Bitcoin Forum
April 24, 2024, 09:30:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: -  (Read 1266 times)
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
January 25, 2018, 02:18:58 PM
Last edit: January 25, 2018, 05:29:51 PM by risinqsun
Merited by CryptoBey (4), chickenfried12 (3), wolwoo (1), gecelerinyargici (1)

Arkadaşlar hero olacağım gönlünüzden ne koparsa şu kardeşinize üç beş bir şey esirgemeden gönderirseniz çok sevinirim Smiley
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
gecelerinyargici
Member
**

Activity: 168
Merit: 12

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
January 25, 2018, 02:27:50 PM

takibe takip vardı forumda da merite merit olur artık Smiley

gecelerinyargici
Member
**

Merit: 12

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
January 25, 2018, 02:28:33 PM

Arkadaşlar hero olacağım gönlünüzden en koparsa şu kardeşinize üç beş bir şey esirgemeden gönderirseniz çok sevinirim Smiley
1 atabilibiliyordum , attım

CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 25, 2018, 03:23:41 PM

Arkadaşlar hero olacağım gönlünüzden en koparsa şu kardeşinize üç beş bir şey esirgemeden gönderirseniz çok sevinirim Smiley
4 meritim vardı hepsini sana verdim helal hoş olsun bi işe yarasın Cheesy

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Honte
Member
**

Merit: 10

View Profile
January 26, 2018, 05:01:09 AM

Peki diğer bir soru olarak oylanan postlardan gelecek olan "Merit" 'ler hemen olarak profile yansıyacak mı yoksa belli bir zaman aralığı var mı ? (24 saat, bir hafta v.b.)

Hocam direk yansıyor meritler herhangi bir bekleme süresi yok. Merit verildiği anda profil bilgilerinizde görebilirsiniz.

Hocam iyi güzel hoş Smiley ama biz Türk'ler malumunuz teşekkür etmeye bile üşenen tipleriz. Artık İngilizce ve kaliteli makaleler ile merit almaya çalışacağız sanırım.

Bilgilendirme için teşekkürler. Umarım 100 Merit kısa sürede çıkarım yoksa bizim Rank up olayı çok zor Smiley Bir yerden başlamak lazım, yeni ve güncel konular
paylaşmamız gerekiyor. Smiley
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
January 26, 2018, 05:15:04 AM
Merited by EFS (1), wolwoo (1)

Konuyu Türkçe olarak da buraya açtığınız için teşekkürler.
Konu başlığında Jr üyelikler dışında tüm üyelikleri oldukça etkileyecek bir durum.
Forum rütbelendirmesinde artık herşey otomatik sisteme bağlı değil anlamına gelmektedir.
Rütbelendirme yazılanların sayısının yanında merit ile "kalite"si de önemli diyorlar kısaca.
Bu durumda foruma yeni başlayanlar için oldukça zor bir durum gibi görünebilir ama lütfen bu şekilde düşünmeyin. Nedeni de şu : İngilizce ya da Türkçe güzel herhangi bir konu paylaşımınız ya da konu altına yazdığınız çok güzel bir yorum size yüzlerce merit getirebilir.Çok basiti bu konuya başlarken 600 görüntülenme olduğunu görmüştüm ve şimdi zaman geçtikçe artıyordur. 2 günde 600 defa görüntülenen bir konu ilgi çekiciliğini kaybetmezse 1000 lere ulaşabilir ve sizin de bu konu altında ilgi çekici bir yazınız varsa belki 50-100 merit rahatlıkla bir adet yazıdan alabilir.
Özetle kalitenizi korursanız merit alamama gibi bir durumunuz olmaz.
Tabi inceden burada boş boş yazmayın da demiş şair..
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
January 26, 2018, 08:06:36 AM
Merited by EFS (3), the_doctor (1)

Bu foruma ilk basladigim zamanlar, 2013: nasil mining yapilir, hangi coine mining yapalim telasi vardi:)
Neredeyse her gün farkli bir coin kazmak icin yarisirdik... Mining sistemi kurmak, mining malzemeleri almak vs...

Sonra rütbe yükseltme telasi basladi... Bounty kampanyalarindan yüksek stake oranlari alabilmek icin yüksek rütbeye sahip olma derdi...
Hangi kampanya daha cok kazandiracak; hangi kampanyaya girelim vs...

Sonra bir ICO modasi; hangi ICO, ne yatiralim, ne aliriz... Coin hangi borsaya ne zaman düsecek...
Coin borsaya düser düsmez satalim mi, hodl mi?

Bir ara airdrop olayi; bedava dagitilan coinlar tokenlar havalarda ucustu:)
Airdroptan bir miktar alabilenler, borsaya girer girmez satti ve bedavadan su kadar para kazandim, güzelmis bu is dedi:)
Bazilari simdi neden erken sattim, bekletseydim diyor:))

Son zamanlarda bitcoin ve altcoin fiyat düsüsleri / ucuslari; hangi coine girelim, nerede al-sat yapalim, arbitraj yapilir mi, nasil yapilir vs.

Aralarda hacklenme, negativ haberler, vergilendirme su bu derken...

Koskoca yillari devirdik...

Ve bu günlerde bir durgunluk var... Tam bu durgunlugun üzerine merit geldi...
Simdi herkes merit kazanmak icin cabalayacak:) Hatta merit dilencileri ortaya cikacak: belki de mail kutularimiz dolacak, suraya bunu yazdim, bi merit atsana gibilerinden:)

Eee... hayat böyle güzel iste... inisler, cikislar, duraganliklar, bountyler, meritler, coinlar, tokenlar...

Sansliyiz be! Üc bes kurus kazanmak icin en azindan buralarda vakit harciyoruz...

Haydi devam...
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
January 26, 2018, 08:20:26 AM

Bu foruma ilk basladigim zamanlar, 2013: nasil mining yapilir, hangi coine mining yapalim telasi vardi:)
Neredeyse her gün farkli bir coin kazmak icin yarisirdik... Mining sistemi kurmak, mining malzemeleri almak vs...

Sonra rütbe yükseltme telasi basladi... Bounty kampanyalarindan yüksek stake oranlari alabilmek icin yüksek rütbeye sahip olma derdi...

Sonra bir ICO modasi; hangi ICO, ne yatiralim, ne aliriz... Coin hangi borsaya ne zaman düsecek...

Airdroptan bir miktar alabilenler, borsaya girer girmez satti ve bedavadan su kadar para kazandim, güzelmis bu is dedi:)

Son zamanlarda bitcoin ve altcoin fiyat düsüsleri / ucuslari; hangi coine girelim, nerede al-sat yapalim, arbitraj yapilir mi, nasil yapilir vs.

Simdi herkes merit kazanmak icin cabalayacak:) Hatta merit dilencileri ortaya cikacak: belki de mail kutularimiz dolacak, suraya bunu yazdim, bi merit atsana gibilerinden:)

Eee... hayat böyle güzel iste... inisler, cikislar, duraganliklar, bountyler, meritler, coinlar, tokenlar...

Sansliyiz be! Üc bes kurus kazanmak icin en azindan buralarda vakit harciyoruz...

Haydi devam...

konuyu çok güzel özetlemişsin, meriti hakettin  Cheesy
ironiclol
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 08:30:16 AM

>> Junior ve Newbie'ler bir soru sorduğunda "Daha önceki konuları araştırsaydın bulurdun, yeni konu açmaya ne gerek var!" diyoruz.
Böyle olursa o zaman kimsenin mesaj atmasına gerek kalmaz, %90 aradığı soruyu bulabilir. O zaman bu yeni hesap açanlar nasıl rank atlayacak?
Her soru sorana, bazen aynı konuyu tekrar açana böyle cevap verirsek bu adamlar nasıl mesaj atacaklar? Anca Konu dışında geyik muhabbeti yaparlar.

Coinler ve blockchain piyasasıyla ilgili bilgi birikimi forumda zaten mevcut. Bu yeni gelen hesaplardan ne yazmasını bekliyoruz ki onlara Merit vereceğiz?
Akademik makale mi yazsınlar? Yeni ICO mu çıkarsınlar? ... ne yapmaları gerekiyor Merit alabilmeleri için?

Bir de Newbieler'e karşı insanların önyargılı olmaları cabası.
Zaten birçok Hero Legendary hesaplara göre "Newbie'ler ölsün" gibi bir durum mevcut.

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum dostum. Bizim milletin cebinde akrep var misali merit vermez. Merit almak için kırk takla atmak zorunda kalacağız. En önemlisi önyargı yükü de olacak üzerimizde maalesef. Deveyi hendekten geçirmekle eşdeğer oldu artık hero member olmak.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 26, 2018, 08:37:46 AM

Haydi devam...

bu yöntemi tuttum iyiymiş :d
mrproblem
Member
**

Merit: 24

View Profile
January 26, 2018, 08:40:56 AM

Konuyu Türkçe olarak da buraya açtığınız için teşekkürler.
Konu başlığında Jr üyelikler dışında tüm üyelikleri oldukça etkileyecek bir durum.
Forum rütbelendirmesinde artık herşey otomatik sisteme bağlı değil anlamına gelmektedir.
Rütbelendirme yazılanların sayısının yanında merit ile "kalite"si de önemli diyorlar kısaca.
Bu durumda foruma yeni başlayanlar için oldukça zor bir durum gibi görünebilir ama lütfen bu şekilde düşünmeyin. Nedeni de şu : İngilizce ya da Türkçe güzel herhangi bir konu paylaşımınız ya da konu altına yazdığınız çok güzel bir yorum size yüzlerce merit getirebilir.Çok basiti bu konuya başlarken 600 görüntülenme olduğunu görmüştüm ve şimdi zaman geçtikçe artıyordur. 2 günde 600 defa görüntülenen bir konu ilgi çekiciliğini kaybetmezse 1000 lere ulaşabilir ve sizin de bu konu altında ilgi çekici bir yazınız varsa belki 50-100 merit rahatlıkla bir adet yazıdan alabilir.
Özetle kalitenizi korursanız merit alamama gibi bir durumunuz olmaz.
Tabi inceden burada boş boş yazmayın da demiş şair..
Yukarıdaki iyimser yazımın yanısıra şöyle de bir durum var. Örneğin bir member sadece 1 adet merit gönderimi yapıyor. Yani diğer yazılarda olduğu gibi bu merit oldukça kısıtlı. Bu nedenle de rütbe atlamada oldukça değerli.
Bunu hatırlattıktan sonra diğer bir durumu da size yazmak istedim. Diğer durum dediğim konunun yabancı forumlarda da üzeirnde duruyor.
Yabancı forumlarda gördüğüm, Sr. member üzeri üyelerin 90% ı sistem çok güzel vs. gibi tutumlarda. Rütbelere göre bu kişiler 10 - 100 - 1000 merit ile başlayabiliyor. Yani baştan kaliteli kişilermiş gibi alınıyor.
Bu kısma karşı çıkıyorum. Bir sistem devreye alınacaksa bu sistem newbie için neyse legendary için de o olmalı. herkes 0 meritten başlamalı. Eğer böyle olsaydı o 90% çok güzel diyen kişilerin oranının 10% un altına düşeceğine eminim.
Hem bu insanların bu kadar kaliteli şeyler yazdığı düşünülüyorsa o halde 0 meritten başlanmasında bir sakınca olmamalı. Nasıl olsa kaliteli birkaç yazı ile şu an baştan bedava verilen değerlere ulaşabilirler...
Telzimba
Newbie
*

Activity: 67
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 10:02:16 AM

Daha da ilerleyebilmemiz oldukça zorlaştı desenize . Keşke yeni üyelikler için geçerli olsaymış şu durum.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
January 26, 2018, 11:14:03 AM

En son sayımla birlikte rütbem Member olmuştu. Anlayacağınız ucundan yırttım çünkü şevkim kırılabilirdi. Umarım yeni bir düzenleme gelir ve mağduriyetler giderilir  Undecided

snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 26, 2018, 10:58:38 PM

Yakın zamanda seviye atlayacak bir member ile benim gibi yeni member olmuş olan birinin merit sayısının aynı olması adaletli olmamış bana kalırsa. Bu durumdan bir çok kişi mağdur olmuş gibi görünüyor. Kaliteli içerik sayısının artması açısından oldukça olumlu bir girişim ancak bir düzenleme de getirilmeli diye düşünüyorum.

a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
January 26, 2018, 11:02:37 PM

En son sayımla birlikte rütbem Member olmuştu. Anlayacağınız ucundan yırttım çünkü şevkim kırılabilirdi. Umarım yeni bir düzenleme gelir ve mağduriyetler giderilir  Undecided

valla ucundan yırtmışsın şansınla Smiley ben 4 5 günle kaçırdım Smiley 56 activity ile Jr 'da kaldım  Grin
adaletin kestiği parmak acımaz =)
fakat baktımda biz Türkler bu konuda çok cömertiz. kaliteli postlarla herhangi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum ha bugün olmaz 2 ay sonra olur yapacak bişey yok.

Arkadaşlar hero olacağım gönlünüzden ne koparsa şu kardeşinize üç beş bir şey esirgemeden gönderirseniz çok sevinirim Smiley

valla baktım gönderecektim de bana bile yokmuş Smiley artık olduğunda hala Sr olarak kalırsan ben de arkadan iterim Smiley
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
January 26, 2018, 11:18:20 PM

Bu forumun mantığı çok hoşuma gidiyor benim, forumun düzeni sadece bizim elimizde yöneticlerin görevleri az. Merit sistemi ise kuşkusuz çok akıllıca bir fikir
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
January 26, 2018, 11:27:13 PM

Ben dahil bu forumda rütbesi yüksek üyeliklere sahip olan insanlar oldukça adaletlidir, bir kişinin iyi bir mesaj paylaştığını görürsem ve fikrini kendi fikrime göre samimi bulduysam neden ona merit vermeyeyim? Benim herhangi bir kaybım bulunmuyor sakin olun merit forumun düzene girmesi için en gerekli sistem.
quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
January 27, 2018, 12:36:18 AM

Sonuçta onca zaman emek vermişsin siteye merit atmak isterdim ama rütbem yetmiyo hocam Smiley kusura bakmayın.

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
January 27, 2018, 06:58:16 AM

Haydi devam...

gözümde canlanır koskoca mazi şarkısı hafiften kulaklarımda bu kadar mı yaşlandık yahu ..

gerçektende o günleri özlemedim değil ne kazacaz ne kazalım ahanda su cıkmış dalın ... aman su poolda bu eklemiş burda  bukadar ödül varmış oraya dalın doge kazdığımız günleri özlemedim değil ...

yıllar yılları kovalamış açıkcası

çok fırsat kaçırmışız donup bakınca maziye simdi merit rüzgari esiyor forumda iyi veya kötü ileride bu çabalarınız karşılıksız kalmaması ümidi ile

şuraya 3 merit bıraktım boş şans dostum.
Riskylisk
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
January 27, 2018, 08:13:32 AM

Hero olmam icin 250 merit gerekiyor ama bu beni endişelendirmiyor. Afedersiniz 2 kelimeyi yanyana getirene herkes merit vermiş yani kimse meritini kimseden sakınmıyor. 1 gunde 250 merit kazanamayız belki ama 3-5ayda rahatlıkla toplanabilir. Eal sanırım merit kaynagı zaten herseye merit dagıtıyor. Boyle bir moda sahip oldugumuz içinde sanslıyız.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: