Bitcoin Forum
May 03, 2024, 10:19:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: botların tamamı güvenlik açısından risklidir  (Read 225 times)
yavuz (OP)
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
January 22, 2018, 09:56:55 PM

botların tamamında geçerli bir güvenlik boşluğunu hatırlatmak isterim.
bot api key ile işlem yaparak hesabınızı bal gibi boşaltabilir.

botun sahibi işlem hacmi az çöp bir koin için çok yüksek fiyatlardan satış emirleri verir.
uzaktan sinyal gönderir ve piyasaya dağıttığı bütün botlar bu çöp koini satın alır.
hatta pahalıya aldığı çöp koinleri çok ucuza sattırır ve birkaç kez bu şekilde doldur boşalt yaparak hesabınızda çöp koin bile bırakmaz.
bu boşaltma işlemide 30 saniye ya sürer ya sürmez.

bir bota api key vermek, borsa hesabınızın şifresini vermekle eşdeğerdir risk açısından.

bot kullanacaksanız bunu göz önüne alın.
1714731591
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714731591
Reply with quote  #2

1714731591
Report to moderator
1714731591
Hero Member
*

Ignore
1714731591
Reply with quote  #2

1714731591
Report to moderator
1714731591
Hero Member
*

Ignore
1714731591
Reply with quote  #2

1714731591
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714731591
Hero Member
*

Ignore
1714731591
Reply with quote  #2

1714731591
Report to moderator
1714731591
Hero Member
*

Ignore
1714731591
Reply with quote  #2

1714731591
Report to moderator
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
January 22, 2018, 10:10:37 PM

Ne satıyorsunuz ?
yavuz (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 22, 2018, 10:33:20 PM

Ne satıyorsunuz ?
birşey satmıyorum. bot alım satımı başlıkları için burada açıldığı için vatandaşı burada uyarıyorum.
Kubilay
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
January 23, 2018, 05:42:51 AM

Aynen öyle, Withdraw izinini vermeyerek bakiyenizi güvene almış olmuyorsunuz. Bilgi için teşekkürler.
WebXplus
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
January 23, 2018, 06:18:28 AM

Hesaptan para çıkışı yapamadığı sürece güvenlik açısından sorun söz konusu değil. Bunu da zaten yapamaz, verdiğin API ye tanımladığın yetkiden dolayı.

Kaybettirme acısından da işe bakarsak ki söylediğiniz o

Şöyle bir örnek veriyim. Tüm üyelerine A olarak nitelediğimiz çöp coin i aldırmaya çalışsın.

Borsa ortamında gerçekleştiği için her kademeyi aldıkca ilgili coin yükselecektir. Bence buda diğer botları harekete geçirecek ve onlarda bunlardan almaya başlayacaktır bunun sonucunda bot dışındaki insanlarında ilgisini çekecektir onlarda almaya başlayacaktır. Diyelim hiç 2-3 olasıklıklar gerçekleşmedi. Bu durumda bile siz kademeleri aldıkça coin değeri yükselir ki bu diğer tüm durumlar sabitken gerçekleşir.

kısacası demek istiyorum ki, borsadaki bir parayı çöp etmeye çalışmakta zor. Kazanmak için alırsınız kaybedersiniz, kaybetmek için alırsınız %50 kazanç getirir.

Önemli olan şu botlar sizin verdiğiniz standartların dışında işlem yapamaz. Yaparsa o zaman güvenlik açığı var diyebilirsin. bu bir defa gerçekleşir onda da geri dönüşü var. Tekrar satıp istediğin coin e dönüş yaparsın.

yavuz (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 23, 2018, 10:25:06 AM

Hesaptan para çıkışı yapamadığı sürece güvenlik açısından sorun söz konusu değil. Bunu da zaten yapamaz, verdiğin API ye tanımladığın yetkiden dolayı.

Şöyle bir örnek veriyim. Tüm üyelerine A olarak nitelediğimiz çöp coin i aldırmaya çalışsın.

Borsa ortamında gerçekleştiği için her kademeyi aldıkca ilgili coin yükselecektir. Bence buda diğer botları harekete geçirecek ve onlarda bunlardan almaya başlayacaktır bunun sonucunda bot dışındaki insanlarında ilgisini çekecektir onlarda almaya başlayacaktır. Diyelim hiç 2-3 olasıklıklar gerçekleşmedi. Bu durumda bile siz kademeleri aldıkça coin değeri yükselir ki bu diğer tüm durumlar sabitken gerçekleşir.

kısacası demek istiyorum ki, borsadaki bir parayı çöp etmeye çalışmakta zor. Kazanmak için alırsınız kaybedersiniz, kaybetmek için alırsınız %50 kazanç getirir.

Önemli olan şu botlar sizin verdiğiniz standartların dışında işlem yapamaz. Yaparsa o zaman güvenlik açığı var diyebilirsin. bu bir defa gerçekleşir onda da geri dönüşü var. Tekrar satıp istediğin coin e dönüş yaparsın.

yazılımı yazan kişi sinyali aynı anda tüm botlara göndercek. kendisine ait yüzlerce bot aynı anda alım emri verdiğinde 3-5 saniye içinde bot sahibinin tüm çöp koinleri satılmış olacak. bu kadar kısa sürede diğer insanlara ait botlar konuya uyanıpda alım emri veremez diye düşünüyorum.
WebXplus
Newbie
*

View Profile
January 23, 2018, 10:52:13 AM

yazılımı yazan kişi sinyali aynı anda tüm botlara göndercek. kendisine ait yüzlerce bot aynı anda alım emri verdiğinde 3-5 saniye içinde bot sahibinin tüm çöp koinleri satılmış olacak. bu kadar kısa sürede diğer insanlara ait botlar konuya uyanıpda alım emri veremez diye düşünüyorum.

Parayı yönetebilen bir kimse bir nevi güce sahip fakat bu ortamdaki tutarlar ve kademeler o kadar fazla ki. Sığ bir borsa da bir hissede 100 bin tl ile herşeyi yapabilirken, bu ortamdaki bir borsa da 1 Milyar TL ile tek kademe kaldıramayabilirsin. Hacimler çok yüksek.

Tabi ki dediğiniz olur aynı anda alım emri verebilir fakat şunu atlıyorsunuz. Borsada istediğin fiyattan istediğin kadar alabilme şansın yok. Ayrıca hangi coin in çöp olduğunu bilmek çok zor. Satış ortamı borsa olduğu için sana 1 tlik bir malı 0.1 tl den vermesi imkansız.

Borsa ortamında Derinlik diye bir olay var. Yani satmak isteyenlerin listesi gibi düşün.

Diyelim ki çöp coin satıcı listesi
0.1  den 1000 adet
0.12 den 1000 adet
0.14 den 1000 adet

sen 3000 adet almak istersen 0.1 den 1000 adedini alırsın sonra bir üst çıkıp 0.12 böyle gider. işin sonunda 3000 adet almış olursun fiyatta 0.14 olmuş olur. Buda çöp coin 'i %40 oranında artışa sebep olur. Satış vermediğin içinde diğer botlarda geleceklerdir. 1 dk içinde max Cheesy

Kısacası bu işlemi 0.001 ms de de yapsan o kademeleri almadan istediğin adete sahip olamazsın. Borsa ile ilgilenen kişiler bunu bilir.

Parayı pul etmek için algoritma yazılamaz mı yazılır. Cheesy Olay komisyon oranında gizli tek net gider o.

En basit yöntem 4-5 coin belirlersin parayı bölüp aldırırsın. Sonra hızlı bir şekilde 5 sn de bir olabilir. al sat al sat yaptırırsın. %0.25 komisyon oranında bir işlemden 2 al 2 sat gitti paranın %1 i süre 20 sn. Dk da %3 kaybettirir. Tabiki coin artış oranı hızı dk lıkda %3 ün üstündeyse bu seferde kar yazmaya başla bilme olasılığın var.

Bot kullanan birisi zaten dediğin riski almak durumunda ama borsa da aktif işlem yapmak isteyen birisi de 24/7 olduğu için bir bot olmadan işlemleri takip ettirmesi imkansız.

Çözüm Smiley Ben botumu kendim yazdım.

darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 23, 2018, 10:54:40 AM

çözüm çok basit. bota withdraw yetkisi verme
WebXplus
Newbie
*

View Profile
January 23, 2018, 11:05:33 AM

Yok para çıkışından söz etmiyor zaten arkadaş,

düşüş yapacak coinleri özellikle almasından ya da bot sahibinin elindeki coinleri diğerlerine zorla satmasından bahsediyor.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 23, 2018, 07:38:19 PM

Yahu ne insanlar var. Adam neden bahsediyor siz neden bahsediyorsunuz. Okuma özürlü müsünüz? Bi kaç satır okusanız gözünüz bozulmaz.
Okumadan böyle bilmiş bilmiş yorum yapanlara ifritim.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 23, 2018, 07:41:06 PM

Evet botlara bende güvenmiyorum özellikle botların piyasadaki düşüş ve çıkışlarda büyük etkisi olduğunu ve balinalar tarafından emirlerin database olarak kullanıldığını düşünüyorum. Hem para veriyorsunuz hemde adamlar sizin sayenizde piyasanın nasıl hareket edeceğini görebiliyor.
Tasmonid
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

Decentralized Transportation Economy

View Profile
January 23, 2018, 07:45:39 PM

Botlardan ciddi gelir elde eden geliştiriciler bindiği dalı kesecek değil, saçma bir hipotez olmuş.
Şu olurmu olur, küçük bot yazılımcıları bu tip olaylara girişebilirler.

intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 23, 2018, 08:55:04 PM

Botlardan ciddi gelir elde eden geliştiriciler bindiği dalı kesecek değil, saçma bir hipotez olmuş.
Şu olurmu olur, küçük bot yazılımcıları bu tip olaylara girişebilirler.

Tam tersine büyük bot yazılımcılarının tek amacı yukarıdaki arkadaşında söylediği gibi database oluşturmak ve piyasayı yönlendirmek yani bu adamlar bu işten çok büyük vurgun yapıyor. Bence ne Blockfolio gibi alarm uygulamaları ne de bot uygulamalarının kullanılmaması gerekiyor.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
January 28, 2018, 09:07:14 AM

Valla datanızı paylaşmak için üste para ödüyorsunuz, botlar hiçbir işe yaramıyor yükseliş piyasasında %3 kârı başarı sayıyor zaten hold yapsanız %50 yapıyorsunuz.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
January 28, 2018, 05:36:19 PM

şu ana kadar bi sürü bot kullandım ama böyle bi sıkıntı yaşamadım. bot kullanan biri zaten bu riski göze almıştır.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x