Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:30:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitmain den siparişimde ingiltere gümrüğüne takıldım. Yardım Lütfen  (Read 236 times)
webefendisi (OP)
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 10:50:51 PM

Selam
Aylar önce d3 altminer sipariş ettim. (SORMAYIN ÇOK PİŞMANIM) Türkiye ye gönderisi olmadığı için www.borderlinx.com dan posta kutusu kiraladım(bedava) Gönderi adresi olarakda ingiltere'yi seçtim.
Kargom nedense ingilterede gümrüğe girdi ve oluşan gümrük vergisini UPS kargo nakit olarak www.borderlinx.com den isteyince firma kargoyu bana dahi sormadan reddetti.
Yurd dışı diye burdaki ups kargo ilgilenmiyon  . www.borderlinx.com yerel gümrükten sorumlü değiliz diyor. İngiliz UPS ben sadece alıcıdan para alırım ve ona teslim ederim ama artık geri dönecek diyor ve Başka ülkeye kargoyu çektirmeye izin vermiyor(Avusturya Usp de tanıdık buldum ona rağmen)
Bitmain mesajlara cevap vermiyor. Yardım bölümünde zaten adress değiştirilemez diyor.Geri dönerse kargon atılır yada çinde ayrıca gümrük uygulanır diye mesaj da attı; ben teslim alamadığım için sanırım onlara ulaşmışlar.
Gümrükte 10 gün bekliyor sonra dönecek, 5 gün oldu bile!

Başından böyle bir olay geçip çözebilen var mı?

Saygılarımla.

1714847454
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714847454
Reply with quote  #2

1714847454
Report to moderator
1714847454
Hero Member
*

Ignore
1714847454
Reply with quote  #2

1714847454
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714847454
Hero Member
*

Ignore
1714847454
Reply with quote  #2

1714847454
Report to moderator
compir
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile WWW
December 10, 2017, 03:13:58 AM

Uzucu bi durum ama keske siparis verirken bir arastirma yapsaydiniz. Benim bir musterim var her hafta ingiltere ve almanya ya dhl ile mal yolluyoruz almanya da bir sorun olmuyo ama ingilterede sizin bahsettiginiz sorun yuzunden urunleri cikarmadan ingiterede ki vergileri hesaplanip odemesini cin de yapiyoruz cunku musterinin  urunleri sizin kullandiginiza benzeyen bir sistemle ingiltere uzerinden baska ulkeye gonderiyolar eger vergi odemesini cin de yapmazsak ingilteredeki firma hicbir sekilde yardimci olmuyo ve urunler geri donuyo.

Borderlinx ten yardim beklemeyin kesinlikle yardimci olmazlar.

Bitmain urunu nerden kargoya vermis hong kong mu shenzhen mi eger hong kong sa bitmain size yardimci olabilir belki. hk a geri gelirse orda vergi zaten yok ama shenzhen e geri gelirse sorun olabilir cinden birsey cikarmak kolay geri girmesi buyuk sorun.

Gumruk ile alakali yasadiginiz sorunu anlatan bir mail atin bitmain e ve hong kong ta bir adres bulup teslimati oraya yapin eger bunu kabul ederlerse size hong kong adresi konusunda yardimci olurum.

freelancer51
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 10:48:22 AM

Viabox'ı tavsiye ederim. Oldukça düzeyli ve kibar bir müşteri hizmetleri var ve 1-12 saat arasında cevap veriyorlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: