullanmaya çalışıyorum  graft resmen çalıyor bende vaz geçtiim ravent coin mine ediyorum şu sıra 200 sat dan almak isteyenler var 24 saatte  eth de 180 mh veren bir rig 2000 civarı mine edebiliyor geçen hafta günlük 7000 civarı idi Cheesy zorluk feci arttı ama

200 sattan satılsa 2000x0.00000200=0.004 btc yapar
Beginner85
Newbie
*

View Profile
February 26, 2018, 08:20:55 AM

Arkadaşlar buldum nihayet 10 saatlik denemelerim sonucu noktası noktasına(hatta fazla) hatta fee yi bile noktası noktasına alan bir pool buldum..
Tecrübeler,mi paylaşayım hemen sizlerle...
http://graftpool.net ile öncelikle 24 saat 500 hs kazım yaptım ardından 2700 hs ile 10 saat kazım yaptım.
Alabildiğim toplam 39 graft idi oysa almam gereken rakam 17 graft 500 hs 24 saat kazım için.. 10 saat te 2700 hs 40 graft.. toplamda en az 56 graft kazanmam gerekiyordu
Örnek vereyim anlık kazım hızım sabit olmasına rağmen 2.7 çok nadir oluyordu,  1.45 ile 2.40 arasında dalgalanıyordu sonra lokasyona bakmak geldi aklıma, birde ne göreyim Smiley Amerika Cheesy böylece başka pool'a (graft.hashvault.pro) geçtim 10 saattir kazıyorum 40 graft kazanmam gerekiyor pool fee düşünce 39 olmalı diye ekrana bir baktım ki ne göreyim 45 graft var fazla bile gelmiş hesaplarımdan abi Smiley Ayrıca hızım stabil görünüyor poolda.
Bende hemen tüm etn + edollar +graft kazımımı o poola aktardım. (dün aynı zamanda etn + edollar için denemelik bir hash gücü ayırmıstım begendiğim için tamamını aldım)
Belkide graftpool.net'in büyük kazım gücü olması + Amerika lokasyanu (ping 450ms) olması bu tür sorunlara sebep verdi biz Türkler için.. Kimseyi karaladığım yok tecrübelerimi paylaştım.
Kalın sağlıcakla..
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 27, 2018, 01:13:32 PM

algoritmayı nerden bulabılırım arkadaşlar birde cpu mining varmı graft in elinde olan paylaşırsa sevinirim. teşekkürler.
aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
February 27, 2018, 07:48:33 PM

algoritmayı nerden bulabılırım arkadaşlar birde cpu mining varmı graft in elinde olan paylaşırsa sevinirim. teşekkürler.
Hocam neden bahsediyorunuz. Hangi algoritmayı arıyorsunuz? Sanırım mining için cpu miner arıyorsunuz? Eğer bahsettiğiniz cpu miner ise yardımcı olalım.

aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
February 27, 2018, 07:52:03 PM

Bu konuyu incelerseniz cpu miner i bulabilirsiniz. https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0
Graftpool için de http://graftpool.net adresini kullanabilirsiniz.

ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 27, 2018, 09:34:50 PM

Arkadaşlar buldum nihayet 10 saatlik denemelerim sonucu noktası noktasına(hatta fazla) hatta fee yi bile noktası noktasına alan bir pool buldum..
Tecrübeler,mi paylaşayım hemen sizlerle...
http://graftpool.net ile öncelikle 24 saat 500 hs kazım yaptım ardından 2700 hs ile 10 saat kazım yaptım.
Alabildiğim toplam 39 graft idi oysa almam gereken rakam 17 graft 500 hs 24 saat kazım için.. 10 saat te 2700 hs 40 graft.. toplamda en az 56 graft kazanmam gerekiyordu
Örnek vereyim anlık kazım hızım sabit olmasına rağmen 2.7 çok nadir oluyordu,  1.45 ile 2.40 arasında dalgalanıyordu sonra lokasyona bakmak geldi aklıma, birde ne göreyim Smiley Amerika Cheesy böylece başka pool'a (graft.hashvault.pro) geçtim 10 saattir kazıyorum 40 graft kazanmam gerekiyor pool fee düşünce 39 olmalı diye ekrana bir baktım ki ne göreyim 45 graft var fazla bile gelmiş hesaplarımdan abi Smiley Ayrıca hızım stabil görünüyor poolda.
Bende hemen tüm etn + edollar +graft kazımımı o poola aktardım. (dün aynı zamanda etn + edollar için denemelik bir hash gücü ayırmıstım begendiğim için tamamını aldım)
Belkide graftpool.net'in büyük kazım gücü olması + Amerika lokasyanu (ping 450ms) olması bu tür sorunlara sebep verdi biz Türkler için.. Kimseyi karaladığım yok tecrübelerimi paylaştım.
Kalın sağlıcakla..

Ben de ilk günden beridir https://www.graftmine.net/ kullanıyorum. Hash Rate olarak dediğiniz yer kadar güce sahip değil. Ama şimdiye kadar ortalama değerler de ödül alıyorum. Bazen biraz fazla bazen biraz az oluyor ama öyle büyük bir sıkıntı yaşamadım. Sadece ilk günlerde bir kaç saatlik ödemeyi yapamadı. %10 üstüne koyup yapacağım dedi. Ve dediği gibi %10 fazlası ile verdi.

rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
February 28, 2018, 11:45:59 AM

Bu konuyu incelerseniz cpu miner i bulabilirsiniz. https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0
Graftpool için de http://graftpool.net adresini kullanabilirsiniz.

çok heyir göresen bende bunu arıyordum. nerden de aklına geldi bele işler .

geçengün baktım ama  bulamadım kendi sayfasına çok makbule geçti.
Gokten (OP)
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 12, 2018, 11:51:41 PM
Last edit: March 13, 2018, 12:41:12 AM by Gokten

Geç kalmama rağmen deneyeyim dedim. Hash gücü sıfır görünüyo eu.pool.graft ta.. çok tuhaf Smiley gerçi beni görüyosa total bi hashta söylemesi lazıödı Smiley

http://graftpool.net Burayi deneyin derim. Luck persentajı daha iyi bir havuz. Ben 3-4 gün önce bıraktım artık kazmayı. Kenara 4-5K attım bekliyorum. Zorluk arttı epey artık. O yüzden bıraktım.
Hocam düşündüm ama tiksindim birden.
Hem havuzdan kesiyor hem gönderirken kesiyor. İşte bizim türklerinde sorunu bu.
Madem alayını ben alayım diyor o zaman elin yabancısı yesin abi napim Smiley
Oldu olacak havuza katılırkende aldın çıkarkende alsın her bağlantıda alsın...
Kalsın bu havuz. Daha az kazarım başkasıyla kazarım Smiley
Bu tür şeyler bana tiksinti veriyor çünkü.

şurda da yazdım (https://bitcointalk.org/index.php?topic=3011142.new#new) ama buraya da yazayım, bu konuda aklı karışan arkadaşlar aydınlanmış olur:

yuhh, gerçekten helal olsun be ne saydırmışsın Smiley

Beginner85 Türk madencilik grubumuzda kendisi ile sürekli sohbet ediyoruz, bu mesajı yazdıktan sonra denedik ettik, sorunun graftpool.net sunucusunun USA olmasından kaynaklı olduğu anlaşıldı. USA sunucu TR'den çok yüksek ping aldığı için hashrateniz bir nebze düşük oluyor, o nedenle Avrupa sunucu bir havuzda Graft kazdı kendisi bir süre.

graftpool.net şu anda Graft ağındaki en popüler pool olmakla birlikte, Graft havuzları içinde başarıyı en uzun sürdürebilen havuz, şu anda ayrıca en çok madenciye sahip olan havuz. Yine en büyük 5 havuz içerisinde "avarage luck"ı en iyi olan havuz. Yani graftpool.net te "avarage luck" farkından dolayı, ilk 5 teki diğer havuzlara göre madenciler şu ana kadar daha çok kazandı.

Bu kadar insan aptal mı, graftpool.net'i tercih ediyorlar?

TR'den de birkaç madencimiz var.

(Graft madenciliği ile kısıtlı olmayan (https://t.me/KriptoParaBirligi) gurubumuz var, katılabilirsiniz, her coin konusunda sohbet mevcut.)

Şu ana kadar çoğu lokasyon konusunda sıkıntı yaşamadı, ilk bunu Beginner dile getirdi, bende ona dilediğin yerde kaz, avrupa sunucu olan bir yerde kaz dedim, eğer gelir kaybı yaşıyorsa kimse benim havuzumda kazmak zorunda değil.

Diğer Türk arkadaşlara da dedim avrupa sunucusu olan bir havuzda kazın isterseniz diye, bir arkadaş dedi ki "ben hesap makinasına göre almam gerekeni senin havuzdan alıyorum, neden gideyim ki başka yere".

Hani sen Türklüğün kötü bir özelliğine atıfta bulunarak çeşitli ithamlarda bulunmuşsun ya, aslında bu yanlış olmuş.

Biz bazılarımız gider yabancıdan alışveriş yaparız ama yakınımızdan yapmayız, aman o kazanmasın, benden zengin olmasın diye. Hiç tanımadığımız bir Türk olimpiyatlarda başarılı olsa gurur duyarız, ama kuzenimiz başarılı olsun istemeyiz, benden daha çok başarılı olmasın diye. Bunun gibi birşey sizinkisi, Bence bu tanım daha doğru oldu konu ile ilgili.

Ordan kesiyor, burdan kesiyor dediğin şeyi ben sana anlatayım.

Komisyon şu anda 1 Nisan'a kadar 0.1, daha sonra 0.9 a sabitleyeceğiz.

ödeme başına 0.05 GRAFT kesiyoruz, bunu bütün havuzlar kesiyor. Ama bunu Pool Config bölümünde göstermiyorlar, biz şeffaflık adına onu da yazdık madencilerin aklında birşey kalmasın diye. Neden bana 20 GRFT ödeme çıkıldı ama walletimde 19.95 geldi demesin diye. etik olmadığı için adını vermeyeceğim bir süre popüler olmuş olan bir Graft havuzu ödeme başına 0.4 GRFT kesiyordu, ama bunu Pool Config bölümünde göstermiyordu.

http://graftpool.net/#/payments
Burada "Fee" bölümünde gördüğün tutar o ödemeler için Graft ağına havuz tarafından ödenmiş işlem ücretidir.

Örneğin orada göreceğin üzere: 25 kişiye yapılan ödeme için 1.148 GRFT fee ödemiş havuz networke,

1.148 GRFT/25 = 0,04592 GRFT yapar,

evet biz düz hesap 0.05 alıyoruz sizden, çünkü her zaman 25 ödeme toplu olarak çıkmayabiliyor, 13 ödeme yaptı diyelim, o zaman komisyon daha yüksek oluyor. ayrıca Exchange ye yapılan tekli transferlerde 0.092 GRFT kesiyor Network havuzdan. Yani öyle böyle ortalama ödeme başına havuzun Graft'a verdiği komisyon 0.05 civarında (belki çok az üstünde belki çok az altında. Bunu bütün  havuzlar alıyor.

Başka ne kesiyorduk %0.1 pool fee, o nuda 0 a çekelim, sunucu parasınıda cebimizden ödeyip zararına hizmet verelim, olur mu?

Belki şu anda havuzumda 10 tane Türk madenci var yok bilmiyorum, bu da toplam içerisinde pek bir şey ifade etmiyor. Bu önemli değil benim için, 1 Türk madencide olsaydı Graft kazan, ondan ben destek beklerdim, çamur atılmasını değil.

(Gerçi USA lokasyon olmamıza rağmen destek olmak adına ısrarla bizim havuzda kazamaya devam eden arkadaşımızda çok, onlara teşekkür ediyorum bu desteklerinden dolayı)

Edit: Şimdi birkaç havuzu daha kontrol ettim, url vermeyeceğim siz kendiniz bulabilirsiniz, adam 20 ödeme için 7 GRFT alıyor madencilerden bu da ödeme başına 0,35 GRFT yapar, bizim aldığımızın 7 katı. Cryptonote Universal Pool yazılımı kullanan havuzları gezin, "Payments" sayfasında "Fee" bölümündeki tutar madencilerden kesilen tutardır. Bu bütün coinlerde aynıdır sadece Graft'ta değil.

Offical havuzları kontrol et bakalım ne kadar komisyon alıyor ödeme başına?

seslimesaj
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
March 20, 2018, 03:48:11 PM

ne oldu bu coin sonuç nedir cüzdanımda send kısmı açılmış
mdikmetas
Full Member

View Profile
March 21, 2018, 06:19:12 AM

aynen son durum nedir mine ettik sonuç var mı
Galacos
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
March 21, 2018, 09:39:56 PM

Pek karlı değil şuan da. 0,25 dolar yazıyordu mine ettiğimiz zaman lakin cmc'ye girdiğinde fiyat 0,026 dolar olarak gösteriyor. https://coinmarketcap.com/currencies/graft/

Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: