Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:41:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: can't touch this  (Read 343 times)
CBLS (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
January 22, 2018, 11:06:56 PM
Last edit: March 03, 2018, 05:36:02 AM by CBLS

You can't touch this
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715125273
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715125273
Reply with quote  #2

1715125273
Report to moderator
1715125273
Hero Member
*

Ignore
1715125273
Reply with quote  #2

1715125273
Report to moderator
1715125273
Hero Member
*

Ignore
1715125273
Reply with quote  #2

1715125273
Report to moderator
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
January 22, 2018, 11:15:23 PM

Çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş hocam, sonuna attığınız dua ise gerçekten beni çok etkiledi umarım bu tür paylaşımlarınızın devamını getirirsiniz.

Ayrıca şunu da eklemeden edemeyeceğim, borsalarda işlem yapan arkadaşlar unutmayın ki o borsaları yöneten insan ve her türlü hataya gelebilirler o yüzden dikkatli olmalısınız.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 23, 2018, 02:14:39 AM

Dostum baştan sona kadar yazdıklarını okudum ve seni gerçekten tebrik ettim. Bende zamanında uğraştığın işlerle uğraştım ve bende bir çok şeyi farkettim. Açık bulduğun siteleri paylaşmayarak çok doğru bir hareket yapmışsın. Kanı bozuk insanlar muhakkak olacaktır. Bilgilendirmen ve uyarın için çok teşekkür ederim.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 23, 2018, 05:37:31 AM

hiçbir borsa benim gözümde güvenilir değildir. kişisel private key alabileceğimiz cüzdana borsadan çekilen coin benim için önemli ayrıntı budur. Aldınız, yükselmesi için birkaç ay ya da hafta beklemeniz gerekiyor. Onu neden borsada tutmak benim gözümde risk. Pump olduğunda zaten satış için 10 dakika gibi bir süre yeterli oluyor.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 23, 2018, 05:54:25 AM

%100 güvenilir borsa diye bir şey olamaz. Hackerlar devamlı güvenlik açığı arar ki coinleri cukka yapsınlar. Ama çoğu kişi bilmez. Borsada parasının, aldığı coinin güven içinde olduğunu düşünür. Birgün işlem hacmi en yüksek borsalar bile hacklenebilir.

lxjtian
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
January 23, 2018, 08:02:52 AM

Borsalardaki sıkıntıların ve güvenlik açıklarının bilgisi dilden dile dolaşıyor. Büyük miktarda paralar heran kuş olabilir. Borsaların güvenlik alanına daha fazla önem vermesi gerekiyor.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
January 23, 2018, 08:13:20 AM

Çok faydalı bir başlık olmuş. Bu yazıda anlatılmak istenilenlerin kimsenin aklından çıkmaması gerekiyor. Bunu bilip buna göre işlemler yapmak ve hayat sürmek bizler için çok önemli.

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
January 23, 2018, 08:26:42 AM

Valla dostum çok güzel bir yazı olmuş. İlk kez bu işe girmeyi düşünenler için biraz ürkütücü ama gerçek bu. Aslında muhtemelen bir çok kişinin tahmin ettiği ama sizin aciklamanizla durumun daha da vahim olduğunun bir kanıtı. Burasıda böyle bir piyasa işte, risk ve kazanç dogru orantili.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
January 23, 2018, 05:55:40 PM

Yazınız ve güzel tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.
Tabiki bir süredir bu işin içinde olanlar mafyavari bu piyasadan sadece bu sebeple çıkmayı düşüneceklerini hiç sanmam, buna ben de dahil, yalnız elimizden gelen dikkati ve tedbiri almak gerekiyor.

LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
January 23, 2018, 06:24:29 PM

Borsaların hangisinin güvenilir olduğuna dair fikir sahibi olmak güç. Hepimiz işlem yapmak için borsaları kullanıyoruz fakat aldığımız coinleri borsalarda tutmak güvenli gözükmüyor malesef. Konu içindeki uyarılar dikkate alınmaya değer.
tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
January 24, 2018, 05:05:06 PM

Yüksek miktarda coin sahibi olanlar borsada tutmak yerine diğer seçenekleri tercih ediyor. Yüzde yüz güvenli demek dpğru değil ama güvenlik konusunda ciddi çalışmalar var.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 24, 2018, 05:53:01 PM

Borsaların güvenli olmadığını en basından beri düşünüyordum. Gerçekten paralarımızı borsalarda tutmak risklidir. Hardwallet lar çözüm olarak kullanılabilir. Ben yakın tarihte geçmeyi düşünüyorum.

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
March 01, 2018, 10:05:29 AM
Last edit: May 21, 2019, 08:54:02 PM by trendcoin

yav he he kul hakkı, hakkı tanrı türk'ü korusun.
5 mülyona wayfi taktım endonezya'dan tayland'a giderim üstüme işetir yıkanmadan gelirim falan.

https://galeri14.uludagsozluk.com/838/defne-joy-foster-in-olumunde-feto-iddiasi_1165723.jpg

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
March 01, 2018, 10:14:10 AM

Açığı olmayan sistem yoktur amenna, yani şöyle düşünün , 250.000 kullanıcı için, her bir kullanıcıdan  0.00001 btc tırtıklandığını düşünürsek(ki o da yaklaşık 40 kuruş günümüz şartlarında) güzel bir meblağ çıkar karşımıza. 40 krş x 250.000 yapınca daha kolay hesaplanır sanıyorum. Bu basit bir bakkal amca hesabı, şu an dünya üzerinde milyonlarca "victim" (kurban) haberleri bile olmadan söğüşleniyor. (kaz, tavuk gibi kanatlılar için, kaz gibi yolmak anlamında kullanılan bir argo deyimin karşılığı) Akbile ücretsiz dolum yapıp bedavadan toplu taşıma araçlarını kullanan girişimci ! arkadaşlar gibi bir çok girişimci ! bu işleri tıpkı bir bağımlı gibi her gün her an her saniye yapıyorlar zaten.

Velhasıl-ı kelam , paranızı kolay kazanıyorsanız karar sizin, ama bilmem nerenizden gelen terle damla damla kazandığınız paraları , oluk oluk akıtıp kimseye kaptırmayın.

CBLS güzel bi uyarı yapmış tebrikler.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 01, 2018, 10:17:21 AM

Eline saglik dostum. Yatirimcilarin uzulmemesi icin oldukca basarili bir baslik olmus.
negredo19
Member
**

Activity: 84

Gambling Investment Fund

View Profile
March 01, 2018, 10:41:39 AM

Gerçekten çok önemli bir konu üzerine değinmişsiniz.Paylaştıklarınız ve yazınız için teşekkür ederim kendi adıma çok faydalı olacağına inanıyorum ve size tamamen katılıyorum

dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
March 01, 2018, 10:46:52 AM

Uyulmasi gereken faydali bilgiler kesinlikle. Yatirimcilarimizin bilinclenmesi acisindan okunmasi gereken bir yazi.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
March 01, 2018, 10:51:57 AM

Muazzam bir kafaya sahipsin. Bu kadar bilgiye sahip olup hala bu forumda konu açıp birilerini kandırmanın peşindesin. Etik değerler, ahlak vs. bilmem ne. Gövde gösterisi yapmayı bırak, eğer söylediğin kadar donanımlı biriysen, o bahsettiğin büyük borsalardan birinde güvenlik departmanında işe başlayabilirsin. Emin ol emeğinin hakkını alırsın.

Peki şu söylediğine inandın mı? Ortada bir açık var ve bu aylar sonra kapatılıyor. Dünyanın en büyük borsalarından birini hacklemek isteyen binlerce insan varken bu söylediğine inanmamızı mı bekliyorsun?

Konuya yorum yazan arkadaşlar, okumadan sırf post kasabilmek için şu dengesize teşekkür etmeyi bırakın.

If you like it, you can give Merit!
elturco
Full Member

Merit: 134

View Profile
March 01, 2018, 11:03:50 AM

bugün kale gibi korunan bankacılık sistemleri bile hack lenerek hesaplardaki paralar çalınabiliyor. bir çok bankanın başına geldi. tabiki bir banka böyle birşey başına geldiğinde bunu çarşaf çarşaf yayınlamıyor. bu konular müşteri ile banka arasında hallediliyor. benzer bir şeyin büyük küçük farketmez herhangi bir exchange in başına gelmesi çok muhtemeldir. işin kötüsü böyle bir durumda müşterinin ne kadar korunacağı da muallakta.

bir exchange te bekletilen kripto paraların başına gelebilecekler;

-arkadaşımızın da bahsettiği gibi, yazılımlarında bulunan bir açık hesabınızdaki paranın yetkisiz çekilmesine neden olabilir,
-exchange in kendi çalışanlarından biri tarafından hesabınıza yetkisiz erişim sağlanarak para çekilebilir,
-exchange teki hesap güvenliğinizi sağlayamamanız nedeniyle, bilgilerinize ulaşan bir başka kişi tarafından para çekilebilir,
-exchange in sahipleri bir gün ansızın sistemi kapatarak ortadan kaybolabilir, tüm paranız uçar,
-btc-e nin başına gelen durum gibi, devletin ilgili kurumları tarafından kara para aklama yada benzeri suçlamalarla bir gün ansızın kapatılabilir, tüm paranız uçar.

yukarıda belirtilen olasılıklar en az birer kere yaşanmıştır. tekrar yaşanmaları olasıdır. bu sebeple diyoruz ki takas işlemlerini gerçekleştirdikten sonra exchange de paranızı bulundurmayın.

tabiki bir exchange in hack lenmesi bu piyasaya olan güveni sarsacaktır. ancak piyasayı tamamen çökertmeyecektir.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
March 01, 2018, 11:33:46 AM

Dostum çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Sistemin bu kadar hızlı gelişmesi ve projelerin değer kazanmalarını sağlayan en büyük etken tamamen borsalar. Günlük milyar dolar hacimli olan Bitcoin bile tether basarak nasıl fiyatları yukarı fırlattırlar. Bunlar bilindiği için borsalara sadece işlem yapılacak olan coin bırakılmalı ve fazlasını walletlarda tutmalıyız diye düşünüyorum.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
March 01, 2018, 02:57:05 PM

robin hood okudun mu ?

madem blockchain saçmalık, taklit ve borsalarda senin bu güvenlik açıklarına tepki vermiyor, ortada bir sürü scam ico dolaşıyor. patlat patlat hayır işlerine harca,
onlar patlatıp lüks hayat sürüyorlar çünkü.senin onlardan daha faydan dokunur, yapabileceğini iddia ettiğin için söylüyorum. gerisini işin din kısmına bırak, senin niyetin amelin temizse hırsızdan çalıp, yoksuluğa dağıttığını görmezden gelen olur Smiley

yani yapabiliyorum diyorsan yap ? bir yerde açık bulmak anlamsız geliyor bana, hackle sonra zaten dikkatlerini çekersin, iyi niyet kötü niyet pazarlığını onlar seninle yapmak zorunda kalır, haksız mıyım ?

hem sonraki kullanıcıların güvenliği, senin katkınla bir nebze olsun iyileşmiş olur.
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
March 01, 2018, 05:58:58 PM

Vitalik bile üzülmeyecek yatırımlar yapın dedi sonuçda. Hayatın ne gösterceği belli olmaz. Hiç birşeye %100 bağlanmamak lazım. Sonumuz koreli genç gibi olmaması için .
designersinan
Jr. Member
*

Activity: 91
Merit: 1

View Profile WWW
March 01, 2018, 06:03:24 PM

kul hakkı olduğuna inandığın hackerlığı neden öğrendin o zaman diye sorarlar adama....

STASH: EASY INSTANT PRIVATE
PRE-SALE 24/09/2017
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
March 01, 2018, 07:16:14 PM

KKTC başbakanına 1 dönem , cumhurbaşkanına 2 dönem bilgi işlem danışmanlığı yaptım sektörde nice mihenke imza attım yada destek oldum, kendi çapımızda piyasada ufak tefek bir adımız var ama şu adamdaki özgüvenin çeyreği YÖK bende yavvvvvv.

Adam milyon kullanıcılı sistemde sql açığı var dedi ömrümü yedi.

BK ne diyeceğim. Sen bir coin üretsene mr robot takipçin çok olur

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 01, 2018, 07:37:28 PM

hadi yerel borsa olsa neyse gören olmamıştır diyeceğim.sql açığının ne olduğunu sadece ben biliyorum desen onada inanacağım ama arkadaşım uluslarası bir borsada sql açığı bulman haliyle dünyada kimsenin o sitede sql açığı aramaması manasına gelirki bu cümle sence mantıklıysa bende inandım.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
March 01, 2018, 09:58:58 PM

Mt. Gox faciasından sonra 1200 dolar olan bitcoin 170 dolara kadar düşmüş dolayısıyla borsaların hiç güvenilir olmadığı kanıtlanıyor.. Ledger ya da Trezor'un whois bilgilerini sorgularsanız onlarda 2014 yılında kurulmuş yani Mt. Gox battıktan sonra insanlar kendilerini güvende hissedecekleri fiziksel cüzdanları üretmeye başlamışlar.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
tadzio
Full Member

View Profile
March 01, 2018, 11:14:05 PM

Kripto para borsalarına güvenmek mümkün değil. Hack korkusu yüzünden yatırımcılar borsalardan uzaklaştı. Sermaye bir anda buhar olabilir. Bilgisayar korsanlarının yönlendirildiğini düşünüyorum. Fud oluşturmak için elverişli yöntem.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
March 01, 2018, 11:59:23 PM

Online ve offline cüzdanlar boşuna çıkartılmadı, private keyine sahip olmadığınız bir cüzdan sizin cüzdanınız değildir heleki borsalarda duran paralarınız sadece dijital rakamlardan ibaret kesinlikle aslında sizin sahibi olduğunuz bir para değiller bundan dolayı borsada para tutmayın.
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
March 03, 2018, 02:03:16 AM

Eğer bu bulduğum açıkları kötüye kullanmaya kalksaydım, o gözünüzde büyüttüğünüz balinaları lüfere çevirebilirdim.. Şaka yapmıyorum...
Yok mafya bulur, yok zart zurt... Çıkışı singapur'dan verir, log tutmayan endonezya'da gezdirir, cape town'dan el sallarım. S1kimi bulurlardı ancak..

ziyaaaaaaa
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: